Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.08.2016, 07:52
CiroDiMarzio Uporabnik CiroDiMarzio ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2016
Sporočila: 16
Privzeto Iz T-2 na Telekom Modri paket

Pozdravljeni!

Trenutno sem na T-2, kjer imam internet, telefon in TV. Ker je paket Modri res ugoden in ima odlične specifikacije, razmišljam, da bi se prestavil na Telekom. Imam sicer par vprašanj:

1.) Mobitel: trenutno sem na Simobilu. Presdtavil bi se torej iz Simobila na to opcijo, ki jo nudi Modri paket (neomejeno klicev, smsov, 3gb prenosa). Želel bi tudi obdržati telefonsko številko. Kakšni so stroški prehoda iz enega operaterja na Telekom? Se nahaja na spletu kakšen obrazec, ki ga lahk opredhodno izpolnim?

2.) Internet: Ker optike nimamo, prideta v poštev ADSL in VDSL - jasno, bolj mi je v interesu imeti VDSL. Od česa je odvisno, kaj bom imel? Moram izrecno zaprositi za VDSL? Pri T-2 ne ločujejo med tem, ampak imajo kar oznako xDSL, tako da nisem niti prepričan, kaj sem imel do sedaj.

3.) Strojna oprema: nov modem / siol box je treba posebej doplačati?

4.) Časovni roki: kako dolgo ponavadi traja od podpisa pogodbe do celotne vzpostavitve strukture na domu? Vem, da je nemogoče ocenit na dan natančno, ampak v povprečju: govorimo o tednih? In v povezavi s tem me še zanima, ali je vmes obdobje, ko nimam ne T-2 in ne Telekoma?

5.) Pogodba: lahko pogodbo sklenem kar preko spleta oz. telefona ali se moram oglasiti v poslovalnici? Verjetno zna biti problem s prenosom številke iz Simobila na Telekom...

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore (in strpnost pri teh osnovnih vprašanjih )
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2016, 12:30
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Iz T-2 na Telekom Modri paket

1. Ne vem točno, ni pa veliko. Bo kdo drug vedel bolj natančno
2. Če ti linija podpira boš imel hitrost 30/5 tako, da pride v poštev samo VDSL. Drugače pa ADSL.
3. Modem se ne plača. Prvi Box tudi ne, vsak naslednji pa po 2,9 evra. Največ 4 lahko imaš.
4. Kako dolgo bo trajalo ne vem. Mislim pa, da ti bo začel Telekom delat, potem pa bodo prišli (oziroma boš moral odnest v poslovalnico) po opremo iz T-2.
5. Po spletu verjetno ne gre. Lahko greš v poslovalnico, ali pa pridejo na dom...
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2016, 12:49
Novinec

Hvala za odgovore!

Glede 1. točke - nekaj sem bral, da naj bi bili ti stroški tudi do 20 eur. Če ve kdo kaj bolj natančno, bom vesel.
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2016, 12:56
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

...glede prenosa številke.

Obiščite nas v najbližjem Telekomovem centru in vse za prenos številke bomo uredili mi. Poleg dokumentov za sklenitev naročniškega razmerja s seboj prinesite SIM-kartico in račun za storitve od dosedanjega operaterja (ki ni starejši od treh mesecev). Naročniškega razmerja pri svojem dosedanjem operaterju ne prekinjajte.
Prenos številke se zaračuna 5 € (to vam zaračuna sedanji operater), priključna taksa pa je brezplačna.

Prenos številke uredimo v roku enega delovnega dne, ves ta čas lahko porabljate svojo staro SIM-kartico. Na novo SIM-kartico vam na vašo željo brezplačno skopiramo tudi imenik.
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2016, 13:18
Novinec

Hvala še enkrat. Zanimivo, enkrat so omenjali tudi v poslovalnici 20 eur...
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2016, 13:58
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235

Citat:
Objavil-a CiroDiMarzio Prikaži sporočila
Hvala še enkrat. Zanimivo, enkrat so omenjali tudi v poslovalnici 20 eur...
Sam prenos številke stane 5€. Simobil ti bo pa zaračunal še strošek prekinitve naročniškega razmerja, če se odločiš prekiniti to razmerje. Lahko preneseš telefonsko številko ne da bi prekinil naročniško razmerje...
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2016, 07:54
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

meni je telemach na zadnjem racunu zarubil 19.9€ menda brez da sem imel kaksne koli obveznosti do njih. To je bilo samo za zaprtje racuna. Tako da te virtualne stroske vec ali majn vsi nabijejo.
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2016, 08:47
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.036

Zapiranje računa naj bi po njihovem ceniku stalo 12€, res nevem kako jim je ratalo da so ti zaračunali 20€.
Odgovorite s citatom
Staro 02.08.2016, 10:11
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.369

Citat:
Objavil-a CiroDiMarzio Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Trenutno sem na T-2, kjer imam internet, telefon in TV. Ker je paket Modri res ugoden in ima odlične specifikacije, razmišljam, da bi se prestavil na Telekom. Imam sicer par vprašanj:

1.) Mobitel: trenutno sem na Simobilu. Presdtavil bi se torej iz Simobila na to opcijo, ki jo nudi Modri paket (neomejeno klicev, smsov, 3gb prenosa). Želel bi tudi obdržati telefonsko številko. Kakšni so stroški prehoda iz enega operaterja na Telekom? Se nahaja na spletu kakšen obrazec, ki ga lahk opredhodno izpolnim?

2.) Internet: Ker optike nimamo, prideta v poštev ADSL in VDSL - jasno, bolj mi je v interesu imeti VDSL. Od česa je odvisno, kaj bom imel? Moram izrecno zaprositi za VDSL? Pri T-2 ne ločujejo med tem, ampak imajo kar oznako xDSL, tako da nisem niti prepričan, kaj sem imel do sedaj.

3.) Strojna oprema: nov modem / siol box je treba posebej doplačati?

4.) Časovni roki: kako dolgo ponavadi traja od podpisa pogodbe do celotne vzpostavitve strukture na domu? Vem, da je nemogoče ocenit na dan natančno, ampak v povprečju: govorimo o tednih? In v povezavi s tem me še zanima, ali je vmes obdobje, ko nimam ne T-2 in ne Telekoma?

5.) Pogodba: lahko pogodbo sklenem kar preko spleta oz. telefona ali se moram oglasiti v poslovalnici? Verjetno zna biti problem s prenosom številke iz Simobila na Telekom...

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore (in strpnost pri teh osnovnih vprašanjih )
1. Strošek prenosa številke znaša 5 EUR in jo zaračuna dajalec številke. Zahtevo za prenos se poda v našem prodajnem mestu. Seboj je treba meti osebni dokument in račun od trenutnega operaterja, ki ni starejši od 3 mesecev (rabimo zaradi prenosa številke).

2. Če je na lokaciji možen VDSL, se lahko vključijo storitve prek VDSL-ja.

3. Modem prejmeš v uporabo, kakor tudi Box S. V paketu Modri je prvi najemni brezplačen, drugi najemni se zaračuna 2,90 EUR na mesec.

4. Če gre za prehod, kjer so trenutno storitve že vključene le pri drugem ponudniku, se uredi v roku 10 dni. Datum prenosa številke se določi, ko obstoječi ponudnik številke potrdi prenos in takrat se tudi izvede prehod med ponudnikoma. O datumu vklopa/obiska našega tehnika ste obveščeni prek SMS-a.

5.Ker gre za prenos številke, se zadeva lahko uredi le osebno.

LP
Jure
Staro 02.08.2016, 10:37
Novinec

Najlepša hvala za odgovore!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modri, paket, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Paket Modri nescafe O storitvah 594 19.03.2018 16:39
modri paket, optika 100/20 vprašanje dobek Tehnična pomoč 3 23.11.2015 19:02
Modri paket - kateri posebni programi so brezplačni borisu SiOL TV 1 16.10.2015 19:41
Trio paket in 2 uri zaston v Telekom gorchi SiOL telefonija 48 05.06.2009 06:50
Zaračunavanje licence pri podaljšanju varnostnega paketa Dravlje Tehnična pomoč 24 21.06.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:02.