Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.08.2019, 17:27
borisu Uporabnik borisu ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 125
Privzeto Posodobitev modema - katastrofa

Danes (nedelja) ste ob 03.00 uri posodobili modem Inbox V60 in pri tem ste mi in kot vidim tudi kar nekaj mojim sosedom, spremenili ime wifi omrežja in spremenili geslo. Ker se nikakor nisem mogel logirati na moje wifi omrežje sem poklical tehnično pomoč in po krepkih 30 minut čakanja (2x) izvedel, da ste res nekaj zamočili s posodobitvijo in da je modem prevzel nek moj star profil za katerega se več ne spomnim kdaj sem ga ustvaril. Sem zadevo rešil z resetiranjem modema, čeprav se mi modem po resetu ni nastavil na tovarniške nastavitve ampak sem dobil kar neko ime omrežja Telekom ...., ki pa ni tovarniško ime (vsaj po nalepki na spodnji strani modema ne) tako, da sem moral ime še ročno vnesti.
Takšne napake si vi ne bi smeli privoščiti. Sam imam nekaj zelo osnovnega znanja, da sem znal urediti zadevo, ne vem pa kako bodo to uredili uporabniki, ki se na to čisto nič ne spoznajo.
Prosim, da mi sporočite kako lahko preprečim naslednjo vašo posodobitev, ker vam ne zaupam več.
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2019, 17:36
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Privzeto Re: Posodobitev modema - katastrofa

O kriza, svet se bo podru...

Edina rešitev. Prekliči komplet naročnino in ne uporabljat tehnologije, ki imajo človeški faktor.
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2019, 18:57
Pripravnik

Lahko je biti pameten. A res misliš, da vsi uporabniki interneta vedo kaj narediti v takem primeru? Niso vsi računalniško pismeni in stari 20 let. Zaradi take napake je lahko nekdo popolnoma nemočen.
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2019, 19:26
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504

Za neprijetno izkušnjo se vam opravičujem. Sicer je zdaj prepozno, bom pa nalepil tu, morda pomaga komu drugemu. Če imate narejen Moj Telekom račun in imate v njem pridobljen Telekom ID, si lahko nastavite ime in gesla brezžičnega omrežja prek portala Moj Telekom, lahko tudi prek aplikacije za pametne telefone. Spodaj so navodila, najboljša stvar pri vsem tem je pa, da se bodo nastavitve prenesle naprej tudi, če boste npr. menjali modem. To je sedaj v času neviht precej aktualno.

https://www.telekom.si/pomoc-in-podp...ma-moj-telekom

LP
Črt
Staro 26.08.2019, 06:45
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Citat:
Objavil-a borisu Prikaži sporočila
Lahko je biti pameten. A res misliš, da vsi uporabniki interneta vedo kaj narediti v takem primeru? Niso vsi računalniško pismeni in stari 20 let. Zaradi take napake je lahko nekdo popolnoma nemočen.
Res je lahko biti pameten, sploh če poznaš procesa v ozadju. In povsod kjer je človeški faktor, so možne napake in se bodo ponavljale.
Žal Telekom ne spada v premium segment storitev, ampak končni uporabnik se smatra kot "budget" storitev.

Torej če ti je pomembno, da imaš zanesljivost in brez napak, presedlaš na primeren paket s primerno podporo, ampak potem se ne čudi nad položnico, ki bo 3-10x višja.

To kar sprašuješ je isto, kot bi šel v tovarno Zastave in rekel, hočem rolls royca za ceno jugiča.
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2019, 14:43
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

Citat:
Objavil-a borisu Prikaži sporočila
Danes (nedelja) ste ob 03.00 uri posodobili modem Inbox V60 in pri tem ste mi in kot vidim tudi kar nekaj mojim sosedom, spremenili ime wifi omrežja in spremenili geslo. Ker se nikakor nisem mogel logirati na moje wifi omrežje sem poklical tehnično pomoč in po krepkih 30 minut čakanja (2x) izvedel, da ste res nekaj zamočili s posodobitvijo in da je modem prevzel nek moj star profil za katerega se več ne spomnim kdaj sem ga ustvaril. Sem zadevo rešil z resetiranjem modema, čeprav se mi modem po resetu ni nastavil na tovarniške nastavitve ampak sem dobil kar neko ime omrežja Telekom ...., ki pa ni tovarniško ime (vsaj po nalepki na spodnji strani modema ne) tako, da sem moral ime še ročno vnesti.
Takšne napake si vi ne bi smeli privoščiti. Sam imam nekaj zelo osnovnega znanja, da sem znal urediti zadevo, ne vem pa kako bodo to uredili uporabniki, ki se na to čisto nič ne spoznajo.
Prosim, da mi sporočite kako lahko preprečim naslednjo vašo posodobitev, ker vam ne zaupam več.

Zato jaz mam doma narejeno tako da je modem od telekoma samo modem.. Za wifi pa mam svoj ruter tak da ne morejo nič za***at
Staro 26.08.2019, 15:47
Pripravnik

Jaz se na te zadeve ne spoznam dobro ampak ker plačujem skoraj 90€ (internet in telefon) na mesec pričakujem profesionalnost. Pa v tem sploh ni point. Tudi če bi plačal samo 10€ na mesec bi morale zadeve delovati tako kot se spodobi. Preveč smo navajeni, da na podlagi obljub in reklam nekaj kupimo, potem pa, ko se zadeva ne obnaša tako kot je bilo predvideno smo tiho in si rečemo sej bo. Tako kot Neo in npr. snemanje. Sej bi šel drugam pa je povsod enako. Kapitalu smo uporabniki zadnji v ”prehranjevalni verigi”.
A je res preveč, če pričakujem, da mi upgrade ne sesuje cel sistem?
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2019, 15:58
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.226

Kaj ti to plačuješ 90 eurov?

jaz mam doma internet + TV + tel in dam mesečno 65 eurov..

Kar se tiče lastnega ruterja ni nobena znanost.. Sej maš koga ki se na to spozna itd..
Staro 26.08.2019, 16:35
Pripravnik

Modri paket + dodatni telefon.
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2019, 16:37
Pripravnik

Sej v tem je problem, da nimam nobenega v bližini, ki se spozna in moram sam vse studirati in urejati pri 50+.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
katastrofa, modema, posodobitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
linksys router po menjavi modema ne dela luros Tehnična pomoč 7 02.09.2014 21:13
Avtomatski prst za resetiranje modema aeon Spemerski kotiček 0 05.11.2009 21:03
Razlike v načinu reseta modema? Altair Tehnična pomoč 8 23.09.2009 18:10
Zamenjava modema dualband Tehnična pomoč 1 11.12.2006 14:51
Katastrofa In Obljube GOLYAT O storitvah 15 06.09.2006 16:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:50.