Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 02.02.2009, 08:08
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

ČEDANJE VEČJE TRAPARIJE pišeš, dragi VERNIK, na žalost moram to ugotoviti.
Čisto nič narobe nisem zapisal. W. Benham (1909-1965) je bil čisto res BAPTISTIČNI ODPADLI PRIDIGAR, torej SEKTAŠ. Ukvarjal se je, ne toliko z Biblijo, ki zanjo nikoli ni imel pravih študijskih kvalifikacij (na področju eksegeze), ampak, kot sem poudaril, zlasti ob koncu svoje "misije" z ASTROLOGIJO. To kar je pisal je bilo tako konfuzno, da je sprožil - ne od nasprotnikov, dragi vernik, ampak v krogih, ki so ga prej podpirali, številne polemike, spore in proteste. Vse to je objavljeno. Cela knjižnica knjig, kjer so ga mnogi kar dobro razkrinkali. Zato ne pripisuj meni, kar pravim. NJEGOVI SODOBNIKI so ga že tako orisali.
USTANOVIL JE SVOJO SEKTO. In verjetno tej pripadaš tudi ti - morda formalno ne. Ne vem.
VSEKAKOR pa si več mesecev prepisoval iz BENHAMOVIH knjig in govoril o DELU DUHA! LEPO te prosim, BODI REALEN. To je sektaško delo, ki ga vsak si sekte malce pozna, takoj razkrinka. Značilno je to, da se držiš BENHAMA bolj kot Pisma. ZATO si tudi pristal v BENHAMŠČINI in ne pri CERKVAH in ne pri TOLMAČENJIH APOKALIPSE.

In še.
Fotografije, ki jih priobčuješ so čisto navadna traparija. DUH in ANGEL - lepo te prosim, celo pri sektaškem verouku vernike učijo, da so to "nevidne entitete".

In Duhovi in ANGELI rabijo nekakšne sence na fotografijah. To je pa res samo sekta zmožna verjeti.

Z velikim spoštovanjem (do človeka) ti pač moram to napisati. Seveda, kot vidim, ne bo nič ali skoraj nič pomagalo. Bralcev sem pa le omogočil, da so končno PREPOZNALI VIR iz katerega si PLONKAL. In plonkanje tudi ni delo Duha, še zlasti ne, če je samo paberkovanje. (Benham je mnogo napisal o drugem in tretjem poglavju Apk).

Kot rečeno, tega sektaša W. Benhama, ki se ga držiš kot pijan plota, sem pa le moral razkrinkati - kot sem že rekel - DA NE BI KDO MISLIL, da je ta benhamovščina res kaka RAZLAGA Apokalipse. Kdo bi le to verjel?

In še a propos tvoje zgodbice - Ja povej mi, dragi Vernik, kaj imajo šlogarce z delom Duha. Pa mislim, da Benham ni odvisen od njenega šloganja o sijaju, ki naj ga spremlja, on je imel sam "šlogarske" talente. V vseh njegovih delih so "vidni". In z astrologijo in šloganjem bomo razlagali APOKALIPSO? Ubogi!

Nazadnje uredil drstane8 : 02.02.2009 ob 08:16.
Staro 02.02.2009, 19:01
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Vem, da smo si na nasprotnih polih in vem da ni lahko sprejeti Boga ter njegovega mogočnega delovanja.
ARP in DRSTANE8 sta povedala svoje mnenje in sta se postavila na svojo stran. Ampak dejstva kljub temu ostajajo. Božje delo se vidi in verjeli ali ne, to delo je od Svetega Duha. Tudi mene uporablja Sveti Duh, ne morem se upirati.
Pazite, Bog končuje pogansko obdobje. Ljudje, tisti ki verjamete v Boga, poglejte in sami proučite Sveto pismo. Prepričajte se sami. Stvari, ki sem jih napisal tu so samo malenkosti. Enostavno vzemite tisto, kar vam pripada in si ne dajte, da bi vam kdo odvzel delež pri Drevesu Življenja. Večjega dokaza, kot v preteklem stoletju nam Bog enostavno ni mogel dati. Uporabite svojo vero.

Vedite, da Bog prihaja v enostavnosti, v preprostosti in ne z modrostjo, teologijo in filozofijo ljudi. RAZODETJA SE NE DA NAUČITI. Ne moreš ga študirati 8 let potem pa ga razlagati po človeško. Jaz tu ne razlagam po svoje, ampak pišem, kaj je Bog povedal preroku. To ni plonkanje. Vsa slava gre samo Bogu.
Poglejte vse te primerjave:
Ko je Jezus prišel prvič, so ga sprejeli samo revni pastirji. Niti meščani ga niso hoteli med sebe, verski poglavarji in pismouki pa so ga hoteli ubiti. To je bil njihov edini cilj. Uboj.
Ker Bog ne menja svojega načina delovanja, je na isti način prišel tudi drugič. In ta ista slika se je ponovila danes. Ubili so prvega glasnika Janeza Krstnika in ubili so drugega glasnika Branhama. (v prometni nesreči). Podobnosti so povsod, kamorkoli pogledate v Biblijo. Samo to vas prosim, NE POSTANITE BOŽJI NASPROTNIKI. Zagotovo vem, če bi Branham slišal te neresnične besede na forumu, bi avtorju gotovo odpustil. On je pač bil takšen. Bil je poln Svetega Duha. In to je to, kar ljudje danes željno pričakujejo. Tolažbo. odpuščanje. Mir. Upanje.
Branhamov cilj v življenju je bil samo eden. Izpolniti je želel to, za kar ga je Bog poslal. Zato odmislite sekte in religije. On enostavno ni imel časa za to. Vse to je zemeljsko, demonsko. on je bil enostavno prvina Neveste. Nevesta pa ima Kristusov KARAKTER. In vsak, ki se bo obnašal kot Jezus Kristus bo v Nevesti.
Gotovo obstaja kdo na forumu, ki ga Božja beseda zanima in vse te stvari, ki se dogajajo ter v katerem času živimo. Čas je strašno blizu. pa saj se niti jaz tega prav ne zavedam. Pa če je samo eden človek na forumu, se je splačalo porabiti te zimske ure pisanja. Jaz v začetku sploh nisem imel tega namena, ampak sem moral to narediti. Nisem pisatelj in tipkam samo z dvema prstoma. Ne misliti, da je kdo koga razkrinkal. Vse je vodeno in bilo že zdavnaj določeno.

Poglejte primerjavo med prerokom prvega in prerokom drugega izhoda iz suženske dežele (Prvič Izraelci iz Egipta, drugič Nevesta iz tega sveta):
Kot je angel Branhamu naročil javno delovanje in da bi ohrabril vero ljudi, sta mu bili dani dve nadnaravni znamenji, da bi ljudje verjeli. Poglejte, kako je Bog ljubeče mislil na vse.
Prvič:
Ko bi se dotaknil bolnikove roke, mu je bilo dano vidno znamenje na njegovi roki in bi pokazalo bolezen ali ozdravitev bolnika. Angel mu je dejal dobesedno tako: »Tako, kot sta preroku Mojzesu bili darovani dve znamenji, ki sta potrdili njegovo službo, tako bosta tudi tebi dana dva znaka, ki bosta potrdila tvojo službo. Prvi bo ta. Ko boš prijel s svojo levico desno roko osebe, za katero boš molil, boš ostal popolnoma miren in pokazalo se bo znamenje na tvoji roki. Potem boš molil. Ko te bo to znamenje zapustilo, bo tudi bolezen zapustila človeka. Če pa te znamenje ne bo zapustilo, samo moli za blagoslov in pojdi dalje.«

Drugič:
V nadaljevanju njegove službe mu je bilo dano tudi drugo znamenje, s katerim je odkrival skrivnosti in potrebe človeških src, z namenom da bi ljudje dobili vero in bili osvobojeni od hudih duhov. Pred stotisočimi ljudmi so bili demoni, ki so stiskali ljudi, razkrinkani.
Angel mu je dejal, da mu bosta dani ti dve znamenji, kakor Mojzesu. Naj povem tistim, ki se ne spomnijo dveh Mojzesovih znamenj.
V času priprav Izraelcev na izhod iz Egipta je Bog poslal Mojzesa k Faraonu. Samo predstavljate si lahko, kaj je to pomenilo za Mojzesa. Moral se je vrniti pred obličje človeka, pred katerim je nekoč zbežal in ki ga je preganjal zaradi uboja nekega Egipčana. Pred njim se je skrival 40 let. Zato je bila Mojzesova reakcija več kot pričakovana: »Kdo sem jaz, da bi šel k faraonu in izpeljal Izraelove sinove iz Egipta.«
Bog je rekel: »Jaz bom s teboj...«. Mojzesa je bilo strah, zato mu je Bog obljubil, da bo z njim. Ko je Mojzes dejal, da mu ne bodo verjeli in ga ne bodo poslušali, mu je dal dve vidni znamenji. V roke mu je dal palico. Ko je to palico vrgel ob tla, se je spremenila v kačo. In ko je kačo prijel za rep, se je spet spremenila nazaj v palico. To je bilo prvo znamenje.
Drugo znamenje: Potem mu je ukazal naj vtakne svojo roko v nedrje. In storil je tako. Ko jo je izvlekel, je bila cela roka gobava. Bila je bela kot sneg. Nato je moral roko spet vtakniti v nederje in jo nato izvleči. Bila je zopet zdrava. Bog mu je dejal: »Če ti ne bodo verjeli in ne poslušali na prvo znamenje, ti bodo verjeli na drugo znamenje.....« Sami si lahko celotni dogodek preberete v 2. Mojzesovi knjigi, 3. in 4. poglavje.
Branhamova reakcija je bila na las podobna reakciji Mojzesa. Strah, vprašanje zakaj jaz, sem neuk, ne bodo mi verjeli, ne bodo me poslušali..... In potem dve znamenji, da bi prepričale ljudi. Tu so se že pokazali prvi znaki velike Branhamove naloge, ki ga je čakala. Priprava Kristusove neveste na izhod, tako kot je Mojzes moral pripraviti Izraelovo ljudstvo na izhod iz Egipta.

In s tem je postalo vsakemu resnemu bralcu Biblije jasno, da je William Marrion Branham prerok, ki je izpolnjeval mnoge preroške obljube iz Biblije za ta naš čas. Obsega velike naloge, ki jo je moral opraviti, tega se seveda takrat ni zavedal nihče. Šele z leti se je izkristaliziralo, kakšno sporočilo in kakšen čas imamo pred sabo.

Kdor med vami išče Resnico se bo vprašal: »Je bila ta služba izpolnitev prerokbe?

Gotovo je bila. To se vidi v razmišljanju v povezavi s sporočilom starozaveznih prerokov kot so Amos 3:6-7, Malahija 4:5-6, ter novozaveznih odlomkov iz Mateja 17:10-12.
Služba William Marrion Branhama je v sebi združevala tri medsebojno neodvisne faze, o katerih je sam govoril kot o "potezah".
Prva poteza: Ozdravljenje.
Druga poteza: Prerokovanje in odkrivanje skrivnosti človeških src.
Tretja poteza: Odkrivanje skrivnosti Božje Besede.

Vemo, da se je tudi služba Jezusa Kristusa odvijala na isti način. V tretji potezi so mnogi zapustili Jezusa. Janez 6,66: "Po tistem je mnogo njegovih učencev odšlo in niso več hodili z njim. Jezus je tedaj rekel dvanajsterim: »Ali hočete tudi vi oditi?« Simon Peter mu je odvrnil: »Gospod, h komu naj gremo? Besede večnega življenja imaš."
Isto se je zgodilo pri Branhamovi službi, kar tudi omenja DRSTANE8. Ampak to se ni zgodilo zato, da bi bil Branham Jezus, ampak ker je Jezus Kristus prišel v svojem drugem prihodu. Seveda vsi pozabljajo. da ON še ne bo stopil na zemljo, dokler je le ta nespremenjena.
Staro 02.02.2009, 19:34
Pripravnik

Čeprav je tema Razodetje, bom izjemoma opisal eno prvih ozdravljenj, ki jih je Bog storil preko Branhama v začetku njegove službe (nekje sredi prejšnjega stoletja). Za tiste, ki še nikoli niso videli, kako Bog deluje, bo to mogoče zanimivo.

Šlo je za 65 letnega moškega, ki je bil hudo poškodovan v prometni nesreči. V njega se je z avtomobilom zaletel mlad par, ki je na ovinku izgubil oblast nad vozilom. Ta človek je imel zlomljene noge in roke ter hrbet. Nekaj reber je imel tako zlomljenih in obrnjenih v pljuča, da bi ga vsaki nepremišljeni gib pokončal. Imel je tudi visoko vročino, 40 °. Ime mu je bilo William Merrill.
Branham, ki so ga klicali Billy, še ni vedel nič o tej nesreči, ko je dobil vizijo. Vizijo o ozdravljenju, ki jo je dobil v eni prazni hiši, je povedal prvemu, ki bi ga hotel poslušati. To je bil kristjan John Potts. Naslednji dan je ta prišel nazaj k Branhamu in mu povedal o poškodovanemu človeku, ki je odgovarjala njegovi viziji. Ta je ležal v eni katoliški bolnišnici. S prijateljem Georgejem sta se odpravila tja.
Odlomek je opisan po resničnem dogodku:

»Sprašujem se, ali je to človek, ki sem ga videl v viziji.«
Ves dan se je Billy spraševal, kaj se bo zgodilo, če bo zares molil za človeka, ki je v tako težkem zdravstvenem stanju. Ta misel ga je vedno znova vznemirjala. Ali bo človek res vstal s postelje in si začel snemati zavoje, kakor je videl v viziji? Tedaj se je Billy spomnil pridig, ki jih je poslušal od pridigarja dr. Davisa in v katerih je ta ljudi vzpodbujal, naj verujejo v nadnaravno Božjo moč, ki dela čudeže. Do trenutka, ko je Billy končal s svojim delom, je bil pripravljen.
Prijatelj George mu je dejal: »Seveda, Billy, šel bom s tabo in bom molil za tega človeka.«
Medtem, ko sta se vzpenjala po stopnicah bolnišnice mu je Billy tolmačil: »Brat George, teh nenavadnih stvari, ki se mi dogajajo, jaz ne razumem. Toda vem, da ne bom mogel moliti za tega starega moža, dokler ne bosta v sobi ob njegovi postelji na drugi strani stala dva belca, ker moram narediti vse točno na način, kot mi je bilo to prikazano. Tako da ne vem, če se bo to zgodilo ravno nocoj. Toda počakaj in videl boš. Ta človek bo ozdravljen.
Ko so prišli notri, je Billy vprašal za gospoda Merrilla. Napotili so ga do njegove sobe. Z enim samim pogledom na človeka v postelji je Billy vedel, da je na pravem mestu. To je bil človek, katerega je včeraj videl v viziji.
»Dober večer, gospod. Jaz sem Billy Branham. Pri vas je bil včeraj človek, ki vam je povedal zame.«
Starejši mož se je vznemiril od nestrpnosti. »O, ti si ta fant, ki bo molil zame in bom ozdravljen.«
Njegova žena, ki je stala ob njegovi postelji, se je vznejevoljila in pričela govoriti: »Mladenič, mislim da ne razumeš, v kako resnem stanju je moj mož. Ne samo, da ima temperaturo preko 40 °C, rentgen je celo pokazal, da so nekatera od njegovih zlomljenih reber premaknjena vertikalno na pljuča. Če napravi najmanjši napačni gib samo za cm, bi ti ostri delčki lahko prebili pljuča. Ali pa še slabše, lahko bi prerezali arterijo in bi izkrvavel do smrti. Ne strinjam se s tem, da sploh prihajaš sem in ga takole vznemirjaš.
Toda gospod Merrill je vse skupaj sprejel drugače. »Dajmo vsaj slišati, kaj ima fant za povedati.«
Billy jim je ponovno povedal izkušnjo o včerajšnji viziji. In v trenutku, ko je svojo pripoved končal, sta v sobo vstopila mladi fant in dekle. Gospod Merrill ju je predstavil. Bila sta mladi par, ki sta povzročila nesrečo, za kar jima je bilo zelo žal in ju je resnično skrbelo za njegovo zdravje. Žalostnih in resnih obrazov sta se pomaknila na drugo stran postelje, ki je bila blizu zidu.
Vse se je ujemalo z vizijo in s tem je bilo Billyu dano znamenje. Sklonil se je in brž, ko je začel moliti nad njim, je gospod Merrill zavpil: »Jaz sem ozdravljen
V trenutku se je vzravnal v postelji. Njegova žena je prestrašena zavpila: »William, ne,« in ga poizkušala potisniti nazaj na blazine.
V sobo je vstopil pripravnik. Tudi on je poizkušal zadržati gospoda Merrilla na postelji, vendar se jima je stari mož nekako uspel izmuzniti ter vstati. Pri tem je neprestano vpil: »Jaz sem ozdravljen! Jaz sem ozdravljen!«
Takoj so pritekle medicinske sestre in zdravniki. Ena od katoliških sester, ki je prihitela v sobo je dejala Billyu in Georgeu: »Vidva morata oditi od tu. Ne moremo vama dopustiti, da tako vznemirjata tega človeka. On je zelo bolan.«
Ko sta Billy in George odšla, se je gospod Merrill boril in poizkušal obleči svojo obleko. Nekaj doktorjev ga je hotelo prepričati, da bi se vrnil v posteljo. Vendar zaman. Ko sta odšla, je Billy na dnu bolnišničnih stopnic dejal svojemu prijatelju Georgeu: »Počakajva tukaj. Glej, kmalu bo prišel dol po teh stopnicah. Nosil bo sivi plašč in klobuk«
Minilo je nekaj minut in res je prišel po stopnicah s svojo ženo in to tako živahno, kot da je obiskovalec in ne bolnik. Nosil je sivi plašč in klobuk, torej natančno tako, kot je napovedal Billy.
George ga je vprašal: »Kako si se lahko rešil vseh teh doktorjev?«
Gospod Merrill se je nasmehnil izpod sivih brkov in dejal: »Izmerili so mi temperaturo in ko so videli, da je normalna, so me izpustili.«

To je resnična zgodba. Pri tako silovitem trenutnem ozdravljenju bolnika ni bil zmeden samo William Branham, ampak celotna okolica. To, kaj se je dogajalo preko njega, je presegalo človeški razum in vsa pričakovanja.
Ampak to je bil šele začetek
Staro 02.02.2009, 19:40
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Brez skrbi, vsako tvojo besedo proučim in jo vzamem na znanje. Ampak ti opisuješ ta svet, ki je zate "realnost", jaz pa drugi svet, ki je zame realnost.

Enostavno smo v različnih svetovih.

Moje vodilo so Jezusove besede: »Moje kraljestvo ni od tega sveta. Ko bi bilo moje kraljestvo od tega sveta, bi se moji služabniki bojevali, da ne bi bil izročen Judom, toda moje kraljestvo ni od tod.«
Vernik, veliko resnico govoriš in res si od pravega Duha. Jezus meddrugim tudi govori svojim učencem; kdor bo hodil za mano, se mu bo enako godilo, kakor meni, in to je čista resnica, ko sprejemaš Jezusovo voljo za svojo in se vedno bolj podajaš po Njegovi poti, se te začne svet izogibati in označevati za norca.

Kdor je še globoko v materijalnosti, ne verjame v druga kakor tisto, kar lahko otipa in z mesenimi očmi vidi, takšnim pa je duhovni svet še neviden. Takšni ljudje tudi nadvse prisegajo na titule in znanje vemogočnih tuzemskih šol. Ne morejo pa niti slučajno slutiti kolikšna je veličina modrosti v ljubezni, napram šolam tega sveta.

Pa veliko blagoslova ti želim.

Nazadnje uredil mizarstvo.lorencak : 02.02.2009 ob 23:06.
Staro 02.02.2009, 20:59
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Ampak ti opisuješ ta svet, ki je zate "realnost", jaz pa drugi svet, ki je zame realnost
Ne. Veš kaj je razlika? Jaz opisujem svet, kot ga sprejema večina ljudi. Opisujem ga z metodami, ki jih vsi lahko razumemo in smo si o tem enotni.

Ti, pa svet opisuješ kot "tvojo" realnost, tako kot opisuje svojo realnost nekdo ki verjame v kakšno drugo vero. Oba si nista in ne bosta edina že pri osnovnih zadevah (razen, da obstaja neko ljubosumno bitje nekje, ki te opazuje in kaznuje, zraven te ima pa še ima zelo rado ).

Realnost pač ne moreš oblikovat po svoje .

Lep pozdrav.

p.s. Verjamem, da hočeš poslušat in razumet - ali strah je prevelik. Bojazen, da vse v kar verjameš ni res, je prevelika. Saj razumem. Samo razumi tudi, da si v javnem forumu in pišeš nonsens. Ker je zaradi takih fantazij marsikateri človek trpel in še trpi ne prizanašam v besedah - živiš v navideznem svetu.
Staro 03.02.2009, 09:14
Pripravnik

Pozdrav ARP!!
Veliko lepih stvari sem se naučil od ateistov. Zato jih spoštujem. Mogoče si tudi ti ateist, ne vem. Po eni strani imaš prav, ko praviš: »…Ti, pa svet opisuješ kot "tvojo" realnost,….«. Jaz to realnost gradim na Svetem pismu. In v nadaljevanju, ko si napisal besede: »…Oba si nista in ne bosta edina že pri osnovnih zadevah…«, je to je kruta resnica. Zavedam se tega.
Pa si se kdaj vprašal, od kod to izvira? Vsa ta nesoglasja? Pojdi recimo na en računalniški forum in poglej, s kakšno prijaznostjo se tam pogovarjajo in pišejo eden z drugim. Pa niso nič kaj drugačni ljudje od nas. So isti običajni ljudje, kot mi. V čem je torej ta razlika? Povedal ti bom. TO JE MAZILJENJE. Ti kot ateist mogoče tega ne priznavaš, ampak ono je tu. To je na ljudeh. Versko področje je najbolj napadano s strani demonov in zato maziljeno z najmočnejšimi zlohotnimi silami.

Jaz se ne borim recimo proti tebi – ARP ali DRSTANE8, ali Whitezero in še prej Babe2. Jaz se borim vedno PROTI SEBI. Meni je največji sovražnik moj lastni meseni človek, ki je napadan s strani teh sil in se ne more ubraniti. Zato sem enkrat pisal o treh nivojih človeka: TELO – DUH- DUŠA. Pet čutil telesa (vid, sluh, voh, okus, tip) in pet čutil duha (vest, domišljija, spomin, občutki in razum) so vedno pod pritiskom demonskih sil. Samo duša, ki pa ima eno čutilo: vero, ne more biti pod vplivom hudobnih sil. Tu je prostor, kamor se naseli Sveti Duh, ki je seveda Jezus Kristus v obliki Tolažnika in zato pri taki osebi ni strahu. Zato mene ni srah, da bi nekega dne ugotovil da Boga ni. Duša je prostor, kamor se lahko naseli Bog. Kontrolna točka duše je srce. To kontrolno točko si je izbral Bog. Boga pa lahko vidimo samo z vero. Zato je edina lastnost, ki jo ima duša vera ali nevera. Z nevero ga ne bomo videli, z vero pa ga bomo videli. Saj tudi Pavel pravi v pismu Hebrejcem 11,1: »Je pa vera obstoj resničnosti, v katere upamo, zagotovilo stvari, ki jih ne vidimo.«
Človek torej gleda nevidne stvari s srcem, z vero. Če jih bomo gledali z očmi, z razumom, jih ne bomo videli. Torej, če bomo uporabili razum, Boga ne bomo videli.
Ta področja so bila že zdavnaj razdeljena. Glava je kontrolna točka, ki jo je zavzel hudič, zato z razumom nikoli ne bomo dosegli Boga. Kontrolna točka Boga je torej srce, kontrolna točka hudiča pa glava. Vse razne dogmatične konstitucije, filozofije in drugi tovrstni produkti so plod glave. Te nikoli ne bodo dosegle Boga. Zato sam Bog pravi, da je modrost pri človeku nespamet pri Bogu.
Povedal ti bom eno stvar. OBA SVETOVA OBSTAJATA. Realni svet, v katerega verjameš ti in jaz ter drugačni svet, ki ga v veri gledam jaz. Ti ga hočeš izmeriti, ampak to se ne da. Prav imaš ko praviš, da jih velika večina dela tako in ste enotni. ampak vsseno to ni merilo.
In če postaviš dva vernika skupaj, seveda bodo med njima razlike. Saj ima vsak svojo vero. Kaj pa naredi sovraštvo med njima? To je RELIGIJA. Religija je demonska in nima nič z pravo vero človeka. In jaz sem proti religijam, vendar NE PROTI LJUDEM v njih. Upam da me razumeš.
Mizarstvo.lorenčak je lepo opisal svoje gledanje na stvarjenje sveta. Ali bi ga moral za to sovražiti? Ne nikakor. Če pa se vmeša demon in začne nakladati. »Ti si katoličan, kaj ti bo neki binkoštnik solil pamet…«, potem pa lahko pride name maziljenje sovraštva, nestrpnosti in podobno. Zato Pavel pravi v Efežanom 6,12: "Kajti naš boj se ne bije proti krvi in mesu, ampak proti vladarstvom, proti oblastem, proti svetovnim gospodovalcem te mračnosti, proti zlohotnim duhovnim silam v nebeških področjih

Pišeš tudi: »…Ker je zaradi takih fantazij marsikateri človek trpel in še trpi ne prizanašam v besedah - živiš v navideznem svetu….«
Nobeden človek ni trpel zaradi fantazij, drugače znanstveno fantastični romani ne bi bili tako uspešni. (se spomniš revije Vseved in njihovih člankov? Jaz sem bil velik ljubitelj te zvrsti). Res pa je, kar praviš, da je veliko ljudi trpelo in to zaradi RELIGIJ ter njihove zlorabe moči in borbe za oblast. Ampak Bog je nje že zdavnaj obsodil. Mi pa imamo večno življenje. Verjamem, da tudi ti.
Staro 03.02.2009, 10:11
Pripravnik

Citat:
Meni je največji sovražnik moj lastni meseni človek, ki je napadan s strani teh sil in se ne more ubraniti.
Upam si trditi, da do neke meje čutim empatijo do tvojega pogleda. Vendar nikakor ni to simpatija.

Poskušaš si na vse načine prikrojit realnost, da ti bo v življenju bolje. Saj te je v tem pogledu težko obsojat. Problem nastane le, ker na vsak način hočeš to ponudit drugim. Ta starodavni placebo efekt. Saj mogoče deluje, vendar je tableta še vedno brez kemično-fizičnih substanc in nekdo bo zaradi tega nastradal bolj kot mu je treba če bi poiskal pravo zdravniško pomoč - kot prispodoba.

Citat:
Realni svet, v katerega verjameš ti in jaz ter drugačni svet, ki ga v veri gledam jaz. Ti ga hočeš izmeriti, ampak to se ne da.
Prepričan sem, da obstajajo stvari za katere še ne vemo in jih bomo še odkrili (ker se to redno dogaja). "Mogoče" obstajajo stvari za katere ne bomo nikoli vedeli. "Mogoče" naša možganska sestava enostavno ni sposobna za to. Ateizem nalaga ali bolje samoumevno veleva (ker pač nimamo programske kode kot je biblija,da bi kot stroji sledili navodilom), da smo do tistih svari za katere ne vemo skromni in to priznamo. Lahko pa smo radovedni. Moramo bit radovedni.

Dobro bi bilo, da bi bili tudi verni ljudje tako skromni (čeprav se na skromnost in ponižnost neprestano sklicujejo) in zbrali toliko poguma ter rekli (za vse te stvari, ki jih ne morejo dokazat imajo pa neko osebno predstavo) : Ne vem.

Ker pa ni poguma, strah pred neznanim in živeti v negotovosti je zelo težko. Zato pa pomaga bog - odgovor na vsako težko vprašanje. Izhod v sili, ki mogoče pomaga, niti približno pa iz tega ne moremo sklepat, da je kaj drugega kot samoprevara.
Staro 03.02.2009, 10:26
Pripravnik

Citat:
Objavil-a ARP Prikaži sporočila
..... (razen, da obstaja neko ljubosumno bitje nekje, ki te opazuje in kaznuje, zraven te ima pa še ima zelo rado...).
Hvala za to misel, ki me je nagovorila. Ne boš verjel. Ampak bi ti pritrdil. Bog je tudi takšen. Opisal si Boga iz Svetega pisma:
LJUBOSUMNOST:
Nahum1,2: »GOSPOD je ljubosumni Bog in maščevalec, GOSPOD je maščevalec in poln srda. GOSPOD se maščuje nad svojimi nasprotniki in vztraja v jezi pred svojimi sovražniki
2. Mojzesova 34,14: »Kajti ne smeš se priklanjati drugemu bogu, ker je GOSPODOVO ime ›Ljubosumni‹, ljubosumen Bog je
2. Mojzesova 20,5: »Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog,….«
5. Mojzesova 4,24: »Kajti GOSPOD, tvoj Bog, je ogenj, ki požira, ljubosumen Bog.«
OPAZOVANJE:
Psalm 33,14: »S kraja, kjer ima prestol, opazuje vse prebivalce zemlje
Pregovori5,21: »Kajti GOSPOD ima pred očmi človekove poti, opazuje vse njegove steze.«
Psalm 14,2: »GOSPOD gleda dol iz nebes na človeške sinove, da bi videl, ali je kateri razumen, kateri, ki Boga išče.«
KAZNOVANJE:
Tobit 13,2: »Zakaj on kaznuje in izkazuje usmiljenje…«
1.Tesaloničanom 4,6: »Kajti vse to Gospod kaznuje, kakor smo vam že povedali in izpričali.«
LJUBEZEN:
5. Mojzesova 7,8: »….ker vas GOSPOD ljubi in hoče držati prisego…«
1. Janezovo 4,10: »…On nas je vzljubil in poslal svojega Sina v spravno daritev za naše grehe

Ampak vsaka lastnost pride ob svojem času, ker Bog je Bog reda in ne zmešnjave.
Nekaj samo o ljubusumnosti:
Bog je ljubosumen na svoj narod in to nam da nekaj vedeti, ljubosumen je tudi na svojo Nevesto. Gorje tistemu, ki bi jo skušal zapeljati. Nevesta je bila prva cerkev po binkoštnem dnevu, ki se je zgodil po Jezusovem vnebohodu. Ampak ona je bila skrita. Hudič jo je takoj napadel in jo je skušal zapeljati. To je nikolaizem, ki sem ga že opisal. On si je seveda podjarmil organizacijo, denominacijo, ki se je kasneje preoblikovala v RKC. To ni bila Kristusova nevesta.
Nevesta je sestavljena iz posameznikov iz vseh narodov in iz vseh časov. (Gal 3,28: »Ni ne Juda ne Grka, ni ne sužnja ne svobodnjaka, ni ne moškega ne ženske: kajti vsi ste eden v Kristusu Jezusu.«)
Zato sem toliko poudarjal, da Bog v času milost poganov deluje samo s POSAMEZNIKI in ne z organizacijami. Ravno zaradi ljubosumnosti jo je Bog skrival vsa ta stoletja. Nihče ni vedel zanjo. Zato niti Luther ni vedel za njo, čeprav je bil del nje. Zanimivo, ali ne?
Apostol Janez jo je videl, ko mu je bilo rečeno: pridi, da ti pokažem Nevesto, Jagnjetovo ženo… On je vedel, kdo je to. Tudi Pavel je vedel, ampak ni smel o tem pisati. Tega enostavno človek ne bi mogel nositi, zato pravi Jezus v Janezu 16,12: Še veliko vam imam povedati, a zdaj ne morete nositi
Šele ko je pšenica zrasla in je klas dozorel je to zrnje lahko izpostavljeno močnemu soncu, kar v prispodobi pomeni POPOLNEMU RAZODETJU. Zato je moral priti prerok, da Nevesto izpelje iz tega sveta. Bog je zadnjemu preroku Branhamu razodel skrivnost Neveste. Zato je nespametno trditi, Luther – Branham, kdo komu sega do gležnjev. Vsak od njiju ima svojo nalogo.

Danes tudi hudič ve, kje in kdo je nevesta. Ampak prepozno. Zrnje je že oblikovano in zato je nujno, da je izpostavljeno soncu. Torej: nujno je da vsi člani Neveste zvedo, kdo so in da pridejo da polnega spoznanja o sebi.
Ljudje, ali se vam zdi, da je sporočilo ki ga je Bog dal preko Branhama konfuzno, kar pomeni ena sama velika zmešnjava? JAZ VEM, DA NE in mnogi ki so spoznali Boga, tudi mislijo tako.
Še nikoli v zgodovini Sveto pismo ni bilo tako jasno in preprosto. Zavedajte se enega: Sveto pismo mora biti ob koncu poganskih časov tako razodeto, DA GA BO RAZUMEL VSAK ČLOVEK, naj bo delavec ali akademik. Ali mene nagovarja Branham? Ne. Mene nagovarja Bog. In tudi vas bo.
Tudi ARP-ja Bog nagovarja, saj je v vsem, kar napiše skrita Božja misel. To je zame fascinantno.
Staro 03.02.2009, 11:16
Pripravnik

Citat:
Hvala za to misel, ki me je nagovorila. Ne boš verjel. Ampak bi ti pritrdil. Bog je tudi takšen. Opisal si Boga iz Svetega pisma:

Hmm, zanimivo. Povsem nepotrebno in vse prej kot koristno, sebično in povsem človeško sposobnost ima bitje, ki je ...hmm ... popolno. Tako bitje vam ukazuje in svetuje o morali in modrosti. In upaš si to ponujat meni? Dragi vernik poslušaj me, oziroma preberi: Ne hvala.

Hehe, včasih se pa mora človek kar smejat takemu konceptu - če le ne bi bilo tako tragično kakšno nezmožnost refleksije se da zaslediti.

Včasih pa res ne vem, če imate sploh blago predstavo v kaj verujete.
Staro 03.02.2009, 11:40
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

[quote=Vernik;1403101]Od kar sem na strani Boga, mi v realnem svetu ni nič bolje, ampak sem še bolj napadan. To je tako, kot bi zalotili vojaka v sovražnikovem taboru.... Ta reealni svet je sovražnikov tabor, ker je trenutno on gospodar tega sveta.

-
Dragi Vernik, ta tvoja "stran Boga" je dokaj čudna.
Vedno imaš toliko povedati proti religijam in veram drugih, vendar si ta prepad sebi skopal sam! Ti, osebno, si sam delaš sovražnike. Seveda je pa najbolj narobe, da to prepadnost in te sovražnike - od katerih si ogrožen, kot praviš, imenuješ, druga stran, tvoja, do vseh sovražna, pa je BOŽJA STRAN. Malo si poglej, KAJ VSE SI NATROSIL o drugih v svojem pisanju. V kakšno luč jih postavljaš, čemu jih primerjaš... kakšne izraze zanje rabiš, kaj vse jim podtikaš. Da, naravnost "s hotnico" jih primerjaš...

In potem so DRUGI VSE krivi, ti pa si na božji strani. Na taki strani nihče niti ne sme biti, kaj šele, da bi si želil biti tak, kot si - naspram vsega, kar si o DRUGIH ti, osebno povedal.
Torej, samo TI si na Božji strani. Po tvojem preroštvu po W. Branhamu, sektašu, čarovniku, šlogarju...

In še več, ZA TO, DA BI nam RAZLAGAL APOKALIPSO (!), TI, ki si tako rekoč nepismen v tem kar pomeni "razlagati", saj si s pridom niti originala ne moreš vzeti v roke, da bi "Videl" kaj tam dejansko piše, SI JEMLJEŠ za "POT in NAČIN in CILJ" nekoga, W. Branhama, ki ni drugo kot sektaš in odpadnik od svoje verske skupnosti (BAPTISTOV) in se je vse življenje ukvarjal z ASTROLOGIJO! TA je tvoje vodilo, očitno. Ves čas "razlagaš" apokalipso z NJIM in njegovimi metodami!

Ti, ki kot vidim, nisi proučil niti nobene resne knjige kritik o tem človeku, torej jemlješ njega za edini vzvod razodevanja!

TI tudi nikoli nisi našel v SP, ko trdiš, da ga poznaš in da te celo Duh Božji vodi po njem, tega, kar piše v Pismu o čaranju, astrologiji in podobnih praksah, ki jih je ta odpadniški W. Branham, vse življenje gojil in jih niti niti skrival? On se je očitno s tem ukvarjal od svoje mladosti dalje.

IN - kot sem že podčrtal - To kar po njem (Branhamu) paberkuješ, imenuješ razlago APOKALIPSE... Pa to je višek slepote! Ali ne pravi Biblija, na katero se sklicuješ, "Če slepi slepca vodi, oba v jamo padeta!"

Povej že končno in očitno, da bodo vsi mogli prebrati, čemu uporabljaš branhamovske bergle, da bi druge učil hoditi?

Pošteno bi bilo, slednjič, ne prodajati te branhamovčine, ki je polna astrologije, zmot in fantazij, KOT RAZLAGO Apokalipse... Seveda, ta poštenost ti, dragi vernik, kljub vsem razsvetljenjem "duha po Branhamu" pač ni lastna!

Ko vso to branhamščino, ki si jo napisal, pregledujem, vidim, da ti pravzaprav sploh ni do Razodetja apostolu Janezu, ampak do neke kvazi resnice in zmot, ki jih je svojčas trosil okoli W. Branham. Vendar so ga MNOGI, premnogi, že v času njegovega življenja SPREGLEDALI. Na srečo!

In ne pozabi: Preglej si, kaj v teh pisanjih izjavljaš o drugo-vernih in nevernih in se ne čudi potem, da si na SVOJI strani. Ampak ta, dragi vernik, ni Božja stran. Na tej strani nimajo astrologov...da bi jim razlagali Apokalipso. Astrologi pač skrbijo za svoje horoskope, kolikor vem. Bi nam povedal, kako je bilo s to brahamovščino in astrologijo. Saj si verjetno proučil vso njegovo resnico, ne?

Ti bomo hvaležni! Ti pa kar naprej o nekih slikcah in nekih "čudežih..." "V tvojem imenu... smo delali čudeže..." In on jim bo odgovoril: "Proč ispred mene... nikoli vas nisem poznal!" To tudi kje piše? (V prevodu si gotovo že bral!) Kajne?

Čisto na koncu, pa povsem jasno pa še tole: DRAGI vernik, nam NI TREBA GLEDATI v banhamovske fantazije, če hočemo kaj ZVEDETI, kaj piše v Apokalypsis Ioannu. Dvomiš v to?
Ne trapi ljudi s to banhamovščino! Ali pa vsaj spremeni naslov v RAZLAGE Apokalise pri nekem astrologu in odpadniku. Bo veliko več povedalo... bravcem.
__________________________________________________ __________

Nazadnje uredil drstane8 : 03.02.2009 ob 12:15.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:42.