Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.11.2008, 22:13
matija_g Uporabnik matija_g ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 6
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Citat:
Objavil-a iuuuuan Prikaži sporočila
Uporabljam VLC
Če izbrišem SiolTV route ne deluje.

Tiste zelo specifične rute pa so verjetno že dodane z "route add -net 224.0.0.0 netmask 240.0.0.0 dev eth0" ?

Ali je še kakšna nastavitev v VLC in kje je ta nastavitev ? Nastavitev na interface na eth0 in nastavitev ip naslova v VLC ne deluje.

Kako se z mplayerjem odpre multicast udp stream ?
VLC sem nastavil po navodilih v tem forumu, podrobnosti se ne spomnim, mislim, da je bilo nekaj v zvezi z UDP output interface, ali nekaj podobnega.

Za mplayer pa uporabljam komandno vrstico tipa:

mplayer -ni udp://@239.255.0.52:5002
Odgovorite s citatom
Staro 26.11.2008, 18:50
iuuuuan Uporabnik iuuuuan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce iuuuuan
Član od: Jun 2008
Sporočila: 72

Citat:
Objavil-a matija_g Prikaži sporočila
VLC sem nastavil po navodilih v tem forumu, podrobnosti se ne spomnim, mislim, da je bilo nekaj v zvezi z UDP output interface, ali nekaj podobnega.

Za mplayer pa uporabljam komandno vrstico tipa:

mplayer -ni udp://@239.255.0.52:5002
V redu. Ugotovil sem, da je pri mplayerju enaka stvar. Dela samo, če imam default route na 10.100.0.1.

Očitno imam problem na mrežni konfiguraciji za katerega ne poznam rešitev. Hm res sem dobr računalničar - Kovačeva kobila je vedno bosa ... Mogoče ne spadam niti med telebane ?
Odgovorite s citatom
Staro 26.11.2008, 21:25
Kranjc Uporabnik Kranjc ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 61

Imam dva prenosna računalnika. Na 1. so XP-ji, na drugem, Vista Home Basic. Na XP-jih mi je uspelo istočasno gledat TV in bit na internetu, na Visti pa ne.

Na obeh imam VLC 0.9.4, NET Framework 3.5 SP1, iste ip naslove na mrežni kartici in ravno tako vpisane v VLC-ju.

Če povežem vsako posebej dela normalono, ko hočem pa oboje skupaj pa na Visti ne dela TV.

Hvala za pomoč in nasvete!
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2008, 16:36
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253

Na vsakem laptopu rabiš dve mrežni kartici, drugače ne bo šlo. Jaz imam na laptopu dve mrežni kartici, eno za internet, drugo pa za iptv.
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2008, 16:59
lopavli Uporabnik lopavli ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

Jaz sem priklopil TV izhod iz modema na router, prav tako tako internet in tu mi vsa stvar dela lepo.

Nato sem en port tega routerja povezal z naslednjim routerjem (LinkSys WRT54GL) v naslednjem prostoru, kjer imam en računalnik in TV komunikator. Tudi tu mi vsa stvar deluje brez težav, tako TV kot tudi Internet.

Problem se mi pojavi, ko skušam delati preko brezžične povezave, ki mi jo nudi ta drugi router. Kadar televizija ni aktivna, mi deluje vse super, ko pa aktiviram televizijo, pa več brezžične povezave ne morem uporabljati (seveda jo želim uporabljati za Internet), ker je videti, kot da promet, ki gre zaradi TV po mreži, blokira, oziroma preobremeni moj Wireless.

Ali ima kdo kakšno idejo, kako lahko rešim ta problem?
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2008, 17:58
matija_g Uporabnik matija_g ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a lopavli Prikaži sporočila
Problem se mi pojavi, ko skušam delati preko brezžične povezave, ki mi jo nudi ta drugi router. Kadar televizija ni aktivna, mi deluje vse super, ko pa aktiviram televizijo, pa več brezžične povezave ne morem uporabljati (seveda jo želim uporabljati za Internet), ker je videti, kot da promet, ki gre zaradi TV po mreži, blokira, oziroma preobremeni moj Wireless.

Ali ima kdo kakšno idejo, kako lahko rešim ta problem?
Kot se ze ugotovil, brezžična povezava tipa G ne zmore prenašati podatkov dovolj hitro za gledanje videa. Morda bodo naprave tipa N dovolj zmogljive, vendar pa tip N kolikor vem še ni uradno sprejet standard in zato se trenutno še ne bi upal priporočiti njihovega nakupa...
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2008, 20:39
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 580

Po moje ga ne preobremeni ampak se takrat računalnik zmede in ne ve več na katerem prehodu naj išče internetni dostop. Verjetno bi se zadevo dalo urediti z Vlani v routerju, vendar sam o tem nimam pojma :-)
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2008, 07:53
mrky Uporabnik mrky ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 21

Jaz imam enak problem kot lopavli. Moti pa me to, da mi pade internetna povezava na wirelessu, ko zaženem IPTV, ki pa ni preko wirelessa. Zakaj bi bil wireless preobremenjen, če pa skozenj ni prometa IPTV?
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2008, 12:02
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 580

Ni preobremejen, router verjetno pomeša internet in tv skupaj in skuša namesto paketkov ki prihajajo na router iz internet porta na modemu na računalnik pošiljati paketke ki prihajajo iz video porta, ker se pač oba srečata na routerju. (To je seveda zgolj razmišljanje popolnega laika).
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2008, 22:35
mikkeni Uporabnik mikkeni ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mikkeni
Član od: Nov 2006
Sporočila: 181

kater programček trenutno najbolj priporočate za check preko PCja ?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 21:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 11:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:46.