Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 17.05.2007, 10:38
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Slovenska mračna preteklost

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
Samo predlog, tako mimogrede. Kaj ko bi se vsi, ki toliko veste o časih takoj po vojni, raje začeli obremenjevati s prihodnostjo in prenehali z brezplodnim, bebavim obmetavanjem in merjenjem, kdo ima večjega in bolj naravnost. Večina tako ali tako ne znate niti naravnost scat, tako kot pepček, ki je to tebo začel.
Mater, zaradi stvari, ki so se zgodile veeeeliko preden smo bili vsi mi rojeni, ste si pripravljeni oči spraskat, ja kolk časa pa imate, no. Klali in pobijali so tako eni kot drugi, brez pardona, eni malo prej, drugi malo kasneje, na koncu je bila bilanca kar lepo izenačena. Ko se je to enkrat končalo, smo živeli, kot smo, ne bolje, ne slabše a bi lahko šlo v eno ali drugo stran. Sedaj živimo spet drugače. Je bolje, slabše? Težko reči. Imamo več svobode? Hja, relativno in kot kaže, vedno manj, le da sedaj to zavijajo v drug celofan.

Dragi moji, 11 strani smo naklamfali in še vedno stojite na različnih bregovih. Pojdite raje na pivo, kolo, sex (kdor že zna), karkoli in pustite neumnosti, tam kjer so, bo veliko laže. Politike in njihova podtikanja s preteklostjo pa lepo ignorirajte.

Lep dan vam želim.
__________________________________________________ ____________________________________
Lep primer, kako nekateri nimajo stika z realnim svetom.
Nove stvari ki so se zgodile 90-91, sedaj že prihajajo v isto fazo, za katero nekateri pravijo, da bi jo morali pozabiti, ker se je zgodilo pred davnimi leti.
90, 91, pa ni tako daleč nazaj vsebina z drugimi ljudmi je pa ista???
Z TITOM -naprej v lepšo ???????? nekaterim je uspelo!
Staro 17.05.2007, 12:58
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Kaj pa vem, novejšo zgodovino poznam zelo dobro, verjetno nadpovprečno in dokaj neobremenjeno, predvsem obdobje pred, med in po drugi vojni. Star sem ravno prav, da sem dodobra doživel "tekovine revolucije". Vzgojen sem po načelih obeh trenutno nasprotujočih si polov. In še vedno se ne mislim obremenjevati s preteklostjo, ker od tega nimam NIČ. S tem ne mislim materialnih dobrin, za katere sem takrat in sedaj poskrbel sam. Mislim predvsem na neka kvazi moralna zadoščenja, kulturni vzpon in duhovno rast. Ne ga no srat, no. Seveda, sedaj bo nekdo rekel, da sem se verjetno okoristil in še prav bo imel, vedno sem probal iz dane situacije potegniti največ, naj je bil to trd, okruten in tiranski komunizem (mimogrede, juga je furala nek socializem, ne komunizem) ali pa sedanja blaginja tržnega gospodarstva in vse bolj kontrolirane svobode in demokracije. Pa še to, obdobje okoli druge vojne mi je pobralo kar nekaj bljižnih sorodnikov, tako na eni kot na drugi strani, nekaj jih je bilo po vojni postavljeno na hladno, ker so sodelovali pri "Zimski pomoči", sedaj pa jih ponovno odkrivajo, kot vrhunske slovenske umetnike. ***i ga, što ne ubija jaća.

Verjemi, ljubček zlati, z realnostjo imam več kot dovolj stika in sem kar dobro z nogami na tleh. Ti se nekaj napihuješ in pišeš, predno dobro prebereš. Nikjer nisem trdil, da je treba karkoli pozabiti, ravno nasprotno. Le to sem želel dejati, da se s preteklostjo ne sme obremenjevati sedanjosti, ker je to idealno za "Divide et impera".

Mimogrede, pravlino bi bilo S Titom in ne Z Titom. Z Jovanko bi bilo pa prav.
Staro 17.05.2007, 13:31
Uporabnik

Ali mi lahko poveš kako brez preteklosti priti v sedanjost?
Mimogrede: zaradi pravilnosti nastajajo takšna sr..., ki jih potem nekateri izkoristijo in potem poučujejo druge kaj je prav in kaj ne.
Imam pa kompresor,tako da za količino zraka se ni teba bati.
Staro 17.05.2007, 13:35
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Ali mi lahko poveš kako brez preteklosti priti v sedanjost?
Mimogrede: zaradi pravilnosti nastajajo takšna sr..., ki jih potem nekateri izkoristijo in potem poučujejo druge kaj je prav in kaj ne.
Imam pa kompresor,tako da za količino zraka se ni teba bati.
kdo je že zadnjič po tv dobro rekel:
Kdo ne pozna zgodovine jo mora ponavljati . In to je najhuje, ker se zgodovina ponavlja (predvsem slabe stvari).
Staro 17.05.2007, 13:56
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Biz, nic se ne govori o povojnih pobojih. Bili so samo omenjeni kot posledica tekovin revolucije. Sicer pa, ko berem tvoja "izlaganja" neprestano detektiram logiko bivsega pod-oficirja JLA zivecega na Ptuju. Koliko sem falil?
Ptuj je skoraj točen , z oficirjem ali pa kaj drugega z vojsko pa nimam nič skupnega. Od služenja vojaškega roka nisem več prijel strelnega orožja v roke in ga nikoli več ne mislim. Prav tako pa se proti vojski, vojni in nasilju.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 18.05.2007, 01:13
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
V času komunizma sem se šolal. Sosed je šolo dal na klin (v OŠ sva bila sošolca). On je postal avtoprevoznik - mali privatnik in se je kopal v kešu. Mene so preživljali starši z delavsko plačo (oče invalid itd...).

Danes je kapitalizem. Jaz imam akademsko izobrazbo (moja naložba) in se mi zdi logično, da zaslužim več kot včasih prebogati sosed s poklicno šolo. Taki mali privatniki danes niso več bogovi kot včasih. Zahtevnost in odgovornost najinih služb je enostavno neprimerljiva. V socializmu bi v najboljšem primeru še vedno zaslužila približno enako, ali pa bi bil on še vedno na boljšem (ker mu ne bi bilo treba deliti svojih prihodkov med N drugih zaposlenih).
Danes sem si pa jaz lahko naredil hišo, včasih (kot študent) nisem napraskal skupaj niti za bencin za 20 let staro kripo, ki sem si jo btw. moral sestaviti sam z delov z odpada.
Če se ozrem nazaj. Moja mama z dvema otrokoma - delavka v tovarni. Nikoli nobenega izobilja, vendar smo živeli dokaj v redu, nikoli lačni. Z svojo prvo počitniško prakso, sem si kupil kolo in bil srečen, da sem ga sploh uspel kupiti. Niakor ne morem trditi, da sem živel slabo, kljub majhnim denarcem mame, ki ga je znala tako obračati, da si ga ni nikoli izposojala. Kasneje sem na kedit kupil fička in s svojo plačo živel dokaj v redu, čeprav delavsko. Nikoli tarnal, da mi je hudo, čeprav nikoli ni ilo nobenga izobilja. Sem pač živel pošteno od plače. Danes mirno spim, imam službo, stanovanje vendar se ne morem privoščiti eksluzivnih stvari in se jih niti ne želim. Nimam hiše imam pa stanovanje, kar koncu koncev pomeni več ljudi v višji hiši, več rodovitne zemlje za obdelavo Ne jamram danes, nisem jamral v preteklosti, ampak preteklost jemljem kot del razvoja in postopnega napredka v določenem obdobju človeštva. Tako je v zgodovini pač bilo. Razvoj je prinesel nove težave, nove možnosti. tako kot recimo avto sprva ni bil luksuzen ampak nek začetek je le bil. Tako je z življenjem. Nekoč, ko so bile skromne možnosti, je bilo temi primerno življenje. Danes so drugi času in enako temu primerno življenje. Veliko je odvisno tako kot včasih od samih ljudi. Kdor je imel korajžo in se nečesa lotil, je tako uspel kot lahko uspe danes. Kdor je celo življenje cagov, nikoli ne uspe, kdor je znal in imel/a možnost je krade/l in bajno obogatel. Smo pač različni ljudje v različnih časovnih obdobjih, vsako obdobje pa je imelo svoje značilnosti in možnosti. Tako, da je nekdo lahko uspel včasih, nekdo uspe danes, nekdo pa nikoli. Glede na možnosti katere so bile včasih, sem pa sam prepričan, da se je dalo dokaj kvalitetno živeti tudi s skromnimi sredstvi, saj takrat ljudje niso bili niti tako požrtni, niti tako nevoščljivi niti jih ni tehnika tako razdružila, niti jih ni zavist tako skregala. To se dogaja zdaj, ko je po eni strani izobilja na pretek in tisti, ki živijo v izobilju, živijo čisto v drugem svetu, kot ljudje, ki se morajo še vedno boriti za svoj obstoj in kolikor toliko spodobno življenje. Pač izobilje in prevzetnost pokvarita človeka veliko bolj kot revščina in težko življenje. Zato se po moje nikakor ne da dandanašnjih dni primerjati s peteklostjo, ampak lahko le rečemo, bili so časi, ki sodijo v zgodovino, dandanašnji pa živimo primerno današnjim časom, katere bo obsojala ali vrednotila bodoča generacija s popolnoma drugačnimi pogledi in možnostmi za življenje. Seveda so se pa vedno našli nekateri, ki so v vsakem obdobju prepričani, da tako ni prav kot je, se kregajo in preklinjajo trenutno ureditev in možnosti preživetja. To je pa že zgodovinska tradicija, ki pa ne more obsojati zgodovinskega dela preživetja ampak lahko samo usporeja življenje nekoč in življenje danes. Seveda z upoštevanjem vseh okoliščin razvoja, napredka in življenja v določenem času. Zato sem prepričan, da posameznik ne more realno ocenjevati in primerjati zgodovine s sedanjostjo. Razen seveda, če je bil včasih nebogljen revež, ki se je prelevil v lakomneža in goljufa, kar mu je omogočal čas, potem gleda na zgodovino, kjer teh možnosti ni imel, le z vidika stanja, ki ga uživa danes. Vsa preteklost se mu zdi ena velika svinjarija, ker ni imel možnost početi takih stvari, kot jih ima danes. Na splošno pa menim, da smo pri nas v stanju najbolj umazanega kapitalizma, katereg so imeli v Ameriki v letih recimo okoli 1940 in malce dalj in da bodo naše bodoče generacije toliko bolj pametne, da bodo dosegle nek bistven napredek.

Kar posebej izpostavljam, težko je z današnjim načinom življenja in razvoja primerjati zgodovino, katera je v osnovi nudila veliko manj, ker takih možnosti, kot so danes sploh ni bilo. Tudi odnos človeka do človeka je dandanes bistveno manj življenski kot včasih. Ker edino raven za preživetje združuje ljudi in so lahko rečem bolj srečni ter v pomoč eden drugemu brez zavisti, škodoželjnosti in drugim slabostim. Izobilje pa prinaša težave vsem, tako ljudem, kot naravi. Tako smo že v času ko so ljudje nepomemben faktor, kajti važen je le dobiček. Nihče od dobičkarjev pa noče niti slišati, da brez ljudi, ki delajo za njegov dobiček, ne bi bil niti tako bajno bogat, niti ne bi bil tako uspešen.
Staro 22.05.2007, 18:10
Uporabnik

Bravo vsemogočni, tole je eno najboljših pisanj, kar sem jih bral in ni kaj več dodati.
Velja praktično za vse teme.! .
Pozabil si le na tiste, ki bi lahko, pa niso mogli, ker so bili onemogočeni !

Nazadnje uredil kartako : 22.05.2007 ob 18:14.
Staro 23.05.2007, 22:48
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
In to mene sprasuje nekdo, ki je emigriral v Kanado. Iz Ljubezni do Jugoslavije ali Slovenije? Ze to, da si morala razlagat je bilo slabo. Drugace ne bi bilo potrebno karkoli razlagat...
...for love of adventure

...razlagat je se vedno treba, evroti gor al dol
Staro 25.05.2007, 14:57
praviVitez Uporabnik praviVitez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce praviVitez
Član od: Nov 2002
Sporočila: 2.531

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Če se ozrem nazaj. Moja mama z dvema otrokoma - delavka v tovarni. Nikoli nobenega izobilja, vendar smo živeli dokaj v redu, nikoli lačni. Z svojo prvo počitniško prakso, sem si kupil kolo in bil srečen, da sem ga sploh uspel kupiti. Niakor ne morem trditi, da sem živel slabo, kljub majhnim denarcem mame, ki ga je znala tako obračati, da si ga ni nikoli izposojala. Kasneje sem na kedit kupil fička in s svojo plačo živel dokaj v redu, čeprav delavsko. Nikoli tarnal, da mi je hudo, čeprav nikoli ni ilo nobenga izobilja. Sem pač živel pošteno od plače. Danes mirno spim, imam službo, stanovanje vendar se ne morem privoščiti eksluzivnih stvari in se jih niti ne želim. Nimam hiše imam pa stanovanje, kar koncu koncev pomeni več ljudi v višji hiši, več rodovitne zemlje za obdelavo Ne jamram danes, nisem jamral v preteklosti, ampak preteklost jemljem kot del razvoja in postopnega napredka v določenem obdobju človeštva. Tako je v zgodovini pač bilo. Razvoj je prinesel nove težave, nove možnosti. tako kot recimo avto sprva ni bil luksuzen ampak nek začetek je le bil. Tako je z življenjem. Nekoč, ko so bile skromne možnosti, je bilo temi primerno življenje. Danes so drugi času in enako temu primerno življenje. Veliko je odvisno tako kot včasih od samih ljudi. Kdor je imel korajžo in se nečesa lotil, je tako uspel kot lahko uspe danes. Kdor je celo življenje cagov, nikoli ne uspe, kdor je znal in imel/a možnost je krade/l in bajno obogatel. Smo pač različni ljudje v različnih časovnih obdobjih, vsako obdobje pa je imelo svoje značilnosti in možnosti. Tako, da je nekdo lahko uspel včasih, nekdo uspe danes, nekdo pa nikoli. Glede na možnosti katere so bile včasih, sem pa sam prepričan, da se je dalo dokaj kvalitetno živeti tudi s skromnimi sredstvi, saj takrat ljudje niso bili niti tako požrtni, niti tako nevoščljivi niti jih ni tehnika tako razdružila, niti jih ni zavist tako skregala. To se dogaja zdaj, ko je po eni strani izobilja na pretek in tisti, ki živijo v izobilju, živijo čisto v drugem svetu, kot ljudje, ki se morajo še vedno boriti za svoj obstoj in kolikor toliko spodobno življenje. Pač izobilje in prevzetnost pokvarita človeka veliko bolj kot revščina in težko življenje. Zato se po moje nikakor ne da dandanašnjih dni primerjati s peteklostjo, ampak lahko le rečemo, bili so časi, ki sodijo v zgodovino, dandanašnji pa živimo primerno današnjim časom, katere bo obsojala ali vrednotila bodoča generacija s popolnoma drugačnimi pogledi in možnostmi za življenje. Seveda so se pa vedno našli nekateri, ki so v vsakem obdobju prepričani, da tako ni prav kot je, se kregajo in preklinjajo trenutno ureditev in možnosti preživetja. To je pa že zgodovinska tradicija, ki pa ne more obsojati zgodovinskega dela preživetja ampak lahko samo usporeja življenje nekoč in življenje danes. Seveda z upoštevanjem vseh okoliščin razvoja, napredka in življenja v določenem času. Zato sem prepričan, da posameznik ne more realno ocenjevati in primerjati zgodovine s sedanjostjo. Razen seveda, če je bil včasih nebogljen revež, ki se je prelevil v lakomneža in goljufa, kar mu je omogočal čas, potem gleda na zgodovino, kjer teh možnosti ni imel, le z vidika stanja, ki ga uživa danes. Vsa preteklost se mu zdi ena velika svinjarija, ker ni imel možnost početi takih stvari, kot jih ima danes. Na splošno pa menim, da smo pri nas v stanju najbolj umazanega kapitalizma, katereg so imeli v Ameriki v letih recimo okoli 1940 in malce dalj in da bodo naše bodoče generacije toliko bolj pametne, da bodo dosegle nek bistven napredek.

Kar posebej izpostavljam, težko je z današnjim načinom življenja in razvoja primerjati zgodovino, katera je v osnovi nudila veliko manj, ker takih možnosti, kot so danes sploh ni bilo. Tudi odnos človeka do človeka je dandanes bistveno manj življenski kot včasih. Ker edino raven za preživetje združuje ljudi in so lahko rečem bolj srečni ter v pomoč eden drugemu brez zavisti, škodoželjnosti in drugim slabostim. Izobilje pa prinaša težave vsem, tako ljudem, kot naravi. Tako smo že v času ko so ljudje nepomemben faktor, kajti važen je le dobiček. Nihče od dobičkarjev pa noče niti slišati, da brez ljudi, ki delajo za njegov dobiček, ne bi bil niti tako bajno bogat, niti ne bi bil tako uspešen.

podpišem pod to pisanje.....bravo...
Staro 25.05.2007, 23:10
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Tukaj_je_SLOVENIJA Prikaži sporočila

Kako bi bilo, če bi ZDA posredovale zoper diktatorja Tita in njegovo krvavo komunistično vojsko že pred njegovo smrtjo?

Hehe, ZDA niso imele prav nobenega razloga posredovat v takratni Jugi; še več, Tita so celo materialno kot tudi politično bolj ali manj podpirale! Vprašaj se malo zakaj ali pa zavij v najbližjo knjižnico, pa si kaj preberi, preden napišeš kaj tako glupega!

Značke
mračna, preteklost, slovenska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska vlada - uspešnost ??? yamamoto Slovenija 1613 03.07.2013 21:48
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 10:35
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 13:45
Slovenska bob ekipa SlovenskiSlavcek Šport 6 01.12.2006 14:17
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 14:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:15.