Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 11.03.2009, 06:09
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Ateizem vs. Stvarsvo. Eno zaniko drugo. Zanika obstoj druge.
Daj mi čas.A kot si sam povedal, evolucija temelji na domnevi.
Staro 11.03.2009, 06:45
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Objavil-a legenda Prikaži sporočila
Ateizem vs. Stvarsvo. Eno zaniko drugo. Zanika obstoj druge.
Daj mi čas.A kot si sam povedal, evolucija temelji na domnevi.
Evolucija je dejstvo, kot tudi ignorantnost tistih, ki trdijo nasprotno.
Nisem vedel, da imamo v Sloveniji ljudi, ki ne vedo nič o tem kaj je evolucija. Žalostno.

Še Vatikan je priznal neizpodbitna dejstva, seveda ko so dvignili glavo iz njihovih bukel in pogledali okrog sebe v (dobesedno ) morje dokazov.

Tudi tebi priporočam obisk kakšnega muzeja.
Staro 11.03.2009, 07:09
Uporabnik

Ignoranca? Do zdaj me evolucijska teorija me ni prepričala z svojimi "dokazi".
Pa povej mi kateri konkretni dokaz mi podajaš?
Morje dokazov pa meni dokazuje da Bog je. Ozri se okoli sebe.
Povej mi logično po svoje evolucijsko, kar pravi (mal prafraziram) kamen je začel razmišljati da želi postati živo bitje. Pri evoluciji ravno to gre da neživa stvar je postala živa reč.
Potrebuješ še močnejšo vero( ki jo imam jaz do Boga) da veruješ v evolucijo.
Staro 11.03.2009, 07:18
darwin Uporabnik darwin ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 53

Popolnoma napačno Legenda. Evolucija vrst ne govori o nastanku življenja iz nežive materije. Priporočam, da vzameš v roke kakšno knjigo iz oddelka naravoslovja za spremembo - poglej pod abiogeneza - ta se namreč ukvarja z nastankom / izvorom življenja.
Staro 11.03.2009, 09:47
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

VERNIKU! Razlaga APOKALIPSE po Branhamu...

Vernik, zelo lepo si se poslovil. Čeprav čisto nič ne dam na take razlage, kot so BRANHAMOVE, ker z razlaganjem Pisma nimajo nič skupnega, Ti moram čestitati k temu, da Te stvari pritegnejo in da se zanimaš zanje. Trdno upam, da boš kdaj našel tudi kakšne druge razlage. Na voljo je kar precej znanstvenih semantičnih in eksegetskih, protestantskih in drugih resnih razlag..., ki obstajajo in so v različnih pogledih pritegujoče - bredvsem pa ne tako šablonsko-heretične in fantazijske kot je ta, BRANHAMOVSKA.
Vernih, veliko poglabljanja v Božjo BESEDO! "Spoznali boste resnico in resnica vas bo osvobodila", je dejal Učenik sam.
Opravičujem se tudi, če sem Te v čem prizadel, moram namreč priznati da nadvse nasprotujem sektam in sektam sekt... in zato Branhama nikakor ne morem ceniti in ga ne cenim; zame je le zmeden sektaš od neke sekte... To je tudi bil. Ko sem proučeval njegovo življenje, sem to jasno uvidel. In od tod toliko zmede, astrologije in vsega mogočega v njegovih spisih, ki so jih trezni in celo sektaši sami, tako učinkovito zavračali že za časa njegovega živlejnja.

Vernik, srečno.
Staro 11.03.2009, 15:44
Uporabnik

Kdor koli piše in razlaga (posebno preroške knjige, ki se dotikajo zadnjega časa) se mora ujemati z Svetim Pismom. Veliko je teh "prerokov" "razlagalcev" v tem svetu toda če se ne ujema z Pismom potem ni pravi prerok temveč lažni, ki želi zavajati in uničiti.
Zame je izredno pomemben stavek, ki je opisan v Izaiji 8.20
tu je merilo za vsakega "razlagalca" in "preroka".Če se ne ujemajo datumi z pismom potem ni ok, mislim da zadnja Svetopisemska letnica je 1844 leta, Po tej letnici ni drugih letnic je pa povezano če se ne varam z končanjem 2300 večerov. (Dan.8,14)
toliko za sedaj.
Staro 11.03.2009, 16:28
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
.....Če se ne ujemajo datumi z pismom potem ni ok, mislim da zadnja Svetopisemska letnica je 1844 leta, Po tej letnici ni drugih letnic je pa povezano če se ne varam z končanjem 2300 večerov. (Dan.8,14).....
Legenda, moral sem se oglasiti, ker me to, kar si zapisal glede te letnice 1844 zanima. Ali lahko razložiš malo podrobneje to letnico?
Staro 11.03.2009, 21:30
Uporabnik

Moral bi se usesti ter kakšen teden, zopet se skoncetrirati na zgodovinska dejstva od letnic itn.. vse klapa do potankosti. Od Babilonskega padca >(Dan. 2 ko Danijel razlaga o svetovnih kraljestvih) pa do našega stanja (noge od gležnja dol ilovica+ železo) vsi datumi klapajo po Pismu od začetka do konca. Ker moram navajati letnice tu se malo zavleče toda če želiš resnično, moram dati kot je Pisana beseda, ker ne sme biti naikakršnih napak! Posebno opozorilo je zapisano na koncu Pisma Raz. 22.18-19. Nemorem mimo tega opozorila, ker ko razlagaš Božjop besedo je moraš podati tako kot je Gospod dal, če ne, veš konec.
Osebno to jemljem izredno resno, ker ni heca s tem. Sam veš da tistemu, ki je dana Beseda ima večjo odgovornost, mar ne?
Ni ravno lahek materijal, toda če želiš se spustim v to (kaže vse kraljestva, kdo je zver, kdo je severni kralj kdo južni kralj Dan. 11.35 do konca 12 poglavja, papstvo, ni vse kodirano in zapletno) ko 1x znaš brat ter ključnega pomena da zunš povezati staro in novo zavezo. O končni III svetovni vojni ter Prihod našega Zveličarja...
Pa ostali želite to? Da se objavi po Svetem Pismu in samo njemu?

Nazadnje uredil legenda : 11.03.2009 ob 21:42.
Staro 11.03.2009, 21:43
Uporabnik

Drugače Vernik, letnica 1844 (ki je zadnja napovedana letnica ko saštevaš dneve prerokovanj) to je leto ko je Jezus Kristus stopil v najsvetejše ter nas zastopa.
Toliko za sedaj usedem se oz. vzel si bom čas da pripravim vse.
Staro 12.03.2009, 10:04
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304

Citat:
Drugače Vernik, letnica 1844 (ki je zadnja napovedana letnica ko saštevaš dneve prerokovanj) to je leto ko je Jezus Kristus stopil v najsvetejše ter nas zastopa.
Toliko za sedaj usedem se oz. vzel si bom čas da pripravim vse.
O.K. Mislim, da tudi druge zanima. Bomo počakali.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:14.