Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija mobilna telefonija in tehnologija

Orodja za teme
Staro 06.12.2007, 10:07
prelude Uporabnik prelude ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 297
Privzeto Re: Mobitel spreminja obračunski interval

Prekleti prasci zmeraj neki pogruntajo da boje več zaslužil,ko že tako majo velike dobičke,zgleda da hočjo direktorji kupit dalšo jahto.Pol pa vsi jokamo ja vlada je kriva.Kva smo mi ****** da bi kakšn pomislu da so trgovci in prodajalci največje barabe to pa ne.
Staro 06.12.2007, 10:13
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Khm... saj vem, da ti je všeč bentiti, ampak ostane ti možnost vložitve predloga za sekundni interval obračunavanja. Le "par" podpisov rabiš, kar pa ne bo težko, ker so ti populistične teme domače. Plemeniti bo ziher pomagal. Potem pa z zaledjem potrošnikov izsiljujeta vse operaterje, ker sedaj ne znaš izbrati najugodnejšega zase.

Staro 06.12.2007, 11:01
Hrushka Uporabnik Hrushka ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hrushka
Član od: Dec 2007
Sporočila: 220

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
Mah, jaz za take stvari, da javim, ko čakam spodaj ali pa ko grem od doma, itak samo pocingljam. I win.
jaz se moram vedno javit in to hitro, da še ujamem tistega na drugi strani - da mi prej ne prekine.
bo treba spremeniti navade.
Staro 06.12.2007, 16:38
Stane Uporabnik Stane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 224

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
Mah, jaz za take stvari, da javim, ko čakam spodaj ali pa ko grem od doma, itak samo pocingljam. I win.
Tole za take 4 - 7 sekund dolge pogovore itak v večini primerov čisto lepo nadomesti.
Staro 06.12.2007, 16:42
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a kabala Prikaži sporočila
Ooo, hvala za info. Torej senebomovečtrudligovoritkarsedahitro.

Sicer je ponavadi Mobitel vsako leto decembra ponudil kako ugodnost, npr. zastonj klicarjenje čez vikende. Letos je to to?
Temu ti praviš ugodnost to je ena hujših podražitev ki jih je izvedel mobitel.
Zakaj?

- pri daljših klicih ne bo veliko ceneje. Primer če bo moj pogovor trajal 10 minut in 4 sekunde po starem je mobitel zaračunal 10min in 15sek po novem pa 10min in 4 sekunde to nebo tako velika razlika v ceni.

- jaz veliko kličem po 10sek in takšnih je zelo veliko. Primer si v mestu pokličeš kolega kje si pridi se dobiva na pijači pač nekje ali pa se pelješ polek koga recimo k zdravniku ko si gotov pokličeš in podobne zadeve vidim da veliko ljudi teloefonira tako.To so klici pod 15 sek po starem sem lahko naredil 4 takšne klice da je šla 1 minuta po novem samo enega.

In ob enaki uporabi se bo račun občutno povečal večini uporabnikom in na mobitelu to dobro vedo zato so pa šli v to spremembo.

Če to kdo vidi kot ugodnost potem pa ne vem kakšno oceno je imel v šoli pri matematiki da si ne zna zračunat.

Drugo je bilo nekoč ko smo imeli sekundni sistem od začetka vzpostavitve zveze.
Staro 08.12.2007, 01:37
Pripravnik

Miran, seveda je ugodnost, in sicer za vse klice, daljše od 45 sekund. Dražji so samo klici dolžine nad 4 sekunde in pod 45 sekund. Verjamem, da jih je nekaj, ampak gotovo je več takih, ki so daljši od ene minute. Nenazadnje je povprečen klic dolg čez 2 minuti.

Sicer pa počakajmo na prve račune.
Staro 08.12.2007, 14:36
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a Stane Prikaži sporočila
Miran, seveda je ugodnost, in sicer za vse klice, daljše od 45 sekund. Dražji so samo klici dolžine nad 4 sekunde in pod 45 sekund. Verjamem, da jih je nekaj, ampak gotovo je več takih, ki so daljši od ene minute. Nenazadnje je povprečen klic dolg čez 2 minuti.

Sicer pa počakajmo na prve račune.
Mogoče je pri tebi tako boš videl ko pride položnica pa potem javi kolko je nižji račun mislim da ne bo
Staro 08.12.2007, 22:40
Pripravnik

Saj kot pravim - počakajmo recimo na položnice za januar (december je poseben mesec) in hitro se bo videlo.
Staro 10.12.2007, 20:22
blustar Uporabnik blustar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 88

Citat:
Objavil-a miran74 Prikaži sporočila
Mogoče je pri tebi tako boš videl ko pride položnica pa potem javi kolko je nižji račun mislim da ne bo
Počakaj na položnico. Po moje bodo razlike minimalne, sploh ne vem, zakaj tako komplicirate.

Pa tole "ali pa se pelješ polek koga recimo k zdravniku ko si gotov pokličeš in podobne zadeve vidim da veliko ljudi teloefonira tako.To so klici pod 15 sek" se zmeniš v manj kot 4 sekundah. Razen če kompliciraš.
Staro 10.12.2007, 22:40
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a Stane Prikaži sporočila
Saj kot pravim - počakajmo recimo na položnice za januar (december je poseben mesec) in hitro se bo videlo.
Še pred januarsko položnico za decemberske razgovore lahko svojo porabo dnevno preverjaš, da ne bo ob prihodu računa neprijetnih presenečenj. Na štev.1919 pošlji Poraba. V nekaj sekundah boš dobil povratno sporočilo z navedenim zneskom, datumom........

Značke
interval, mobitel, obračunski, simobil, spreminjata

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pri katerem mobilnem operaterju ste? Mobitel, Simobil, druga podjetja.. porota3 Mobilna telefonija 43 27.07.2007 23:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:59.