Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 25.06.2007, 22:38
žajfa Uporabnik žajfa ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 7
Privzeto Huda dilema glede avtomobila

Pozdravljeni

Že dolgo časa pregledujem ta del foruma in ste nekateri pravi strokovnjaki na področju kupovanja avtomobila. Sam sem pred kakim letom nabavil ford escord in ima sledečo opremo:
servo volan, električni pomik stekel, centralno zaklepanje
od vsega začetka sem bil zelo navdušen nad tem avtom, ko je minilo eno leto sem vzel v roke svinčnik ter papir in izračunal koliko me je koštal bencin, letno število kilometrov delam cca 20.000km, povprečna poraba pa je bila 8,2l/100km, čez poletje sem imel porabo od 7.5l-8l/100km, pozimi pa se je porab gibala med 7,8-8,5l/100km oz. včasih tud več ampak povprečna je bila nekje kot sem že omenil 8,2l/100km

Računica:
Za 20 tkm sem natočil za 1640l bencina in če ga računam po 1,043 € oz.250 sit me je stalo 1711€ oz. 410.000 sit

No, še nekaj o avtu z avtom sem delno zadovoljen predvsem zaradi tega, ker se je glede na starost avta, kar zelo dobro not vozit, sicer pa sem takoj po nakupu naredil servis na avtu. Problemov zaenkrat jih nimam edino malce ga rja daje. Moti me poraba, ker je precej visoka z avtom ni nič narobe je pa 1.6 motor.

Torej lahko bi rekel, da sem v hudi dilemi namreč avto bi najraje zapeljal v propad in si nabavil dizla, ker so varčni ampak kaj naj kupim za borih 1700€.

Dobrodošli nasveti

Hhh vvv aaa lll aaa ! ! !
Staro 25.06.2007, 22:55
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933
Privzeto Re: Huda dilema glede avtomobila

Čisto na kratko, če preračunaš, tudi če bi imel dizla, bi še vedno pokuril kar nekaj, ker z dizlom bi prišparal pri podobni kubaturi cca. 1,5 litra na sto prevoženih.
Torej razlika ni ravno velika, edino če pri dizlu računaš na "alternativno" gorivo , ki je v prvi moment ceneje, pozneje enkrat pa lahko tudi zelo zasoljeno
Ko si kupoval Forda, si verjetno vedel da nimajo rabljeni veliko ceno, verjetno je bil tudi tvoj nakup ugoden, tako da sedaj je še najboljša računica da obdržiš bencinarja in ga zvoziš do konca. Če pa dobiš ugodno ponudbo za njega, ga pa prodaj.

Staro 26.06.2007, 09:12
vodavre Uporabnik vodavre ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 8

koliko časa misliš imeti avto?

v službo se vozim se približno 30km v eno smer, imam c3 dizl in je poraba smešna 4,8l/100km z povprečno hitrostjo 48km/h (navedene podatke avto prikazuje). če bi se vozil po ravnini bi bilo še kakšen liter manjša. klimo imam vedno prižgano. moti me edino da je bil avto že 2x na servisu, poleg rednih. Zato se bom naslednjič odločil za avto na kredo in ki bo imel 5let garancije in podobno porabo.
Staro 26.06.2007, 09:53
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Za 1.6 motor imas cisto normalno porabo. Za 1700 EUR pa ne mores kupiti nicesar pametnega. Definitivno nicesar, kar bi imelo manj porabe in stroskov. Upostevaj, da zgolj zaradi prehoda na dizel ne bos obogatel, zato pac nasparaj na kup kakih 10 tisocakov (ali kakega cez) in si sele po tem omisli kaj tvoji denarnici bolj vsecnega.
Staro 26.06.2007, 13:04
avalanche Uporabnik avalanche ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce avalanche
Član od: Mar 2004
Sporočila: 1.949

Tukaj sploh ni nobene dileme. Poraba je čisto normalna in zato bodi raje vesel, da imaš dobro ohranjen avto.

Kar se pa tiče dizlov, pa sploh niso varčni, če z njimi ne delaš prav. 20k km letno je še vedno premalo, poleg tega pa ugibam, da verjetno v večini delaš kratke razdalje. Torej uporabljati dizla je v tem primeru popolnoma neracionalno, poleg tega pa so še servisi precej dražji. Pa itak za 1700 € ne dobiš nič pametnega, sploh pa ne dizla.

Raje malo manj računaj, ker imaš na koncu itak za vsak avto enake, velike stroške.
Staro 01.07.2007, 10:48
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

za 1700€ si raje predelaj trenutni avto na plin pa ti še bo ostalo...
Staro 04.07.2007, 21:34
žajfa Uporabnik žajfa ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 7

Še kakšen nasvet, mislim, da bi bilo dobro zamenjati avto pa čeprav bo problem kupit drug avto, ker danes za taki denar ne dobiš skoraj da nič ampak se pa včasih pojavi kakšen avto, ki je zelo mikaven.

Nameravam kupiti avto za 1700€ računam še na to, da prodam svojega Forda za nekje 600-700€. Potem pa je potrebno plačat še zavarovanje, sicer imam nekaj popusta -30% tako, da me pride pod 400€ zavarovanje. Kaj mislite je vredno zamenjat avto za bolj ekonomičnega ali obdržat avto ampak, kaj ko pa naredim v enem letu 20-25 tkm sicer bolj 20 tkm,

lp
Staro 05.07.2007, 10:19
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Kakorkoli obrnes za 1700 EUR ne bos dobil kaj dosti. Se posebej ob dejstvu, da bos zelo verjetno moral zelo verjetno v kratkem v sam avto vloziti se med 500 in 1000 EUR zaradi servisov (menjave izpusnih cevi, zavorne ploscice, redni servis, bognedaj da ti naredi probleme elektronika...).
Staro 18.07.2007, 03:56
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a vodavre Prikaži sporočila
koliko časa misliš imeti avto?

v službo se vozim se približno 30km v eno smer, imam c3 dizl in je poraba smešna 4,8l/100km z povprečno hitrostjo 48km/h (navedene podatke avto prikazuje). če bi se vozil po ravnini bi bilo še kakšen liter manjša. klimo imam vedno prižgano. moti me edino da je bil avto že 2x na servisu, poleg rednih. Zato se bom naslednjič odločil za avto na kredo in ki bo imel 5let garancije in podobno porabo.
Če voziš s povprečno hitrostjo 48 km/h, vsak dan pa v eno smer prevoziš 30km, potem je boljše, da začneš uporabljati avtobus. Bomo vozniki na cesti manj nestrpni in znervirani, pa še bolj varni

Značke
avtomobila, dilema, glede, huda

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
čiščenje avtomobila modelko Avtomobilizem 13 09.05.2010 23:49
Dilema vlade glede ukin.pl.malice in neštetja časa za malico-podaljšanja delovn. časa porota3 Slovenija 12 18.11.2006 16:41
Razkrit ves blef LDS in SD glede slovenske zunanje politike BMX Slovenija 12 10.09.2006 09:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:13.