Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.02.2009, 19:47
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: kvaliteta

Ja samo na CATV je slika občutno slabša kot na IPTV razen če bo siol v bodočnosti ponudil DVBC sprejemnike potem zna bit pa še zanimivo.
Ravno danes so mi montirali 12dB dušilko na CATV modem slika je malenkost lepša ampak čista pa ni.me samo zanima a ima gdo kristalno čisto sliko na kabelski.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2009, 20:05
Apla Uporabnik Apla ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 112

No, jaz pošteno javljam, da imam na CATV res dobro sliko. TV je eden zadnjih katodnih modelov, 16:9, diagonala enih 100cm. Glavna razlika v sliki je v tem, da na CATV ni videti nobene digitalizacije (kocke, hitri premiki, stopničatost barv) in izgleda veliko bolj naravna kot na IPTV. Polne barve, močni kontrasti, čisto nobenega šuma ali sneženja. Je pa tudi mene pred prehodom iz IPTV na CATV skrbela kvaliteta slike na CATV, pa sem nekje drugje na tem forumu našel podobne pozitivne izkušnje drugih uporabnikov. Od modema do TV imam 4m coax cabla in gor skupaj za 18dB dušilk. Drugi TV ima pa enih 20m kabla in tam nimam nobene dušilke in je tudi tam dobra slika.

Mpeg2 in Mpeg4 kompresiji, ki se uporabljata pri IP TV, sliki vedno vzameta nekaj kvalitete. Pri analogni CATV menda ni nobenih kompresij in če je povezava dobra in pri optiki mora biti dobra, bi morala biti slika na TV boljša kot pri digitalizirani in kompresirani IP TV.
Odgovorite s citatom
Staro 10.02.2009, 20:15
Mojster

Ne vem jaz sem danes poskušal vse živo,dal sem dušilko na modem in potem razdelilec na dušilko potem pa oba tvja gor in kot sem napisal slika se je malenkost izboljšala samo ni to kar sem pričakoval,potem sem probal vsak tv posebej dat na dušilko ampak je isto.Ne vem kaj se gredo ti monterji,ta ki mi je danes prinesel dušilko jo je samo namontiral pogledal tv in rekel da je vredu in šel,seveda mene spet ni bilo doma in mu nisem mogel ugovarjat ostali pa se ne spoznajo na to in niso nič rekli.Bom probal neklje še nabavit še kašno dušilko in jo sam namontirat.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2009, 05:29
denis4 Uporabnik denis4 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 15

Dušilko? Kaj naj bi bila glavna naloga dušilke in kako zgleda? A to za TVIP?
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2009, 14:38
Mojster

Že samo ime ti pove da če je signal premočan dušilka signal zaduši ga oslabi se pa uporablja za kabelsko tv na optiki.Druga če pa se i reče slabilnik signala zgleda pa takole.
http://antene-zupancic.si/trgovina/c...th/100_220_206
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2009, 14:43
Mojster

Včeraj sem na siol poslal mail z vprašanjem kdaj mislijo na otiko pošiljat nekompresiran signal in sem dobil tale odgovor:

Spoštovani,
veseli smo, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Ker uporabniki na optičnem omrežju tvorijo manjši delež vseh naših naročnikov se za ločitev TV signalov še nismo odločili. Je pa rešitev v pripravi in je v resnici podobna vašemu predlogu. Konkretne spremembe se načeloma pričakuje v drugi polovici letošnjega leta.

Želim vam lep dan še naprej.
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2009, 06:16
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 689

Po moje mislijo na DVB-C !?
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2009, 10:15
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Kolker razumem Telekomov sistem optike bi bil DVB-C logičen. Ampak niso pa možne razne dodatne usluge kot je VoD, snemalnik itd. brez dodatnega STB-ja...
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2009, 16:38
Mojster

Citat:
Objavil-a -JM- Prikaži sporočila
Po moje mislijo na DVB-C !?
Zakaj bi mislili na DVB-C tam je tako signal takšen kot je ločili bodo ADSL IPTV signal in Optični tako da bodo na optiko pošiljali signal tak kot je na izvoru z tem se bo kvaliteta slike bistveno izboljšala.Če sem čakal leto pa pol na optiko bom zdržal še kakšno leto da izboljšajo signal.
Odgovorite s citatom
Staro 12.02.2009, 16:44
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Sej tv-ji brez vgrajenega dvb-c tunerja, bodo tako ali tako rabile stb, tako da ne vidim problema. Pa če dajo v ponudbo takega z diskom, oz. z možnostjo da disk sam vgradiš, še toliko boljše. VoD pa tako ali tako ne rabimo. Že tako je dovolj kanalov, da imaš vedno kaj za gledat. Jaz še divx ne gledam več, ker ni časa.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kvaliteta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 20:31
Kabelska TV - kvaliteta slike varira Recycler Tehnična pomoč 0 17.12.2008 09:17
Slaba kvaliteta slike - Kabelska TV Recycler Tehnična pomoč 5 12.11.2008 09:15
Kvaliteta slike pri kamerah prometa znamkar Računalništvo in internet 4 14.04.2008 20:58
kvaliteta zapisa in hitrost snemanja mckeky Računalništvo in internet 4 08.01.2008 07:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:54.