Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.02.2009, 09:57
Pibo Uporabnik Pibo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pibo
Član od: Feb 2009
Naslov: S5
Sporočila: 61
Privzeto kvaliteta

Za začetek naj povem, da sem sorazmerno zadovoljen uporabnik optike (trio).
INET( siol povezave "na ven" bi bile lahko hitrejše!!!) in telefonija - OK!
Vendar me moti, da zadnje 3 tedne strašno "kocka" "VH1 classic" na SIOL TV. Ne mine minuta .da ne bi "zakockal" skupaj z zvočno prekinitvijo...
Če pomislim koliko smo "pretrpeli", (3krat prekopana ulica, ki smo jo sami financirali za preplastenje (beri asfaltiranje)), da smo dobili to optiko, mi ne gre v račun, da nam po optiki ne pošiljajo višje kvalitete "semplanja".
Želel bi še, da me na tehnični pomoči ne bi spraševali koliko je dolg kabel od modema do tv komunikatorja.... hallo? (slabše kot laično vprašanje.... imamo verjetno vsi doma CAT5e UTP kable...?). Odpravijo te še s tem, da bodo "zmerili" linijo. (kaj bodo pa merili na optiki?... Ali so konektorji dobro "zapečeni") Potem te še vprašajo za telefonsko, ki je BTW že na SIOL-servisnih kontaknih podatkih.

Torej QOS je slab!
Ali se dela na tem da "optika" služi svojemu namenu?

Lep dan Pibo

p.s - v tem času ko pišem "VH1 classic" prekinja non-stop....
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 10:10
george32 Uporabnik george32 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2008
Sporočila: 537
Privzeto Re: kvaliteta

Danes je povsod slaba ZELO slaba kvaliteta slike!!!! Pa sem tudi na optiki!!!! Nekaj bo treba ukreniti SIOL,ker vem,da v mojem kraju ljudje že lepo vračajo vašo opremo nazaj ( čeprav so na optiki ) ker so " ful" zadovoljni!!!! K sreči je alternativa pred vrati na steni!!!!
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 10:58
cavlex Uporabnik cavlex ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce cavlex
Član od: Jan 2009
Sporočila: 23

Sem nekaj časa čakal, da vidim, če še kdo vidi isto kot jaz - slika je KATASTROFA!!! To pa že presega meje dobrega okusa. Ta firma SIOL se iz nas preprosto norčuje. Mislim, da je čas, da začnemo ukrepat - pa ne z odstopom, ker za to jim zgleda dol visi (saj število novih naročnikov zaenkrat očitno presega osip). Po mojem je čas, da se začnemo organizirat in da prisilimo SIOL k k izpolnjevanju pogodbe. Nenazadnje - SIOL TV v osnovi prodaja uslugo TELEVIZIJE in ne nekakšne POLOVIČNE TV !!! A je kdo od tu po poklicu pravnik? Je sploh kdo že poskušal kaj doseči prek tržne inšpekcije?
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 13:55
Pibo Uporabnik Pibo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pibo
Član od: Feb 2009
Naslov: S5
Sporočila: 61

Citat:
Objavil-a cavlex Prikaži sporočila
Je sploh kdo že poskušal kaj doseči prek tržne inšpekcije?
Ojla ...

Brez zamere...ampak ali si že videl tržnega inšpektorja, ki se razume na telekomunikacije in računalništvo... Še kazen za prezgodnje točenje alkohola komaj znajo napisat kaj da bi še kaj izračunali v Excelu... ampak to je čisto druga zgodba.

Na T.... in S.... pa tako vladajo politični kvazi managerji, ki razpolagajo s davkoplačevalskim denarjem ... tistim, ki delajo s tehniko pa plačujejo ravno toliko, da se sistem ne sesuje in se počutijo potrebne. Saj vam ne pridejo inštalirat optike T...... tehniki ampak ena "out source" firma, ki je verjetno žlahta od nekoga, ki pozna nekoga...

Ampak to ni tema za nedeljo popoldne...

Čim manj "kockanja"!

LP Pibo
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 14:36
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

V qurcu je kvaliteta siol tv to na žalost ve že večina uporabnikov
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 14:46
george32 Uporabnik george32 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2008
Sporočila: 537

Jep in kablaši vsaj pri nas se nam smejijo,češ kaj pa ste šli tko na hitro na optiko!!!! Saj razen interneta je vse slabše kot na UPC digitalni kabelski. in veste kaj še prav imajo!!!!
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 15:39
denis4 Uporabnik denis4 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 15

Podobno težavo imam tudi sam. Sicer nimamo optike ampak TV-ja skoraj ne moreš gledat, plačujemo pa isto, kot da bi jo videli kot je treba. Klical sem na 0801000 (večkrat) nobene pametne ideja, pisal E-maile,..., do sedaj nič novega.

Ima kdo idejo, zakaj mi tv skoraj vsako minuto zakocka (neodvisno od kanala), čez čas mi prekine povezavo in se noče in noče povezati. Tako moram resetirati tv komunikator in včasih se zgodi, da lahko tv gledam le nadaljnih 2min, nato pa spet povezuje.

Je mogoče kriv komunikator, je kdo tukaj, ki ve kaj naj rečem točno na siolu, če je mogoče že kdo imel podoben problem in ga je uspešno opravil?

Hvala in LP
Denis
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 16:40
mihies Uporabnik mihies ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Sporočila: 331

Citat:
Objavil-a denis4 Prikaži sporočila
Podobno težavo imam tudi sam. Sicer nimamo optike ampak TV-ja skoraj ne moreš gledat, plačujemo pa isto, kot da bi jo videli kot je treba. Klical sem na 0801000 (večkrat) nobene pametne ideja, pisal E-maile,..., do sedaj nič novega.

Ima kdo idejo, zakaj mi tv skoraj vsako minuto zakocka (neodvisno od kanala), čez čas mi prekine povezavo in se noče in noče povezati. Tako moram resetirati tv komunikator in včasih se zgodi, da lahko tv gledam le nadaljnih 2min, nato pa spet povezuje.

Je mogoče kriv komunikator, je kdo tukaj, ki ve kaj naj rečem točno na siolu, če je mogoče že kdo imel podoben problem in ga je uspešno opravil?

Hvala in LP
Denis
Vsake toliko se pojavi kak SiOLovec, ki ti pomaga preko zasebnih sporočil. Drugače pa, jaz bi na tvojem mestu gnjavil 080 1K, dokler ti ne rešijo problema.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 17:12
denis4 Uporabnik denis4 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 15

Seveda jih bom še naprej preganjal. Nevem pa zakaj nočejo popraviti, saj danes, ko sem se pogovarjal z operaterjem, mi je rekel, da gleda mojo linijo in da je odlična. Bojim se, kaj bo, ko bo linija na 90% zdajšnje kvalitete, saj že sedaj je TV skoraj negledljiv, saj se kocka in prekinja.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2009, 17:32
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

Denis isto je bilo pri meni. Nekaj nemških kanalov mi je hudo kockalo...prijavil sem napako na 080 in me je prav tako en dan klical tehnik in je dejal, da je signal dovolj močan v centrali in da ne mora pomagati. Pa če to ni smešno :P Zakaj imajo pravzaprav te ljudi, da odpravijo napako ali da takoj odpravijo stranko z napako in rečejo, da ne morejo pomagati. To je absurd. Kasneje sem potarnal enemu operaterju na siolovem forumu ( zasebno sporočilo ) in mi je zadevo le nekako uredil in mi tistih par programov ne kocka več.

LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kvaliteta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 20:31
Kabelska TV - kvaliteta slike varira Recycler Tehnična pomoč 0 17.12.2008 09:17
Slaba kvaliteta slike - Kabelska TV Recycler Tehnična pomoč 5 12.11.2008 09:15
Kvaliteta slike pri kamerah prometa znamkar Računalništvo in internet 4 14.04.2008 20:58
kvaliteta zapisa in hitrost snemanja mckeky Računalništvo in internet 4 08.01.2008 07:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:14.