Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 09.03.2009, 11:42
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

DRAGI brahhamovski vernik.
Očitno tvoji branhamovski narastki še nastajajo. Ampak tale je spet močna, da so se 1963 leta odpirali in se odpirajo kakšni apokaliptični pečati. Nič se ne odpirajo, razen v Branhamovi glavi... Tako interpretiranje - ki to sploh ni, saj gre za blodnje - je res brez haska.
Nikakršnega bližnjega konca ni in ne bo... razen tistega, z Branhamom. Njega je kot zmedenega heretika res hitro pobralo.

Pa zdrav bodi in veliko ljubezni.

Nazadnje uredil drstane8 : 09.03.2009 ob 11:49.
Staro 10.03.2009, 07:59
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850

Vsak ima pravico verovati ali ne. Če se nekdo pripravlja za II Jezusov prihod ali kdo od nas lahko nekomu prepreči? Če kdo razlaga prerokovanja malo po svoje (namreč mislim na vsako krščansko cerkev kjer bo vsaka trdila da je ta prava).
Kot mi vsi tu imamo neka verovanja v to ali ono je pa dejstvo da nam je dana svobodna volja in hvala Bogu da živim v državi kjer je dopuščena verska svoboda da lahko povem svoje mnenje ali mnenje kakšne verske ločine.
Jaz podrobno se nisem spuščal v Vernikove razlage, priznam, toda ena stvar je v vsem tem in to je da Pismo nam pravi.:
Jaz (Gospod Bog) prihajam, pripravi se na moje srečanje s teboj.
Dejstvo pa je da pred Bogom se enega dne prepognila vsa kolena tudi Satanovo z njegovimi padlimi angeli in obsojenim ljudstvom. Da je Bog pravičen in milostiv.Ter da so njegove sodbe izakaz prave ljubezni, in da tolerancija z grehom ne obstaja, On ljubi grešnika a sovraži greh!
Pa mogoče nenavadno vprašanje, mnogi zanikajo obstoj Boga (in s tem tudi hudiča) toda kaj se bo zgodilo če mi "verniki" imamo prav?
Da resnično obstaja Bog? Ker če ne obstaja sem sadaj in tu in vse kar storim bo šlo v pozabo čez dve generaciji. In zdaj je zopet tisto vera! Ne verujem v tako življenje verujem da mi je Bog namenil nekaj več kot to grešno življenje.

Nazadnje uredil legenda : 10.03.2009 ob 08:04.
Staro 10.03.2009, 10:49
darwin Uporabnik darwin ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 53

Da, vse bo šlo v pozabo čez nekaj časa. Vse kar imamo je življenje tukaj in zdaj. To seveda ne pomeni, da nimamo obveznosti do zanamcev. Verovanje v posmrtno ekstazo je pa škodljivo za vse.

Kaj bi se zgodilo, če imajo verniki prav in osebni bog res obstaja? Nič, neverniki bi bili zelo presenečeni. Stava na boljšo možnost ne more biti dober razlog za verovanje. Če ne drugače, ali ne bi dober vsevedni in vsesposobni bog sprevidel tvoj trik, da veruješ v glavnem zaradi osebne koristi, zaradi računanja na izid sodbe? Šibko in nemoralno.

Vprašanje je, ali obstajajo dobri razlogi za verovanje v nadnaravno ali ne. Dober razlog je seveda predvsem racionalen razlog. Vernik lahko reče, da gre za poplnoma osebno zadevo, na kar lahko skratka le odzdravim. Ali razlogi so, ali pa jih ni - in mislim, da jih ni.
Staro 10.03.2009, 18:38
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
..... Ampak tale je spet močna, da so se 1963 leta odpirali in se odpirajo kakšni apokaliptični pečati. ........ Tako interpretiranje - ki to sploh ni, saj gre za blodnje - je res brez haska.
Nikakršnega bližnjega konca ni in ne bo... razen tistega, z Branhamom.......
Ne razumem, kaj potem sploh verjameš, ko pa ta konec pričakujejo vsa krščanske cerkve. Jezusov prihod in konec tega grešnega stvarstva je osnovna stvar, ki jo napoveduje Sveto pismo. Že to, da to vsi pričakujejo dokazuje, da se nekaj mora zgoditi. Zgodilo se bo prek ali slej. To je golo dejstvo. Vprašanje je samo, ali bodo ljudje prepoznali pravi trenutek.
Pečati so bili odprti leta 1963. Tega ne more zanikati nihče, ker je bilo takrat razodetih preveč fizičnih dokazov, da bi to lahko zanikali ali skrili. Nekdo lahko tišči glavo v pesek, ampak to ne spremeni dejstva. Tako se je pač zgodilo. V Evropi je res bila verska blokada, ampak s tem je sedaj konec. Ni več strahu govoriti RESNICO.

Poglej v Malahijo 3,13-14: »Vaše besede proti meni so predrzne, govori GOSPOD. Vi pa pravite: ›Kaj smo vendar govorili proti tebi?‹ Rekli ste: ›Prazno je služiti Bogu! Kakšen je dobiček od tega, da izpolnjujemo njegove zapovedi in hodimo v spokorni obleki pred GOSPODOM nad vojskami?

Težko, pa vendar veličastno je služiti Bogu, predvsem sedaj v tem svetu, kjer so ti ponujeni sami užitki. V nekaterih cerkvah je dovoljeno skoraj vse, ampak to ni po božje. Ne postavljaj se na stran tistih, ki zaničujejo razodeto Besedo. Naj ne bodo besede proti Gospodu predrzne.

Treba je, da začnemo zakopavati mesenega človeka in verjamemo Božjim obljubam, ki jih je mnogo v Svetem pismu. Poglej te vrstice naprej: 16-17: Tedaj so govorili tisti, ki se bojijo Boga, vsak s svojim bližnjim, GOSPOD pa je prisluhnil in slišal. Pred njim je bila napisana spominska knjiga za tiste, ki se bojijo GOSPODA in spoštujejo njegovo ime. »Ti bodo ob dnevu, ki ga napravim, moja lastnina, govori GOSPOD nad vojskami. Imel bom z njimi usmiljenje, kakor je kdo usmiljen do svojega sina, ki mu služi.
Bodimo torej njegova lastnina. Bodimo njegova Nevesta. Imejmo vendar Kristusov karakter. Nevesta ga bo gotovo imela. Spokori se in se daj krstiti v ime Jezusa Kristusa in boš drugače gledal na stvari, ki se dogajajo okrog tebe.

Vidiš, tukaj jaz vidim Branhama v Jezusovi službi. Lahko bi rekli, da je Jezus-Elijev duh, tukaj četrtič prišel, da preko preroka obrne srca otrok k starozaveznim očetom. Glasnik sedme dobe je prišel in on je bil prerok. Verjemi dejstvom. Na njem je bil Elijin duh. Opravil je svojo nalogo ter tragično končal svoje zemeljsko življenje (podobno kot Janez Krstnik). Napovedan je tudi v Razodetju 10:7 ,(Ne bo več časa! V dneh, ko se bo oglasil sedmi angel in zatrobil, se bo dopolnila božja skrivnost, kakor jo je Bog oznanil svojim služabnikom , prerokom).

Povežeš lahko tudi z vrsticami iz Janeza 16,25 (To sem vam govoril v prispodobah. Pride ura, ko vam ne bom več govoril v prispodobah, ampak vam bom vse o očetu jasno oznanjal).
In sedaj nam je bilo preko glasnika Branhama vse jasno oznanjeno. Vrstice Svetega pisma se kar odpirajo in postajajo jasne.
Tako beremo v Mateju 17:10:“Učenci pa so ga vprašali: ‘Zakaj torej pismouki govorijo, da mora najprej priti Elija?’” In Jezus je rekel: “Elija res prihaja in bo vse prenovil.

Seveda je mislil tu Jezus na Duha, ki je bil na Eliji. Ta Elijin duh v zgodovini prihaja petkrat. Prvič je bil na starozaveznem preroku Eliji, drugič na Elizeju (ko je Elija vrgel plašč, ki je prispodoba maziljena s Svetim Duhom), tretjič po Janezu Krstniku pred Jezusovim prvim prihodom in sedaj četrtič na preroku in petič bo ena izmed dveh prerokov iz Razodetja 11,3. Vidiš, koliko prerokov se pojavlja?
Pred drugim prihodom našega Gospoda torej mora priti Elija (oz. prerok z Eijevim duhom), zaradi obnove v cerkvi. Cerkve so danes v strahotnem stanju. Nage so in gole, čeprav pravijo da to niso. O tem prihodu govori Malahija 3:24: “Glejte, pošljem vam Elija, preroka, preden pride Gospodov dan, veliki in strašni. Obrnil bo srce očetov k otrokom in srce otrok k očetom, da ne pridem in ne udarim dežele s prekletstvom.”
Treba je globoko pogledati v Sveto pismo. Bog nas vabi.

Nazadnje uredil Vernik : 10.03.2009 ob 18:49.
Staro 10.03.2009, 19:02
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Nikakršnega bližnjega konca ni in ne bo...
Res se globoko motiš in to obžalujem. Nekateri teologi pravijo nekako tako. Citiram: »Ko se bo Kristus vrnil, bodo pravični mrtvi vstali in skupaj z živimi pravičnimi poveličani in vzeti v nebesa, krivični pa bodo pomrli. Natančen čas tega dogodka nam sicer ni bil razodet, zato pa nam je bilo poslano vabilo, naj bomo vedno pripravljeni.« Konec citata.
Ampak, ali ni takšno razmišljanje zgolj črno bela slika, ki prikazuje, kako gredo pravični v življenje, krivični pa v smrt? Tu zagotovo nekaj manjka. Manjkajo barve. Največji dogodek v zgodovini bo gotovo naslikan v barvah, če se lahko izrazim umetniško.
Toda osnovni problem je že v tem, da težko najdemo ljudi, ki bi še sploh verjeli v tak Kristusov "drugi prihod", ki bi ga označili kot barvnega. Ali vanj dejansko še kdo zares verjame? Mislim predvsem v dobesedni prihod? Ali današnji kristjani verjamejo, da bo Kristus prišel drugič na ta svet? Ali imajo vsaj približno predstavo, kakšen bo videti ta prihod? Ali se da to kje videti? Veliko vprašanj bi lahko našteli. Naj vas razveselim in povem, da je Bog sam preko glasnika povedal, kako bo to potekalo. Najbolj presenetljivo je to, da smo vse to imeli že od začetka zapisano v Svetem pismu, pa tega nismo videli. Ali ste vi vedeli to?

Mi bi lahko izvedeli, kako bo to potekalo. Samo en pogoj je. Verjeti moramo v besede Svetega pisma in hkrati vedeti, kje to piše. Zanimivo je to, da se bo z drugim Kristusovim prihodom zgodilo popolnoma isto, kot z njegovim prvim prihodom. Ali veste, da je o načinu njegovega prvega prihoda vse natanko pisalo v Svetem pismu Stare zaveze, pa so ga kljub temu skoraj vsi spregledali? Vsi pismouki in farizeji so ga zgrešili. Prepoznali so ga samo mali in družbeno obrobni ljudje, kot recimo Samarijanka. Tudi farizej Pavel bi ga zgrešil, če Bog sam ne bi nadnaravno posredoval. Žalostno dejstvo je, da bodo mnogi zgrešili Kristusov drugi prihod.
Kako je to mogoče, ko pa pravijo, da se bo takrat začela sodba, delitev pravičnih od krivičnih in podobne stvari. V čem je skrivnost? Ali bo Kristusov drugi prihod tajen? Morda. Sveto pismo ne pravi zaman o njem takole:
Razodetje 3,3: »… Če pa se ne zbudiš, pridem kakor tat in nič ne boš vedel, katero uro pridem k tebi.«
Razodetje 16,15: »Glej, pridem kakor tat. Blagor mu, ki je buden in hrani svoja oblačila, da ne bo hodil okrog nag in razkazoval svoje sramote
2. Petrovo 3,10: »Prišel pa bo Gospodov dan kakor tat. Tedaj bo nebo s hrumom prešlo, prvine se bodo v ognju razkrojile, zemlja in dela na njej pa bodo razkrita.«
1. Tesaloničanom 5,2: »… saj sami natančno veste, da bo Gospodov dan prišel, kakor pride tat ponoči.«

Torej, zagotovo se bo zgodilo nekaj skrivnostnega in nekaj zelo nepredvidljivega. Prišel bo kot tat. Jezus nam ni zaman govoril, naj bomo pozorni na te poslednje dni.
Vse trditve argumentiram s Svetim pismom. Tega še tukaj na forumu ni delal nihče in razumem, da je to za vas NOVO. In niti en citat, ki sem ga navedel ni v nasprotju sam s sabo. Zakaj? Zato ker ponavljam, kar je Bog razodel preroku. To je edini razlog, da si upam to pisati. Seveda se lahko zgodijo kakšne manjše napake v mojem razumevanju sporočila, ampak v osnovi sem samo posrednik. Saj vidiš sam, da se tega kar napišem ne da izpodbijati z Božjo Bededo, izpodbijati se res ne da. vsi ti tvoji poizkusi so človeški. Lahko nekdo besni, kolikor hoče, ampak Beseda je neomajna.
Staro 10.03.2009, 20:05
Pripravnik

Vsi ti citati iz Razodetja 3,3; Razodetja 16,15; 2. Petrovo 3,10; 1. Tesaloničanom 5,2 pravijo isto. Jezus bo prišel kot tat in ukradel Nevesto. Ostali svet tega sploh ne bo opazil. To je tudi ena od skrivnosti odprtih pečatov.

Hvala Bogu, jaz sem del NEVESTE, ker v to verjamem. Ne ker bi si to zaslužil. Ampak ker v to verjamem. Po veri se mi bo zgodilo. Aleluja. Aleluja. Jaz bom odšel z Jezusom in to ni mala stvar. Hvala ti Bog za to milost.

Ko sem začel pisati na ta forum še nisem bil tako gotov glede tega. Sedaj vem. Hvala vsem udeležencem na forumu, da ste mi pomagali do novega spoznanja. Čeprav nismo istega mišljenja, vas imam rad in vas spoštujem. Če sem vas vznemiril, je to samo zato, ker vas Kristus ljubi.
Hvala ti LEGENDA, DARWIN, DRSTANE8, ALLEGRA, WHITEZERO, ANDREEA, DCEROVSE, KAL-EL, BABI2, SVETOPISEC, PRIMMY, ARP, MIZARSTVO.LORENCAK, LUCIFER, in PK.
Hvala za vaše odzive. Nekateri ste me razumeli bolj, drugi manj. Pa nič ne de. Jaz sem se učil od vas. Učil sem se sprejemati mnenja ljudi, ki mislijo drugače od mene. Od začetka me je to vznemirilo, sedaj to sprejemam z ljubeznijo. Zato vam res hvala. Vi ste moje zrcalo. Sedaj sem v tem ogledalu lepša podoba, kot na začetku. Vi ste pripomogli k temu. Bog vas blagoslovi. Naj vas Bog blagoslavlja silovito, vse vas, ki ste za temi imeni. Vsi smo za imeni samo ljudje, ki se borimo in poizkušamo iti naprej. Mogoče se kdaj srečamo.
Staro 10.03.2009, 20:55
Novinec

Srečno Vernik!
Staro 10.03.2009, 21:30
Uporabnik

Citat:
Objavil-a darwin Prikaži sporočila
Da, vse bo šlo v pozabo čez nekaj časa. Vse kar imamo je življenje tukaj in zdaj. To seveda ne pomeni, da nimamo obveznosti do zanamcev. Verovanje v posmrtno ekstazo je pa škodljivo za vse.
Kaj bi se zgodilo, če imajo verniki prav in osebni bog res obstaja? Nič, neverniki bi bili zelo presenečeni. Stava na boljšo možnost ne more biti dober razlog za verovanje. Če ne drugače, ali ne bi dober vsevedni in vsesposobni bog sprevidel tvoj trik, da veruješ v glavnem zaradi osebne koristi, zaradi računanja na izid sodbe? Šibko in nemoralno.
Vprašanje je, ali obstajajo dobri razlogi za verovanje v nadnaravno ali ne. Dober razlog je seveda predvsem racionalen razlog. Vernik lahko reče, da gre za poplnoma osebno zadevo, na kar lahko skratka le odzdravim. Ali razlogi so, ali pa jih ni - in mislim, da jih ni.
Darwin
Cenim tvoje mnenje,toda ne morem mimo tega da imam neko osebno korist zase.Ne vam na kaj misliš al tu na tej grešni zemlji ali to korist misliš na na to da si želim priti v nebeški raj? Če se držiš zapovedi in ljubiš Gospoda imaš kvečem večje probleme,dam ti konkreten svoj primer. Izgubil sem službo zaradi tega ker sem se držal Gospodovih zapovedi, a delel sem v trgoski branži. Kar se tiče pa nebeškega raja pa v prispodobi;
Ali se ti zdi ljubezen bližnje osebe nagrada? Ali ko se družiš z svojim najboljšim prijateljem nagrada ker si z njim?Jaz osebno razlikujem ljubezen od ljubezni, a Sveto Pismo me uči nekaj lepega;
V večini jezikov na svetu ima beseda ljubezen samo eno dokler grški jezik pa ločuje na tri dele in to so:
1) Agape- to je ljubezen med Bogom in človekom ter obratno
2) Eros- to je ljubezen med zakoncema (samo med ženo in možem)
3) Fileo- to je ljubezen med dvema prijateljema
Kljub temu da tvoj ime (Darwin) kaže na tvoje verovanje.
Jaz sem imel priliko in to dobro, kaj je v biti sam Darwin in njegova teza o vrstah temelji na domnevi.
Vse njegove teze so na njegovo žalost z dokazi zavržene.
Prav nebenega "okostnjaka" ni najdeno za prehod med vrstami, si vedel za to?
Inače mimo grede ali veš da Hitlerjeva nad rasa je izniknila na Darwinevem rastlinjaku? Da za razlog "nad ljudi" je Hitler uporabljal citate Darwina in s tem utemeljil svojo nad raso arijsko nad drugimi?
Mislim oz. vem da bodo "neverniki" enega dne zelo presenečini enega dne, ko Jezus II pride. Samo ti v to ne veruješ. Veruj v to kar veruješ jaz ali Vernik ali kdor koli drug te ne more primorati da veruješ mar ne?
A v Sveto Pismo oz. Božjo besedo bom še nnaprej verjel....
Samo da ti povem nekaj kar se tiče prihodnosti, ki je opisana v Bibliji.
Pride čas ko bo politična in verksa oblast dobila domeno nad celotnim svetom, pa upamn da si boš zapomnil ta stavek. Ta čas je blizu, pa veruj mi da ni to kakšno "ustrahovanje" ker Bogu ne moreš služti iz strahu temveč iz ljubezni. Ko bo uveljaven nedeljski zakon ( ki ga bo ozakonila verska in politična oblast)
ter ga boš primoran posvečevati, potem upam da se spomniš na te poste, ki so ti jih pisali "Verniki".
Ta svet prihaja svojemu koncu. Daleč nismo...
Verjel ali ne.

Nazadnje uredil legenda : 10.03.2009 ob 21:48.
Staro 10.03.2009, 21:57
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Vsi ti citati iz Razodetja 3,3; Razodetja 16,15; 2. Petrovo 3,10; 1. Tesaloničanom 5,2 pravijo isto. Jezus bo prišel kot tat in ukradel Nevesto. Ostali svet tega sploh ne bo opazil. To je tudi ena od skrivnosti odprtih pečatov. Hvala Bogu, jaz sem del NEVESTE, ker v to verjamem. Ne ker bi si to zaslužil. Ampak ker v to verjamem. Po veri se mi bo zgodilo. Aleluja. Aleluja. Jaz bom odšel z Jezusom in to ni mala stvar. Hvala ti Bog za to milost.Ko sem začel pisati na ta forum še nisem bil tako gotov glede tega. Sedaj vem. Hvala vsem udeležencem na forumu, da ste mi pomagali do novega spoznanja. Čeprav nismo istega mišljenja, vas imam rad in vas spoštujem. Če sem vas vznemiril, je to samo zato, ker vas Kristus ljubi.
Hvala ti LEGENDA, DARWIN, DRSTANE8, ALLEGRA, WHITEZERO, ANDREEA, DCEROVSE, KAL-EL, BABI2, SVETOPISEC, PRIMMY, ARP, MIZARSTVO.LORENCAK, LUCIFER, in PK.
Hvala za vaše odzive. Nekateri ste me razumeli bolj, drugi manj. Pa nič ne de. Jaz sem se učil od vas. Učil sem se sprejemati mnenja ljudi, ki mislijo drugače od mene. Od začetka me je to vznemirilo, sedaj to sprejemam z ljubeznijo. Zato vam res hvala. Vi ste moje zrcalo. Sedaj sem v tem ogledalu lepša podoba, kot na začetku. Vi ste pripomogli k temu. Bog vas blagoslovi. Naj vas Bog blagoslavlja silovito, vse vas, ki ste za temi imeni. Vsi smo za imeni samo ljudje, ki se borimo in poizkušamo iti naprej. Mogoče se kdaj srečamo.
No jaz tudi upam da pride do osebnega spoznanstva,pa še v živo povedat kakšno pametno. Kdor se zna opravičiti in se ponižati kaže na človeka, ki je sprejel Kristusa Jezusa za svojega Zveličarja.
Gospod s teboj Vernik.
Staro 10.03.2009, 23:00
Novinec

Izredne trditve potrebujejo izredne dokaze, zato ne verjamem čudnim zadevam na besedo ali iz zapisa v sumljivih starih knjigah. Citiranje Svetega Pisma nima nobenega posebnega učinka, kvečjemu poraja še večji dvom.

Teorija evolucije vrst z naravnim izborom ne temelji zgolj na domenevi. Je najboljša razlaga za nastanek in razvoj vrst - je teorija in je tudi dokazano dejstvo, to marsikdo ne ve. Teorija evolucije vrst ni bila nikoli zavržena. Prosim, podaj podatke, s čem naj bi bila po tvoje teorija zavržena.

Ne vem kako razumeš okostnjake, ki naj bi bili potrebni za dokaz prehoda med vrstami. Teorija evolucije vrst ne potrebuje dodatnih fosilov za potrditev veljavnosti. Poleg fosilov, teorijo potrjuje tudi genetika in primerjalna anatomija. Prosim povej, kateri manjkajoči fosili naj bi bili po tvoje še potrebni in zakaj.

Hitler je imel brke. Ali to pomeni, da so vsi brkači nacisti? Ne. Poizkus pripisa zmote ali krivde z asociacijo je nekorekten. Teorija evolucije ne govori o temu, kako naj organiziramo človeško družbo - je naravoslovna teorija.

Moje ime ne kaže na moje verovanje. Če pa misliš na C. Darwin-a in na teorijo evolucije vrst z naravnim izborom, tukaj ni potrebna vera - to je znanost. Sicer pa ateizem ne temelji na podrobnem poznavanju teorije evolucije vrst.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:29.