Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 01.05.2007, 23:45
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: 1.maj - danes ali bo tudi jutri ?

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Raje, kot kaj NI, povej kaj JE.
Pravica do dela je možnost soustvarjat. Delavec soodgovoren za ekonomske tokove podjetja in širše naj bi bil cilj napredne države.
Staro 02.05.2007, 00:01
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Kaj je pa narobe z ustvarjanjem? Ti bi rada ocitno samo pravico do soustvarjanja. Prejsnji sistem (po katerem se ti kolca) je baziral na (virtualnih) pravicah. V demokraciji pa imas vso svobodo, da z delom nekaj ustvaris. Govorim seveda o podjetnosti. Podjetnike so v prejsnenjem sistemu onemogocali, v demokraciji pa nic vec. Torej, zavihat rokave, pokazat ustvarjalnost in nekaj naredit. Pravica do dela je pa oslarija, tako kot ti je ze nekdo namignil. Jaz, kot podjetnik, bom nekoga zaposlil zato, ker ga rabim, in ne zato ker le-ta ima neko pravico do dela.
Staro 02.05.2007, 00:09
Mojster

Citat:
Objavil-a Arc Prikaži sporočila
Včeraj zvečer sem v dnevniku poslušal izjavo Semoliča pred pričetkom velikega praznovanja delavskega praznika na Rožniku. Povedal je da je 1.maj še vedno praznik boja za delavske pravice, ker so te še vedno ogrožene in nam jih še vedno kratijo in... In dodal da na praznovanju tega praznika pričakujejo cca 30.000 obiskovalcev.

Danes zjutraj sem na poročilih v avtu slišal da je bilo udeležencev manj kot 20.000. Taisti Semolič je povedal da je to najbrž zato ker je letos veliko prostih dni za prvomajske praznike in se je tako veliko ljudi odpravilo na počitnice v toplice, na morje...

Če se večina tistih, ki bi prišli praznovat boj za delavske pravice na Rožnik, lahko in raje odpravi čez praznike na počitnice na morje ali v toplice, potem se mi zdi da si dobila slikovit odgovor na tvoje vprašanje.
Pa še na vprašanje kaj nam je prinesla demokracija tudi.
O gospodu Semoliču imam svoje mnenje, vse pa tudi ni za na Forum. Vsaj zame, ni oseba, ki bi potegnila vse skupaj iz neke apatije. Boriti se za povračilo stroškov prehrane in vožnje na delo ni "dodana vrednost". Niti od enega niti od drugega se ne prispeva v pokojninski sklad.
In še tisto kar se res nabere od davkov in prispevkov sproti zapravijo za meglo v obliki vojaške bolnice, oklepnike itd...
Kar se pa tiče prvomajskih shodov, naj se taisti vprašajo, kaj so konkretnega naredili, da bi jih ljudje prišli gledat in poslušat. Komaj so izdavili koliko imajo neto plače. Vsi so javskali, kako, da so slabo plačani, pa naj odstopijo, da ne bodo tako trpeli za tisto "vbogajme."
Staro 02.05.2007, 00:35
Mojster

Citat:
Kaj je pa narobe z ustvarjanjem? Ti bi rada ocitno samo pravico do soustvarjanja. Prejsnji sistem (po katerem se ti kolca) je baziral na (virtualnih) pravicah. V demokraciji pa imas vso svobodo, da z delom nekaj ustvaris. Govorim seveda o podjetnosti. Podjetnike so v prejsnenjem sistemu onemogocali, v demokraciji pa nic vec. Torej, zavihat rokave, pokazat ustvarjalnost in nekaj naredit. Pravica do dela je pa oslarija, tako kot ti je ze nekdo namignil. Jaz, kot podjetnik, bom nekoga zaposlil zato, ker ga rabim, in ne zato ker le-ta ima neko pravico do dela.
Pravica pomeni zame tudi obveznost.
Samo tisti, ki je aktivno vključen v delovni proces v podjetju je "rentabilen". Hvala Bogu zaenkrat se mi ne kolca še po nobenem sistemu. Čeprav se nimam za ne vem kako brihtno, sem bila in sem še kar podjetna. Sistem, ali državo, če hočeš, jaz primerjam z družino. Družina kjer trije člani životarijo in eden blesti, nima ne vem kakšne bodočnosti. Tisti eden se na koncu izčrpa in potem gre voz samo še navzdol.

Prvo kar mi je prišlo na misel je Peko. Proizvodnjo so preselili, ne vem kam že. Ampak delavke so ostale. In ker se od zraka ne da živeti, so breme te družbe, pa ne po lastni izbiri. Trošimo, namesto, da bi ustvarjali.
Staro 02.05.2007, 00:51
Banned

Irina, ne vem zakaj si me citirala, ce pa z nobenem stavkom nisi v dialogu s citatom. Ti kr neki....
Staro 02.05.2007, 01:37
Mojster

Citat:
Z ustvarjanjem ni nič narobe.
Kaj je tvoj sodelavec?
Po ničemer se mi ne kolca, nisem pristaš Play station.
Tudi prej sem nekaj ustvarila, če ne bi sedaj morala živeli na sončne celice.
Človek mora biti vedno podjeten, tudi, če ni brihten, recimo kakor jaz.
V prejšnjem sistemu niso podjetnike ravno onemogočali, so pa onemogočali razne izpeljanke "demokratične podjetnosti".
Sem imela srečo in imam rokave, več ali manj vedno zavihane - trenutno zaključujem nekaj za nekoga, ki bo jutri v službi,
O pravici do dela imava različni mnenji.
Ja zaposlila, dobesedno zaposlila, ker ga rabim, ja sedaj jaz njega, ampak lahko pride čas, ko bo obratno.
Staro 02.05.2007, 02:14
Banned

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Pravica do dela je možnost soustvarjat. Delavec soodgovoren za ekonomske tokove podjetja in širše naj bi bil cilj napredne države.
To o cem ti govoris je nekaj podobnega samoupravljanju. Temu pa smo ze zdavnaj rekli zbogom. Zato tudi omenjam, da se ti kolca po starih casih. Sintagma "Pravica do dela je možnost soustvarjat" je pa (oprosti izrazu) navadna oslarija.
Staro 02.05.2007, 02:26
Banned

Citat:
Z ustvarjanjem ni nič narobe.
Kaj je tvoj sodelavec?
Po ničemer se mi ne kolca, nisem pristaš Play station.
Tudi prej sem nekaj ustvarila, če ne bi sedaj morala živeli na sončne celice.
Človek mora biti vedno podjeten, tudi, če ni brihten, recimo kakor jaz.
V prejšnjem sistemu niso podjetnike ravno onemogočali, so pa onemogočali razne izpeljanke "demokratične podjetnosti".
Sem imela srečo in imam rokave, več ali manj vedno zavihane - trenutno zaključujem nekaj za nekoga, ki bo jutri v službi,
O pravici do dela imava različni mnenji.
Ja zaposlila, dobesedno zaposlila, ker ga rabim, ja sedaj jaz njega, ampak lahko pride čas, ko bo obratno.
Stavki so nepovezani in iz njih je zelo tesko (nemogoce) izluscit kaj sploh zelis povedat. Pravica do dela je larifari, tako kot pravica do dihanja. Kdo ti pa brani dihat? A rabis kako dovoljenje za dihanje? Kdo ti pa brani delat? Pokazi vso svojo ustvarjalnost, zavihaj rokave, postani podjetna in zacni delat. Zacni nekaj z delom ustvarjat. Za to ne potrebujes nobene pravice. Delo je dobrina. Gre za ponudbo dela in za povprasevanje po delu. Pravica do dela je oslarija. A zdaj razumes?
Staro 02.05.2007, 12:32
Mojster

Skušala sem odgovoriti na tvoj predhodni sestavek, stavek po stavek, lahko, da ti zaradi tega stavki delujejo nepovezano. Nič ne de, gremo naprej.

Vodja, ki svoje sodelavce aktivno vpne v delovni proces je po mojem na boljšem. Vsak, ki ve, da bo za bolje in več opravljenega dela dobil več, je motiviran. Če je to samoupravljanje, pa naj bo.

Ja delo je dobrina. In dobrine so na trgu, kakor si navedel. In naša država je iz tega trga naredila navaden črnoborzijanski bazar. Zato se slovenski sindikati še vedno pogajajo za ozimnico, hočem reči malico.
Staro 02.05.2007, 14:05
Arc Uporabnik Arc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arc
Član od: Mar 2005
Sporočila: 467

Citat:
O gospodu Semoliču imam svoje mnenje, vse pa tudi ni za na Forum. Vsaj zame, ni oseba, ki bi potegnila vse skupaj iz neke apatije. Boriti se za povračilo stroškov prehrane in vožnje na delo ni "dodana vrednost". Niti od enega niti od drugega se ne prispeva v pokojninski sklad.
In še tisto kar se res nabere od davkov in prispevkov sproti zapravijo za meglo v obliki vojaške bolnice, oklepnike itd...
Kar se pa tiče prvomajskih shodov, naj se taisti vprašajo, kaj so konkretnega naredili, da bi jih ljudje prišli gledat in poslušat. Komaj so izdavili koliko imajo neto plače. Vsi so javskali, kako, da so slabo plačani, pa naj odstopijo, da ne bodo tako trpeli za tisto "vbogajme."
Si zgrešila poanto mojega posta. Ali pa jo zavestno zaobšla.

Point ni bil v Semoliču. Point je v tem da očitno večina delavskega razreda čisto dovolj zasluži da se čez prvi maj odpravi na počitnice v toplice ali morje.

Kar je za moje pojme vse prej kot podoba ki jo ti slikaš.

Značke
1maj, danes, jutri, tudi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Avtomobilizem - novice avalanche Avtomobilizem 370 25.09.2011 21:11
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 12:54
Inkvizicijske metode Gvido Religija in filozofija 75 26.09.2006 14:23
Vaše mnenje o knjigi Da Vincijeva šifra tommm1234 Kultura in literarni kotiček 20 01.03.2006 18:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:54.