Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.11.2007, 14:47
shon Uporabnik shon ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce shon
Član od: May 2007
Sporočila: 283
Privzeto Re: SiOL TV 2x, ni več možen!? (po enem letu uporabe)

Pred nekaj meseci sem zaprosil za dodatni tv kanal in siol mi ga je odobril. Do sedaj nisem imel kakšnih velikih problemov, razen kakšne kocke včasih, pa me to ni preveč motilo. Zadnje čase pa mi je začelo sliko na obeh tv zelo šteket. Pa sem danes poklical na siol in mi je operater povedal, da pri meni nista možna 2 tv. Povedal je, da je drugi stm čisto na meji in, da se ne da kaj storit. Kupil sem seveda dodatni stb za 188€, ki mi, če tv ne bo delovalo lahko kr prodam. Tukaj se vprašam ali siol zavaja uporabnike, da kupijo drugi stb, potem pa nič več ne dela? Ali se res ne da na liniji čisto nič storiti?
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2007, 17:42
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

Daj mi zaupaj še enkrat tvoje uporabniško ime na ZS, da pogledam če se še kaj da urediti.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2007, 20:38
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510

Jaz bi na tvojem mestu zahteval povračilo denarja za stb.

Pri sebi tudi opažam, da je SNR margin vedno nižji. Od vedno stabilnega 13-14 je sedaj okrog 9-10 večinoma 9. Upam,da ne bodo priklopli še kakega soseda na ADSL.

Nazadnje uredil miro74 : 11.11.2007 ob 20:41.
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2007, 22:21
shon Uporabnik shon ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce shon
Član od: May 2007
Sporočila: 283

Citat:
Objavil-a miro74 Prikaži sporočila
Jaz bi na tvojem mestu zahteval povračilo denarja za stb.

Pri sebi tudi opažam, da je SNR margin vedno nižji. Od vedno stabilnega 13-14 je sedaj okrog 9-10 večinoma 9. Upam,da ne bodo priklopli še kakega soseda na ADSL.
Kje pa se to vidi, ta SNR? No moram povdarit, da je danes po klicu na siol delalo vse ok, tak, da bom videl kaj bo...
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2007, 22:31
Uporabnik

Prijaviš se v modem in pod line status. Pač odvisno kateri modem imaš.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2007, 08:23
gifted Uporabnik gifted ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gifted
Član od: Nov 2007
Sporočila: 39

Citat:
Objavil-a shon Prikaži sporočila
Pred nekaj meseci sem zaprosil za dodatni tv kanal in siol mi ga je odobril. Do sedaj nisem imel kakšnih velikih problemov, razen kakšne kocke včasih, pa me to ni preveč motilo. Zadnje čase pa mi je začelo sliko na obeh tv zelo šteket. Pa sem danes poklical na siol in mi je operater povedal, da pri meni nista možna 2 tv. Povedal je, da je drugi stm čisto na meji in, da se ne da kaj storit. Kupil sem seveda dodatni stb za 188€, ki mi, če tv ne bo delovalo lahko kr prodam. Tukaj se vprašam ali siol zavaja uporabnike, da kupijo drugi stb, potem pa nič več ne dela? Ali se res ne da na liniji čisto nič storiti?
Meni se je zgodila dokaj podobna zgodba, samo da sem po enem tednu ugotovil, da dva TVja ni sta možna, kljub zagotovilu na 080. Ko sem to omenil tehniku, ki je urejal reklamacijo se je samo prijel za glavo kaj vse oblubljajo.

Potem pa se začne "trnova pot" vračanja STB-ja. STB sem po nasveta nekoga iz 080 vrnil v TELEtrgovino, potem pa pride prvi obrok za plačilo. Sledi reklamacija računa, po 14 dneh uspešno rešena. Čez dva meseca pride račun za 188 € za plačilo STB-ja rahlo zgubiš živce se trudiš biti prijazen, pokličeš na 080, tam ti zagotovijo da je prišlo do sistemske napake in da ni treba pisati nove reklamacije računa. Čez 14 dni se znajde v nabiralniku kuverta z Ptičem od telekoma v njej opomin za plačilo 188 €. Kličem na 080, mi rečejo pošlji reklamacijo računa Sedaj naj bi bila uspešna rešena. V tem tednu čakam, če me v tem tednu spet kaj preseneti iz strani telekoma.

Sem pa seštel, da je bilo letos za SIOL storitve potrebno oddati že ŠEST priporočenih rekalmacij, pritožb, zahtev,....

Tako da SHON pripravi se, pa upam da boš uredil prej kot jaz

Nazadnje uredil gifted : 12.11.2007 ob 08:25.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2007, 09:35
popek Uporabnik popek ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 35

"080 Urban" ali bi lahko prosim tudi meni preveril, ali je možno imeti na moji liniji 2xTV. Da nebi zastonj kupoval SBT-ja. Uporabniško ime sem poslal preko zasebnega sporočila. V naprej hvala.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2007, 09:57
Uporabnik

Samo zdej kaj naret, ko maš že več kot leto dni 2tv, potem pa ne moreš več, ker linija tega ne zmore. Vzrok tega pa je, da so na sosednje parice priklopli druge naročnike in sedaj ti motijo tvojo parico. A ti bodo v tem primeru vrnili denar???
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2007, 10:27
doofus1979 Uporabnik doofus1979 ni prijavljen
Banned
Član od: Jan 2006
Sporočila: 70

bodo....my ass...

moja izkušnja...bil sem med prvimi naročniki trio paketa in po enem letu delovanja brez problemov, je linija začela vedno bolj pešat in s tem tudi televizija. kaj so mi rekli: "gospod, zal, ne moremo vam več zagotoviti popolnega delovanja televizije. če vas kockanje zelo moti, lahko prekinete pogodbo brez stroškov ali pa preidete na duo ali solo paket". potem sem se ravno selil in sem priključek prenesel na drugo lokacijo, tam pa sedaj sploh ne pridem več niti do interneta

skratka, barabe požrešne so in sploh jim ni pomembno za kvaliteto storitev in zadovoljstvo uporbnikov pač pa samo, da se nas obira...tko pač je in še dobro, če imaš možnost izbirati ponudnika
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2007, 17:54
Forenzik Uporabnik Forenzik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 104

Ko pade SNR margin na 6 dB se začne modem sesuvati (linijo meče ven). Zaradi tega ti mora Telekom zmanjšati hitrost povezave med modemom in centralo, tako da se margin poveča (margin = razmerje močsignala : šum v dB).
Nekoliko si ga lahko izboljšaš sam. Ko pride telefonska žica v stanovanje jo čim manj štukaj, naj bo čim krajša, ne sme potekati poleg električnih kablov, adapterjev, kabla monitorja,... Prav tako ne sme potekati čez protinapetostno zaščito. Ko sem jaz vse to urihtal mi je iz 20 dB naraslo na 24 db. Res pa je da imam po hiši napeljan kar mrežni kabl (telefonska linija), kabli od centrale pa do hiše so relativno novi (starost cca. 8 let) in napelani po večih ceveh (niso vsi skupaj stlačeni). Ko boš po hiši porihtal nam sporoči za koliko se je izboljšalo...

Nazadnje uredil Forenzik : 12.11.2007 ob 17:56.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
enem, letu, možen, siol, uporabe, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
razdelitev siol tv na več računalnikov jan050 Tehnična pomoč 3 14.05.2007 19:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:57.