Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 01.06.2009, 17:03
Blaziro Uporabnik Blaziro ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Blaziro
Član od: Jan 2009
Sporočila: 4
Angry Neodgovorno in ignorantsko ravnanje občinskih mož v občini Celje

Ker me zadnje čase že malo jezi, kako odgovarjajo občinski možje na vprašanja, ki se tičejo nas občanov. sem se odločil, da se malo izkašljam na forumu. Morda mi bo lažje. Ali pa mi bo gdo znal svetovati, kako najhitreje, do rešitve problema.
Stvar zaradi katere sem že malo nejevoljen je sledeča.
V Celju imamo eno zadevo, ki se imenuje "Servis 48".(Je interaktivna, javno dostopna storitev Mestne občine Celje, s katero želijo vzpodbuditi občanke in občane, da sodelujejo pri ustvarjanju boljše in lepše podobe našega mesta. Hkrati pa želijo s Servisom 48 povečati preglednost delovanja občinske uprave ter povečati kontrolo nad strokovnimi službami, javnimi podjetji, koncesionarji in drugimi izvajalci storitev. Imate ideje, predloge ali vprašanja o področjih, za katere skrbi Mestna občina Celje? Menite, da bi se dalo kaj izboljšati, urediti ali popraviti? Kdaj opazite, da ne sveti javna razsvetljava, da je poškodovana mestna oprema, da se kje nabirajo kupi smeti ali da se je pojavila divja deponija,...)
skratka zadeva je super zamišljena vendar v praksi vse kaj drugega, kot to kar so napisali.
Namreč pred vhodi v blok si določeni stanovalci, jemljejo pravico, da parkirajo svoja vozila. Intervencijskih poti ni zarisanih vendar opravljajo to funkcijo saj so edine. Spraševal sem jih, kaj lahko naredimo, da do takšnega početja ne bi več prihajalo saj so v določenih okoliščinah lahko ogrožena celo življenja.
V nadaljevanju si lahko preberete, kako poteka komuniciranje s pomočjo storitve Servis 48 v občini Celje.

VPRAŠANJE:

03. oktober 2008 ob 13:29
Določeni stanovalci, si jemljejo pravico, da parkirajo svoja vozila neposredno pred vhode v blok. Intervencijskih poti ni zarisanih vendar opravljajo to funkcijo saj so edine. Kaj lahko storimo, da se intervencijske poti označijo in s tem preprečimo nadaljevanje takšnega početja in v posebnih okoliščinah so lahko ogrožana celo življenja.

ODGOVOR:
08. oktober 2008 ob 13:39
Intervencijske poti bodo obnovljene do 15. novembra 2008.

VPRAŠANJE:
17. november 2008 ob 12:21
Pred kratkim sem zvedel za vašo spletno stran in moram vas pohvaliti. Namreč zadeva je super. Zatakne pa se potem pri realizaciji rešitev.
Dne 3.8.2008 sem vam že pisal za problem, da si določeni stanovalci jemljejo pravico parkiranja svojih vozil neposredno pred vhode v blok. Intervencijskih poti ni zarisanih, vendar opravljajo to funkcijo, saj so edine. Kaj lahko storimo, da se intervencijske poti označijo in s tem preprečimo nadaljevanje takšnega početja, kajti v posebnih okoliščinah, so lahko ogrožena celo življenja.
V kratkem času sem dobil vaš odgovor: 08. oktober 2008 ob 13:39
Intervencijske poti bodo obnovljene do 15. novembra 2008.
Vendar se do danes ni naredilo še NIČ. Upam, da ne bo odgovor, da so zunanje temperature prenizke za označevanje intervencijskih poti.
Prosim za rešitev problema.
LP Malo razočaran občan.

ODGOVOR:
28. november 2008 ob 08:53
Izvajalec ponovno opozorjen na rok izvedbe.

VPRAŠANJE:
14. januar 2009 ob 08:26
Že večkrat sem opozoril na problem parkiranja avtomobilov pred vhodi v blok, vendar res ne vem ali se nismo razumeli ali kaj je problem. Intervencijskih poti pred vhodi v blok Milčinskega 5 do 8 NI. Kaj lahko ukrenemo stanovalci, da se te intervencijske poti označijo. Kako naj ukrepamo zoper voznike, ki parkirajo pred vhodom...
Do sedaj ste odgovorili, da bodo zarisane do 15.12.2008, vendar temu ni bilo tako. V nadaljevanju ste odgovorili, da ste izvajalca ponovno opozorili na rok izvedbe.
Danes je 13.1.2009 in še vedno je tako kot je bilo.

ODGOVOR:
14. januar 2009 ob 09:47
Pri jesenski obnovi intervencijskih žal vremenski pogoji niso več dovoljevali barvanja. Zato bo to opravljeno takoj spomladi, ko bo možno.

VPRAŠANJE:
20. april 2009 ob 11:06
Spoštovani!
V naše kraje se je zopet vrnila dolgo pričakovana pomlad. Pred blokom Milčinskega 5 do 8 pa še vedno ni zarisanih intervencijskih poti, kljub temu, da so bile že velikokrat obljubljene.

Zadeva okrog intervencijskih poti je zelo žalostna, kajti omenjena pot je ŠOLSKA POT in kot takšna bi morala imeti prioriteto NUJNO ne pa NADLEŽNO, kot sem dobil občutek do sedaj.
Kot občan, ki izplonjuje vse obveznosti do občine Celje pričakujem, da tudi občina Celje izpolni zakonske dolžnosti do nas občanov, zaradi katerih kot organ upravljanja sploh obstaja.
Zahtevam odgovor: Kdaj bodo zarisane intervencijske poti pred blokom Milčinskega 5 do 8?
Zakaj niso bile zarisane do 15 novembra 2008 kot ste prvič obljubili?
Kako ste sankcionirali izvajalca del, ki svojega dela ni opravil pravočasno in kdo je ta izvajalec?
Kakšne so za vas primerne temperature za barvanje talnih označb?
Kako to, da se nekatere talne označbe lahko zarisujejo takrat, ko je za druge že premrzlo?
Kako dolgo obstojnost talnih označb lahko pričakujemo, ko bodo intervencijske poti zarisane?

ODGOVOR:
22. april 2009 ob 10:59
Intervencijske poti na Milčinskega so bile obnovljene kot je bilo obljubljeno, vendar je po pomoti izpadel del poti št. 5-8. Predsednik MČ je posredoval, vendar vremenski pogoji niso več dovoljevali izvedbo del. Zato bomo zadevo rešili v začetku meseca maja. Za napako se opravičujemo.
VPRAŠANJE:
23. april 2009 ob 10:30
Spoštovani!
Pred kratkim ste mi odgovorili le na dve vprašanji.
Prosim vas za odgovor še na eno vprašanje.
Kako dolgo obstojnost talnih označb lahko pričakujemo, ko bodo intervencijske poti zarisane?
Sprašujem vas pa zato, ker se označbe intervencijskih poti skoraj ne vidijo več.
Prometnega znaka narisanega na cestišču sploh ni več vidnega. V dokaz, da ne govorim kar tako vam pošiljam še sveže fotografije na vašo elektronsko pošto. Na Milčinskega 5 do 8 si želimo kvalitetne in v izogib novim težavam čim bolj trajne rešitve.
Priložene fotografije, ki kažejo obledelost označb po eni zimi!
LP Robert

ODGOVOR:
23. april 2009 ob 12:15
Spoštovani!
Ponovno se opravičujem, ker inter. pot za blok s h.š. 5-8 ni bila zarisana v jeseni. Stanje mi je dobro poznano, je pa takšno zato, ker čas, v katerem je bila obeležba izvedena, ni bil primeren (nizka temperatura).
Vse ostale navedbe z dne 22.04.2009 ostajajo v veljavi.

25. maj 2009 ob 12:48
Spoštovani!
Počasi se bliža konec meseca maja, vendar vaše obljube spet niso izpolnjene.
Ponovno vas sprašujem kdaj?
P.S.:
Temperature so sedaj idealne.
LP
Robert
ODGOVOR:
27. maj 2009 ob 14:34
Omenjena pot je v veljavnem zazidalnem načrtu opredeljena izključno kot pešpot.
Ne glede na to bo intervencijska pot označena kot je bilo zagotovljeno.

1.6.2009
Spoštovani!
Prejšnji teden sem vam poslal ponovno vprašanje. Kdaj bodo Intervencijske poti označene?
Vendar ker sem bil predrzen in sem napisal, da odgovore pišete vi in ne jas mojega vprašanja sploh niste objavili.
Sedaj vas ponovno sprašujem KDAJ?
LP
Robert
ODGOVOR:
Na odgovor bo potrebno počakati. ( če ga sploh dobim).

POVZETEK: ( ki sem ga poslal na “servis 48”)
Spoštovani!
Če ste si prebrali zgoraj napisano kronologijo reševanja problemov ste lahko razbrali, da so vaši odgovori brezpredmetni in obljube nične. Da o verodostojnosti odgovorjenega sploh ne govorimo.
Kako bi izgledalo, če bi občani izpolnjevali svoje obveznosti do občine tako kot jih izpolnjuje občina do nas.
Nikakor nisem edini, ki si na Milčinskega 5 do 8 želi, da uredite to, kar bi tudi po zakonu že davno moralo biti narejeno.
Poglejte si za začetek samo datume ko so bila zastavljena vprašanja in datume odgovorov pa boste ugotovili, da se vaš “ servis” ne imenuje pravilno. V mojem primeru bi se lahko imenoval SERVIS 132.

LP. Robert, sedaj že jezen občan.
Staro 02.06.2009, 11:03
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Neodgovorno in ignorantsko ravnanje občinskih mož v občini Celje

Citat:
vendar je po pomoti izpadel del poti št. 5-8.

Če si si zadal označitev teh intervencijskih poti za svojo agendo, potem predlagam, da nadaljuješ s tovrstnim pisanjem, hkrati pa jih pocukaš tudi v živo. Ne bo škodilo, če najdeš somišljenike, ki bi bili toliko vztrajni kot ti. Če ne drugega, boš 3.10.2009 celotno korespondenco lahko objavil kot komedijo. Ker bodo verjetno spet rekli, da je jesen in je premrzlo za učinkovit nanos barve. Očitno pristojna oseba ni povsem nesposobna. Ker za takšno malenkost najti toliko izgovorov... za to že potrebuješ nekaj sposobnosti.
Staro 02.06.2009, 18:19
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Sam pravim, vsa pohvala nekomu z občine, da ti sploh še odgovarja na zapisano. Je pa tko, občina je nad meščani, kar enostavno pomeni, meščani morajo do občine striktno izpolnjevati vse obveznosti, občina pa kakor jim ustreza.

Če ta izvajalec ni mogel opraviti svoje naloge, bi morali dati nalogo drugim, ki jim jo ni težko izvesti, saj dobijo z opravljeno delo plačilo. Razen, če se na občini obnašajo do izvajalcev, kot do meščanov - jim opravljenega dela ne plačajo.

Je pa lahko poanta v tem, da odgovarjajoči na občini verjame v obljube, ki jih dobi od pristojnega uslužbenca, pa ga ta znova in znova postavi na laž. Kar bi nekako razumel, saj v nasprotnem ne bi odgovarjal, sam občinski pisec pa nima toliko moči, da bi lahko podjetju dal nalog in zahteval, da zarišejo intervencijsko pot. Potem se pač trudi po svoji strani, žal brezuspešno.
Kot je napisal predhodnik, povečati število piscev z zahtevo, pošiljati pošto direktno na župana, ki mogoče, da sploh ne ve kaj si vidva dopisujeta. Še boljše bi bilo, da bi našel somišljenika v občinskem odboru, ki bi to vprašal na eni izmed rednih sej.
In kot je razvidno, si bosta lahko dopisovala še nekaj let brezuspešno za realizacijo. Poiskati bo potrebno drugega bolj kompetentnega sopisatelja ali sogovornika.
Staro 03.06.2009, 00:03
OrlandoBorlando Uporabnik OrlandoBorlando ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009

Vsekakor gre pohvaliti občino, da se dejansko nekdo s tem projektom očitno ukvarja, saj so odgovori na vprašanja kar deževali. Je pa res, da od občinskih uprav česa drugega kot praznih obljub ni pričakovati, zato v tem primeru nikakor ne bi trdil, da storitev ne deluj, pač pa ravno nasprotno - njihov servis očitno deluje odlično.

Glede privat bitke pa le veselo naprej, čeprav bo za konkretne rezultate potrebno tudi kaj konkretno naredit, saj običajno spletno angažiranje nima kake hude teže.
Staro 03.06.2009, 15:28
Blaziro Uporabnik Blaziro ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Blaziro
Član od: Jan 2009

Tudi jas pozdravljam ta servis vendar vas prosim, če si preberete zgoraj zakaj je bil ustanovljen.
Odgovarjajo pa možje z občine ki pokrivajo področje za katerega je podano vprašanje.
Glede pošiljanje pošte županu bi pa rekel, da upam, da kdaj pogleda na omenjeni servis 48 saj lahko tam neposredno prebere kaj muči njegove občane in kako se njegovi uradniki spopadajo z problemi.

P.S.
Na koncu pa jih moram pohvaliti saj je intervencijska pot zarisana danes 3.6.2009.
Že res, da z krepko zamudo ampak vseeno.
Staro 03.06.2009, 20:49
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Se pravi, da je tvoje pisarjenje pripomoglo k uresničitvi zarisanih intervencijskih poti. Čestitam!
Če ne gre drugače, je potrebno za določene stvari vložiti tudi svoj trud, predvsem pa, ne obupati.

Značke
celje, ignorantsko, mož, neodgovorno, občini, občinskih, ravnanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:51.