Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.01.2010, 21:25
Tadej31 Uporabnik Tadej31 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2010
Sporočila: 6
Privzeto Optični Kabel Problemi

Mene me pa zanima kaj se dogaja z optičnimi storitvami? Internet enostavno ne dela dobro oz sploh ne dela. Do googla se znese potem pa napaka na strani oz te strani ni mogoce prikazati ...Prosim ce bi mi lahko kdo povedu kaj narediti oz kdaj bo to popravljeno...

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2010, 23:15
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: Optični Kabel Problemi

Ful si razločno napisal kaj se ti dogaja in kako misliš da ti bomo lahko pomagali,če praktično ne vemo nič,kako maš priklopljeno,a maš direktno na modem povezan računalnik ali preko routerja,kako maš nastavljen siolov modem,a kot router ali kot modem.Daj malo več napiši.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2010, 14:52
Novinec

Kar ti vem napisat. Imam optični kabel povezan v rutar ,tko da mam prek wirellesa comp povezan. Proval sem tudi povezat na modem pa prek kabla v racunalnik ampak tisto sploh povezat vec noce. Wireless mi je pa nekaj cajta pisalo da je povezan ampak ni hotelo nalagat strani. Zdej se je le toliko popravlo da lahko na msn grem ostalo je pa ze problem... Klical sem vceri na siol pa se niso oglasili (prazniki) bom proval v ponedeljek se 1x ce nebo bolse. Ker to nam zdej ze 3 dni nagaja pa ni nobenih znakov da bi bil nas modem pokvarjen kajti smo ga lih zamenjali...

Tako pa napise napako :

Napaka 102 (net::ERR_CONNECTION_REFUSED): Neznana napaka.

Ce pa rabis se kako informacijo ti povem ce bom vedu.

Lp

Nazadnje uredil Tadej31 : 02.01.2010 ob 14:55.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2010, 15:21
Mojster

Zdaj če te wirelles za***ava potem je problem v routerju,katere znamke pa je router in ali imaš pravilno vzpostavljeno PPPoE povezavo na routerju.
Drugo optičnega kabla ne moreš met povezanega v tvoj router ampak imaš povezanega v siolov modem,ki pa je verjetno tudi nastavljen kot router zato ti prihaja do nasoglasij med modemom in routerjem,ker sta oba nastavljena kot routerja.
Probaj povezat računalnik direktno na siolov modem potem v IE ali mozillo vpiši ip od siol modema 192.168.1.1
up.ime je:user
geslo :user
Potem poglej Configuration in Internet ali imaš desno napisano Disconnect,če je tako napisano moraš kliknit na disconnect da boš modem nastavil kot modem seveda moraš ntavitve shranit,zgoraj levo maš save configuration.Potem povežeš žično tvoj router vpišeš ip ki ti ga je dal proizvajalec up.ime geslo.
Greš pod Network WAN in potem označiš PPPoe vpišeš uporabniško ime in geslo ki ti ga je dal siol to vpišeš če imašdinamični ip če pa imaš statičnega pa označiš Static IP in vpišeš vse potrebne podatke.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2010, 15:58
Novinec

No poizkusal bom ampak to se mi dogaja zadnja 2 dneva. A mislis da bi se to lahko zgodilo 3 prijatelejem kar tako tudi :S? Do zdej mi je delalo vse super kar naenkrat pa tema . Proval bom tvoj nasvet hvala
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2010, 16:03
Mojster

Možno je ker sem tudi sam večkrat opazil da so mi na siolu sami spremenili modem v router.In potem lahko pride do teh težav.Seveda če imaš ti posebej router potem to velja če pa imaš samo siolov modem potem pa te ta usb dongle nekaj za***ava,tako kot je mene in sem ga kar zamenjal z routerjem.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2010, 16:33
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=30528 tole naredi pa bo mir.
Staro 09.01.2010, 13:10
Novinec

No to napako sm odpravil. Zdej pogledam se 1x pa ugotovim da mam se 1 warning in sicer event st: 4. To mi zdej idino se ponavlja konstantno :S
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2010, 14:09
Mojster

In kje je bila napaka če lahko malo poveš da vidimo v čem je sploh bla fora.
Odgovorite s citatom
Staro 11.01.2010, 23:15
Novinec

Nevem ti povedat ker se sam nevem :S. Zdej sm ugotovil da je vrjetno da event: 4 vsega kriw. Klical sem na siol pa nevejo ...

Če se komu sanja kaj bi lahko blo narobe oz kako popravit bi bil zelo hvaležen )

Source: b57w2k Event: 4

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabel, optični, problemi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vprašanja glede kablov za optiko in optični internet DevilDante O storitvah 23 01.03.2020 13:41
HDMI KABEL IN SONY LCD-ni zvoka pogodba SiOL TV 21 22.01.2010 14:36
Prekratek napajalni kabel za router Pirotehnik Računalništvo in internet 19 20.09.2009 15:11
Optični modem in dodatni router mdebevc1 Tehnična pomoč 3 17.01.2008 09:17
Kabel do STB Blond SiOL TV 22 20.04.2007 14:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:49.