Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 02.08.2007, 09:45
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875
Privzeto Cukanje + pregrevanje avtomobila

Pozdrav!

Mam par hudih problemov z Fiat Punto mk.1 55 s.
Najprej se je začelo z počenim auspuhom, kateri še je zdaj počen, ampak mislim da nekako ni povezano.
Skratka izpod avta smrdi po nepopolno zgorelem bencinu in kadi ko sam bog, bel dim, kot da bi kuril olje, čeprav olja nikoli ne primankuje.

Kasneje je nastal problem z primankovanjem hladilne tekočine, kar sem najprej mislil da bi mi voda odtekala v motor ampak na olju ni nič opaziti vode, ker, se raven olja ni nič dvignila, celo spustila se je v pol leta na šibki za 3-4mm kar je normalno. Olje ni penasto, kar bi postalo če bi prišla zraven voda. Tako da mislim da mi je počila vodna pumpa. Od tod verjetno tudi problemi z pregrevanjem. Pregreva se pa na manj kot kilometer kar je über ne normalno.

Ampak da še se vse skupaj začini avto cuka kot zmešan in sicer ne vedno, ampak zadnje čase vedno več in vedno bolj. In sicer ne celo pot, ampak v vsaki prestavi tam do enih 3000 obratov, potem pa naenkrat avto potegne. Podobno kot če bi imel turbino na motorju, kjer se motorju po turbo luknji strga in naenkrat potegne kot zmešan. Ampak tukaj pa ni turbine in v drugi prestavi tam nekje do 40Km/h avto nikamor ne potegne, samo cuka(gas pritisnjen do konca ali ne), po 40Km/h pa je pospešek normalen brez cukanja, dokler ne prestavim v tretjo, kjer se postopek ponovi ampak tam do 60Km/h. Ampak kot pravim ne vedno, včasih teče prav lepo. Pa še ko tako cuka se motor tako sliši kot da bi laufal samo po treh valjih in ne štirih. Prav razločno se čuje skoraj vsaka explozija v posameznem valju, tk tk tk tk. Seveda se zdaj ko je auspuh počen še to bolj sliši.

Bel dim in cukanje kažeta na lambda sondo, vem da je na taščinem avtu bilo enako, le da ni tako hudo cukal ampak ko je bila menjana sonda je bil potem skorajda ok. Ampak pri tistem avtu je mašina laufala lepo, brez kakega počasnega vrtenja motorja.
Eno leto so na tehničnem povedali da je katalizator že zelo bogi, ampak naslednje leto je bil pa katalizator odličen, torej je lahko to katalizator?
Ali pa morda ECU? Ali kaj drugega?
In zakaj ne peljem avta k mehaniku? Mehanik je na dopustu in čakam da pride nazaj. Zakaj pa ne k drugemu? Drugi so sami pocari, ta je edini dober.
Staro 02.08.2007, 10:14
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Cukanje + pregrevanje avtomobila

pregrevanje:
glede na to kar si napisal, da ti ne manjka olja in hladilne...potem bi jaz stavil na pokvarjen termostat...
glede cukanja: lahko bi bile krive svečke in kabli za le-te...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 02.08.2007, 10:37
Uporabnik

Vode primankuje, oziroma odtega. Olja je dovolj in vode ni v njem. Ampak mislim da je tukaj počena pumpa in ker je počena pumpa mislim da ni dobre cirkulacije vode in je pregrevanje morda od tega. Termosta tudi možno, ker opažam da se včasih niti ne zažene ventilator na hladilniku.
Ampak zdaj je skoraj ostala še samo čista voda, ampak poleti to nebi smel bit problem edino pozimi moram nalit anti-freeze.
Svečje so ble menjane pred 6imi mesci približno, tako da nebi rekel da bi že šle. Kabli pa čist možno da kje prebija. Moram enega cepca najt da bo kable držal jaz pa malo motor vžgem da vidim.

Aja pozabil sem napisat da tudi težko vžiga, Einlaser ni ker motor dobro obrača ampak kot da nebi mel bencina ker se ne zažene takoj in ko se zažene moram takoj dodat DOSTI gasa da se motor zažene no in potem se nadaljuje z cukanjem.
Staro 02.08.2007, 11:09
princ1 Uporabnik princ1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1

Uhaje vode in bel dim iz izpušne cevi za to je vzrok uničeno tesnilo med blokom in glavo motorja, da se prepričaš nalij vode v hladilnik do vrha oz v raztezno in pusti čep odprt ter poženi motor, če ti vodo meče ven in dela mehurčke je tesnilo. Svetujem obisk mehanika da menja tesnilo. Tesnilo je uničeno med zgorevalnim prostorom in hladilnim kanalom zato voda uhaja v zgorevalni prostor posledica bel dim, prav tako pa tudi kompresija uhaja v vodo posledica avto slabo vleče. Predvidevam da motor teče tudi zelo neenakomerno.
Lep pozdrav.
Staro 02.08.2007, 11:15
Uporabnik

Imaš kar prav in mislim da bo to to.
Kolega z istim avtom je imel tudi problem z dihtungo pri približno enaki kilometrini kot jo imam zdaj jaz.
GOD I HATE FIAT...

Btw. Kolko stane dihtunga za ta model avta?
Staro 02.08.2007, 11:22
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

najboljše da pokličeš v najbližjo trgovino z rezervnimi deli: link... mislim pa da ne more biti pretirano draga ...
poglej si še tole, morda najdeš kaj uporabnega za tvoj primer
srečno.

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 02.08.2007, 12:56
Odeen Uporabnik Odeen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Odeen
Član od: Apr 2007
Naslov: ...somewhere between here and nowhere...
Sporočila: 121

Kar se tiče cukanja in kot si sedaj napisal tudi težav pri vžigu- jaz sem imel podobno težavo pri svojem fiatu (isti model), pa sem ga peljal k avtoštromarju pa ni našel nič, kasneje pa je mehanik, ki mi je naredil generalko pogruntal, da je problem v vžigalni tuljavi- sva zamenjala in je delal kot urca (dokler ga nisem zvrnu v graben).
Staro 02.08.2007, 13:31
Uporabnik

Vžigalna tuljava, kak je domač izraz za to?
Saj on dobre vžge, mislim, dobro ga obrača elektronika ampak ne vžge kot da nebi imel dovolj bencina v valjih za dober vžig.
Drugače pa einlaser(mislim da je to tuljava) lepo obrača motor.
Staro 02.08.2007, 17:51
Odeen Uporabnik Odeen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Odeen
Član od: Apr 2007
Naslov: ...somewhere between here and nowhere...
Sporočila: 121

Jek, ne me sedaj za besedo držat, samo men se zdi da je to kao razdelilna kapa (kolkor mi je mehanik povedal, da ima punto vžigalno tuljavo in ne razdelilno kapo).
Staro 02.08.2007, 19:50
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

cinšpula?

Značke
avtomobila, cukanje, pregrevanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
čiščenje avtomobila modelko Avtomobilizem 13 09.05.2010 23:49
Huda dilema glede avtomobila žajfa Avtomobilizem 8 18.07.2007 03:56
Dan brez avtomobila U462 Slovenija 8 28.09.2006 20:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:34.