Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 12.04.2007, 09:05
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989
Privzeto Re: Mnenje glede zveze

zrasle jima bodo tipalke...
Staro 12.04.2007, 19:33
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a Luka2k Prikaži sporočila
zrasle jima bodo tipalke...

pa perje jim bo rastlo namesto las
Staro 12.04.2007, 22:24
neki_neznanec Uporabnik neki_neznanec ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 3

@ razumem to da sta recimo mami teh dveh zaljubljencev sestrični.
@ mislim da je spuki....sin mojega strica...brrrrrrrr

Am že pri odprtju teme sem povedal da sta dedka bratranca :P
Staro 12.04.2007, 22:25
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a neki_neznanec Prikaži sporočila
@ razumem to da sta recimo mami teh dveh zaljubljencev sestrični.
@ mislim da je spuki....sin mojega strica...brrrrrrrr

v čem je pa potem težava ?
Staro 13.04.2007, 06:25
Veteran

Citat:
Objavil-a neki_neznanec Prikaži sporočila

Ne nisi .

Dedka bratranca ... jaz svojih takih bratrancev še poznam ne ... kaj ta dva sploh komplicirata ... v takem sorodstvu si je v kakšnem manjšem kraju pa že kar precej ljudi. Na Jezerskem naprimer tudi bratranec in sestrična gresta skupaj spat, pa ne zganjajo take panike.
Staro 13.04.2007, 14:37
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Ne nisi .

Dedka bratranca ... jaz svojih takih bratrancev še poznam ne ... kaj ta dva sploh komplicirata ... v takem sorodstvu si je v kakšnem manjšem kraju pa že kar precej ljudi. Na Jezerskem naprimer tudi bratranec in sestrična gresta skupaj spat, pa ne zganjajo take panike.
če bodo tamkajšnji staroselci kakšnega angleža pojedli, bo zanimiva turistična sezona

Kje pa je to Jezersko......da vem, kje moram pazit. Če se tam slučajno enemu domačinu zamerim, se bom celi familiji
Staro 13.04.2007, 15:17
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Ne nisi .

Dedka bratranca ==> onadva sta torej hladna hladna bratranca/sestriča

Men osebno je to ista kri, torej se v kej takega ne bi spuščal.

Sicer pa, če na Jezerskem ne zganjajo panike zarad tega, še ne pomen, da je to OK. ***i ga, v njunem primeru, če bi se zveza dovolj razvila in bi nekoč mela froce, je degeneriran froc realna grožnja.
Staro 13.04.2007, 15:47
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila

Sicer pa, če na Jezerskem ne zganjajo panike zarad tega, še ne pomen, da je to OK. ***i ga, v njunem primeru, če bi se zveza dovolj razvila in bi nekoč mela froce, je degeneriran froc realna grožnja.

Ponovno ne bi o moralnih dilemah in sprejemljivosti (stvar posameznika), ob temle sem se spomnila samo, da sem (pa se žal ne spomnim, kje točno) pri študiju brala ali poslušala, da to ni ravno tako.

V bistvu naj bi bila ta ideja o povečanih možnostih za telesno in/ali duševno prizadetega otroka, če sta starša v sorodstvu (do kje sploh???) bolj kot ne umetno ustvarjena, da se potrdi družbeno nesprejemljivost porok med sorodniki (tabu). Raziskave pa naj bi kazale, da ta možnost ni prav nič večja kot v primeru, da starša nista sorodnika.

Vzrok za famo je torej potrditev norme, izhajajoče iz tabuja, "dokazi" pa izvirajo iz družin, kjer so se med seboj poročali. (Znani so primeri, na primer, vladarskih družin.) Tam je bilo res več prizadetih otrok - vendar ne zaradi "degeneriranih genov zaradi križanja sorodnikov", vendar preprosto zato, ker če se v družini pojavi en tak otrok, so večje možnosti za drugega. In če poroke vrsto generacij (pozor! vrsto generacij, ne en tak primer) potekajo med člani istih družin, se seveda to čedalje bolj kopiči - prav tako, kot če imata otroka dva nosilca "degeneriranih genov", ki nista prav nič v sorodstvu. (Možnost, da bo njun otrok prizadet, je seveda veliko večja kot pri otroku staršev, k sta (recimo, da) širša sorodnika, a imata "zdrave" gene.) (Drugi "dokazni primerki" so kake družine, za katere pač "vsakdo ve, da so posebni, ker se poročajo med sabo" - a drugo ni nujno vzrok za prvo! Lahko je celo obratno. Če obrneš vzrok in posledico, pogosto dobiš zanimive "dokaze".)

Upam, da sem napisala kolikortoliko jasno. Žal se res ne spomnim vira teh informacij... Ne trdim, da je 100% tako, če pa koga res zanima, verjetno lahko pobrska sam.
Staro 13.04.2007, 19:10
Veteran

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
če bodo tamkajšnji staroselci kakšnega angleža pojedli, bo zanimiva turistična sezona

Kje pa je to Jezersko......da vem, kje moram pazit. Če se tam slučajno enemu domačinu zamerim, se bom celi familiji
Jezersko je naprej od Tržiča, proti Ljubelju.
Staro 13.04.2007, 19:26
Veteran

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila

Joj , veš koliko bratrancev in sestričen je imel recimo en moj dedek. Pomojem, da enih 10. Pa ti bratranci so imeli vsak po ene 3 otroke (to je že cca. 30 ljudi), ti otroci pa še vsak po ene 2 (to je že ene 60 ljudi). Se pravi v moji generaciji je že 90×2 (še po drugem dedku) = 120 ljudi po celi Sloveniji, nekaj jih je še v Italiji, Argentini, Luksemburgu, na Madžerskem, v Franciji. Jaz še teh v Sloveniji ne poznam vseh. Čist možno, da trenutno celo živim z enih svojih takih bratrancev, pa ne veva, ker imava rodovnike le za 2 generaciji nazaj.

O genetskih napakah je pa Lenčka povedala. Med sorodniki se dogajajo zato, ker je več šans, da te gen postane dominanten, ker je v obeh. Če je le v enem, je več šans, da ostane prikrit.

Značke
glede, mnenje, zveze

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 12:43
vaše mnenje ksenci Izobraževanje in šola 10 22.02.2007 06:44
Vprašanje glede nadgradnje hitrosti Brain O storitvah 1 18.02.2007 11:43
Razkrit ves blef LDS in SD glede slovenske zunanje politike BMX Slovenija 12 10.09.2006 08:38
Vaše mnenje o knjigi Da Vincijeva šifra tommm1234 Kultura in literarni kotiček 20 01.03.2006 17:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:02.