Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 20.01.2008, 10:43
penelopa Uporabnik penelopa ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1
Privzeto Pogajanje glede cene rabljenega avtomobila

Zanima me, za koliko se navadno lahko najvec zbije cena avtomobila v recimo avtohisi?
Ali obstaja neke vrste dogovor? Planiram kupiti kak Citroen C3, okoli 7000e nastavljena cena.
Bi bilo 500e manj realno?
Zanima me tudi, kdaj je najprimernejsi cas za nakup rabljenega avtomobila?
V neki avtohisi so mi rekli, da se sezona zacne nekje marca, ko je tudi vec ponudbe...
Mi je pa cudno, da so mi v treh avtohisah v Lj rekli, da avtomobili niso registrirani in da preiskusna voznja ni mozna...?1 V Mengsu pa so mi takoj dali preiskusno tablico brez problema. Nekako nimam dobrega feelinga kupit avto, ne da bi naredila vsaj en krog, ampak kot kaze je v Lj to standard?!
Hvala in lp
Penelopa
Staro 20.01.2008, 12:23
Polona84 Uporabnik Polona84 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Polona84
Član od: Jan 2008
Sporočila: 35
Privzeto Re: Pogajanje glede cene rabljenega avtomobila

penelopa svetujem ti da s sabo vzameš enega fantiča ki se kokr tolk spozna na avtomobile.... testna vožnja more bit, sevede da sprobaš kako avto teče...če dobr mašina dela, bremze, gas...to vse je treba sprobat, dobr je treba pogledat da slučajno avto ni bil prej že kj zbit-poglej robove pri havbi če se linija ujema-če je linija na obeh straneh enaka, zadi poglej kufr kako zgleda, podvozje poglej da slučajno ni kj zarjavelo....v glavnem najd si enga deca da gre s tabo, k bo mogoče tut znal ceno znižat...če ne druzga pa reč nj ti povrh da npr. letne gume al pa predpražnike-al kako se reče že tem v avtu... prodajalci znajo ženske okol obrnt-ker se pač ne spoznamo tolk na avtomobile!!! Pa srečno pri nakupu!!!
Staro 21.01.2008, 08:19
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Pogajanje je zelo enostavno.

Ce zelis avto PRODATI neki avtohisi (recimo, da kupujes nov avto in ti tvojega vzamejo v ceno), bodo naredili naslednje:
1. Izracunali vrednost avta po eurotaxu
2. Od te cene odbili cca. 10%
3. Od dobljene cene odbili ocenjene stroske odprave eventuelnih poskodb (npr. lakiranje kaksne udarnine na odbijacih, praskice, ne-delovenje kaksnega elektromotorcka itd.)

Ce torej zelis avto KUPITI, naredi naslednje:
1. Dobi natancne podatke o avtu, ki ga zelis kupiti. To pomeni model (natancno), letnik, motor... V bistvu vse, kar lahko naklikas na avto.net, ce oddajas oglas.
2. Poklici ali poslji mail nakljucno avtohiso in reci, da razmisljas o prodaji svojega vozila in ce bi bili tako prijazni, da ti naredijo eurotax cenitev.
3. To je cena, za katero se pogajas s prodajalcem.

Mimogrede - ce avto kupujes od neke avtohise oz. second hand dealerja, bo cena zagotovo visja kot na eurotaxu. Ce prides nekam na sredino med eurotax vrednostjo in tistim, kar zahtevajo, bo moralo biti okej. S tem da so po tem, kar sem slisal, avtohise praviloma boljsi prodajalci od second hand dealerjev. Avtohise namrec avto pregledajo in ga vsaj do neke mere postimajo (naceloma to drzi), medtem ko second hand delarji pogosto preprodajajo pac tisto, kar gre skozi njih in niso pripravljeni investirati v stimanje avta.

In ce kupujes avto od avtohise ali second hand dealerja, zaprosi za merilec debeline laka (o ja, verjemi da ga imajo). Izmeriti moras debelino laka na vseh kovinskih delih in sicer na sredini elementa in na nekaj tockah na robu elementa. Tako vidis, ali je bil avto lakiran in s tem pred tem poskodovan. Zakaj je bil poskodovan in koliko je pa naslednje (logicno) vprasanje.

Mimogrede - ce testna voznja ni mozna, potem samo hrbet naokrog in lep pozdrav.

Nazadnje uredil mrjerry : 21.01.2008 ob 08:22.
Staro 31.01.2008, 09:54
leprotto Uporabnik leprotto ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 6

Nikoli ne bi kupila avta od nekoga, ki mi ne bi dovolil iti na testno vožnjo. Saj ne govorimo o testni vožnji M3-ja, katerega bi na testne vožnje vozili vsi, ki si še njegovih koles ne bi mogli privoščiti.

Značke
avtomobila, cene, glede, pogajanje, rabljenega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Huda dilema glede avtomobila žajfa Avtomobilizem 8 18.07.2007 03:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:41.