Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.08.2016, 19:33
trix Uporabnik trix ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2016
Sporočila: 30
Privzeto Rešitve za tiste s počasnimi povezavami

Pozdravljeni,

Od centrale sem kot podezeljec oddaljen 2800m in preko ADSL dobim na Telekomu ven slabih 10Mbps kar je sicer solidno. Peak streami siol TVja za SD programe so do 3Mbps, zelim si imet se eno TV torej bi to odziralo 6Mbps, ostane 4Mbps za net. Glede na to da imam eno TV 55'' drugo pa 37'' in MegaHD shemo bi bilo smotrno tudi gledat HD programe, kateri bi internet naredili prakticno neuporaben, verjetno pa tudi TV brez kockanja ne bi delal. Torej gledanja HD programa in druge TV si ne morem privoscit zaradi hitrosti, ki je enaka ze odkar imamo internet, edino kolikor se je spremenila minimalno zaradi novejsih ADSL tehnologij.

Televizije kupujem 4K 55'' na njej pa bom moral gledat SD poc od programa, a ni to zalostno? Mesta pa grejo od 10-20-50-100-200-500Mbps zdaj ze 1-10 Gbps.

Kaksne imam moznosti, da se dogradi kaksno novo centralo, blizjo, da bi imel vsaj VDSL in kaksen strosek bi to uporabnikom predstavljalo in koliko bi jih moralo biti? Na koga se sploh morem obrniti? Kaj pa tale nova GPON optika? Mogoce kaksni LTE modemi za support navadnemu, brez nekih neprakticnih omejitev? Obstaja kaksna resitev za nas z zastalimi povezavami? Geografsko se gre konkretno za obmocje med Visnjo Goro in Ivancno Gorico.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 24.08.2016, 20:19
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Rešitve za tiste s počasnimi povezavami

SLO realnost. Telekom je veliko € pognal na jugu. Dobički pa grejo v proračun namesto v izgradnjo omrežja doma...

Razdalje je kar velika. Si probal VDSL2b, če je možen? Je pa razdalja zanj glede na podatke, ki so krožili kar velika. Pred časom je bilo potrebno naročiti DL večji od 1MB, da so preklopili, če je na centrali oprema. Kako je trenutno pojma nimam. Bo kdo drug povedal oz. če je na tej razdalji sploh še kaj prednosti v primerjavi z ADSL2. Meni so s tem pred leti dodali cca. 5MB in nekaj stabilosti na liniji. Kocke, ki so se pojavljale v zadnje pol leta na ADSL2 so s preklopom na VDSL2b povsem izginile. Super upgrade za tisti čas in situacijo.

Tudi v mestih marsikje ni situacija rožnata.
Lokalna politka je verjetno tista, ki tu še največ lahko naredi, da se prej kaj premakne. A glede na trenuten tempo optika oz. krajšanje lokalne zanke še zlepa ne bo doseglo vseh vasi in od central bolj oddaljenih mestnih ulic. Pri nas so se pred dobrimi 10 leti občinarji dogovorili s T-2, da so ob izgradnji kanalizacije polagali tudi cevi za optiko. Šele v zadnjih 2 letih dokončujejo kar ob "bankrotu" 2008 niso in počasi nadaljuje po drugih delih sicer podeželske občine saj je tudi občini zmanjkalo sape za kanalizacijo dokončat.
10 MB je res malo. Sam sem bil na ADSL2 na 13 in kasneje na VDSL2b na cca. 18 MB. A (le) kakih 2000 m od centrale.Tu se je že dalo mal pokombinirat (prek neuradni predvajalnikov) in kadar drugi niso gledali TV gledat polne HD. Pri 10 MB pa res nimaš kaj. Če ti gre skozi en mini HD in SD si lahko že srečen. Za net pa edino za pošto ostane. Morda pa ti gre (za gušt) kak nekomprimiran HD celo skozi? Ne vem kakšni so sedaj stremi, ker sem kot rečeno že (skoraj) 2 leti na T-2.. A se bojim, da bodo kocke.

Jah kupovat 4k ekran je trenutno neglede na povezavo smiselno edino v smislu, da bo pred iztekom življenske dobe možno gledat tudi 4k še kje drugje razen posnetkov na YT.

Nazadnje uredil rock : 24.08.2016 ob 20:23.
Odgovorite s citatom
Staro 24.08.2016, 20:39
Novinec

VDSL pomoje ne bi sel skozi, mogoce bi 1 Mbit dobil, UL bi bil bolj problem dosect verjetno.

4K pa HDR vsebine so tud na Netflixu pocasi, vse vec. TVji niso spet tako dragi da bi si na racun siol tvja moral vzet 1080p tv, tudi upskalirajo SD program boljse kot FHD TV v 5 letih pa tut imam kancek upanja, da se kaj premakne.

Ne vem, LTE pomoc navadnemu modemu bi bila se neka najbolj verjetna resitev, ce imajo kaj takega sploh v ponudbi. Imam pa verjetno tudi predobro hitrost, da bi reskirali tisto obremenjevanje antene.

Zal se stvari ne razvijajo premosorazmerno. Tehnologija samo raste, zahteva vse vec BW, ISPji pa tega niso sposobni nudit. Ko bi se vsaj kaj susljalo o optiki, pa bi si reku, aha, sej cez 1 leto ali dve pa bo, tako pa ni bas dosti upanja zaenkrat
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2016, 17:54
Mojster

VDSL2b bi bilo pomoje za probat ali pa vsaj vprašat. Mogoče bi pa dobil toliko, da bi ti vsaj 2 mini HD sočasno šla skozi. Ko rabiš net pač gledaš SD. Seveda pa ne moreš prek neta gledat kakovostnega pretočnega videa. Ne moreš rabit live P2P (no ta je na xDSL itak problem zaradi UL.... Ko gledaš video prek PC pač ne gledaš IPTV,... Druge ni dokler ti nekdo ne pripelje boljše povezave.

Sicer pa kontaktiraj tehnično pomoč prek tega foruma. Morda izveš kaj zanimivega in uporabnega. Sam imam v nasprotju z ostalimi variantami super izkušnje s tem komunikacijskim kanalom. Marsikaj se je rešilo "tiktak", marsikaj se je izvedelo, da so stvari šle bolje kot bi sicer.
Staro 25.08.2016, 20:53
Novinec

Vprasal sem, pa dvomijo, nekaj so sicer ponujali bolj v smislu 'pa se sam prepricaj' ampak tisti kaksen mega se vedno ni resitev, ki jo iscem Bom pa res probal, ko naslednjic modem odnese. Kaj pa je miniHD, to kar pac oddajajo kot HD?
Odgovorite s citatom
Staro 25.08.2016, 22:23
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.683

Minihd je hd na bakru, torej to kar pride do mene, tebe in takih ki nismo na optiki. Požre ti pa nekje 6 mb...
Torej pri tebi v ideali bi šel skozi en minihd, en sd pa 1 mega ti ostane za net. Ampak...
Staro 29.08.2016, 10:43
Mojster

http://www.gorenjskiglas.si/article/...160829768/1026
sotrpini z drugega konca LJ-kotla
10 MB (? koliko v Šinkovem turnu sploh dosega 10 MB) je očitno za našo državo in njene firme to s čemer mora biti vsak zadovoljen in malodane lepo tiho. € gredo na "druge kupe" in ne v dobrobit državljanov. Sicer pa smo leta nazaj na tem forumu brali kolikor mi je znano nekdanjega PR-ovca TS, ki je tedaj trdil da več kot 8 MB nihče ne rabi. Tam nekje okoli 2005 je bilo to verjeeno. Bi bilo treba najti arhiv stare izvedbe foruma.
Staro 30.08.2016, 10:36
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.384

Citat:
Objavil-a trix Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

Od centrale sem kot podezeljec oddaljen 2800m in preko ADSL dobim na Telekomu ven slabih 10Mbps kar je sicer solidno. Peak streami siol TVja za SD programe so do 3Mbps, zelim si imet se eno TV torej bi to odziralo 6Mbps, ostane 4Mbps za net. Glede na to da imam eno TV 55'' drugo pa 37'' in MegaHD shemo bi bilo smotrno tudi gledat HD programe, kateri bi internet naredili prakticno neuporaben, verjetno pa tudi TV brez kockanja ne bi delal. Torej gledanja HD programa in druge TV si ne morem privoscit zaradi hitrosti, ki je enaka ze odkar imamo internet, edino kolikor se je spremenila minimalno zaradi novejsih ADSL tehnologij.

Televizije kupujem 4K 55'' na njej pa bom moral gledat SD poc od programa, a ni to zalostno? Mesta pa grejo od 10-20-50-100-200-500Mbps zdaj ze 1-10 Gbps.

Kaksne imam moznosti, da se dogradi kaksno novo centralo, blizjo, da bi imel vsaj VDSL in kaksen strosek bi to uporabnikom predstavljalo in koliko bi jih moralo biti? Na koga se sploh morem obrniti? Kaj pa tale nova GPON optika? Mogoce kaksni LTE modemi za support navadnemu, brez nekih neprakticnih omejitev? Obstaja kaksna resitev za nas z zastalimi povezavami? Geografsko se gre konkretno za obmocje med Visnjo Goro in Ivancno Gorico.

lp
Živjo,

v ZS nam sporoči svojo kontaktno številko in točen naslov in bomo preverili možnosti.

LP, Ana
Staro 01.09.2016, 18:14
Novinec

Poslano,

danes sem na omenjenem obmocju opazil Terra-in avto in 2 bagra. Sicer na osamelem podrocju vasi s samo 1 hiso, pa se ta je uporabljena kot vikend.

Lazno upanje itak najbrz
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2016, 14:15
Novinec

No, KONCNO sem dobil en bolj konkreten odgovor iz sektorja skrb za uporabnike.

Pravijo, da do konca letosnjega in naslednjega leta ni nacrtovano nic, se pravi do konca 2017, za 2018 in naslednja leta pa sele proucujejo moznost, ne namero za izgradnjo. Se pravi - ne bo nic Takrat bo ze ene 80K TV zunaj, jaz pa se vedno na SD programu, upam, da se lahko vsaj na Kineze zanesem, da naredijo cudezen upscaling engine

Pravijo tudi, da je nadgradnja za objekte umaknjene iz mest za 1000m in več draga. In se zahvaljujejo za razumevanje

O ponudbi kaksnih LTE modemov za support bakrenemu ali kaksno tako, zacasno resitev, pa ocitno ne vidijo.

Svaka cast

Nazadnje uredil trix : 11.10.2016 ob 14:20.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
počasnimi, povezavami, rešitve, tiste

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
ste ljubitelj krizank in zakaj ne?! Jerok Prosti čas in igre 26 06.04.2006 14:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:08.