Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.09.2019, 06:48
janck Uporabnik janck ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 30
Unhappy Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Prosim, da preverite, če imate NEO nastavljen, da predvaja HD kanale. To naredite tako, da pritisnite in držite tipko Domov (Hišica), pomaknite se na nastavitve (ikona zobnik), izberite sklop Zvok in slika. Pod privzeto video kakovost izberite UHD.

Lp
Črt
Ne morem verjet kakšen odgovor dobim. Kaj misliš da imam NEO nastavljen na SD. Kdo je tuki nor. Ja, normalno, da je nastavljeno na HD. Če sem prestavljal iz HD na SD je bila slika ista, pravzaprav nobene razlike v kvaliteti. Pravzaprav na SD nisi mogel brati podnapisov, takšni zmaski so bili. Toliko v vednost. Moram povedati, da je v petek bila slika normalna, sprejemljiva. So porihtali. Bog ne daj, da bi povečali bitrate, sem pa na optiki, bi Telekomu padla krona iz glave. Ampak ne. Vaš moto je, priključek v vsako zakotno vas. Kakšna bo pa kvaliteta vas pa ne briga. In zaradi takih, smo tudi drugi, ki smo na optiki prikrajšani za kvaliteto. Plačujemo pa kot nori. Telekom je imel težave, vendar tega ne boste nikoli priznali. Zmeraj je kriv uporabnik, da nima to ali ono, tako kot v tem primeru, da naj nastavim na HD. Adijo pamet. PS...da ne omenim kakšne odgovore sem dobil na pošto in SMS. Tudi inštrukcije vam zaposlenim nebi škodile. Nismo vsi uporabniki neumni. Zato ne morete vsem enako odgovarjati.

Nazadnje uredil janck : 14.09.2019 ob 06:59.
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2019, 11:41
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 868
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a janck Prikaži sporočila
Ne morem verjet kakšen odgovor dobim. Kaj misliš da imam NEO nastavljen na SD. Kdo je tuki nor. Ja, normalno, da je nastavljeno na HD. Če sem prestavljal iz HD na SD je bila slika ista, pravzaprav nobene razlike v kvaliteti. Pravzaprav na SD nisi mogel brati podnapisov, takšni zmaski so bili. Toliko v vednost. Moram povedati, da je v petek bila slika normalna, sprejemljiva. So porihtali. Bog ne daj, da bi povečali bitrate, sem pa na optiki, bi Telekomu padla krona iz glave. Ampak ne. Vaš moto je, priključek v vsako zakotno vas. Kakšna bo pa kvaliteta vas pa ne briga. In zaradi takih, smo tudi drugi, ki smo na optiki prikrajšani za kvaliteto. Plačujemo pa kot nori. Telekom je imel težave, vendar tega ne boste nikoli priznali. Zmeraj je kriv uporabnik, da nima to ali ono, tako kot v tem primeru, da naj nastavim na HD. Adijo pamet. PS...da ne omenim kakšne odgovore sem dobil na pošto in SMS. Tudi inštrukcije vam zaposlenim nebi škodile. Nismo vsi uporabniki neumni. Zato ne morete vsem enako odgovarjati.
Telekom ima težave. Kdo jih pa danes nima. So taki časi
Odgovorite s citatom
Staro 14.09.2019, 19:45
SavoSlo Uporabnik SavoSlo ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2019
Sporočila: 10

Citat:
To ni normalno delovanje. Sicer se daljinec pri resetu lahko odpari, ampak bi se moral povezati nazaj, če pritisnete nekaj gumbov. Ali imate daljinec usmerjen v NEO? Predno se poveže nazaj je v IR načinu.

Lp
Črt
Ja jasno, da je daljinec usmerjen v NEO, prav tako ne pomaga, če pritiskam gumbe. Poizkusil sem tudi z odstanitvijo baterije in ponovno vstavitvijo.. isto, se ne poveže in ne morem nič. Če naredim izklop iz elektrike, počakam 10 sekund in nazaj, pa se lepo poveže.
Odgovorite s citatom
Staro 16.09.2019, 14:42
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

@SavoSlo se opravičujemo, če smo vas razburili z odgovori a po kratkem tekstu žal ne moremo predvidevati vašega znanja in vam bomo zato najprej svetovali osnovno preveritev.

Glede delovanja HD programov vas moram opozorili, da programi so v HD kvaliteti a je zaradi odločitve produkcijskih hiš mogoče težje prepoznati, da spremljate HD programe. RTV programi, POP TV, AKANAL, HBO, PLANET programi ob logotipu nimajo več oznake HD. Program se kljub temu predvaja v HD, če imate v nastavitvah NEO-ta nastavljen HD ali UHD.
Glede daljinca vas naprošam, da v primeru ponovitve težave poskusite opraviti reset daljinca. Daljinec NEO resetirate s hkratnim tiščanjem INFO in leve smerne tipke do 4 kratnega utripa rdeče lučke na vrhu daljinca. (INFO tipka je tipka desno od hiške. Na njej so narisane tri vodoravne črte. Kratek pritisk tipke pokaže vreme).

Upam da sem vam uspel odgovoriti na vprašanja.
Če boste imeli z daljinecem še težave mi za lažjo preveritev problema prosim, sporočite vaše uporabniško ime in kontaktno telefonsko številko prek ZS-ja.

LP
Sandi
Staro 16.09.2019, 23:26
eduardo Uporabnik eduardo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 169

Ker še vedno upam, da kdo pozna odgovor, ponavljam svoj post iz prejšnjega tedna. Vnaprej hvala, če bo lahko kdo koristno svetoval.

Kako lahko z Neovim Plexom pridem do prostorskega zvoka pri filmih? Poigral sem se z neštetimi možnostmi, pa v najboljšem primeru dobim dvokanalni PCM namesto AC3 ali DTS. Če dodatno spreminjam passtrough (zdaj imam na optical) ali encoding dobim ven samo škripanje ali pa filma sploh noče zagnati (pri DTS) in javi napako. Da ne bo pomote, zvok prenašam prek optičnega kabla, imam tudi potrebni AV receiver in pri televizijskih kanalih, ki to podpirajo (denimo HBO), normalno slišim dolby digital.
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2019, 18:59
SavoSlo Uporabnik SavoSlo ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 10

Citat:
@SavoSlo se opravičujemo, če smo vas razburili z odgovori a po kratkem tekstu žal ne moremo predvidevati vašega znanja in vam bomo zato najprej svetovali osnovno preveritev.

Glede delovanja HD programov vas moram opozorili, da programi so v HD kvaliteti a je zaradi odločitve produkcijskih hiš mogoče težje prepoznati, da spremljate HD programe. RTV programi, POP TV, AKANAL, HBO, PLANET programi ob logotipu nimajo več oznake HD. Program se kljub temu predvaja v HD, če imate v nastavitvah NEO-ta nastavljen HD ali UHD.
Glede daljinca vas naprošam, da v primeru ponovitve težave poskusite opraviti reset daljinca. Daljinec NEO resetirate s hkratnim tiščanjem INFO in leve smerne tipke do 4 kratnega utripa rdeče lučke na vrhu daljinca. (INFO tipka je tipka desno od hiške. Na njej so narisane tri vodoravne črte. Kratek pritisk tipke pokaže vreme).

Če boste imeli z daljinecem še težave mi za lažjo preveritev problema prosim, sporočite vaše uporabniško ime in kontaktno telefonsko številko prek ZS-ja.

LP
Sandi
Sandi hvala za odgovore. Jaz sem spraševal le glede daljinca in bom upošteval nasvet glede resetiranja le tega.
Za HD kanale, pa je spraševal janck, je pa z moje strani jasno, kater kanal je v HD in kater ne, se takoj na uč vidi, tud če kanal nima napisa HD v logotipu oz. imenu.

lp

Savo
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2019, 19:18
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 868

Citat:

LP
Sandi
Reset daljinca? Vau, ha, ha...
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2019, 20:16
križar Uporabnik križar ni prijavljen
Novinec

Kdaj bo VLC vlekel datoteke v HD brez preskakovanj in zatikanj,snemanje bo leta 2095,igre leto pozneje.A vaše programerje še niste načevljal,ker tolk časa kolkor ti "umetniki" niso nič naredil,to v vsaki normalni firmi že načevljajo in zaposlijo nove sposobne,kanede??
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2019, 03:58
Novinec

Citat:

LP
Sandi
Vglavnem, slika ni bila v HD kvaliteti. Sedaj ko so pa težavo odpravili pa je. Pa je vse enako nastavljeno na NEO kot je bilo. Toliko v vednost.
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2019, 04:00
Novinec

Citat:
Objavil-a križar Prikaži sporočila
kdaj bo vlc vlekel datoteke v hd brez preskakovanj in zatikanj,snemanje bo leta 2095,igre leto pozneje.a vaše programerje še niste načevljal,ker tolk časa kolkor ti "umetniki" niso nič naredil,to v vsaki normalni firmi že načevljajo in zaposlijo nove sposobne,kanede??
nikoli!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:15.