Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.01.2009, 15:30
pinkobalinko Uporabnik pinkobalinko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 177
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Ni problema, ampak, pri vsakem uporabniku je stvar malenkost drugačna, ker ima različne IP in različne mrežne vmesnike.

Jaz imam SkyStar 2 kartico za DVB-S (digitalni satelit), ki jo sistem tretira kot mrežno kartico. Potem imam pa še dve navadni mrežni kartici - eno za mrežo in internet, drugo za spremljanje SiOL TV.

ukaz route print mi vrne naslednje vmesnike:

================
Interface List
0x1 ........................... MS TCP Loopback interface
0x2 ...00 d0 d7 0b 3e 73 ...... TechniSat DVB-PC TV Star PCI - Packet Scheduler
Miniport
0x3 ...00 40 f4 7b 31 16 ...... Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC - P
acket Scheduler Miniport
0x4 ...00 01 02 f4 28 23 ...... 3Com EtherLink XL 10/100 PCI For Complete PC Management NIC (3C905C-TX) - Packet Scheduler Miniport
===================

Torej, vmesnik 0x2 je sateltska kartica, vmesnik 0x3 je za SiOL TV, 0x4 pa za mrežo.
Vsak mora torej z ukazom route print (v ukazni vrstici: start - run - cmd)najprej pogledati to številko in IP svojih kartic.
Recimo, da ima mrežna kartica preko katere gre mreža številko X (v mojem primeru 0x4) in IP x.x.x.x, in tista, preko katere gre SiOL TV številko Y (v mojem primeru 0x3) in IP y.y.y.y

Potem je pa potrebno izvesti naslednje ukaze:

route add 224.0.0.0 mask 240.0.0.0 x.x.x.x if X

ta ukaz je potrebno ponoviti, če imate še več mrežnih vmesnikov (jaz naprimer sat kartico), za vsak vmesnik posebej, razen a tistega, preko katerega gre SiOL TV.

potem pa še:

route delete 224.0.0.0
route add 224.0.0.0 mask 240.0.0.0 y.y.y.y if Y

Še vedno pa nisem ugotovil, zakaj se mi po vsakem zagonu sistema route prenastavijo.

edit: našel sem, kako dodati trajno routo (persistent route) - z ukazom route -p add, namesto route add. Nisem pa še ugotovil, kako routo trajno izbrisati.

Nazadnje uredil pinkobalinko : 18.01.2009 ob 16:25.
Odgovorite s citatom
Staro 18.01.2009, 16:13
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253

Kaj se IP od komunikatorja spreminja? Ker ko sem prvič nastavljal VLC sem pogledal na komunikatorju IP in bil je 10.142.56.184, sedaj ko sem ponovno nastavljal VLC pa sem še za vsak slučaj pogledal še enkrat, kakšen IP ima komunikator in zdaj je 10.142.59.214.
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 07:05
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Tudi jaz sem opazil da se občasno spreminja. Sicer ni zato nič narobe.

@Pinkobalinko Hvala
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 10:50
bbenci2 Uporabnik bbenci2 ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: Moravske Toplice
Sporočila: 253

Če nisem na VLC-ju nastavil novi IP od komunikatorja, mi je na PC-ju začelo kockati, če si na komunikatorju istočasno gledal TV.
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 22:44
Skubidu Uporabnik Skubidu ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 21

Pozdravljeni.

Imam problem, z Siol TV. Da opišem imam optiko 20/20mb Siol TV na TV-ju dela brez problemov , na računalniku preko VLC-ja prav tako, ni nič zamika slike ali zvoka.

Problem mi nastane, ko se hočem iz druge lokacije povezat preko REMOTE, da bi gledal Siol TV preko VLC-ja! Tukaj pa nastane problem, kajti slika mi "šteka" cca 1 do 2 sec kot, da ni dovolj linije? Glede na to, da je 20/20mb nebi smel biti vzrok ali pac? Na drugi lokaciji ki se povezujem na "optiko" pa je linija 10mb/786kb/s.

Drugače gre vse preko remota delati, klikati, poslušati glasbo .... samo VLC pa steka oziroma streming Siol TV-ja, na drugo lokacijo.

Ko doma probam, pa mi normalno dela, na televiziji slika cista in tekoča, prav tako na računalniku prek VLC-ja.

Samo remote pa nikakor nisem oz ne znam usposobiti, da nebi bilo zakasnitve slike oz štekanja.

Priklopljeno imam po postopku ki je opisan na prvi strani, za gledanje SiolTV-ja na pcju, na isti način pa sem poizkusil streming na drugo lokacijo .

Edit:

Prilagam še posnetek, da boste videli kakšen je zamik slike. (velikost posnetka 2mb)

http://shrani.si/f/t/10p/r2G9RGK/clip0015.avi

Lepo prosim za pomoč, če je že kdo imel tak primer saj vsaka informacija je dobrodošla.

lp Skubidu
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 22:55
Blond Uporabnik Blond ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 279

čakaj, če te pčrav razumem..... imaš računalnik doma na katerem leti VLC. na ta računalnik pa se od "zunaj" povezuješ z Remote Desktopom in bi rad gledal TV ???

ali kak drugače ???

LP
Blond
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 23:03
Novinec

Ja točno tako, doma imam na pc-ju VLC-siol tv. vse gladko dela, če se pa z druge lokacije preko remote desktop povežem na ta pc pa mi slika zaostaja.
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 23:17
Blond Uporabnik Blond ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 279

slika ti zaostaja ker sam Remote destop ne zmore dovolj osveževanja....

Na serverju moreš z VLCjem streamati Video ven in na zunanjem računalniku pognati VLC in se z njim povezati domov.

Kako pa to narediti, pa si najboljše pogledaš tukaj
http://forumi.siol.net/showthread.ph...82#post1400282
kjer je uporabnik Sawyer lepo razložil celoten postopek in meni dela brez problema.

LP
Blond
Odgovorite s citatom
Staro 19.01.2009, 23:40
Novinec

aja, nisem zasledil tega da je bilo govora o tem , super najlepša hvala za link si bom pogledal tole zadevo.

Hvala in lep pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 20.01.2009, 16:22
hamac Uporabnik hamac ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 9

Citat:
Objavil-a bojzal Prikaži sporočila
Hvala.Že deluje
Lahko prosim kdo napiše navodila za firewall eset smart security. Sem poskušal spremenit T2 nastavitve, pa mi ni uspelo. Hvala za pomoč.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 21:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 11:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:34.