Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.09.2007, 13:39
djdare Uporabnik djdare ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce djdare
Član od: Oct 2006
Sporočila: 6
Privzeto SiOL TV 2x, ni več možen!? (po enem letu uporabe)

Torej kot že v naslovu piše, je punca naročnica paketa trio: IP-telefonija, 2xTV ter internet paket 10M/768k.
V zadnjem tednu so se pojavile težave (že 2x) da se modem ni hotel sinhronizirati s serverjem.
Prvič ko sem klical so me lepo prijazno odslovili z besedami da bodo predali (sporočili) težavo naprej terenski ekipi z delovnim nalogom.
Po približno 25 urah nedelovanja se je modemu (samemu od sebe) nekako uspelo sinhronizirati.
Dan kasneje (v soboto ob 13.00), pa se na vratih pojavi gospod ki očitno odpravlja napake in okvare na terenu.
Po krajši razlagi kaj se je dogajalo sva ugotovila da nima kaj storiti, če zadeva deluje in je odšel.
Včeraj zvečer pa se zadeva ponovi, ni TV ni interneta. Po resetu modema se le ta spet ne sinhrionizira.
Pokličem na SiOL pomoč in zadevo razložim. Postopek je isti kot v prvem primeru, sporočeno bo naprej.
Ker mi zadeva nikakor ne da miru pokličem danes še enkrat na Siol pomoč.
Tehniku razložim lepo vse od začetka in on se loti odpravljanja napake.
Zelo mi je žal da si nisem zapomnil njegovega imena, ker je edini ki je zadevo sploh poizkusil rešiti na daljavo, PA ŠE REŠIL JO JE!
Mi je pa prijazno povedal da nista možna 2TV priključka pri internetnem paketu ki ga uporabljava s punco (10M/768k).
Ter da če želimo obdržati 2xTV bi morali zmanjšati internet paket na 4M.
Pri nadgradnji starega paketa pa so nam zagotovili da bo to delalo (in tudi je, približno leto dni).
Zanima me zakaj kar naenkrat ni več možen tak trio paket ki smo ga uporabljali že skoraj eno leto, če ne še več.

Hvala za odgovore in oprostite če sem se preveč razpisal.

P.S.:
Pred kratkim me je poklical gospod s Telekoma (verjetno terenski delavec) ki mi je sporočil, da bo najverjetneje potrebna zamenjava modema.
Kdaj in kako pa mi bo še sporočil, seveda če se bodo izpadi nadaljevali. Me veseli da se zadeva premika.

Nazadnje uredil djdare : 26.09.2007 ob 15:41. Vzrok: dopis
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2007, 16:51
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: SiOL TV 2x, ni več možen!? (po enem letu uporabe)

Pozdravljeni!

Trenutno je linija odprta na polno, kar pomeni da se modem sinhronizira na navišjo možno hitrost. Le-ta je namreč nižja od profila, ki narekuje uporabo 2TV in 10mbit interneta.

Hitrost s katero se modem sinhornizira s centralo je odvisna od več dejavnikov. Od oddaljenosti od centrale, št. uporabnikov na kablu, debelina samega kabla in interference iz okolja.

V vašem primeru vam žal ne moremo normalno zagotavljati poprej naročenih storitev. Zato je alternativa uporaba 4mbit interneta ali pa trenutne povezave, s katero pa ob obeh televizijah ne boste dosegali 10mbit.

Lep pozdrav,
Urban
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2007, 17:08
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Zadnjič se je v eni temi prekladalo okoli motenj v kablu ob povečanju št. uporabljenih paric. Kaj uporabnega kako je s tem v praksi še ni bilo prebrati! Ima tale težava kaj s tem saj je v tem primeru zadeva očitno kar nekaj časa lepo funkcionirala?
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2007, 12:20
saso30lj Uporabnik saso30lj ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 84

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Trenutno je linija odprta na polno, kar pomeni da se modem sinhronizira na navišjo možno hitrost. Le-ta je namreč nižja od profila, ki narekuje uporabo 2TV in 10mbit interneta.

Hitrost s katero se modem sinhornizira s centralo je odvisna od več dejavnikov. Od oddaljenosti od centrale, št. uporabnikov na kablu, debelina samega kabla in interference iz okolja.

V vašem primeru vam žal ne moremo normalno zagotavljati poprej naročenih storitev. Zato je alternativa uporaba 4mbit interneta ali pa trenutne povezave, s katero pa ob obeh televizijah ne boste dosegali 10mbit.

Lep pozdrav,
Urban
Jaz imam podoben problem s to razliko, da že od vsega začetka ne morem imeti 2 televizorjev, kljub temu, da so mi pri vaši sodelavci zagotavljali celo 3 STB-je pri paketu 10/768.
Jaz sem se sicer nehal razburjat, ker je škoda mojih živcev in samo čakam, da grem h konkurenci, ni mi pa jasno, kako lahko nekomu, ki je že imel delujoče storitve rečete, da jih ne morete več zagotavljati??? Mislim, da bi bilo bolj fer, da se hitro potrudite in naredite vse kar je v vaši moči, da mu te storitve zagotavljate še naprej. Če ste dodatno na komunikacijski vod "obesili" še kakšnega uporabnika, bi morali le-temu še pred podpisom pogodbe razložiti, da mu ne morete nuditi storitev, ki jih želi. Ampak ne, vi prodate vse, nobeden od uporabnikov ni zadovoljen, pa še prav krasno vam dol visi, kaj si mislijo o tem.
Ne vem sicer, kdo vam daje taka navodila, ampak to si dejansko lahko privoščijo samo monopolisti.
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2007, 13:47
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Torej zagovarjaš tezo: tebi vse, ostalim nič?
Citat:
3 STB-je pri paketu 10/768
A že ponujajo 3x TV? uff nisem vedu... aya bučkeeeeeee

Nazadnje uredil Veron : 27.09.2007 ob 15:00.
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2007, 19:22
nejevernez Uporabnik nejevernez ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 180

Citat:
Objavil-a saso30lj Prikaži sporočila
Jaz imam podoben problem s to razliko, da že od vsega začetka ne morem imeti 2 televizorjev, kljub temu, da so mi pri vaši sodelavci zagotavljali celo 3 STB-je pri paketu 10/768.
Jaz sem se sicer nehal razburjat, ker je škoda mojih živcev in samo čakam, da grem h konkurenci, ni mi pa jasno, kako lahko nekomu, ki je že imel delujoče storitve rečete, da jih ne morete več zagotavljati??? Mislim, da bi bilo bolj fer, da se hitro potrudite in naredite vse kar je v vaši moči, da mu te storitve zagotavljate še naprej. Če ste dodatno na komunikacijski vod "obesili" še kakšnega uporabnika, bi morali le-temu še pred podpisom pogodbe razložiti, da mu ne morete nuditi storitev, ki jih želi. Ampak ne, vi prodate vse, nobeden od uporabnikov ni zadovoljen, pa še prav krasno vam dol visi, kaj si mislijo o tem.
Ne vem sicer, kdo vam daje taka navodila, ampak to si dejansko lahko privoščijo samo monopolisti.
Ena bistvenih slabosti vseh DSL tehnologij je nenapovedljiva kapaciteta, to je v s časom se kapaciteta (beri: hitrosti sinhronizacije linije) spreminja, običajno manjša. V večini primerov je temu vzrok večje število uporabnikov na istem kablu (kjer je notri lahko cca. 50, 100 ali več paric), še posebno če imajo višje hitrosti. Potem se enostavno motijo med seboj in se kapacitete posameznih linij manjšajo, povečujejo se motnje, ki se seveda najprej vidijo na TV sliki. Zato je čisto običajno, da s časom ponudnik v nekaterih primerih ne more več ponujati vseh storitev.
Odgovorite s citatom
Staro 28.09.2007, 09:29
Novinec

Citat:
Pozdravljeni!

Lep pozdrav,
Urban
To popolnoma razumem, vendar nisem tarnal o kvaliteti TV signala in kock med gledanjem.
To še (čeprav vedno bolj steška) prebolimo. Glavna težava je v nesinhronizaciji modema, ki se je pa pojavila kar naenkrat.
Če se centrala nahaja na pošti v našem kraju potem sem od nje oddaljen max. 30m.

Citat:
Objavil-a saso30lj
...ni mi pa jasno, kako lahko nekomu, ki je že imel delujoče storitve rečete, da jih ne morete več zagotavljati??? Mislim, da bi bilo bolj fer, da se hitro potrudite in naredite vse kar je v vaši moči, da mu te storitve zagotavljate še naprej. Če ste dodatno na komunikacijski vod "obesili" še kakšnega uporabnika, bi morali le-temu še pred podpisom pogodbe razložiti, da mu ne morete nuditi storitev, ki jih želi. Ampak ne, vi prodate vse, nobeden od uporabnikov ni zadovoljen, pa še prav krasno vam dol visi, kaj si mislijo o tem.
Tudi sam sem razmišljal v tej smeri.
Modem pa se še vedno sinhronizira z isto hitrostjo kot se je na začetku ko smo ta paket dobili (nekje okrog 19M).
Kot kaže že se je potem modem že od samega začetka sinhorniziral na manjšo hitrost kot je potrebna za 2TV in tak internet paket!?
Odgovorite s citatom
Staro 28.09.2007, 21:06
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Sporočila: 1.064

Prej ste imeli nastavljen fiksni profil, kateri se ne sinhronizira več če vrednosti padejo izven optimalnih. Sedaj je variabilni in do optimalnega profila za 10M + 2TV vam manjka 1200kbps (ob slabšem vremenu mogoče še kaj več).

Od centrale se zračne razdalje morda res oddaljeni 30m, vendar je po kablih lahko mnogo več.

Zato se lahko odločite, da obdržite obstoječe stanje (plačujete 10mbit) ali pa vam spremenim hitrost na 4mbit.

Lep pozdrav,
Urban
Odgovorite s citatom
Staro 29.09.2007, 09:06
Novinec

Citat:
Prej ste imeli nastavljen fiksni profil, kateri se ne sinhronizira več če vrednosti padejo izven optimalnih. Sedaj je variabilni in do optimalnega profila za 10M + 2TV vam manjka 1200kbps (ob slabšem vremenu mogoče še kaj več).

Od centrale se zračne razdalje morda res oddaljeni 30m, vendar je po kablih lahko mnogo več.

Zato se lahko odločite, da obdržite obstoječe stanje (plačujete 10mbit) ali pa vam spremenim hitrost na 4mbit.

Lep pozdrav,
Urban
Zračne linije je še manj, orog 12m (pošta->hiša). Če se seveda centrala nahaja tam.
Upošteval bom nasvet obeh serviserjev (eden nas je obiskal na domu, z drugim pa sva govorila po tel.) in počakal do naslednjih težav ko bodo nastopile.
Takoj ob naslednjem izpadu vas bom obvestil, serviserja pa sta svetovala zamenjavo modema za SINOPE 568+.
Paket naj ostane takšen kot je (v hiši se nahajajo 3-je namizni in en prenosni računalnik).
Bom se pa spet lotil večkratnega preverjanja hitrosti internetne povezave, hitrosti sinhronizacije modema in kvaliteti slike na tv sprejemnikih (kockanje).

P.S.: Pravkar preverjena hitrost sinhronizacije: down stream: 18396 Kb
P.P.S: Sem še malce pobrskal po forumu, tistih 1200kbps manjka sedaj, hvala za razlago. Prej se je modem sinhroniziral na 19584kbps.

Nazadnje uredil djdare : 29.09.2007 ob 09:55.
Odgovorite s citatom
Staro 09.10.2007, 10:41
saso30lj Uporabnik saso30lj ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 84

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
Torej zagovarjaš tezo: tebi vse, ostalim nič? .......
Ne, daleč od tega. Če nekaj ponujaš, potem to zagotovi, ali pa nehaj ponujat. Če pa hočeš, pa lahko razumeš tudi tako kot si ti napisal ja. Če je nekdo naročil VSE in je to bilo takrat možno, potem naj ponudnik poskrbi za to, da bodo lahko tudi ostali dobili VSE, ko bodo to hoteli, ali pa naj rečejo, da svojih storitev na določeni lokaciji več ne morejo nuditi.
Trgovec, ki prodaja izdelke, ko proda zaloge, jih nima več za ostale. Torej če jaz pokupim celotno zalogo, ti ne boš dobil nič. Je res ali ni? In ja, to je "meni vse, ostalim nič".
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
enem, letu, možen, siol, uporabe, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
razdelitev siol tv na več računalnikov jan050 Tehnična pomoč 3 14.05.2007 19:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:00.