Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Izobraževanje in šola

Izobraževanje in šola znanje, referati, plonkci, matura, izpiti ...

Orodja za teme
Staro 20.06.2006, 18:47
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040
Privzeto ocenjevanje v srednji šoli??

zanima me sledeče ker sem jezen kot hudič.
sina in še nekaj deset trpinov zeza ena prfoksa za SLO.
zanima me sledeče:
ali lahko prfoksa da pisati test na katerem je napisan kriterij in pove da takega ne bo upoštevala, ne pove pa kakšen bo kriteri za ocene.
test je bil standarden ( kar se tiče ocenjevanja) in po tem kriteriju bi sin pisal zelo močno dvojko. ker pa je baba sama rekla, da je zahebana mu je dala cvek.
torej lahko da kriterij kot se ji dvigne svinjski rilec?

vprašanja so pa itak taka , da bi pomojem vsi moje generacije pa tudi mlajši z lahkoto pisali cvek. samo primer vprašanja: kaj je asonanca in primeri asonance? prvič sem videl to besedo??

po 10.členu pravilnika o ocenjevanju piše:

ri ocenjevanju dijakovega znanja mora biti zagotovljena javnost ocenjevanja. Zagotavlja se predvsem tako, da učitelj dijaka:
– seznani z načini ocenjevanja in se z njim dogovori o datumih oziroma rokih ocenjevanja,
– seznani z obsegom učne snovi, ki jo ocenjuje v posameznem ocenjevalnem obdobju,
– seznani z merili za ocenjevanje,
– ocenjuje v oddelku oziroma v učni skupini,
– obvešča o dobljenih ocenah.
Učitelj mora pri ocenjevanju ustnih odgovorov dijakovo znanje oceniti takoj po končanem izpraševanju, pri ocenjevanju pisnih in drugih izdelkov pa najkasneje v sedmih dneh potem, ko jih dijak odda.
Ocene učitelj vpiše v predpisano dokumentacijo takoj, ko dijaka oceni.

me ima, da bi se pritožil pa še tožil to babo za neupoštevanje pravilnika , maltretiranja pubertetnikov in jemanja živcev staršem.

kaj pravite?
Staro 20.06.2006, 19:18
DarkBloom
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: ocenjevanje v srednji šoli??

nej se nauči za štiri pa bo zihr dobil pozitivno.

drgač pa za asonanco so verjetn vsi srednješolci slišal, ki vsaj mal poslušajo pri pouku. Asonanco - ujemanje samoglasnikov ( Pri pesmih )

Nazadnje uredil DarkBloom : 20.06.2006 ob 19:21.
Staro 20.06.2006, 19:47
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

mam brata, ki je sedaj končal 1. letnik gimnazije (hodi na isto gimn. kot jaz) in verjem mi - učitli lahk delajo prav vse kar se jim zahoče in to kar si napisal sploh ni nič kej takega bi lahko rekla. Ko sem še jaz hodila na to gimnazijo je bilo noro, sedaj se mi zdi, da je še vsaj milijonkrat hujše. In pol se greš kot straš mal pritožit si pa to prfoks vzame na znanje in mulca pol še bolj za***ava
Staro 20.06.2006, 19:52
Mojster

Citat:
Objavil-a DarkBloom
nej se nauči za štiri pa bo zihr dobil pozitivno.

drgač pa za asonanco so verjetn vsi srednješolci slišal, ki vsaj mal poslušajo pri pouku. Asonanco - ujemanje samoglasnikov ( Pri pesmih )
ja tudi jaz vem ko sem pogledal v SSKJ.
ne spomnim pa se da bi se mi to kdaj učili v srednji šoli ( je pa res da je to že kar daleč nazaj). lahko bi se naučil tudi za več, ampak ni to bistvo vprašanja.
fantje na strokovne srednje šole niso šli, da bi jih zezal z nekimi nepomembnimi sranji.

žena pravi, da se ponavlja zgodovina. ona je imela na eni bolj boemski srednji šoli zelo zahebano matematkarco. so imeli celo krizni sestanek s starši in vodstvom šole. pa ženska ni kaj dosti popuščala.
no kaznovalo jo je življenje. žena jo je nekaj let po končani šoli videla na TV kako prosi za denarno pomoč, ker njen sin potrebuje nujno operacijo v tujini.
Staro 20.06.2006, 19:53
Mojster

Citat:
Objavil-a Kahla
mam brata, ki je sedaj končal 1. letnik gimnazije (hodi na isto gimn. kot jaz) in verjem mi - učitli lahk delajo prav vse kar se jim zahoče in to kar si napisal sploh ni nič kej takega bi lahko rekla. Ko sem še jaz hodila na to gimnazijo je bilo noro, sedaj se mi zdi, da je še vsaj milijonkrat hujše. In pol se greš kot straš mal pritožit si pa to prfoks vzame na znanje in mulca pol še bolj za***ava
malo bom še počakal potem pa se bom morda pritožil . najprej razredničarki pa ravnatelju pa še zveru bom napisal pismo.
Staro 20.06.2006, 19:54
d3vil_b4b3 Uporabnik d3vil_b4b3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d3vil_b4b3
Član od: Jun 2006
Sporočila: 105

Tut sama hodim na sš in tega prfoksa ne bi smela kot je napisano v pravilniku!
No....glede asonance....to je osnova
na žalost je tako da si nekateri profesorji ukrojijo lastna pravila in si ne dovolijo do živega in takrat dijaku več ni pomoči Če se pritožiš se bo borila tut prfoska in zna se zgodit da ona zmaga.....kar bi blo pa izredno slabo za sina ki bi bil na ta način (pr njej)ožigosan za vse življenje.Bolje se je naučiti in ji dokazati da je navadna k*****.
Pa velik sreče!!!!
Staro 20.06.2006, 19:59
Mojster

Citat:
Objavil-a d3vil_b4b3
Tut sama hodim na sš in tega prfoksa ne bi smela kot je napisano v pravilniku!
No....glede asonance....to je osnova
na žalost je tako da si nekateri profesorji ukrojijo lastna pravila in si ne dovolijo do živega in takrat dijaku več ni pomoči Če se pritožiš se bo borila tut prfoska in zna se zgodit da ona zmaga.....kar bi blo pa izredno slabo za sina ki bi bil na ta način (pr njej)ožigosan za vse življenje.Bolje se je naučiti in ji dokazati da je navadna k*****.
Pa velik sreče!!!!
bolje da ne grem v šolo ker jo bom jaz ožigosal po njuški .
kar se tiče asonance je morda za sedanje srednješolce osnova - priznam da se ne spomnim te besede iz srednje šole. takrat so bili pri nas glavne ocene iz spisov. slovnice smo imeli bolj malo, bolj književnost pa kot sem napisal glavni je bil spis.
pa recimo kaj je argo sem tudi prvič videl.
Staro 20.06.2006, 20:05
Mojster

Citat:
Objavil-a albundy
malo bom še počakal potem pa se bom morda pritožil . najprej razredničarki pa ravnatelju pa še zveru bom napisal pismo.
In kaj misliš, da bo Zver naredu? Nič! Ker dnevno dobi malo morje podobnih pritožb in verjem, da jih sam na kup zlaga.
Dejstvo je, da tile učitli delajo kar čjo kadar se jim dvigne.
Staro 20.06.2006, 20:12
Mojster

Citat:
Objavil-a Kahla
In kaj misliš, da bo Zver naredu? Nič! Ker dnevno dobi malo morje podobnih pritožb in verjem, da jih sam na kup zlaga.
Dejstvo je, da tile učitli delajo kar čjo kadar se jim dvigne.
pol pa hanžku:P
če bi se mi dalo pa če bi imel denar pa bi jo tožil preko odvetnika zaradi nespoštovanja pravilnika......
mal mam čudne ker sem jezen ampak so nekateri res zhebani. upam, da jih bo dosegla palica z druge strani.
Staro 20.06.2006, 20:52
Mojster

Citat:
Objavil-a albundy
pol pa hanžku:P
če bi se mi dalo pa če bi imel denar pa bi jo tožil preko odvetnika zaradi nespoštovanja pravilnika......
mal mam čudne ker sem jezen ampak so nekateri res zhebani. upam, da jih bo dosegla palica z druge strani.
Oo, brez skrbi da jih bo. Če ne prej čez 20 let oz. ko se bo kdo spravu na njihove froce.

Značke
ocenjevanje, srednji, šoli

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:01.