Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 20.06.2006, 21:28
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681
Privzeto Re: nova vera?

Citat:
Objavil-a dkivi
če se ne motim gre za religijo oriž (fonetičen zapis)izhaja iz afrike je pa najbolj razširjena v nigeriji,braziliji,haitiju,na floridi....prakticirajo vudu in santerio je religija ki časti žensko in ženski princip..
jep, nekako tako se je vse skupaj slišalo
dkivi, hvala
Staro 20.06.2006, 23:45
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a sJavorshek
Vem, da bo mal off topic, ampak, če se bo uvedu tale davk na verstva, k so registrirana v sloveniji, prsežem, da ustanovim svojo cerkev.

In zarad tega tut po moje nova vera.

Se kdo jav za mojo ovčico. :D
Ma kaj to o davku je resno in kaj tocno naj bi se moralo placevati in komu?
Staro 20.06.2006, 23:50
Banned

v Glavnem jaz sem bil proti moji volji krscen, tako, kot vec kot polovica "vernikov" na svetu in oni me imajo kao za vernika? In jaz bi se mogu sam izbrisati nekako iz vere v katero sploh nisem stopu zavedno, temvec po volji starsev? Pa kaj to je sploh vera, ali tiranija? Saj niso niti spostovane osnovne clovekove pravice, do izbire vere, saj ti je le ta vsiljena in to lahko jaz govorim iz lastnih izkusenj!
Staro 21.06.2006, 21:52
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

kdo ti zdaj brani svobodno izbiro vere? tistih nekaj neprijetnosti v povezavi z izpisom najbrž ne predpostavlja nepremagljivo oviro Da ti ni na poti le tvoja osebna lenoba?
Staro 21.06.2006, 23:14
Banned

Citat:
Objavil-a pk
kdo ti zdaj brani svobodno izbiro vere? tistih nekaj neprijetnosti v povezavi z izpisom najbrž ne predpostavlja nepremagljivo oviro Da ti ni na poti le tvoja osebna lenoba?
Len sem glede tega, da bi se moral svobodno odreci kao veri, "kateri misli cerkev, da jaz pripadam uradno".

Drugace pa lepo svobodno izberem, da ne bom verjel v nobeno iz obstojecih ver, k vecjemu le svojo, ce si jo bom izmislu.
Staro 22.06.2006, 08:40
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a pk
jaz sem napisala pred leti "prijetno" pisemce v cerkev, kjer sem krščena, kjer sem pojasnila da nočem biti član religije, ki v svojih vrstah podpira pedofile, grabežljivost in vojne ...
odgovora sicer nisem dobila ... počutim se pa mnogo bolje ...
Staro 22.06.2006, 09:02
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Kar pozabi na tak spas. Krst je sveti zakrament in kot taksen neizbrisljiv. Isto, kot cerkvena poroka, katere ni mozno razveljavit. Ko si not, si not. Ampak mene to ne moti, ker cerkev ne posilja na dom nikakrsnih letakov, reklam in podobnega sranja, kot to pocnejo raznorazni rutarji, hardiji, harveynormani, mercatorji itd. in to dejstvu navkljub, da jim nisem nikdar dal svojega naslova niti izrazil zelja ali zanimanja po tem, da bi me na dom obvescali o svoji ponudbi.
Staro 22.06.2006, 09:31
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
Kar pozabi na tak spas. Krst je sveti zakrament in kot taksen neizbrisljiv. Isto, kot cerkvena poroka, katere ni mozno razveljavit. Ko si not, si not. Ampak mene to ne moti, ker cerkev ne posilja na dom nikakrsnih letakov, reklam in podobnega sranja, kot to pocnejo raznorazni rutarji, hardiji, harveynormani, mercatorji itd. in to dejstvu navkljub, da jim nisem nikdar dal svojega naslova niti izrazil zelja ali zanimanja po tem, da bi me na dom obvescali o svoji ponudbi.
a veš ... tega o zakramentih ne kupim ...

če v to verjameš in daš temu težo, potem zgornje drži, če pa v to ne verjameš, pa nima nobene svetosti ...
zakaj bi pa krst RKC-ja imel večjo vrednost kot krst v drugi religiji ...

nisem cerkveno poročena, pa se vseeno držim svoje obljube ... da ne govorim o tistih, ki so se sveto cerkveno poročili, pa se javno hvalijo s svojimi podvigi ...

torej, ne bi se ravno strinjala s tem, ko si not si not ...
notri si, ko v to verjameš in tudi delaš tako, kot se zapoveduje ...

in večina jih je zunaj kjub papirjem ...

kar se pa trgovskih firm tiče niso pa popolnoma nič drugega kot novodobne religije, ki v imenu denarja zbirajo svoje vernike v svoj hram čaščenja najbolj agresivno ravno v času ko tudi RKC poveličuje svoje velike praznike ...
o kakšno naključje ...
Staro 22.06.2006, 09:42
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Vem kaj hoces povedat, ampak zakrament je neizbrisljiv, pa ce to verjames ali ne. Preprosto ni mozno uniciti dokumentacije o tem, da si bila krscena. To mislim s tem, da ko si not si not. Kaksno dajes pa temu tezo in ali se s tem obremenjujes, je pa pac osebna izbira. Jaz se ne in se ne bom toliko casa, dokler se na mojih vhodnih vratih ne namala pismo, kjer pise, da kot kristjan MORAM spakirati zobno scetko in tatezke cevlje ter jit v krizarsko vojno.

Vse o svetosti, enosti z bogom, sprejetjem med izbrance in podobno pa je seveda bulls.hit.
Staro 22.06.2006, 09:46
Uporabnik

sem narobe razumela ... da me pa ne bodo izbrisali, mi je pa jasno ... to pa drži ...

Značke
nova, vera

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:02.