Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.11.2016, 07:16
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 686
Privzeto Telekom elektrika

Zopet en nateg s strani Telekoma. Gen-i ima še vedno cenejšo elektriko in to brez vezave, ponujajo tudi eno leto zastonj pri menjavi ponudnika, drugih ponudnikov nisem primerjal, tako da ne nasedajte.
Bom kar posredoval cene:
Telekom: MT= 0,02995 €/kWh VT=0,05495 €/kWh ET=0,04795 €/kWh
GEN-I: MT= 0,02885 €/kWh VT=0,05420 €/kWh ET=0,04840 €/kWh
Telekom je torej cenejši samo pri enotni tarifi in še to za manj kot 1% !
Odgovorite s citatom
Staro 19.11.2016, 23:07
ango Uporabnik ango ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Naslov: Slovenija
Sporočila: 78
Privzeto Re: Telekom elektrika

Določen % ljudi bo vzel, da ima lažji pregled nad stroški, možno v prihodnosti bo Telekom prevzel GEN-I, če bo država začela regulirat internet, nikoli ne vemo. Možno bo ponujal internet prek elektrike xD
Odgovorite s citatom
Staro 20.11.2016, 11:14
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

Primerjava cene elektrike – Telekom Slovenije vs. Petrol vs. Gen-I – Kdo je najcenejši?

http://www.blog.uporabnastran.si/201...je-najcenejsi/
Odgovorite s citatom
Staro 20.11.2016, 14:50
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
Primerjava cene elektrike – Telekom Slovenije vs. Petrol vs. Gen-I – Kdo je najcenejši?

http://www.blog.uporabnastran.si/201...je-najcenejsi/
Seveda primerjava ni popolna. Pri dveh upoštevajo akcije pri tretjem pa ne. Sam imam npr. elektriko preko Petrola po 0,066344 in 0,035356.

Račun za elektriko pri Petrolu me pride 72,20€. Račun pri Telekomu bi me prišel 72,80€. Če vse skupaj plačam preko ene položnice (Internet+ elektrika) je pa cena praktično identična, saj je položniva preko klika 0,40 €.
Staro 21.11.2016, 12:40
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.054

Se strinjam da je potrebno iskati ugodnosti ,ugodnejše ponudnike...

Samo tole z elektriko pa ne vem če realno prinaša kakšne prihranke. ? Če bi bilo na celoten račun recimo 10% ,potem bi to bilo nekaj...Tako pa samo na gole kilowat ure ,pa nekega resnega ostanka konec leta zaradi menjave dobavitelja elektrike vsaj v gospodinjstvih ni pričakovati..??
Odgovorite s citatom
Staro 21.11.2016, 17:01
vizer Uporabnik vizer ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Naslov: Trzin
Sporočila: 94

Sama elektrika je itak čist poceni ne glede na to od koga je. Cena elektrike dosega le cca. 30% cene položnice, visoki stroški so zaradi davkov in prispevkov.
Odgovorite s citatom
Staro 21.11.2016, 18:17
Mojster

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Se strinjam da je potrebno iskati ugodnosti ,ugodnejše ponudnike...

Samo tole z elektriko pa ne vem če realno prinaša kakšne prihranke. ? Če bi bilo na celoten račun recimo 10% ,potem bi to bilo nekaj...Tako pa samo na gole kilowat ure ,pa nekega resnega ostanka konec leta zaradi menjave dobavitelja elektrike vsaj v gospodinjstvih ni pričakovati..??
Citat:
Objavil-a vizer Prikaži sporočila
Sama elektrika je itak čist poceni ne glede na to od koga je. Cena elektrike dosega le cca. 30% cene položnice, visoki stroški so zaradi davkov in prispevkov.
Saj ravno o tem sem pisal....

Vse tiste omrežnine ,davki ,prispevki so pa pri vseh isti. Tako da nekega bistvenega profita za potrošnika ni.

Ponudniki se pa seveda borijo za čimvečji delež odjemalcev ... Malo še manjka da bodo začeli ponujati žvečilke ,bonbone...

Dokler ne bo res neke vsaj navidezne realne ugodnosti ostajam pri elektro celje /ece .

Telekom bi lahko to dobro iztržil.. recimo kdor vzame pri njih elektriko ima popust popust 10 % na paker (trio ,modri....)

No to bi pa že bilo zanimivo in tudi za potrošnika imelo nek pozitiven učinek.

Suma sumarum pa bi telekom profitiral ,uporabnik pa zadovoljen. !

lp
Odgovorite s citatom
Staro 21.11.2016, 19:15
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Tudi jaz ostajam na elektro celje/ece pa še daljinsko odčitavanje imamo,tako,da ni potrebno nič več vnašat stanja vsak mesec.

Za tistih par evrov pri drugem ponudniku ne bom obagatel,enako je z zavarovalnicami sem pri triglavu in tam imam vsa družinska zavarovanja povezana in nobena zavarovalnica me ne prepriča,da je toliko cenejša,da bi menjal.
Odgovorite s citatom
Staro 22.11.2016, 08:46
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Tudi jaz ostajam na elektro celje/ece pa še daljinsko odčitavanje imamo,tako,da ni potrebno nič več vnašat stanja vsak mesec.

Za tistih par evrov pri drugem ponudniku ne bom obagatel,enako je z zavarovalnicami sem pri triglavu in tam imam vsa družinska zavarovanja povezana in nobena zavarovalnica me ne prepriča,da je toliko cenejša,da bi menjal.
Vidiš, jaz pa sem odšel od Elektra Celje zaradi lupljenja potrošnikov. Ustanovili so novo firmo, katera le izdaja račune in to kasira tam € na račun. Če imajo 50.000 odjemalcev in ima ta nova firma 10.000€ stroškov ( 500 € oseba, katera izprinta položnice in 9500€ direktor) potem si vsak mesec lastniki razdelijo 40.000€. Bebci pa jim plačujete.
Staro 22.11.2016, 16:43
Mojster

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Vidiš, jaz pa sem odšel od Elektra Celje zaradi lupljenja potrošnikov. Ustanovili so novo firmo, katera le izdaja račune in to kasira tam € na račun. Če imajo 50.000 odjemalcev in ima ta nova firma 10.000€ stroškov ( 500 € oseba, katera izprinta položnice in 9500€ direktor) potem si vsak mesec lastniki razdelijo 40.000€. Bebci pa jim plačujete.
Pa menda res ne misliš da drugi ti pa iz čiste dobrote prodajajo elektriko ??

Povsod so mučke...in dokler ne bo neke občutne razlike nima smisla menjavati.

In zakaj bi se sedaj pri praktično enaki ceni obremenjeval kdo kasira in si deli dobiček ?

Lupijo itak vsi.

In ko bo prvi ponudil ceno ,da bom privarčeval vsaj 10 evrov na mesec ,me ima takoj pri sebi.
Trenutno za te igre s centi pa meni kot uporabniku res dol visi kdo jih pokasira. Eden jih bo itak.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
elektrika, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Iz T-2 na Telekom Modri paket CiroDiMarzio O storitvah 37 20.09.2016 08:24
Telekom ID ? muc O storitvah 2 13.12.2013 07:01
Šlamparija, nateg ali pa samo Telekom? vw225n O storitvah 35 17.10.2011 06:52
Telekom naslednje leto ne bo vlagal čisto nič v optiko bond008 O storitvah 24 01.12.2009 12:29
Trio paket in 2 uri zaston v Telekom gorchi SiOL telefonija 48 05.06.2009 06:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:02.