Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 01.02.2009, 19:21
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Aja, tako, vernik. Drugi razlogi, ki jih navajam so ti vzeli sapo - sli se z njimi strinjaš?

Bralci bodo zelo veseli, če jim - drugega za drugim - nanje odgovoriš. Meni so odgovori znani, da ne bo pomote!

Lepo te pozdravljam.
Staro 01.02.2009, 19:36
Pripravnik

Citat:
Objavil-a mizarstvo.lorencak Prikaži sporočila
Točno tako Vernik, prav si napisal. Edini avtor je Bog in kdor se je prizadeval in sprejel Božjo voljo za svojo, ta si je pridobil tudi Svetega duha, ki pa je nujno potreben za razumevanje Božje besede. Kdor še ni sposoben sprejeti Svetega duha ne more razumeti Božje besede v kateri prebiva Sveti duh.

Enako spozna enako, zato je za razumevanje Božje besede nujna prebuditev Duha v človeku, ki pa je isti kot v pravem Svetem Pismu in se potem z lahkoto spoznata. Takšen prebujen človek v Duhu nadaljnje tudi z lahkoto loči pravega Duha od lažnega duha in pravo Pismo od lažnega, ki je dandanes preplavilo naš planet in hoče zasenčiti in uničiti pravega Duha. Ampak ta poskus zla bo propadel in se v vsej neskončnosti nikoli ne more zgoditi. To pa zato, ker smrt nima moči nad Življenjem.

Tudi mi ljudje še globoko tičimo v smrti in naše telo je grob naše mrtve duše. Le z prizadevanjem, dejavnostjo in prilaščanjem Božje volje za svojo, bomo prebudili Duha v sebi in stopili na prag večnega življenja in za vso večnost zagospodarili nad smrtjo.

Vernik, iz tvojega pisanja veje pravi Božji duh, ki oznanja veselo novico. Le tako naprej.

Pa lep pozdrav.

Od kdaj pa je ZNANJE IN SPOZNAVANJE v nasprotju z Duhom? Ja kako pa berete PISMO, na katero se sklicujete?
Veste kaj...
po VAŠEM (oprostite) norem sklepanju, je vsa znanost in so vsi znanstveniki - kar od hudiča!
Mislim, take trditve, kot jih pišete, so pa- rahlo- preveč za zdrav razum - in zato proti Duhu!
RESNICA je tudi RESNICA V ZNANOSTIH. Ali ni Kristus pred Pilatom vprašal: " če sem napak spričal, pričaj da napak! Če pa ne, kaj me biješ?"
Nista dve resnici. Ena sama je!

Nazadnje uredil drstane8 : 01.02.2009 ob 19:42.
Staro 01.02.2009, 20:49
Pripravnik

Dragi VERNIK, sedaj je že malce bolje. Vendar še vedno nisi vse izdal o tem tvojem IDOLU W. BRANHAMU (1909-1965).
Da ne bi res kdo mislil, da je bil prerok, bom napisal nekaj iz njegovega življenja.

Po družinskem poreklu je bil katolik, ki je bil že v zgodnjem otroštvu zaznamovan z očetovo pijanostjo. Je samozvani vizionar, prerok, ki mu je že v zgodnjih letih angel povedal, da se mora varovati pitja alkohola. Vizije so se nadaljevale tudi po tem, ko je bil v boksarskih dvelih velikokrat težko poškodovan. Ukvarjal se je ves čas z astrologijo in ta ga je - ob koncu - tudi najbolj odvedla od ostalih denominacij, ki so ga prej še sprejemale. Ukvarjal se je z vedeževanjem, baje zato, ker je rojen pod pravo zvezdo. Nato postane baptistični pridigar v Jeffersonvillu, kjer nasprotuje ženskemu pridiganju v denominacijah. Zaradi nesoglasij, ki jih sproži njegova lastna interpretacija Biblije, se loči od baptističnih skupin in sezida svoj TEMPELJ (1933 leta), kjer ga spremljajo njegovi privrženci. Trdijo da dela čudeže in da se je nad njegovo glavo pojavil svetal oblak, ki potrjuje njegove vizije. Seveda gre pri tem za čisto navaden trik.
Njegovi evangelizatorični nastopi so bili všeč nekaterim binkoštnim gibanjem (ASS. of God). Baje naj bi pozdravil nekatere vidne ljudi... in to naj bi potrjevalo njegovo evangelizacijo. Vendar se ti krogi kmalu ločujejo od njega, kajti čedalje bolj prihaja v ospredje njegova DOKTRINA (ki jo oznanja tudi v svojih publikacijah). Ta doktrina zavrača krščanski tradicionalni TRINITARIZEM z njegovo "preroško formulo" "Jesus ONLY". Tudi druga njegova izvajanja iz Raz v drugem in tretjem poglavju so povsem nesmiselna. ČEprav se v svojih blodnjah sklicuje tudi na Pavla, Lutra in Wesleya, seveda ne sledi njihovi dokrini, ampak jih uporablja in zlo-rablja za svojo, lastno. V interpretaciji Pisma je povsem konfuzen in nedosleden. To še zlasti velja za zadnji del njegove "preroške vizije" (po letu 1959), kjer je vse več astrologije, s katero se nikoli ni nehal ukvarjati. Iz tega leta je tudi fotografija s sijem, ki se je tolikim zdela pristna.
Največ njegovih pristašev je seveda v Kongu.

Očitno naš VERNIK, ki nam tu soli pamet z njegovimi izvlečki, tudi spada mednje.

Tako, da bodo ljudje lahko vedeli, dragi vernik, o kom je govora. Iz tvojih spročil namreč vsi mislijo, da je vse - tudi kar ti pišeš - naravnost od DUHA.

Nazadnje uredil drstane8 : 01.02.2009 ob 20:51.
Staro 01.02.2009, 20:49
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
...Če bi DO TVOJEGA TRENUTKA BIVANJA sveti Duh čakal, da izgovori to, kar pišeš, potem ti dragi vernik ne bi imel kaj pisati. Sploh ne bi bilo ne Septuaginte, grškega prevoda SZ in ne vseh drugih prevodov. Ti sploh en bi imel kaj vzeti v roke. SAJ besedilo, ki ga imaš v rokah (vidim, da nek protestantski prevod, ker tako tudi citiraš, kot protestanti namreč), NI TVOJE. PREVEDLI SO GA LJUDJE CERKVA, ki jim ti tako zelo nasprotuješ - hkrati pa se sklicuješ na istega Duha. ......

....Ta ni imel Duha, ki ti je napisal ta prevod? In drugi prevodi? Po tvoje, niso delo Duha na katerega se sklicuješ?....

Kje je bil torej tvoj DUH 2000 let? "Je šel spat?" - če uporabim besede preroka Elija. In je čakal TVOJIH razodetij Apokalipse?
Sploh ne trdim, da bi Sveti Duh koga čakal, ali da bi se umaknil. Sveto pismo tega ne govori tako. Dejstvo pa je, da se nekega dne bo umaknil in ta dan se približuje. Ko se bo umaknil ON se bo umaknila tudi NEVESTA in to je njeno Vzetje. Takrat bo milost krvi Jezusa Kristusa za pogane končana. Zgoditi se morajo še zadnja 3,5 let iz Razodetja, ki so namenjena samo Izraelcem. O tem lepo piše Daniel.
V tem času bo za vse hudo. Satan ve, da bo imel le malo časa. Razodetje 12,12: »Zato se veselite, nebesa, in vi, ki prebivate v njih! Gorje pa vama, zemlja in morje, ker je hudič sestopil k vama, poln divjega besa, ker ve, da ima le malo časa.« Takrat ne bo več Svetega Duha, ki bi ga zadrževal. Nevesta bo na Jagnjetovi gostiji, na zemlji pa bo vladal satan. In o tem govori Pavel v 2. Tesaloničanom 2,6-8: »Veste pa tudi, kaj ga zdaj zadržuje, da se ne more razodeti pred časom. Skrivnost nepostavnosti je namreč že na delu; treba je samo, da se umakne on, ki zadržuje. In tedaj se bo razodel nepostavnež, ki ga bo Gospod Jezus usmrtil z dihom svojih ust in ga uničil z veličastjem svojega prihoda

Po koncu 3,5 let bo Jezus uničil ta satanski Eden z dihom svojih ust. To je Harmagedonska bitka. Vse se lepo sklada z Razodetjem 19,15-16, ko Jezus pride na belem konju: »Iz ust mu sega oster meč, da z njim udari po narodih. Pasel jih bo z železno palico in tlačil stiskalnico z vinom srdite jeze Boga, vladarja vsega. 16 Na plašču in na boku pa ima napisano ime: Kralj kraljev in Gospod gospodov.«
To pa je trenutek vstopa v 1000 letno kraljestvo – Milenij.

Res je da so SP prevedli ljudje, ki so bili v cerkvah. Saj je to moralo tako biti. Gre za rast. Zato je Nebeško kraljestvo primerjano s semenom. Vsak človek v zgodovini ima svojo nalogo in vsak je deležen del Svetega Duha, pač v skladu s časom v katerem je živel. (zato sem v shemi o nikolaizmu te ljudi označil z belim krogcem, čeprav so bili v denominaciji - če greš gledat nazaj).
Ampak ti ljudje enostavno niso vedeli nič o razodetju NEVESTE, pa vendar so pisali in prevajali o njej. Enostavno še ni bil čas za to. Oni so opravili svojo nalogo. Nosili so Biblijo skozi zgodovino. Zato so tudi oni del Neveste. Ampak na njih je bilo drugačno maziljenje, kot je danes na nas. Upam da vidiš, kaj hočem reči.
Naša naloga ni več prepisovanje Biblije. Luther je tipični primer, kako ga je Bog pravi trenutek uporabil. On je brebil tisto trdo skorjo na zemlji in rastlina je pokukala iz teme. Ustanova RKC je bila strašno proti temu in proti širjenju Sveetega pisma, ampak proti Bogu se enostavno ne da nič.
Staro 01.02.2009, 21:19
Pripravnik

Ja seveda, spet se izvijaš!
Ko bi vedel, koliko knjig so napisali zoper njega, ki ga neprestano premlevaš! Seveda jih nisi bral, kajti ponovno pišeš samo to, kar si - površno - prebral pri svojem IDOLU Branhamu. VENDAR, to ni RAZLAGA RAZODETJA, ampak zgolj njegova dokrina, ki jo je razvijal s pomočjo astrologije in ne razsvetljenj DUHA.
Škoda slediti takim blodnjam!.
V GLAVNEM: Napisal sem - čisto na kratko - par kritičnih pripomb o IZVORU iz katerega zajemaš, da - ponavljam - ne bo noben "korenčak" na tem svetu mogel misliti, da jemlješ kar naravnost iz Duha. Iz Branhama pač. AMPAK, to bi moral, zaradi poštenosti, povedati svojim bralcem že davno prej. In prav bi bilo, ker je bil navaden človek, da bi povedal tudi kaj o njegovem življenju. Kritično seveda, brez hvalospevov in potrdil da je bil "izvoljeni božji prerok". To pač res ni bil!

- V vednost vsem, ki berejo o Branhamovih RAZODETJIH.

In še to. Zgodovina nas čisto natanko pouči o M. Lutru. Vsekakor je bil velik ljubitelj Besede in velik teolog. Branham, ki je čisto navaden sektaš (ločil se je od baptistov), mu niti do vrha pete ne seže. Mimogrede. Kaj bi astrologija in nekakšnelažne vizije nasproti temu, kar so povedali velikiki v zgodovini!

Nazadnje uredil drstane8 : 01.02.2009 ob 21:26.
Staro 01.02.2009, 22:28
Pripravnik

IN ŠE TOLE dragi VERNIK!

Toliko časa, kot vidim iz vsega, kar pišeš, ne delaš nič drugega, kot papagajsko ponavljaš fantazije za nekim "kvazi prerokom", ki - kot vsi lahko vedo - ni drugega kot najprej boksar, po poškodbah možganov vizionar, šlogar, astrolog, pridigar, "čudodelnik" z nekimi siji okrog glave, krivoverec (z ozirom na njegovo astrološko doktrino o sebi (kot izvoljenem preroku); o Jezusu, ki izniči vsako "Trojico" in mora biti predstavljan samo kot "Jesus ONLY". Ki se v zadnjem letu svojega življenja loči od vseh ostalih sekt in po njegovi smrti postane prerok "novih izvoljenih" po katerih govori Duh kar osebno.

Se ti ne zdi tole le malce preveč absurdno, da bi ti mogel vedno znova jemati v roke in pri vsakem branju PISMA, papagajsko ponavljal nekaj o W. Benhamu. Ja pa ta je potem večji od Boga samega. ČEmu ostajaš pri Razodetju apostolu Janezu, če je pa Benham vse razložil? Čemu nek tekst, ko je pa živ prerok vse povedal...?

DO TU SEM ŽELEL privesti vse, ki so BRALI TVOJA izvajanja o Razodetju (Apokalipsi, kot zadnji knjigi SP), ki dejansko niso bila interpretacija te knjige, ampak, kot si se potrudil, JE ŠLO VES čas SAMO za BEHHAMOVA NAKLADANJA (ampak pozor, W. Benham je mnogo napisal; Vernik nam bo verjetno še kar naprej trosil iz njegove nesmrtne zakladnice!).

Dragi VERNIK, bodi vsaj originalen! Rekel si, da si tehnični človek. Ja, morda je tvoje pisanje treba temu primerno vzeti... ali pa...

Pa brez zamere!
Staro 02.02.2009, 06:19
Pripravnik

Če pišeš biografijo o človeku, pač moraš pisati resnične stvari o njem in ne tistega, kar je navrgel nasprotnik. Drugače je to atribut greha, ki je nevera, kakor sem že enkrat napisal.
Vsak, kdor se je resno ukvarjal s proučevanjem Biblije, je lahko ugotovil, da je astrologija veda, ki je demonska in nasprotna Bogu. Bog jo obsoja. Tudi Branham je ni maral in se nikoli ni ukvarjal s temi stvarmi. Seveda bi sedaj prešli na pink-pong sistem. Ti bi trdil eno, jaz drugo in nikoli ne bi prišli na čisto. Vsak mora sam iskati resnico.

Mene ni pritegnilo Branhamovo življenje, ampak mogočna Božja dela, ki so se izvršila preko njega ter prisotnost samega Boga v teh delih. Tega se ni moč naučiti, v to te ne more prepričati nihče, to te mora pritegniti. Če kdo pomotoma zaide v to sporočilo, bo hitro odšel ven. Pritegniti te mora Bog, ki stoji za njim. Če bi Branham lahko sam odločal, bi bil on najraje odmaknjen od ljudi nekje v divjini, kot čuvaj narodnega parka. To je on želel. Ampak ne, ni mogel. Njegova naloga v življenju je bila drugačna. Bog ga je poklical kot glasnika pred drugim Jezusovim prihodom. Na grozo vseh religij seveda. Zakaj na grozo. Ker so vse religije v Razodetju obsojene na uničenje in ko so demoni spoznali da je prišel njihov čas konca, so enostavno ponoreli. Religije so razkrinkane. Ljudje niso nič krivi, če so bili zavedeni. Ampak na ljudeh samih pa je, ali bodo ostali v njih ali pa bodo izšli ven. Tu je Razodetje dovolj jasno: »Pojdi iz njega, ljudstvo moje, da ne boš soudeleženo pri njegovih grehih…«

Razodetje ne govori zaman o padcu religij. Tega si ni izmislil Branham, ampak je napisal že Janez pred 2000 leti. Religije so si SP prisvojile in hotele to dejstvo prikriti, češ saj to ne zadeva nas, ampak nekoga drugega. Koga pa? Ste se kdaj vprašali? Kdo je potem ta Veliki Babilon iz Razodetja, če ne mogočne religije skupaj z njenimi hčerami? Za koga pravi: »Padel je, padel véliki Babilon in postal bivališče demonov, pribežališče vseh nečistih duhov….«, če ne za religije. To niso neke druge politične sile in niso ljudje kot posamezniki. Tudi Janez se je začudil, ko je zagledal zver. Zelo začudil. Razodetje 17,6-7: »…Ko sem jo zagledal, sem se silno začudil. Angel pa mi je rekel: »Zakaj si se začudil?«

Branham nima svojega razodetja. Po njem Bog samo izpolnjuje, kar je bilo napisano. Branham je angel - glasnik iz Razodetja 10,7 in kdor je iskren iskalec, to jasno vidi. Ne postavljaj se brez potrebe v borbo proti Bogu, raje vzemi to sporočilo in ga primerjaj s Svetim pismom. Če je Branhamovo delo od človeka, bo tako ali tako propadlo. Če pa je od Boga, pa si postal njegov nasprotnik. Anti – Beseda. Zato ne delaj tega in se ne prepiraj.

Kot ilustracijo ti bom priložil odlomek, kako se je Branham kot mlad fant na avtobusu srečal z vedeževalko. Njegov vzdevek je bil Billy.

Avtobus je bil poln. Potniki so zavzeli vse sedeže. Billy se je nekako prerinil do sredine avtobusa in obstal zraven močne ženske srednjih let in zraven enega mornarja. Medtem, ko je avtobus krenil s postaje je ta žena pogledala navzgor in mu dejala: »Čao.« Billy je odgovoril: »Zdravo,« in gledal skozi okno ter opazoval hiše, ki so bežale pred njegovimi očmi. Nenadoma je spet občutil to silo, ki ga je sedaj še močneje pritiskala. Zdelo se mu je, da prihaja ta sila naravnost iz te ogromne ženske. S kančkom očesa je videl, da ta ženska strmi naravnost vanj. Zaradi nje se je počutil precej nelagodno. Ona je kaj hitro pričela z razgovorom: »Ali si ti vojni uslužbenec?«
Billy je nosil uniformo gozdarja in pištolo, zataknjeno za pasom, zato je bilo to očitno in je dejal. »Jaz sem uslužbenec v državnem varovanem področju.«
»Ti si osamljen, ali ne?«
Billy je skrival svoje presenečenje. »Ne, gospa,« se ji je zlagal.
»Ampak ti nisi tu v svojem domu,« je dejala.
»Jaz sem tu v svojem domu bolj, kot sem bil kdaj koli prej.«
Odkimala je z glavo. »Ne ti si rojen za Zahod.«
To je Billya šokiralo, kot bi ga nekdo polil z mrzlo vodo po glavi. »Hej, o čem ti govoriš?«
Dejala je: »Mogoče bi se morala bolje predstaviti. Veš, jaz sem astrolog.«
Billy je v sebi zamrmral: »Evo, še ena izmed teh čudnih ljudi.« Odmaknil se je od nje in približal mornarju. Toda žena mu je sledila. Malo se je sicer opotekala zaradi pozibavanja avtobusa. Nato je dejala: »Za trenutek bi se želela pogovoriti s tabo.«
Billy se je pretvarjal, kot da je ne sliši in je gledal naokoli.
Toda ona je bila vztrajna: »Ali lahko za trenutek govorim s tabo?«
Toda Billy jo je ignoriral. Pri sebi je pomislil: »To sicer ni lepo od mene, toda nočem govoriti z njo.«
Ampak žena ga sploh ni hotela pustiti na miru. »Hej ti, uslužbenec v varovanem področju, ali lahko za trenutek govorim s tabo?«
Billy se je končno obrnil in predrzno odgovoril: »Kaj hočeš?«
Postalo mu je sicer žal svoje grobosti, vendar se resnično ni hotel pogovarjati z astrologinjo. Spomnil se je, kaj mu je nekoč na nekem karnevalu povedala Romska vidkinja, ko ga je poklicala k sebi in ta spomin ga je vznemirjal. Govorila mu je o neki svetlobi, ki ga spremlja.
Žena ga je vprašala: »Ali si ti kristjan?«
»Ne,« je odbrusil. »Toda kaj se to tebe tiče?«
Skomignila je z rameni. »O, samo zanimalo me je. Ali veš, da si rojen pod znakom?«
Billy je komaj šel preko tega. »Poglej, gospa. Popolnoma nič nočem vedeti o tem, razumeš? Vem, da sem zelo grob, toda resnično... O tem ne želim vedeti nič.«
V tem trenutku se je ona nekoliko odmaknila: »O, ne bodi tako grob.«
»Dobro. Nisem te hotel užaliti, toda nič ne vem o religioznih stvareh in tudi nič nočem vedeti.« Billy se je obrnil vstran in se, stoječ za mornarjem, zagledal v prednji del avtobusa.
»Pa, ne bi se smel tako obnašati. To nima nobene veze z religijo. Jaz potujem v Chicago, da bi videla svojega sina, ki je babtistični pridigar. Drugače delam v Beli hiši. Ali si vedel, da položaj zvezd vpliva na dogodke tukaj na zemlji?«
»O tem nimam pojma,« je odvrnil Billy.
Dejala je: »Pred tabo stoji mornar. Vprašaj ga, ali Luna vpliva na plimo in oseko?«
»Imam toliko možganov, da to sam vem,« ji je odbrusil Billy.
Toda žena je nadaljevala: »Torej, obstaja veliko drugih nebesnih teles, ki delujejo na zemljo. Če ti povem, kdaj si natančno rojen, ali mi boš verjel?«
Billy ji je nejevoljen odvrnil: »Kot prvo, ti tega ne moreš.«
Nasmehnila se je: »Seveda lahko. Ti si rojen 6. aprila 1909 ob peti uri zjutraj.«
Billyjev predrzni izraz obraza je v trenutku izginil in prešel v izraz presenečenja. »To je popolnoma točno. Ajd, povej mornarju, kdaj je rojen.«
Dejala je: »Ne morem. Vidiš, ti si rojen pod znakom. Kaj ti tvoji pridigarji nikoli niso govorili o tem?«
»Jaz nimam nobenih stikov s pridigarji, nobenih!«
Žena je za trenutek odvrnila pogled od njega in na tiho premišljevala. »Ni to nenavadno, da pridigarji tega ne vedo?«
Billy je ponovil: »Ne družim se z njimi.«
Ponovno je osredotočila svoj pogled nanj. »Poglej, želim ti nekaj povedati. Ti si rojen pod znakom kot dar človeštvu. Ko bi le lahko to prepoznal ...«
Prekinil jo je z besedami: »Mogoče bom novi Daniel Boone. Obožujem lov a rojen sem v Ketuckyju.«
»Ne, ne govorim o tem.«
»Dobro, mogoče bom poslovni človek. V šoli sem se naučil slovnico.«
Njej to ni bilo smešno. »Ne govorim o tem. Ne vem, kaj boš postal, toda po tvoji auri lahko vidim, da si rojen kot dar. Ali se spomniš zgodbe o tem, kako je zvezda pripeljala modre do novorojenega Jezusa.«
»Ne vem nič o religiji.«
»Toda gotovo si slišal o tem, kako so modri prišli, da bi videli dete Jezusa, ali ne?«
»Seveda sem.«
»Torej, kdo so bili modri?«
»Pa to so bili samo modri ljudje, to je vse, kar vem.«
Nato mu je pojasnila: »Modri so bili to, kar sem jaz. Bili so astrologi, opazovalci zvezd. Veš, preden Bog nekaj naredi na zemlji, On to vedno najprej objavi v nebesih. On je to naredil, ko je bil rojen Jezus. Tri nebesna telesa so se razporedila in ustvarila zvezo, ki je pritegnila pozornost nekaterih astrologov, ki so živeli na vzhodu. Eden od njih je bil iz Semove linije, drugi iz Hamove in tretji iz Jafetove linije. Trije Noetovi sinovi. Oni so bili predstavniki vseh ljudi na zemlji. Vsaki od teh treh ljudi je samostojno potoval na zahod, ne da bi vedeli eden za drugega, dokler se končno niso srečali v Jeruzalemu. Potem so skupaj odšli v Betlehem in tam našli dete Jezusa. Vedeli so, da je Jezus ta, ki so ga iskali i sicer zaradi barve njegove aure. Ti veš, kaj je aura, ali ne? To je nadnaravna svetloba duše. Vsi ljudje imajo aure, ki se medsebojno razlikujejo po barvi. vsaka barva nekaj pomeni. Zlata barva pomeni dar od Boga. Tako so se ti trije modri poklonili Jezusu in mu dali darove. Odšli so natanko takrat, ko so se ta tri nebesna telesa začela ločevati v svoje lastne orbite. In v spomin na največje darilo, ki ga je Bog bilo kdaj dal človeštvu – svojega lastnega Sina Jezusa, Bog vedno, ko pridejo ta tri nebesna telesa v linijo, pošlje človeštvu manjši dar. Ti si rojen v tej liniji v tej konjunkciji. Tebe obkroža zlata aura. Po tem vem dan in uro tvojega rojstva in po tem vem, da je tvoja usoda na zahodu.«
Billy je zaradi vljudnosti poizkušal pazljivo poslušati, toda to, kar je slišal, je bilo dovolj. »Gospa, jaz vem samo to, da sem gozdar na območju športnega lova v Indiani in delam po svojih najboljših močeh. Nisem religiozen in ne želim nič več slišati o tem.«
Premaknil se je v prednji del avtobusa tako, da je sedaj mornar stal med njima in na ta način končno zaključil pogovor.
Vendar tega dogodka ni mogel kar tako pozabiti. Vedeževalka mu je nekoč dejala, da ga spremlja posebna svetloba, ta astrologinja mu govori o zlati auri ... Mogoče ga Bog res išče, a on se mu poizkuša skriti. In kaj je ta žena mislila s tem, da je njegova usoda na zahodu?
Staro 02.02.2009, 06:58
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
... Trdijo da dela čudeže in da se je nad njegovo glavo pojavil svetal oblak, ki potrjuje njegove vizije. Seveda gre pri tem za čisto navaden trik...
.... V interpretaciji Pisma je povsem konfuzen in nedosleden. To še zlasti velja za zadnji del njegove "preroške vizije" (po letu 1959), kjer je vse več astrologije, s katero se nikoli ni nehal ukvarjati. Iz tega leta je tudi fotografija s sijem, ki se je tolikim zdela pristna.....
Kar pišeš enostavno ne drži. Če je bil on konfuzen, bi moral biti to Bog. Pa vendar ni. Iz njegovega dela se vidi eno samo ogromno sporočilo, ki je POVEZANO OD PRVEGA DO ZADNJEGA POGLAVJA BIBLIJE. To enostavno treba predelati.
Sprašujem se, ali ti znaš vključiti knjigo o Ruti v Razodetje in da se bo seveda to skladalo s celotnim preostalim Svetim pismom? Rad bi slišal tvojo interpretacijo. Iznesi jo, da jo bomo slišali.
Branhamse z astrologijo ni nikoli ukvarjal, jo je pa omenjal.
Ta fotografija ni iz leta 1959 ampak iz leta 1950.

Nekaj o tej fotografiji:
24. januarja 1950 je bila napravljena ena od najboljših fotografij (glej spodaj) vseh časov v Sam Huston Colosseumu, Huston, Texas. Ta fotografija je nastala v spletu čudnih okoliščin, ko so njega in njegovega prijatelja nekateri ljudje, ki so bili pridigarji, zasmehovali. Zasmehovanje? nič novega. Njegovega prijatelja so na govorniškem odru sramotili tako, da so mu z rokami krilili nad glavo, mu dodajali razne grimase in s pestmi žugali pod nosom. Plačani fotograf s strani denominacije pa je vse veselo fotografiral, da bi slike drugi dan ljudje videli v časopisu in se še naprej norčevali. Ampak potem, ko je William Branaham stopil na oder in bi nekaj povedal v bran, se je nad njegovo glavo pojavila ognjena aureola. Tudi to je fotograf slikal. In to je bila edina fotografija, ki je uspela na celotnem filmu! Vse ostale so bile uničene. Ta dogodek je fotografa zelo pretresel in spremenil. Skesan je sam prinesel fotografijo Branhamu in zanjo ni zahteval nobenih avtorskih pravic.
George J. Lacy, inšpektor zadolžen za sumljive dokumente, ki je pogosto sodeloval s FBI, je podvrgel negativ vsem mogočim testom, ki jih je znanost poznala. Na konferenci za tisk je dejal: "Glede na moja dognanja, je to prvič v celotni zgodovini sveta, da je nadnaravno bitje fotografirano in znanstveno potrjeno kot avtentično." Original te fotografije se še danes hrani v arhivu zavoda za religije Smithsonian Instituta, Washington, D.C.
Vidiš, takole bi lahko popravljal še in še, ampak se mi zdi važnejša razlaga Razodetja.

Ime: Branham 3.jpg
Pogledi: 259
Velikost: 3,2 KB

Nazadnje uredil Vernik : 02.02.2009 ob 07:01.
Staro 02.02.2009, 07:07
Pripravnik

Teh slik, na katerih je fotografiran Duh ali angel, je kar nekaj. Vedite da takrat še niso poznali digitalne obdelave fotografij. Ampak to ni toliko pomembno, vseeno pa prilagam še eno:

Ime: Duh1.jpg
Pogledi: 256
Velikost: 9,6 KB
Staro 02.02.2009, 07:59
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Teh slik, na katerih je fotografiran Duh ali angel, je kar nekaj. Vedite da takrat še niso poznali digitalne obdelave fotografij. Ampak to ni toliko pomembno, vseeno pa prilagam še eno:
Brez zamere Vernik vendar začni že enkrat razmišljat. Malo se vprašaj o virih, vzrokih in povodih za te inflacije besed, slik in kracarij, ki jih predlagaš. Preberi si malo kako lahko pridemo do teorij in spoznanj.

Mar se ne malo smešiš s temi slikami?
Poglej koliko luštnih slikc: http://www.ufopictures.net/ Za veliko od njih FBI pravi, da so avtentične? In? So nas že obiskali ne-zemljani? )
Vedi: Tudi, če je slika čudna in avtentična še ne pomeni, da je v ozadju kakšen nadnaraven fenomen. Mnogo takšnih pojavov so razložili z povsem naravnimi pojavi. Predvsem pa bi izpostavil ČE.

En lep filmček, ki hoče nekaj povedat: http://www.youtube.com/watch?v=-h9XntsSEro

p.s.Predvsem se strinjam z izjavo, da ne moremo realnost uokvirjati okoli naših prepričanj, temveč moramo naše razumevanje oblikovati okoli realnosti. Ti delaš predvsem prvo in če sem iskren zelo nespretno. Predvsem pa ne vidiš in ne slišiš nobenih argumentov - vse predelaš v neke fantazijske predstave, ki si jih ne bi branil noben pisec domišljijskih zgodb in to ponujaš drugim - z inflacijo.

Nazadnje uredil ARP : 02.02.2009 ob 08:21.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:40.