Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Lepota in stil

Lepota in stil moda, nasveti, nega, lepota ...

Orodja za teme
Staro 28.02.2007, 20:54
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Mnenje nekega moškega

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
kaj sem sploh hotela povedati?
da ne verjamem v popolno iskrenost vsega tukaj napisanega ... ker velikokrat določenih stvari nimamo, ker si jih ne moremo privoščiti, ne pa zato, ker smo se jim zavestno odrekli ...
S tem se zelo strinjam. Jaz se že nekaj let zavestno trudim pri nakupu vsakega oblačila razmislit, a to zadevo res potrebujem. Ponavadi se uspem spravit iz štacune z izgovorom, da če bom 3 dni še mislila na to cunjico, bom pač prišla nazaj. In še pogosteje naslednji dan popolnoma pozabim nanjo in tako dejansko kupujem zelo malo oblačil.
Point je, da je ob vsej potrošnji in 'uporabi in zavrzi' mentaliteti, to zelo težko preseči. Je potreben napor.
Staro 01.03.2007, 03:49
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
...
Point je, da je ob vsej potrošnji in 'uporabi in zavrzi' mentaliteti, to zelo težko preseči. Je potreben napor.
...vsekakor ;-) ...ampak ob taksni praksi tudi ugotovis kolikokrat lahko kupis stvari, ki jih v bistvu sploh ne zelis, kaj sele potrebujes.
Staro 01.03.2007, 07:55
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
S tem se zelo strinjam. Jaz se že nekaj let zavestno trudim pri nakupu vsakega oblačila razmislit, a to zadevo res potrebujem. Ponavadi se uspem spravit iz štacune z izgovorom, da če bom 3 dni še mislila na to cunjico, bom pač prišla nazaj. In še pogosteje naslednji dan popolnoma pozabim nanjo in tako dejansko kupujem zelo malo oblačil.

recimo jaz se prekomernemu trošenju ( sem pač cepljena na te reči ) izognem tako, da že nekaj let nimam nobene kartice, nimam odobrenega limita na banki in če kaj želim, potem moram pač en mesec ali dva šparati ... priznam, odkar delam tako, mi je težko dati denar za neumnost ali nepotrebno stvar, ker vem čemu sem se odrekla ...
in kupujem stvari, ki so malce dražje pa zato kvalitetnejše ... raje dve majčki pa ornk, kot celo omaro sezonskih cunjic ...

mislim da potrošništvo spodbujajo še najbolj nakupi na obroke ... odnesi danes, plačaj čez eno leto ... plačaj dva, vzami tri ... in plastika, ki ti občutek, da si pri denarju, v resnici pa že globoko v minusu ...

pa seveda slogan: ker se cenim ( dobesedni prevod : ker si zaslužim = because I deserve it) ... ali najnovejši: to moram imeti ...
Staro 01.03.2007, 08:02
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
moja teorija..ampak verjetno samo moja
Preveč imaš časa zase, preveč imaš teorije v glavi, ki te omejuje in zavira v življenju.
rešitev: get a life
As you know I do have I life and I like it.
Staro 02.03.2007, 14:53
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila

recimo jaz se prekomernemu trošenju ( sem pač cepljena na te reči ) izognem tako, da že nekaj let nimam nobene kartice, nimam odobrenega limita na banki in če kaj želim, potem moram pač en mesec ali dva šparati ... priznam, odkar delam tako, mi je težko dati denar za neumnost ali nepotrebno stvar, ker vem čemu sem se odrekla ...
in kupujem stvari, ki so malce dražje pa zato kvalitetnejše ... raje dve majčki pa ornk, kot celo omaro sezonskih cunjic ...

mislim da potrošništvo spodbujajo še najbolj nakupi na obroke ... odnesi danes, plačaj čez eno leto ... plačaj dva, vzami tri ... in plastika, ki ti občutek, da si pri denarju, v resnici pa že globoko v minusu ...

pa seveda slogan: ker se cenim ( dobesedni prevod : ker si zaslužim = because I deserve it) ... ali najnovejši: to moram imeti ...
:D
Ker se cenim..haha
nazadnje po daljši uporabi ugotoviš, da ti je izdelek...ker se cenim....pomagal k boljšemu videzu le začasno,na dolgi rok pa ti je nepopravljivo škodoval. meni bi bil bolj všečen slogan ...nazaj k naravi....ampak očitno folk še ni spoznal, da se ključ do lepote in zdravja skriva v naravi. maybe later later.
kartice...ja, meni na primer olajšajo evidence o porabah. tudi s karticami semoraš naučiti poslovati in ko preboliš mrzlico po nepotrebnem nakupovanju (ki si jo ti očitno že), se lahko vrneš h karticam. na večini lahko spremlješ porabo, in koncem meseca lažje ugotoviš, kje je bila po nepotrebnem povečana poraba oz. kje so rezerve.
Staro 02.03.2007, 14:57
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
As you know I do have I life and I like it.
Sploh ni letelo direktno nate. Na splošno sem hotela povedat, da kdor ima polno življenje, nima veliko časa za filozoriranje, kaj bi ali ne bi.
Staro 02.03.2007, 15:05
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
:D
Ker se cenim..haha
nazadnje po daljši uporabi ugotoviš, da ti je izdelek...ker se cenim....pomagal k boljšemu videzu le začasno,na dolgi rok pa ti je nepopravljivo škodoval. meni bi bil bolj všečen slogan ...nazaj k naravi....ampak očitno folk še ni spoznal, da se ključ do lepote in zdravja skriva v naravi. maybe later later.
kartice...ja, meni na primer olajšajo evidence o porabah. tudi s karticami semoraš naučiti poslovati in ko preboliš mrzlico po nepotrebnem nakupovanju (ki si jo ti očitno že), se lahko vrneš h karticam. na večini lahko spremlješ porabo, in koncem meseca lažje ugotoviš, kje je bila po nepotrebnem povečana poraba oz. kje so rezerve.
imam še vedno občutek da sem zdrava samo zato, ker se karticam na daleč izogibam ...

in strinjam se ... narava je najbolši wellness center ... s čokolado pa raje notranji del želodčka namažem ... :D
Staro 03.03.2007, 09:43
jullia Uporabnik jullia ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jullia
Član od: Nov 2006
Naslov: dalec
Sporočila: 36

Citat:
Objavil-a clea Prikaži sporočila
Članek se mi zdi zelo zanimiv, vendar se z njim ne strinjam, vsaj ne v celoti.
priznam, da sem tipična ženska. rada se razvajam. Rada grem k frizerju, s kolegico greva vsaj enkrat na dva tedna na manikiro, pa nisva zato nobene žabarske afne. greva tud recimo na čaj na šmarno. Kokr nama pač paše.
Pol teli welness centri so me tud mal zmotil. V službi cel dan sedim za računalnikom in imam zato posledično težave s hrbtenico. In če mi bo masaža vsaj malo pomagala razbremeniti bolečine, zakaj ne? Zato, ker bom potem označena kot tipična ženska, ki so ji razni Cosmoti opral možgane?? Ne bi rekla!

No ja pa še glede pitja pira in ostalih navad. Sicer sem samska, vendar tud prej nisem nikol nobenga omejevala. Vsak naj počne kar mu paše. Grem pa tud sama kdaj na kak pir, oblečena v trenirko in superge. Včasih se pa pač u nulo spedenam in grem na koktelj. Zakaj pa ne? Sej sem ženska.
se strinjam z teboj v celoti.... pa kaj je tem ljudem okoli?? kaj a vsi hodijo ven , samo za to, da bi opazovali kako je kdo oblecen, ce popek ali bog ne daj joske kaze... in kaj vem kaj se.... ce pije pivo z frendicam, ce je nalicena in oblecena tako al tako... boooo ne razumem tega ponorelega sveta vec......in pravijo , da zivimo v deomkraciji in, da lahko vsakdo pocne tisto kar se mu dopade po mili volji...... madonna pa se svojih josk ki mu jih je mati narava dala ne sme razkazovati... ma zivi in pusti ziveti.......:P osebno ne opazujem folk okoli nikdar in nikoli, ker sem zunaj za to , da kaj kupim opravim in grem..., se rezim z svojimi prijatelji do mile volje.. in uzivam cudovite trenutke , ki so mi podarjeni za svoj filing .Ali pa na plazi bog ne dai."joj poglej tisto zensko kaksen cellulitis ima . joj joj.kako grde joske....dol visijo....... ma meni iskreno.za vse okoli...... visi...

Značke
mnenje, moškega, nekega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vaše mnenje ksenci Izobraževanje in šola 10 22.02.2007 06:44
Vaše mnenje o knjigi Da Vincijeva šifra tommm1234 Kultura in literarni kotiček 20 01.03.2006 17:51
Preberi,nasmej se,napiši mnenje ireth Prosti čas in igre 36 05.08.2005 23:40

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:35.