Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.11.2020, 20:36
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 363
Privzeto Re: MulticastTV - program za gledanje sioltv na računalniku

A še kirem zadne 2 dni MulticastTV skoraj totalno zablokira ko v seznamu klikne na skoraj katerikol kanal? izberem kanal, mi pokaže sliko in začne predvajat, ampak po enepar sekundah začne nenormalno štekat, zvok prekinja in če kliknem na drug kanal včasih tudi totalno zablokira Multicast da ga morm prisilno zapret. v firewallu ga mam pod izjemami že sto let tako da to ne blokira, avast antivirus pa tut če čisto ugasnem je isto.

kaka ideja mogoče? mam optiko in velikokrat gledam preko Multicast tudi po 2,3,4 HD kanale istočasno, tole mi pa ni jasno zaenkrat kje bi bil problem?
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2020, 09:28
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 397

Ima kdo IP-je od Arena Sport programov za Multicast - optika ?
Odgovorite s citatom
Staro 02.12.2020, 21:13
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 488

Kakšne nastavitve videa pa nasploh imate v MC-ju, da dobite ven kar se da lepo sliko?

Namreč, zdajle po 10ih letih študiram, ko prehajam iz 10 let starega LCDja na novega 4k (še vedno bo priklopljen na PC kot monitor), če je smiselno, da naredim tudi ta korak, da preidem na Neo oz. gledam IPTV preko TVja, če TK ponuja app za NEO. Predvidevam, da slika zna zdaj biti že celo boljša, kot preko MCja. Nisem imel še nikoli priložnosti videti eno ob drugi ...

Ves čas sem upal, da se bo TK zmigal v smislu, da bi ponudili dobro IPTV app tudi za Win, ampak verjetno nas je čisto premalo, da bi se jim to splačalo. MC je v smislu samega GUIja malo zastarel, Kodi pa, ki je sicer lepši, za moj okus prepočasi preklaplja kanale.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2020, 17:42
Pripravnik

Citat:
Objavil-a ViolaMB Prikaži sporočila
A še kirem zadne 2 dni MulticastTV skoraj totalno zablokira ko v seznamu klikne na skoraj katerikol kanal? izberem kanal, mi pokaže sliko in začne predvajat, ampak po enepar sekundah začne nenormalno štekat, zvok prekinja in če kliknem na drug kanal včasih tudi totalno zablokira Multicast da ga morm prisilno zapret. v firewallu ga mam pod izjemami že sto let tako da to ne blokira, avast antivirus pa tut če čisto ugasnem je isto.

kaka ideja mogoče? mam optiko in velikokrat gledam preko Multicast tudi po 2,3,4 HD kanale istočasno, tole mi pa ni jasno zaenkrat kje bi bil problem?
Točno isti problem imam! Kar naenkrat... Tole je napaka, ki jo dobim v MC. Kaka ideja kdo?

https://ibb.co/Hnx0sTg
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2020, 18:20
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 368

Sam sem ga vklopil po več kot 1 letu in mi deluje brez težav. Še prastara različica VLC-FE 0.35.9.4.
Sem poizkusil tudi prednastavljeno različico Siol - optika na Urošovem blogu in po dovoljenju požarnega zida deluje tudi brez težav.

Nazadnje uredil kažin : 05.12.2020 ob 18:22.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2020, 19:42
Pripravnik

Ja saj, nek problem mora biti pri meni na mreži/OSu, če tudi VLC ne dela.

Ampak, sanja se mi ne kaj. Razen, da sem včeraj resetiral mašino po dooolgem času.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2020, 20:16
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 867

sploh ne vem kaj se jajcate še vedno s tem. Je bolj simpl priklopit Box oz neo na monitor in viola.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2020, 21:42
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 363

Citat:
Objavil-a pal Prikaži sporočila
sploh ne vem kaj se jajcate še vedno s tem. Je bolj simpl priklopit Box oz neo na monitor in viola.
zakaj? zato ker velikokrat hočm gledat 2 ali več športa naenkrat istočasno in prek Multicasta sm to lahko nardil, leta in leta. zdaj pa kar naenkrat zaradi meni še neznanega razloga ko izberem katerikoli kanal SD ali HD, začne takoj predvajat, normalno pride slika in 2-3 sekunde dela normalno, takoj zatem pa začne nenormalno močno blokirat, štekat, prekinjat, karkoli.

obstaja še kaka druga opcija da lahko gledam naenkrat 2-3 kanale razen zastareli Multicast?

bom jutri dopoldne posnel točno moj problem in objavil tukaj...

če mi KDORKOLI ugotovi razlog in rešitev za takšno situacijo mu z veseljem nakažem neki €€€ na račun.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2020, 21:55
Pripravnik

Poanta, zakaj vtrajam pri MCju je ta, da zdajle lahko pišem tole in zraven gledam TV.

Ko mi zapaše, povečam sliko in imam HD. Lahko bi uporabil spletni NEO ja, samo tam gledam kocke.

Hočem povedat, da je naš hišni TV povezan na PC, vse je takoj pri roki, pa še ni treba preklapljati sourca na NEO/BOX.

Tako da tale tema ni namenjena temu ZAKAJ imamo tako, ampak temu, da v njej sodelujemo tisti, ki imamo tako.

Je pa dejstvo, da nas je malo in da mislim, da je tole povezano s TK...

Žal na tem forumu ni veliko ljudi, ki bo kaj dosti vedeli o MC, tako da mogoče se bo našla kaka pomoč na T2 forumu ...
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2020, 08:17
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 368

Po možnosti bo vedel razvijalec sam, še če ga še aktivno razvija. Zakaj njega ne vprašate?
Mogoče bo še vesel kakšnih novih predlogov in popravkov za tiste, ki ga aktivno uporabljate.

Nazadnje uredil kažin : 06.12.2020 ob 08:20.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanje, multicasttv, program, računalniku, sioltv, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 12:09
programi za gledanje SiolTV dekoman SiOL TV 4 12.01.2009 16:18
SiOLTV na računalniku N0Name SiOL TV 1 06.11.2007 08:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:47.