Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 30.08.2008, 08:49
treznoglav Uporabnik treznoglav ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 53
Privzeto Brezplačne šolske malice.

V okviru vladnih prizadevanj in skrbi za družine je z letošnjim šolskim letom uvedena brezplačna šolska malica. Namen tega je bolj zdravo prehranjevanje šolarjev in razbremenitev staršev. To naj bi čez čas tudi, vsaj nekoliko, prispevalo k večji rodnosti.
Seveda levičarska opozicija vladni pozitiven ukrep napada, ker naj bi bil predvolilen itd. Kot, da vlada leto, ali celo več pred volitvami, ne bi smela ukreniti nič pozitivnega. Pri tem opozicija izkorišča tudi začetne prostorske težave na nekaterih šolah, na katere opozarjajo nekateri šolski ravnatelji.
To je že drugi pomemben ukrep za razbremenjevanje staršev, še bolj izpopolnjena je tudi brezplačna izposoja učbenikov, kar seveda ni všeč založnikom.
Volitve bodo minile, brezplačna šolska malica pa bo ostala; po zaslugi prav te vlade. Prav ta vlada je storila veliko dobrega za najširše sloje na vseh področjih, le da tega pretežno levi enoumni mediji ne objavljajo
Staro 30.08.2008, 09:01
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Brezplačne šolske malice.

Jaz sem levičarka in ukrep pozdravljam. Sicer nimam otrok in vem, da bo vlada za te malice obremenila mene in starše na davčnem področju, ampak resničen plus tega je, da otrok ne bo dobil denarja za malico, pač pa dejansko malico. Dobili jo bodo tako tisti, katerih starši si otrokovo malico težko privoščijo kot tudi tisti, ki jim dinarčki gledajo iz maziljene ritke.

Malo manj pozdravljam brezplačno izposojo učbenikov, saj je bila ta na moji šoli na voljo že v času mojega šolanja, zato je ukrep v bistvu retuširanje že ustaljene prakse na mnogih šolah in kot tak kukavičje jajce predvolilnega boja.

Ker naši desničarji tako lepo skrbijo za naš zarod pa me zanima, zakaj so možnost očetovskega dopusta znižali iz 8 na 3 otrokovega leta?
Staro 30.08.2008, 09:41
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Ja Katrin, najbrž zato, ker je dopust koristila večina levičarjev in tistih, ki niso delali na normo.
Staro 30.08.2008, 16:09
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Zagovarjam brezplačno malico in brezplačne učbenike, založniki, če jim ne gre dobro naj pa zaprejo. Sicer pa so skoraj vsako leto novi učbeniki, tudi če se spremeni samo poglavje ali 2, ne vem zakaj je to potrebno imeti toliko različnih učbenikov in vseh stvari...

In slišati je bilo govorice, da bo zdaj pouk potekal dalj časa, ker bo vmes daljša malica in bodo otroci zamujali na avtobuse...tukaj se sprašujem ali je bolj pomembno imeti zdrav, topel obrok in biti sit, ali čakati mogoče kake pol ure ali pa uro na avtobus...vsekakor sem mi zdi, da je vredno čakati tudi 2 uri če je potrebo, in imeti uravnoteženo prehrano.
Staro 30.08.2008, 18:38
Uporabnik

Se že spet kakšni prfoksi puntajo,kker bodo kasneje prišli domov.Avtobusi pa vozne rede prilagajajo polnosti prevoza in ne vozijo v prazno.Saj smo včasih malico že imeli, pa so jo gospodje, se ve kateri lepo umaknili iz šol.
Staro 30.08.2008, 21:44
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

No, gospod Kartako, šola ni samo osemletka, je tudi še naprej. In tam ni nihče umikal malice, ker organizirane malice ni bilo. Zakaj? Ker je tam naprej šola na prostovoljni bazi.

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Ja Katrin, najbrž zato, ker je dopust koristila večina levičarjev in tistih, ki niso delali na normo.
Misliš da je ukinjanje očetovskega dopusta dejansko maščevanje desnice nad levico al kako?

Nazadnje uredil Katrin : 30.08.2008 ob 21:47.
Staro 30.08.2008, 22:08
dRazor Uporabnik dRazor ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce dRazor
Član od: Jun 2007
Sporočila: 44

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
In slišati je bilo govorice, da bo zdaj pouk potekal dalj časa, ker bo vmes daljša malica in bodo otroci zamujali na avtobuse...tukaj se sprašujem ali je bolj pomembno imeti zdrav, topel obrok in biti sit, ali čakati mogoče kake pol ure ali pa uro na avtobus...[/b]vsekakor sem mi zdi, da je vredno čakati tudi 2 uri če je potrebo, in imeti uravnoteženo prehrano.
Ne vem kako si ravno mislil s temlem ampak se zavedaš kaj ta malica prinese? Prvič, vsi vemo da za 2,42€ težko dobi "poštena" topla malica za enega povprečnega dijaka. In ne mi sedaj pravit kako je bilo včasih, ampak tako je danes v 21. stoletju. In nekateri nis(m)o tako blizu svojih šol in tista ura pomeni ogromno. Kot primer ti dam, da sem sam dijak gimnazije in ko sem videl urnik me je skoraj zadela kap. Dejstvo je da imam do šole približno 20min z vlakom in nato še 10min peš..torej 30min v eno smer. In po urniku bi se mi pouk 4x tedensko začel ob 7.10 uri in končal ob 14.50 uri. To je skoraj 8ur in meni se to zdi služba? Zjutraj imam vlak ob 6.00 uri za nazaj pa ob 15.30! Torej pridem domov okoli 4 ure popoldan, in ker se slučajno zgodi da sem športnik (lahko bi bil tudi glasbenik,itd.) imam trening vsak dan in ko pridem domov imam dovolj časa da pojem kosilo in grem na trening, ko pa pridem domov mi pa do učenja ni kaj preveč (tako kot večini verjetno ob 9-pol 10 ni)...Dejstvo je da te malice ne bo jedlo več kot polovica dijakov, sem skoraj prepričan in pa tudi to da bi država z lahkoto izdala bone, ki bi jih vsak lahko porabil SAMO za hrano (dobil bi recimo 2 na dan) in bi po pouku ali pred kupil nekaj kar mu paše..
Staro 30.08.2008, 22:08
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
ali tekmuješ za butasto izjavo leta na forumu?

Vidim, da se dobro učite povsem iz zraka potegnjenih izjav in sklepov, ki nimajo povsem nobene osnove ... bedno in žalostno
Staro 31.08.2008, 07:33
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila
No, gospod Kartako, šola ni samo osemletka, je tudi še naprej. In tam ni nihče umikal malice, ker organizirane malice ni bilo. Zakaj? Ker je tam naprej šola na prostovoljni bazi.

Misliš da je ukinjanje očetovskega dopusta dejansko maščevanje desnice nad levico al kako?
__________________________________________________ _______________Ne, samo zmanjševanje ugodnosti tistim, ki že dovolj izkoriščajo sistem.
Staro 31.08.2008, 12:32
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Katrin Prikaži sporočila

Kdo pa je ukinil očetovski dopust.......?

15 dni očetovskega dopusta itak mora oče izkoristiti do 6. meseca otrokove starosti.......in je plačan po dejanskih plačah očeta.....ostalih, 75 dni pa lahko oče izkoristi do tretjega leta otrokove starosti......je pa brez plačila, država le plača prispevke od minimalne plače......in verjetno je to razlog, da ni ne vem kakega interesa za koriščanje teh 75 dni dopusta......15 dni pa izkoristi skoraj vsak oče......

Značke
brezplačne, malice, šolske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nove šolske ukane ministrstva in odnosi v šoli biz Slovenija 210 03.04.2007 09:39
Začetek zbiranja podpisov za brezplačne vrtce Oberst Slovenija 15 02.10.2006 13:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:15.