Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 07.09.2014, 18:51
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Novi paketi optika ?

Saj je že nekaj časa jasno, da je bila hitrost 100/20 DO. Zato tudi manjša cena za nadgradnjo. Hitrost 50/20 pa ni DO. Problem je pa oprema, ali modem, ali v centrali, nekaj je 100 Mb... In zato tudi rezultati okoli 94Mb. Ker 100% prepustnosti nebo tudi na optiki. Tudi sedaj, ko/če bo hitrost 1Gb, nebo na speedtestu nikoli točno toliko. Pri manjših nadgradnjah pa bo bližje naročeni hitrosti...
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 18:21
l0jzi17 Uporabnik l0jzi17 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 109

Žal sprememb za pakete ali dvig sihrinozacije vdsl2, to leto ne bo nič, saj mi je ta podatek zagotovil na tehnični podpori citiram njegov stavek " Zaenkrat ni v planu. Težava pa je tudi v tem da na bakru tehnološko ni več veliko rezerve za dvig."
LP
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 18:38
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a l0jzi17 Prikaži sporočila
Žal sprememb za pakete ali dvig sihrinozacije vdsl2, to leto ne bo nič, saj mi je ta podatek zagotovil na tehnični podpori citiram njegov stavek " Zaenkrat ni v planu. Težava pa je tudi v tem da na bakru tehnološko ni več veliko rezerve za dvig."
LP
Čisto verjamem da ne planirajo sprememb.

Ne morem se pa strinjati da ni nič rezerv za dvig.
Kakor kje.... Res ni tako kot na optiki, a tudi nekako ne pričakujemo zaenkrat takšnih hitrosti.
Če pri meni na dveh kilometrih gre do 50Mb ,potem gre bližje centrali še višje.
Se pravi 40Mb brez vsakega problema.

Tako naj naredijo kot so na optiki. na optiki so do 31.01.2015 odprli do 100Mb. Bakrašom pa naj nam vzdignejo vsaj na 40Mb .

Drugače spoštujem osebje na tehnični pomoči, a verjemi da za spremembe ne bodo izvedeli dosti prej kot mi če sploh.
Sem že doživel da so bili presenečeni ko sem jim dopovedoval o kakšni novosti.

Če že kdo potem ,če dobiš pravega sogovornika vedo o spremembah več na info.

lp

Nazadnje uredil cveto : 08.09.2014 ob 18:41.
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 19:42
Uporabnik

Tudi jaz mislim, da letos nebo nič novega na bakru. Če drugega ne, bodo imeli dosti dela s tem, da uredijo vse za nove pakete na optiki. Potem se bodo pa bakru verjetno posvetili. Da ne pozabimo, minilo je manj kot leto ko so nam hitrost povečali. Tako da se vseeno nekaj trudijo. Če bi par malenkosti popravili, bi bilo tudi manj negodovanja na bakru...
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 20:19
Mojster

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Tudi jaz mislim, da letos nebo nič novega na bakru. Če drugega ne, bodo imeli dosti dela s tem, da uredijo vse za nove pakete na optiki. Potem se bodo pa bakru verjetno posvetili. Da ne pozabimo, minilo je manj kot leto ko so nam hitrost povečali. Tako da se vseeno nekaj trudijo. Če bi par malenkosti popravili, bi bilo tudi manj negodovanja na bakru...
Vsaj iz svoje strani lahko rečem da trenutno ne gre za negodovanje.

Trenutno špila vse v nulo.

Gre za bombončke,bombončke......

Na optiki malo "rajcanja" z 100Mb.

No mi bi pa vsaj recimo mali bombonček v obliki vsaj 40Mb..

Pa prosim da ne bo kdo rekel kako smo požrešni ,da njemu pa ne gre več kot 10Mb.
Jaz tudi nimam optike in sem vesel za one ko so dobili 100Mb.
Kolikor pač gre kje.

lp

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 20:57
Uporabnik

Se strinjam. Teh 40 Mb, ki jih že ponujajo bi bilo odličen začetek. Potem bo pa tehnologija poskrbela, da bomo imeli hitrosti, ki jih potrebujemo. Da nebomo gledali koliko televizorjev prižgati in če bo ostalo kaj za internet. Upam, da nebomo čakali dolgo...
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 21:03
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Saj se tudi za paket top trio giga še ne ve točno kako in kaj,na spletnem pogovoru nisem izvedel nič.
Nisem dobil odgovora ali centrala podpira to hitrost,drugo pa je bil odgovor,da tak paket ne obstaja.
Ko sem omenil forum,sem dobil pa odgovor,da paketa še ne ponujajo,kar sam tudi dobro vem,tudi o ceni paketa se ni dalo nič izvrtat.
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 21:27
Mojster

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Saj se tudi za paket top trio giga še ne ve točno kako in kaj,na spletnem pogovoru nisem izvedel nič.
Nisem dobil odgovora ali centrala podpira to hitrost,drugo pa je bil odgovor,da tak paket ne obstaja.
Ko sem omenil forum,sem dobil pa odgovor,da paketa še ne ponujajo,kar sam tudi dobro vem,tudi o ceni paketa se ni dalo nič izvrtat.
Dobro pustimo zdaj giga.... Dal so pa 100Mb za lušte delat... Pa kdor res življensko rabi je že prej itak sam naročil 100Mb.

Giga pa bognedaj da bi bil poceni bi ga nekateri naroćili samo da bi lahko ptem speedteste limali povsod.

Malo realnosti tudi ne škodi.
Lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.09.2014, 21:35
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Vsaj iz svoje strani lahko rečem da trenutno ne gre za negodovanje.

Trenutno špila vse v nulo.

Gre za bombončke,bombončke......

Na optiki malo "rajcanja" z 100Mb.

No mi bi pa vsaj recimo mali bombonček v obliki vsaj 40Mb..

Pa prosim da ne bo kdo rekel kako smo požrešni ,da njemu pa ne gre več kot 10Mb.
Jaz tudi nimam optike in sem vesel za one ko so dobili 100Mb.
Kolikor pač gre kje.

lp

lp
Sam bi bil osebno zelo zadovoljen že če bi odprli na ene 25 - 30 Mb, da bi se dalo recimo dva televizorja na HD in internet popolnoma normalno uporabljati. Pa tudi upload bi lahko dvignili na 5 Mb kot je že bilo par mesecev nazaj.

Sicer pa kot sem že napisal vsem na optiki - uživajte dokler lahko =).

Nazadnje uredil mnheia : 08.09.2014 ob 21:37.
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2014, 07:18
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Saj je že nekaj časa jasno, da je bila hitrost 100/20 DO. Zato tudi manjša cena za nadgradnjo. Hitrost 50/20 pa ni DO. Problem je pa oprema, ali modem, ali v centrali, nekaj je 100 Mb... In zato tudi rezultati okoli 94Mb. Ker 100% prepustnosti nebo tudi na optiki. Tudi sedaj, ko/če bo hitrost 1Gb, nebo na speedtestu nikoli točno toliko. Pri manjših nadgradnjah pa bo bližje naročeni hitrosti...
Glede samih hitrostih, ki jih vam izmeri Speedtest.net.
Pri teh meritvah je potrebno vedeti par osnov TCP/IP protokola. Na 100Mbit/s povezavi vam razni speedtesti ne bodo nikoli pokazali več kot 92-94 Mbit/s ker je potrebno pri samem prenosu upoštevati TCP overhead.
Če bi hitrost merili na sami ethernet kartici (naredite tcpdump in poglejte) boste videli, da je prenos res cca. 100Mbit/s (to je bruto hitrost). Nato je potrebno iz samih ethernet paketkov izluščiti uporabne podatke in odstraniti vse ostale stvari, ki so namenjene samem TCP protokolu (6 byte dest addr, 6 byte src addr, [4 byte optional 802.1q VLAN Tag], 2 byte length/type, 4 byte CRC ...) nam ostane NETO hitrost, ki jo vidite na speedtestu. Sedaj večji kot so paketi (jumbo) manj % bo overheda in bolj se boste približali teoretični hitrosti linka.
Torej če vam pokaže test 93 Mbit/s je to čisto OK saj to pomeni, da imate 100Mbit/s fizično povezavo.
Če bi želeli imeti 100Mbit/s NETO hitrosti bi morali imeti pri (1024b paketkih) nekje 6-7 % večjo povezavo. Se pravi BRUTO link bi moral biti nekje 107 Mbit/s.

Enako bo na prihajajočem GIGA paketu. V tem primeru je fizični link 1 Gbit/s in speedtest bo v tem primeru pokazal cca 920-940 mbit/s (odvisno od velikosti paketov).

http://packetpushers.net/tcp-over-ip...idth-overhead/
http://sd.wareonearth.com/~phil/net/overhead/

Malo teorije, da boste v prihodnje vedeli od kod Speedtestu rezultati .

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
novi, optika, paketi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika v Šmarju-Sap nescafe O storitvah 0 24.11.2013 12:51
novi paketi internetnih povezav codeguru O storitvah 10 14.04.2011 18:39
Novi (verjetno dražji) TV paketi jaznanetu SiOL TV 16 27.09.2010 13:45
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 06:18
Se nam v kratkem obetajo novi paketi? ali_baba O storitvah 22 20.01.2007 14:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:14.