Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.09.2014, 10:14
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094
Privzeto Re: Novi paketi optika ?

Se ne obadam, ker moja centrala nima podpore.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2014, 10:57
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Pa imaš doma opremo, katera bo zmožna obdelave takšne količine podatkov v realnem času?
Sem si doma postavil Gb mrežo pa se datoteke med računalnikom in NAS diskom niti približno ne prenašajo s tam 120 MB/s. Kaj mi torej pomaga možnost prenos 1000 Mb/s če pa tega mrežni kartici v računalniku in NAS disku ne moreta prebaviti. Lahko si seveda kupim novo mrežno in nov NAS disk, a potem to ne bo več v rangu nekaj sto € ampak v rangu nekaj tisoč €.

PS- pa tudi ne vidim, zakaj bi potreboval takšno hitrost interneta. Novice berem veliko počasneje. On line igre rabijo nekaj sto kb/s. Direktni pretok videa preko spleta v 4K tehniki ne presega 20 Mb/s. Kakšen torrent z video vsebino standardne velikosti pa je tudi v 10 in nekaj minut na disku. Da pa bi se ukvarjal z nadaljnjo prodajo interneta pa nimam namena.
Saj tu je ravno caka. Ni pomembno kakšen download dajo. 100 Mb, 1Gb, al pa 10 Gb... Vse nad 100 Mb ima samo eno praktično vrednost - za speedteste. Da se lahko pred prijatelji pohvališ jaz mam pa večjega. V smislu velikost avtomobila za otroke... S 100 Mb linijo napolniš 1 TB disk v 1 dnevu. Pol boš pa vse brisal in na novo snemal? Ni smiselno. S hitrejšo linijo je pa še večji absurd. Tako, da je vseeno kako linijo dajo.

Čisto druga zgodba je pa upload. In to tudi ponudniki vedo. In zato toliko nižje vrednosti uploada v paketu. Ker kdor se zna iti pirata bo lahko celotni upload, ki ga dobi na voljo zasedal 24 ur vsak dan v letu. In tu sploh ni problem prostor, ki ga imamo na disku. Pravzaprav je edino kar je potrebno, da Telekomu zafilajo celo linijo, da pustijo računalnike prižgane. Ostalo se samo naredi. Tu je pa potem razlika, ali dajo 10.000 uporabnikom upload 20 Mb, 100 Mb ali 1Gb... Za domačo rabo je pa 20 Mb več kot dovolj.

Glede uploada je pa nekaj rešitev, ki pa nobena ni optimalna. Ali zakupijo 10 krat več linij kot se v resnici potrebuje, ali dajo vsem 20 Mb uploada, ali dajo več uploada in omejijo mesečni promet, ali blokirajo torrent promet, ali pa pustijo, da torrenti zafilajo linije in nebo nikomur delalo nič, kljub temu da so na optiki... Za Telekom in uporabnike je trenutni način najboljši...

Nazadnje uredil goran1111 : 10.09.2014 ob 11:00.
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2014, 13:27
shon Uporabnik shon ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce shon
Član od: May 2007
Sporočila: 283

Ja mi na OŠO pa se lahk za tole nadgradnjo kr obrišemo pod nosom, sem klical na telekom, pa mi je gospa rekla, da je storitev možna samo na optiki, ki jo je gradil telekom. Pa kaj smo mi kakšni drugorazredni naročniki, ker ostale storitve top trio pa lahko enako uporabljamo....
Odgovorite s citatom
Staro 10.09.2014, 13:33
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Citat:
Objavil-a shon Prikaži sporočila
Ja mi na OŠO pa se lahk za tole nadgradnjo kr obrišemo pod nosom, sem klical na telekom, pa mi je gospa rekla, da je storitev možna samo na optiki, ki jo je gradil telekom. Pa kaj smo mi kakšni drugorazredni naročniki, ker ostale storitve top trio pa lahko enako uporabljamo....
Pri OŠO omrežjih morat telekom plačevati najmenino OŠO operaterju. Če bi želel Telekom dvigniti hitrost na OŠO omrežjih bi mu operaterji to fajn zakasirali...
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2014, 06:21
joze Uporabnik joze ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 238

Citat:
Objavil-a asterix Prikaži sporočila
Pri OŠO omrežjih morat telekom plačevati najmenino OŠO operaterju. Če bi želel Telekom dvigniti hitrost na OŠO omrežjih bi mu operaterji to fajn zakasirali...
Dej no. Upravljalec omrežja je GVO, ki je hčerinska družba Telekoma. Ne zagovarjaj jih, to je navadna nategancija in diskriminacija.
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2014, 06:27
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Citat:
Objavil-a joze Prikaži sporočila
Dej no. Upravljalec omrežja je GVO, ki je hčerinska družba Telekoma. Ne zagovarjaj jih, to je navadna nategancija in diskriminacija.
GVO opravlja samo nekaj omrežij. Večino jih imajo v lasti privat firme. Kar nekaj omrežij je, ki tehnično niti ne morejo zagotoviti vsem uporabnikom 100 Mbit/s...
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2014, 07:10
japke Uporabnik japke ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce japke
Član od: Oct 2006
Sporočila: 183

Citat:
Objavil-a shon Prikaži sporočila
ehh.. sem vedel, da je neka caka. Spet smo mi na OŠO degradirani.
ni popustov AMZS ipd., ni nič, samo visoke položnice.

malo mi to že preseda in razmišljam o preselitvi na druga 2 OP.
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2014, 09:16
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Citat:
Objavil-a japke Prikaži sporočila

Misliš, da bo tam kaj bistveno drugače? Poglej si cene pri T2, če priključen na njihovo optiko ali pa ne.

Če je lastnik omrežja in lastnik storitev ista pravna oseba ji ostane celotni znesek tvoje naročnine, če pa sta to dve različni pa del zneska tvoje naročnine pobere lastnik omrežja. Tako ima lahko npr. Telekom na OŠO ali T-2 na Siol optiki ali... celo manjše dohodke od naročnine, kot na svojih omrežjih, kljub popustom katere nudi svojim naročnikom.

PS- pritisnite na lastnika omrežja, da vam on da kakšen popust
Staro 11.09.2014, 09:19
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a japke Prikaži sporočila

Presedlaj na baker, če ti je prehudo na optiki...
Boš lahko koristil popust AMZS,.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2014, 09:30
japke Uporabnik japke ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce japke
Član od: Oct 2006
Sporočila: 183

eh, ni fora v popustu AMZS. gre za različna obravnavanja. Kot da sem sedaj jaz kriv, da telekom ni gradil pri nas omrežja.
Glede na to, da bi infrastruktura in operativa morala biti ločena, (tako kot je pri elektriki, železnicah ipd..) bi morali biti vsi obravnavani enako. pa nismo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
novi, optika, paketi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika v Šmarju-Sap nescafe O storitvah 0 24.11.2013 12:51
novi paketi internetnih povezav codeguru O storitvah 10 14.04.2011 18:39
Novi (verjetno dražji) TV paketi jaznanetu SiOL TV 16 27.09.2010 13:45
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 06:18
Se nam v kratkem obetajo novi paketi? ali_baba O storitvah 22 20.01.2007 14:47

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:26.