Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.09.2014, 19:32
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074
Privzeto Re: Novi paketi optika ?

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
In ko bi imeli težave zaradi tega pol bi spet pluvali čez Telekom
Tudi jaz ne vem o kakšnih težavah govoriš ?

V teh časih imajo v sekundi vse podatke in parametre o vsaki liniji.

In najmanjši problem je v same nastavitve za sinhronizacijo linije postaviti določene zahteve.
Ob vzpostavljanju sinhronizacije med modemom in centralo pač snr recimo ne sme pasti pod sedem.(telekomovci pa tako točno vedo koliko je minimum )

In nenazadnje govorimo o promociji ,isto kot na optiki ,in v tem času bi se
itak videlo kje so težave ,če so.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2014, 19:52
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.296

O štekanju televizije oz. Kockah sej veste o čem govorim ne se delat neumne..
Staro 17.09.2014, 20:20
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
O štekanju televizije oz. Kockah sej veste o čem govorim ne se delat neumne..
Sem ti odgovoril v prejšnjem postu.

In malo za hec in malo zares , s kockami pa res nimam nekih izkušenj. Hvalabogu.

Še enkrat pa poudarjam naj odprejo linije kjer je tehnično možno.

In da ne bo kdo sedaj rekel da to ni pravično ker nekomu gre na bakru 80Mb drugemu pa komaj 10Mb. In zdaj ker nekomu ne gre 10Mb ,ali tudi drugi ne smemo imeti recimo 40Mb ??

Potem je to tako kot bi rekli da na optiki tudi ne smejo imeti več kot 20Mb ker ni pravično do bakrašov.
Imajo pač tehnologijo ki jim trenutno omogoča že 1Gb.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2014, 20:59
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Se popolnoma strinjam z vsem zgoraj napisanim. Dodal bi samo še to, da naj odprejo hitrosti samo za televizorje in ne bo šlo nikomur v nos.

Hitrosti interneta imamo verjetno tako ali tako vsi zelo podobne - med 10 in 20 Mb (verjetno noben nima tako debele denarnice, da si lahko privošči tiste drage nadgradnje). Naj tukaj linije odprejo toliko, da bo možno istočasno spremljati 2 x HD na televizorjih.

Meni se zadnje čase oziroma od kar imamo dva televizorja zdi že res prava bedarija, da imam z obema prižganima, interneta le še toliko, da lahko rečem, da ga imam, ko pa vem, da gre po liniji precej več.

Žal nimam dovolj debele denarnice, da bi lahko plačeval samo Telekomu Slovenije mesečno okoli 400 EUR, da bom pokril vse njihove storitve.

Sicer pa bi lahko napisal še marsikaj in potem bi mi dokazali, da imam prav z brisanjem objav. Tako, da recimo samo, da celotna Evropa govori, da smo Slovenci mlahavi, popustljivi in slabe narodne zavesti pa če se tega sramujemo ali ne. Smo in bomo vedno ostali prvi v zavisti.

Nazadnje uredil mnheia : 17.09.2014 ob 21:16.
Odgovorite s citatom
Staro 17.09.2014, 23:41
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Se popolnoma strinjam z vsem zgoraj napisanim. Dodal bi samo še to, da naj odprejo hitrosti samo za televizorje in ne bo šlo nikomur v nos.

Hitrosti interneta imamo verjetno tako ali tako vsi zelo podobne - med 10 in 20 Mb (verjetno noben nima tako debele denarnice, da si lahko privošči tiste drage nadgradnje). Naj tukaj linije odprejo toliko, da bo možno istočasno spremljati 2 x HD na televizorjih.

Meni se zadnje čase oziroma od kar imamo dva televizorja zdi že res prava bedarija, da imam z obema prižganima, interneta le še toliko, da lahko rečem, da ga imam, ko pa vem, da gre po liniji precej več.

Žal nimam dovolj debele denarnice, da bi lahko plačeval samo Telekomu Slovenije mesečno okoli 400 EUR, da bom pokril vse njihove storitve.

Sicer pa bi lahko napisal še marsikaj in potem bi mi dokazali, da imam prav z brisanjem objav. Tako, da recimo samo, da celotna Evropa govori, da smo Slovenci mlahavi, popustljivi in slabe narodne zavesti pa če se tega sramujemo ali ne. Smo in bomo vedno ostali prvi v zavisti.
Tu se ne strinjam s tabo. Primerjava te promocije na optiki s spuščanjem TVja na bakru ni niti približno isto. Veš kaj je točno isto? Da pri hitrosti 100/20 nebi bilo več DO... Kar bo po novem šlo ko bodo gigabitne povezave... Torej bi bil download 100 Mb pa tud če imaš vklopljene 4 HD programe, ne kot do sedaj. To ja ista primerjava, ne pa da zvišajo vsem na 100/20. Da nebo pomote, vsakemu posebej privoščim. To, da bi moralo biti za TV bolj odprta pipica ni neka dobra volja Telekoma, to je navadna slovenska politika. Dobra volja bi bila, če bi nam res dali nekaj v smislu te promocije na optiki. Pa da vidimo kake težave se bodo pokazale in pustimo Telekomu čas, da jih reši. To bo pa naša dobra volja. Že večkrat sem zapisal, da ponujam svojo linijo v test. Samo pri meni bi morali testirat več kot 40/20. Ker to dela brez težav...

In zakaj ta promocija sedaj? Ne zato, ker nas ima Telekom tako rad, oz. vas na optiki, tudi ne zato ker avgusta to ni šlo, septembra pa čudežno gre. Razlog je konkurenca na optiki in kablu. In zaradi konkurence na bakru mi nismo dobili nič... In sem prepričan, da je Telekom moral čez marsikatero oviro, da vam to lahko sedaj ponudi. Sedaj pa naj hitro zavihajo rokave in še nam na bakru kaj ponudijo...
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2014, 08:54
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Glej popolnoma te razumem in se strinjam s tvojim mnenjem. Moje mnenje je, da nek domači uporabnik nikoli ne bo znal izkoristiti 20 / 20 Mb linije kje šele 100 / 20 Mb ali 100 / 100 Mb. Takšne hitrosti potrebujejo podjetja, da so lahko konkurenčna. Pri domačem uporabniku se pa gre največkrat samo za piratstvo.

Konkurence med optiko in bakrom pa tako že dolgi ni in na to opozarjam. Že samo razlika med ceno in starostjo storitve je bedarija.

Večina ljudi, ki smo na bakru bi bila zadovoljna že če bi nam omogočili istočasno gledanje 2 ali 3 televizorjev na HD brez, da ima zadeva težave s prebavo.

To z optiko in paketi DO je pa tako ali tako popolna bedarija na kar sem že opozoril v eni izmed objav (morda je tudi ta objava izginila). Tehnika vemo kaj omogoča in tukaj ni izgovorov, da vam jemljejo na hitrosti zaradi televizorjev.

Odlično je, da gre tebi več kot 40 / 20 Mb, moji parametri na trenutni liniji so bolj okoli 48 / 8 Mb če se ne motim. Verjetno si precej blizu centrale?

Kakorkoli že jaz sem zato, da tudi nam na bakru ponudijo konkurenčne pakete z optiko. Naj se hitrosti začnejo 4 / 2 Mb ker ima veliko ljudi že z doseganjem tega težave ampak naj se končajo pri neki višji hitrosti za normalno in razumljivo ceno. 50,00 EUR za dodatek 40 / 20 vsaj zame ni in ne bo nikoli sprejemljivo.

Nazadnje uredil mnheia : 18.09.2014 ob 08:58.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2014, 12:57
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

hitrost do 100 je zaradi zastarele opreme na centrali in vecina nas ima se inboxe 50 kateri so pravtako 100Mbitni. To je pac to ko hoces 30cent na opremo prisparati. Glede nato da jih je vecina sprejela DO tudi na optiki se dobenmu ne mudi zamenjati opreme, ce nebojo kar uvedli standard DO kot fiksno foro tudi pri bodočih paketih 120,150Mbit.

Je kr grozno gledat da imas pri treh tvjih se samo borih 52Mbit na 100Mbit optičnem paketu. Sploh kot konkurenca teh problemov nima zaradi ze v osnovi boljse opreme.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2014, 13:47
uporabnastran Uporabnik uporabnastran ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 44

Hitrost 1Gbps/20Mbps (TopTrio 1G) je na voljo zgolj v Ljubljani, Kranju, Domžalah, Grosuplju, Slovenj Gradcu, Mariboru (Tezno), Novi Gorici, Novem mestu in Izoli. Le kakšno FTTH omrežje so gradili?

Več: http://bit.ly/1mfmcEX

Nazadnje uredil uporabnastran : 18.09.2014 ob 13:51.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2014, 14:20
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

100Mbitno še žntjič.
Odgovorite s citatom
Staro 18.09.2014, 15:12
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.209

Saj vem da so to le "mokre sanje" pa vseeno, jaz pa verjetno še marsikdo bi bil zadovoljen že s tem, da se profili nastavijo tako da IPTV ne odžira hitrosti interneta če seveda linija to dopušča aka enak sistem kot ga ima T-2.

Nazadnje uredil g33k : 18.09.2014 ob 19:02.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
novi, optika, paketi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika v Šmarju-Sap nescafe O storitvah 0 24.11.2013 12:51
novi paketi internetnih povezav codeguru O storitvah 10 14.04.2011 18:39
Novi (verjetno dražji) TV paketi jaznanetu SiOL TV 16 27.09.2010 13:45
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 06:18
Se nam v kratkem obetajo novi paketi? ali_baba O storitvah 22 20.01.2007 14:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:06.