Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.02.2017, 18:17
neomusic Uporabnik neomusic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2016
Naslov: Prekmurje
Sporočila: 83
Privzeto innboc PLC (Powerline adapter)

Pozdravljeni, zanima me mnenje nekoga, ki zadevo uporablja. Gre se namreč za skrin innbox plc adapter ki ga prodaja telekom v svoji trgovini, in lahko z njim preko obstoječega omrežja povežeš siol box in modem, da ti tako ni potrebno vleči utp kabla po hiši kar je super.

Problem pa je da, meni po povstavitvi to deluje 3-4 dni, potem pa začne kockat slika, najprej na HD kanalih, potem pa še na ostalih, le na kakšnem TLC deluje vedno.

No naj dodam a je problem izključno v lokalni mreži oz. v teh 2 PLC-jih, ker imamo optiko in na boxih, ki so povezani direkt z utp kablom te težave ni.

Tak občutek imam, kot da po nekaj dneh, se ti 2 napravi zmedeta in pade hitrost.
Ko jo izmerim (ko še ne kocka) gre 100Mbit skozi brez problema. Ko zaćne kockat pade na polovico pri čemer sklepam da bi določeni kanali še vedno morali delovati. No v glavnem hitrost sploh nebi smela po nekaj dneh pasti! Drugače je ta naprava brez veze.

Smešno pa je da če grem samo za sekundo enega od adapterjev izklopit in vklopit nazaj, vse spet deluje.

Saj ne da bi mi bilo težko to narediti, je pa nadležno, in nevem ali sta moja adapterja defektna ali je to pač problem ki enostavno pri teh napravah je prisoten.

Lp

Nazadnje uredil neomusic : 04.02.2017 ob 18:20.
Odgovorite s citatom
Staro 04.02.2017, 19:34
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508
Privzeto Re: innboc PLC (Powerline adapter)

Pozdravljeni,

je tudi drugi vmesnik priklopljen neposredno v vtičnico ali je priklopljen prek razdelilca/podaljška?

Na delovanje lahko sicer vpliva mnogo dejavnikov: druge faze, debelina električnega kabla, dolžina električnega kabla, spoji/kakovost spojev, drugi porabniki ...

Lahko ste pozorni, ali do padca pride ob vklopu katere naprave v električnem omrežju (pečica, bojler, pralni stroj ...).

Sicer predlagam, da kontaktirate uradni servis, ki vam bo znal najbolje pomagati.

Lep pozdrav,
Marko
Staro 05.02.2017, 12:24
neomusic Uporabnik neomusic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2016
Naslov: Prekmurje
Sporočila: 83

Oba sta neposredno priklopljena v vtičnico in ne preko podaljška ali razdelilca oz. skozi surge protector. Upoštevane so vsa pravila. Ni prevelika razdalja, je direktno v vtičnico, na isti fazi. itd...

Bi kontaktiral servis, a se je isto dogajalo na sposojeni tp-link napravi. Zato sklepam dani težava v tem, da bi bil ta PLC defekten.

Bom kontaktiral uradni servis z tem istim vprašanje.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2017, 19:40
Clancy Uporabnik Clancy ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2013
Sporočila: 82

Omenjeni PLC imam dobra dva meseca. Od takrat dela brez težav in prekinitve. Lahko ga samo pohvalim. Med njima je kar velika razdalja in mislim celo, da sta na različnih fazah.
Prej sem imel D-Link in so bile same težava, na koncu pa je eden od adapterjev celo pregorel.

Tako, da mislim, da je z tvojim PLC-jem nekaj narobe.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2017, 20:34
Clancy Uporabnik Clancy ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2013
Sporočila: 82

Če sem nazadnje omenjeni Innbox PLC pohvalil, sedaj več ne mislim tako.

Pravzaprav, vzrok za težave najverjetneje niti ni sam PLC.
Poleti sem namreč, renoviral sobe in hkrati, navadne luči zamenjal za LED luči. Slika je preko Boxa S naenkrat začela kockati in na PLC-ju je gorela rdeča lučka. Na začetku sploh nisem mogel ugotovit kaj je vzrok kockanja.
Čez čas sem ugotovil, da se kockanje pojavi, ko gori katera od LED luči v stanovanju. Očitno LED luči toliko motijo omrežje, da se upočasni internetna povezava.
Sedaj je dejansko Box S neuporaben, saj ne morem preko njega gledati televizije, ker je predvsem zvečer, v stanovanju vedno prižgana katera od LED luči in slika kocka.
Na srečo, imam še Telekomovo kabelsko in televizijo gledamo preko nje.

Sedaj bi vprašal tehnično pomoč, oziroma koga, ki se na to razume, ali obstaja kakšna rešitev teh težav. Naj omenim, da mrežnega kabla do Box-a ni možno potegniti (drugače PLC niti nebi nabavljal), luči so pa takšne, kjer so žarnice v luč intergrirane in se jih ne da zamenjati recimo za kvalitetnejše.

Če težave ne bom mogel rešiti, bom primoran Modri paket odjaviti in se zadovoljiti le z kabelsko televizijo.
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2017, 13:09
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 324

hehe mi smo mel tole čudo od PLCja enepar mescov na optiki in je bla čista loterija z njima. enkrat je 3-4 dni delalo perfektno, drugič samo nekaj ur in tretjič spt čisto naključno. tole je delalo nekako po sistemu 'zavrtimo ruleto in pol vidmo kam krogla pade'. je prišel tud serviser in ugotovil da oba brezhibno delujeta. moje mnenje je da je tole zelo dobra, priročna zadeva, ampak enostavno se zdi da je tole res, kar je napisano zgoraj: 'Na delovanje lahko sicer vpliva mnogo dejavnikov'.

po nekaj mescih smo mel vsega dovolj in kupili 15m UTP kabl in od takrat naprej ni problema...
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2017, 18:41
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Jaz sem ga imel glih eno uro in je že romal nazaj na telekom.
Odgovorite s citatom
Staro 29.09.2017, 12:04
shon Uporabnik shon ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce shon
Član od: May 2007
Sporočila: 283

js ga mam pa že nekaj let, pa dela brez problema...
Odgovorite s citatom
Staro 29.09.2017, 15:05
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.508

Citat:
Objavil-a Clancy Prikaži sporočila
Če sem nazadnje omenjeni Innbox PLC pohvalil, sedaj več ne mislim tako.

Pravzaprav, vzrok za težave najverjetneje niti ni sam PLC.
Poleti sem namreč, renoviral sobe in hkrati, navadne luči zamenjal za LED luči. Slika je preko Boxa S naenkrat začela kockati in na PLC-ju je gorela rdeča lučka. Na začetku sploh nisem mogel ugotovit kaj je vzrok kockanja.
Čez čas sem ugotovil, da se kockanje pojavi, ko gori katera od LED luči v stanovanju. Očitno LED luči toliko motijo omrežje, da se upočasni internetna povezava.
Sedaj je dejansko Box S neuporaben, saj ne morem preko njega gledati televizije, ker je predvsem zvečer, v stanovanju vedno prižgana katera od LED luči in slika kocka.
Na srečo, imam še Telekomovo kabelsko in televizijo gledamo preko nje.

Sedaj bi vprašal tehnično pomoč, oziroma koga, ki se na to razume, ali obstaja kakšna rešitev teh težav. Naj omenim, da mrežnega kabla do Box-a ni možno potegniti (drugače PLC niti nebi nabavljal), luči so pa takšne, kjer so žarnice v luč intergrirane in se jih ne da zamenjati recimo za kvalitetnejše.

Če težave ne bom mogel rešiti, bom primoran Modri paket odjaviti in se zadovoljiti le z kabelsko televizijo.
Pozdravljeni,

predlagam, da z opisom težav kontaktirate uradni servis. Verjetno pa bo najbolje, da vas obišče elektroinštalater in opravi meritve na napeljavi in poda mnenje, ali je to možno rešiti.

Očitno lahko nekatere LED-luči povzročajo težave na frekvečnem spektru, na katerem komunicira PLC: http://ieeexplore.ieee.org/document/6525851/

Lep pozdrav,
Marko
Staro 29.09.2017, 17:54
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Škoda časa in denarja za takšne poteze najbolje da potegne kabel in bo zadeva delala bp.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adapter, innboc, plc, powerline

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Adapter ermans37 Računalništvo in internet 3 05.07.2011 13:59
RJ45 adapter triplex 2žx1ž rtmktl Tehnična pomoč 5 17.09.2010 16:32
Disabling the wireless network adapter Ninaval Računalništvo in internet 4 03.11.2008 17:08
Adapter za router - pomoč! awake Računalništvo in internet 1 31.12.2007 18:48
NetGear Powerline Ethernet Adapter + AMINO falotXP Tehnična pomoč 5 29.09.2006 08:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:50.