Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.09.2011, 12:25
mihies Uporabnik mihies ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Sporočila: 331
Privzeto Re: SIOL TV, evropsko v košarki, optika in katastrofalna kvaliteta slike

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
jst nevem kaj se pritožuješ slika je odlična tako na SLO 2 kot na šport tv sem gledal tekmo..pa sem tut sam na Optiki in mam Siol Box S
Možnosti sta dve, ali potrebuješ očala, ali pa imaš boljšo sliko
SIOL sicer pravi, da so problemi v kombinaciji optike s *Sagemom*.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2011, 12:29
Pripravnik
Privzeto Re: SIOL TV, evropsko v košarki, optika in katastrofalna kvaliteta slike

Sej bi še slepo verjel, da je izvor slike slab, če ne bi gledal povzetka košarke na tv dnevniku (SLO HD), kjer je bila slika spodobna (beri: daleč boljša kot na SLO 2).

Ampak, da ne RTV ne SIOL nista sposobna podati objektivnih podatkov o kvaliteti slike je pa sramota.
RTV je vsaj izjavil tole: "Pasovna širna je 9Mb kodiranje DVB - S2 PSK". SIOL pravi, da oni posredujejo kar dobijo (na optiki) in rezultat pri meni je nekje 5,8Mb. In zdaj, kako naj uporabnik ugotovi, kdo ga heca? Jaz pravim, da glede na to, da je posnetek na SLO HD v redu, je problem v SLO 2 (RTV ali SIOL pa ne vem).
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2011, 12:33
Pripravnik

"Legoland" velja za produkcijo RTV (iz Bleda). Jaz govorim o košarki, kjer je produkcija Litovska (kaj pa vem, lahko je tudi slabša ).
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2011, 12:43
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Voda je itak katastrofa za mpeg kodeke. Sploh tako stlačen kot je bakrena verzija mpeg4. Tudi mpeg2 občasno ni bilo za gledat.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2011, 15:39
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.262

Citat:
Objavil-a mihies Prikaži sporočila
Jah ti vrjameš al pa ne to je tvoje stvar ...slika je ista kot na Šport TV... vsaj pri meni ne trdim da je drugje ok..

IN še neki pejdi na učno uro Bontona..
Staro 12.09.2011, 07:16
Pripravnik

"jst nevem kaj se pritožuješ slika je odlična " in "... vsaj pri meni ne trdim da je drugje ok.."

Se ti zdijo zgornji trditvi usklajeni? Kakorkoli, res ne vem, zakaj bi šel na učno uro bontona.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2011, 07:18
Pripravnik

Evo, sem si priklopil sobno anteno (tista stara tehnologija prenosa preko zraku) in glej čudo, slika je bistveno boljša kot na ultra-hiper-sodobni-SIOLovi optiki.Mogoče je malo bolj ne-ostra (drugi mpeg pretvornik?) ampak kockanja pa skoraj ni. Tako, da?
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2011, 07:28
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Super slika so edino polni HD. Mini so za silo. SD je pač SD in že kot tak le pogojno primeren za sodobne ekrane. Mpeg4 pač je kakršen je.

Če gledate zadevo iz 5 metrov na 70 cm diagonali še nekam zgleda. Nekateri imate to za odlično? Ampak v tem primeru je cel košarkar "kockica". Detajlov oko sploh ne zazna.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2011, 08:09
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Super slika so edino polni HD. Mini so za silo. SD je pač SD in že kot tak le pogojno primeren za sodobne ekrane. Mpeg4 pač je kakršen je.

Če gledate zadevo iz 5 metrov na 70 cm diagonali še nekam zgleda. Nekateri imate to za odlično? Ampak v tem primeru je cel košarkar "kockica". Detajlov oko sploh ne zazna.
Res ja. Ampak pri vsem tem me jezi, ker ne obstaja objektivno merilo. Npr. pasovna širina prikazana nad TV sliko bi bilo kar dobro izhodišče. Ampak se bojim, da takih stvari ne bomo nikoli dočakali, ker bi se potem videlo vse napake črno na belem (ali kakršne koli barve bi že uporabili).
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2011, 08:31
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a mihies Prikaži sporočila
Se strinjam glede slabe slike. Meni ga tudi serje na optiki in Sagemu, že več tednov prekinja, kocka, poka itd. Bojim se da je to "prefinjena" taktika SIOLa da nas prisili v nakup boxov...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
evropsko, katastrofalna, košarki, kvaliteta, optika, siol, slike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Različna kvaliteta slike različnih programov FireMan SiOL TV 9 25.01.2008 19:06
optika in siol TV snezenimoz O storitvah 2 11.12.2007 21:18
kvaliteta slike zlatorog SiOL TV 29 04.10.2007 20:55
kvaliteta slike gregor_h SiOL TV 5 06.09.2007 14:38
Šitina slike na Siol Tv Vsemogočni O storitvah 4 10.09.2006 13:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:15.