Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.09.2019, 09:17
sebaboy Uporabnik sebaboy ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 5
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Dragi uporabniki NEO SMARTBOX kolko berem gor imate fuuuuul problemov z to škatlo bom jaz še lep čas ostal na starem siol box saj me ni prerpričalo za menjavo
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2019, 11:26
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 214

Citat:
Objavil-a sebaboy Prikaži sporočila
Dragi uporabniki NEO SMARTBOX kolko berem gor imate fuuuuul problemov z to škatlo bom jaz še lep čas ostal na starem siol box saj me ni prerpričalo za menjavo
Dobra odločitev. Veliko slabe volje si boš prihranil. Sam imam vzporedno BOX in NEO, ki me vse pogosteje prepričuje, da uporabljam BOX. Če samo omenim snemanje in previjanje naprej ter nazaj. NEO ima pri previjanju pošastne zaostanke in je zelo nenatančen. Ob pavzi NEO pokrije pol zaslona z nepotrebnimi podatki, BOX pa lepo pusti večino zaslona za ogled.
Res ima NEO nekaj stvari dobro rešenih, vendar mi zaenkrat služi bolj kot preizkuševalnik, za resno uporabo in spremljanje TV in drugih vsebin, pa je tu BOX.
Ne vem čemu je treba NEO tolikokrat znova zagnati, da sploh prične delati relativno normalno. Pogosto se dogaja, da je zaslon po vklopu črn, brez ikon ali pa so vidne le deloma. Samo restart ali komplet reset pomaga. Skoraj leto dni je NEO že na voljo, pa je še vedno na ravni polizdelka. To še Beta stanje ni.
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2019, 19:45
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 868

Citat:
Objavil-a SavoSlo Prikaži sporočila
Eno vprašanje, ko preko glasovnega ukaza naročim " resetiraj se" se neo resetira, vendar se daljinec NIKOLI ne poveže, zmeraj je potrebno resetirati še box na način, da izvlečem napajalni kabel, potem se daljinec normalno poveže. A se to da porihtat, da bo delalo tako kot je zamišljeno?

lp
Toliko o uporabnosti nasvetov tehnične pomoči. Kar nekaj servirajo človeku, ki pa naj se potem j...
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 01:05
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 324

Citat:
Objavil-a btomaz_ Prikaži sporočila
Dobra odločitev. Veliko slabe volje si boš prihranil. Sam imam vzporedno BOX in NEO, ki me vse pogosteje prepričuje, da uporabljam BOX. Če samo omenim snemanje in previjanje naprej ter nazaj. NEO ima pri previjanju pošastne zaostanke in je zelo nenatančen. Ob pavzi NEO pokrije pol zaslona z nepotrebnimi podatki, BOX pa lepo pusti večino zaslona za ogled.
Res ima NEO nekaj stvari dobro rešenih, vendar mi zaenkrat služi bolj kot preizkuševalnik, za resno uporabo in spremljanje TV in drugih vsebin, pa je tu BOX.
Ne vem čemu je treba NEO tolikokrat znova zagnati, da sploh prične delati relativno normalno. Pogosto se dogaja, da je zaslon po vklopu črn, brez ikon ali pa so vidne le deloma. Samo restart ali komplet reset pomaga. Skoraj leto dni je NEO že na voljo, pa je še vedno na ravni polizdelka. To še Beta stanje ni.
si predstavljaš da kupiš jutri nov samsung tv in se potem eno leto matraš pa tuhtaš pa se sprašuješ zakaj ne dela tako kot bi moral, pa celo leto skoraj nič razvijalci tvja ne izboljšalo, pa da osnovne stvari ne delajo normalno, itd itd? mene so prepričal da vzamem neo češ da bo v kratkem omogočeno snemanje...sigurno ja. čez slab mesec sm ga kr nazaj nesu. pa motilo me je tudi da je bil neo približno 3-5 sekund zadaj s sliko v primerjavi z boxom in tudi multicasttv na PCju, krneki. kličem tehnično in mi enostavno reče da tako pač je in to je to
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 18:08
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 765

Sem gledal preklapljanje kanalov. Včasih se je govorilo, da ne vem Sagem al celo Box prejšnji počasi preklaplja. Resno mislim, da bi na nekaterih kanalih v primerjavi z Neo hitreje preklopil kanal, če bi šel pred 30 leti na tv kanal prestavit, ko še ni bilo daljinca.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 18:29
janck Uporabnik janck ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 30

A mi lahko kdo razloži kam so zginl slovenski HD programi KanalA, POP, SLO 1, 2 Sportklub in od planeta. Jih ni nikjer v shemi v Neotu. Verjetno še kakšni tuji manjkajo, nisem vseh preverjal. Če je pa že HD, je pa kr neki. Pa nisem edini ki jih nimam.

Nazadnje uredil janck : 10.09.2019 ob 18:35.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 18:49
extremni Uporabnik extremni ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 62

Neo mi ne deluje niti po resetu modema izklopa elektrike tudi izklop neota. Skozi kaže ni povezave ter pridobivanje ip naslova, internet pa deluje normalno poleg telefonije ki je danes imela težave. Support je zabasan s klici mi pa smo v temi brez delujoče tv. Pa tudi IP telefonije ne dela !

Nazadnje uredil extremni : 10.09.2019 ob 19:18.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 19:17
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 61

Citat:
Objavil-a extremni Prikaži sporočila
Neo mi ne deluje niti po resetu modema izklopa elektrike tudi izklop neota. Skozi kaže ni povezave ter pridobivanje ip naslova, internet pa deluje normalno poleg telefonije ki je danes imela težave. Support je zabasan s klici mi pa smo v temi brez delujoče tv.
Tudi meni že celo popoldne ne deluje NEO. Pridobiva IP in to je to. Probal vse in nič ne pomaga. Stari box deluje brez problema.
Sem pa opazil, da ne deluje niti NEO spletna stran. ---popravek sedaj celo deluje
Probal klicat na tehnično pomoč in ne dobiš nikogar ker je zasedeno....

Pa tudi mobiteli ne delajo danes. Večino dneva sem nedosegljiv in omrežje je zasedeno...

Nekaj je očitno padlo dol in nihče ne sporoči kaj...

Nazadnje uredil mato22 : 10.09.2019 ob 19:27.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 19:31
extremni Uporabnik extremni ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 62
Angry Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a mato22 Prikaži sporočila
Tudi meni že celo popoldne ne deluje NEO. Pridobiva IP in to je to. Probal vse in nič ne pomaga. Stari box deluje brez problema.
Sem pa opazil, da ne deluje niti NEO spletna stran.
Probal klicat na tehnično pomoč in ne dobiš nikogar ker je zasedeno....

Pa tudi mobiteli ne delajo danes. Večino dneva sem nedosegljiv in omrežje je zasedeno...

Nekaj je očitno padlo dol in nihče ne sporoči kaj...
Spletna stran deluje mimogrede sam zanjo mi je vseeno. Ni mi pa kot naročniku vseeno, da mi tv ne deluje pa še mastno jo plačujem. Obvestila pa nobenega od nikoder. V modemu vidim da moja telefonska številka ni registrirana zato valjda itak telefon stacionarni mrk. Modem pa se je nastavil na 1. Januar 1970 omg.

Sem totalno brez besed, tukaj pa tudi vsi admini v tišino zaviti bad bad in še enkrat bad za nas uporabnike!!!
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2019, 19:42
btomaz_ Uporabnik btomaz_ ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 214

Nekaj mora res biti zelo narobe. Že zjutraj sem bil brez interneta, ker se Prospero ni povezal. Šele po rebootu je šel gor, kar ni običajno.
Tudi meni NEO išče IP naslov, BOX na istem switchu pa dela, vendar nima ogleda nazaj. Piše "Posnetek ni na voljo".
Grdo je, da nismo vredni nobenega obvestila ampak tavamo v temi in čakamo na milost. Je tako težko napisati nekaj besed? Toliko o odnosu do naročnikov.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:33.