Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.08.2015, 18:11
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Hitrost Interneta

Pri tebi sigurno nekaj ni v redu. A te hitrosti, ki jih pišeš tukaj so sinhronizacija na modemu, ali je to izmerjeno na računalniku? Ker če je to hitrost na modemu, potem je nekaj narobe z linijo. Če je pa to hitrost na računalniku, potem pa je nekaj pri tebi verjetno... Ni pa to tako daleč od idealne linije 15/1, če je to na računalniku izmerjeno...
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2015, 21:35
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 312

to je izmerjena hitrost, pa neglede kdaj in kako opravim meritev seveda da je vse izklopljeno komunikatorji... Sinhronizacija modema je pa nekje okrog 16 pa do mislim da max 16.5, 16.8, sedaj kadar pride blizu 17 takrat je hitrost približno 14, kar je pa manj je pa nekje kot sem prej napisal. Ko sem pa dobil paket je bila pa sinhronizacija nekje okorg 17.5 do max 17.8, takrat je pa potem bila tudi izmerjena hitrost 15M tako kot bi naj bilo.
Kar se tiče kakršne koli okvare na liniji od modema do centrale je ni, bila je napaka v razdelilni omarici in je bila odpravljena samo takrat mi je včasih prekinjalo in linija je bila zelo nestabilna včasih tudi komaj 5M ali manj, tega od takrat ni več, naredili so mi vse meritve in vse teste tako v hiši kot na samem vodu in centrali in ni napake, potem pa nisem več klicaril za napako. Rekel mi je pa serviser da je verjetno napaka v nastavitvah v sinhronizaciji in je takrat klical so nekaj spremenili sam ni kaj velik boljše ne vem pa ne na kok so sedaj nastavli sinhronizacijo, lahko da je nastavljena pod 17, zato pa se modem ne postavi višje, ne vem pa ne.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2015, 08:19
Uporabnik

Potem je napaka pri tebi in ti oni ne morejo več pomagat. Če imaš kakega kolega, ki se spozna na računalnike se kar na njega obrni. Ima kar nekaj dela da najde kje je 'težava'. Imaš računalnik povezan s kablom ali preko wifija?
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2015, 10:29
Pripravnik

Lej napaka da se modem slabše sinhronizira ni pri meni. Kot drugo lahko naredim teste na kateremkoli računalniku svojem ali od bilo koga drugega je isto, naredim teste direkt preko modema ali routerja ali preko wifi ali kabla popolnoma enako ne gre praktično še procent ne odstopanja. Če grem do kolega z svojim računalnikom ko ima isto hitrost dela normalno 15M pač tak kot mora kak procent odstopanja kar je normalno. Tako da ne vem zakaj bi bil problem pri meni? napeljava je OK modem, router, računalniki so OK ne vem kje bi še potem lahko bila pri meni napaka?
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2015, 10:34
Uporabnik

Sinhronizacija je čisto normalna za tvoj paket. In verjetno ti so to tudi povedali. Ko si ti vzel ta paket so bile sinhronizacije večje, potem so jih pa zmanjšali (lani ali predlani). Vsem, ne samo tebi. Jaz sem imel pred leti na 15 Mbit paketu sinhronizacijo čez 18Mb, potem pa je šla na 16 Mb, ker so jo pač zmanjšali glede na paket. Preveri tudi sinhronizacijo pri kolegu, verjetno ima isto kot ti na istem paketu...

Nazadnje uredil goran1111 : 27.08.2015 ob 10:38.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2015, 10:45
Pripravnik

No saj kot sem že napisal mi je sam serviser od Telekoma rekel da je verjetno samo napaka v nastavitvah sinhronizacije, ni mi pa rekel kok bi naj bila sinhronizacija, samo povedal mi je da ima sosed za isti paket 18M sin. kolega ima tudi okrog 18M sin pri istem paketu, jaz sem jo pa tudi imel okrog 18 mal manj med 17,5 do 17,8M tako nekje je bilo in je internet delal brez problemov 15M pač kak procent gor dol kar je normalno vse do tiste napake ko je bila v razdelilni omarici, napaka se je odpravila sam sinhronizacija ne, nato sme klical ker nisem dosegal več kot 12M in je prišel serviser napravil komplet meritve in napake ni nikjer našel, rekel je da mi je verjetno en ko sem klical tja nekaj spreminjal in mi ni dobro nastavil sinhronizacije zato je klical pa je nekaj nastavljal samo na kok pa ne vem sam vem da od takrat je boljše občasno pridem do slabih 14M večinoma pa okrog 13,5M pač mal odstopanja je pa normalno... Drugače sem mi pa ne da več ukvarjat pač en mega manj...
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2015, 11:00
Uporabnik

Ma saj se dogajajo dostikrat kake cvetke. Meni se je tudi pred časom (mogoče še sedaj) dogajalo, da ko je modem nekaj časa delal, se je hitrost zmanjšala kot da je bil prižgan tv. In ko sem katerega Boxa prižgal, se je še normalno zmanjšala in povečala ko sem ugasnil. V tem primeru sem samo resetiral modem in je začelo delat normalno kot mora s polno hitrostjo. Ampak priznam, da se nimam časa s tem ukvarjat, pa tudi rešitev sem poznal tako da ni bilo preveč moteče.
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2015, 11:33
Pripravnik

No to kar si napisal sem že tudi sam opazil da včasih ko zelo obremeniš linijo, se nekako kar sama poveča hitrost in tudi sinhronizacija to sem že opazil sam ne dela pa zmiraj... Sicer je tako sedaj ko ne gre več kaj velik odstopanja ni tak problem če bi šlo pa velik več odstopanja je pa potem drugo...
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2018, 09:58
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279

Pozdravljeni. Preko telefona pisem, tako da kakšna se nahitro zatipkam..

Preselili smo se na nov naslov in hvala bogu dobili optiko. No ob priklopu so bile težave saj ni bilo signala ko je tehnik zadevo probal vklopiti. Prisel gvo in zrihtal, da je delala le televizija, čez 2 dni pride tehnik pozvoni in pravi jaz sem prišel za podpis, da je zadeva urejena, da storitve delujejo. Mene ni bilo doma niti prvič niti drugič ko je prisel. Seveda fotr povedal kako dela če internet ne dela, ne telefon. Ok pokličejo na center dela. Pridem. domov preverim hitrost, ok nekako niha ampak prvi dan prišlo do 99M,narocenih 100.Drugi dan zadeva niha in hitrost pada na 70 do 85M prenosa in tudi manj, vcasih samo 30M do 50M.Klicem gor včeraj, mi isti dan(pohvale) zamenjajo modem, ker je tudi v klicnem centru videl da ni prava hitrost in se prepočasi poveže po resetiranju. Dobim nov modem in spet sprobam prenos koliko dela in dela od 85M do 90M ob vseh treh tv boxis izklopljenih.

seveda nisem zadovolen. Imel sem bKreno povezavo pa je delalo ob prizgNi televiziji točno koliko sem imel naročeno in še celo več, pri SD programu.

Kaj narediti,ker jaz sem mislil še povišati hitrost na 1G prihodnosti, ampak kaj ko mi niti 100M ne deluje pravilno.
Pri optiki mislim, da bi ob eni prizgani televiziji moralo delat polna hitrost in ne toliko nihanj od 70 do 84M.Paket je modri plus preseljen iz stare lokacije na novo.
Prosim za vaše mnenje kje je napaka. Predvidevam sinhronizacija.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 07.08.2018, 10:07
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

Pa si ti prebral da maš DO 100/20 in modem se sinhronizira 100Mb/s in pri enem boxu bo šla hitrost dol itn..

Tolk sam dobim pa ni prižgan Box.. http://www.speedtest.net/my-result/d...9-150ff2fb5ac6

Nazadnje uredil Rusy : 07.08.2018 ob 10:10.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, interneta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hitrost interneta preko wi-fi nescafe O storitvah 10 10.06.2015 16:47
TopTrio in hitrost interneta Spxy O storitvah 41 23.01.2014 12:23
Hitrost Interneta + TV - VDSL koli99 SiOL TV 12 28.03.2013 12:05
Hitrost interneta leonf Tehnična pomoč 3 30.09.2011 14:58
Zvišanje hitrost interneta mckmck O storitvah 3 28.09.2009 13:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:12.