Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.12.2011, 21:20
kgreg Uporabnik kgreg ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 5
Privzeto brezžična povezava Sinope - TP-Link router

Pozdravljeni,
Narediti moram internetno povezavo med Sinope in Sunny WebBox-om:

http://www.sma.de/en/products/monito...126cd40aeee10f

Ker Sunny WebBox ni brezžižen, prav tako praktično ni mogoče potegniti kabla med Sinopejem in Sunny Webboxom sem si umislil dodatni router, ki je postavljen v bližini Sunny WebBoxa. Ko sem skušal vspostaviti povezavo med Sinopejem in routerjem sem naletel natežave, ki jih ne znam rešiti.
Zanima me torej ali je možno ustvariti brezžično povezavo med Sinopejem in routerjem, in kako se to stori?
Uporabljena oprema:
- SINOPE 568
- TP-Link TL-WR741ND
Hvala in lep pozdrav,
Gregor
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2011, 22:10
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: brezžična povezava Sinope - TP-Link router

Lep pozdrav Gregor,

Na kakšne težave ste naleteli pri vzpostavitvi povezave med modemom in usmerjevalnikom? Brezžična povezava med modemom in usmerjevalnikom je v vašem primeru možna a vam je zaradi zahtevnosti NE PRIPOROČAM!

Povezavo pa lahko naredite hitro in enostavno z uporabo kabla kot ste to že poskusili in se vam je zalomilo zato sem vam pripravil ena kratka navodila:

1. Usmerjevalnik s priloženim kablom najprej priključite na električno energijo in ga z mrežnim kablom povežite na računalnik. En konec kabla vključite v eth1 na usmerjevalniku, drugi konec vključite na računalnik.

2. Odprite brskalnik vpišite naslov 192.168.1.1. Odpre se vam pojavno okno, ki zahteva uporabniško ime in geslo. Vpišite uporabniško ime admin in geslo admin.

3. Po prijavi se vam odpre podobna stran: http://shrani.si/f/47/pL/443TH8X0/1.png

V levem meniju izberite Network > LAN in namesto IP naslova (IP Address) 192.168.1.1 vpišite 192.168.2.1. Pritisnite na Save in naprava bi se morala ponovno zagnati.

http://shrani.si/f/3n/wR/3pVUHCWL/2.png

4. Počakajte še nekaj sekund nato jo izključite. Postavite na željeno mesto in vključite na električno energijo.

5. Nato še povežete modem in usmerjevalnik spet z uporabo mrežnega kabla in sicer eth1 ali eth2 na modemu v WAN port na usmerjevalniku.

Stvar bi morala delovati!

Nazadnje uredil mnheia : 12.12.2011 ob 22:25.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2011, 08:50
Novinec

Hvaala za odgovor. Z kablom na žalost ne bo šlo. Med Sinopejem in TP-Linkom sem poskusil vspostaviti WDS povezavo. Tako TP-Link kot Sinope sta v Wireless statusu videla drug drugega vendar internetna povezava ni delovala.
Zanima me, ali ima Sinope kakšne omeitve glede tovrstnih povezav?
LP,
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2011, 09:07
Uporabnik

Ne, problem tukaj je v čipovju. Tukaj imamo dve glavni imeni Broadcom in Atheros, ki med sabo največkrat nista čisto kompatibilna.

Za brezžično povezavo bi potreboval DD-WRT, ki ga pa za tvojo napravo žal še ni. Ko bo ali pa če se odločiš za OpenWRT (http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd). V obeh primerih si podrobno preberi navodila! Ko boš enkrat spremenil firmware boš izgubil garancijo!

Z pravilnim postopkom pa bi lahko tvoj usmerjevalnik brezžično povezal na modem. Na usmerjevalnik pa boš potem lahko priklopil samo žične uporabnike.

Če imaš možnost ti vseeno priporočam, da usmerjevalnik namesto poleg WebBox-a postaviš nekje v sredino in povežeš vse z kabli. Odloči se pa sam.

Rekel si, da je usmerjevalnik nov tako, da če je možno bi ga morda želel zamenjati z TP-Link TL-WR1043ND s katerim imam izkušnje, zanj je na voljo DD-WRT, ki ima veliko preprostejši vmesnik kot OpenWRT.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2011, 09:39
Novinec

Ja router je nov, bom preveril možnost menjave pri dobavitelju.
Kaj menite na varjanto, da zapravim še 30€ in kupim še en TP-Link router. Nato pa sinope in prvi router povežem z kablom, router 1 in router 2 povežek kot WDS in na drugi router s kablom webbox? To bi pa verjetno moralo delovati (če seta enaka routerja)?
LP,
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2011, 10:53
Uporabnik

Citat:
Objavil-a kgreg Prikaži sporočila
Ja router je nov, bom preveril možnost menjave pri dobavitelju.
Kaj menite na varjanto, da zapravim še 30€ in kupim še en TP-Link router. Nato pa sinope in prvi router povežem z kablom, router 1 in router 2 povežek kot WDS in na drugi router s kablom webbox? To bi pa verjetno moralo delovati (če seta enaka routerja)?
LP,
Stvar bi morala delovati v kolikor sta usmerjevalnika enaka! Vseeno morda razmislite o menjavi pa raje doplačate 20,00 €. Nanj naložite DD-WRT (enostavna namestitev), potem pa sledite navodilom na WIKI.

Vsekakor tukaj potem ostanete brez garancije v kolikor se na napravi kaj zalomi. Lahko pa naložite nazaj originalen firmware in ga pošljete na servis. To vam predlagam zato, da nimate potem 2 usmerjevalnikov, ki oba požirate električno energijo zato, da deluje tista ena naprava. Odločite se pa sami =).

Poizkusite lahko tudi z OpenWRT ampak je tako zatežen, da ga meni nikoli ni uspelo spraviti iz nekega testnega okolja, da bi stvar delovala par dni =).

Nazadnje uredil mnheia : 13.12.2011 ob 11:03.
Odgovorite s citatom
Staro 13.12.2011, 11:27
Novinec

Se bom držal vaših priporočil. Za enkrat naljepša hvala in lep dan.
Odgovorite s citatom
Staro 22.12.2011, 16:03
Novinec

Težava urejena in sicer tarko, da sem na TP-Link router namestil spodnji firmware:
http://www.gargoyle-router.com/
LP,
Gregor
Odgovorite s citatom
Staro 22.12.2011, 16:15
Uporabnik

Citat:
Objavil-a kgreg Prikaži sporočila
Težava urejena in sicer tarko, da sem na TP-Link router namestil spodnji firmware:
http://www.gargoyle-router.com/
LP,
Gregor
Odlično! =)
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2012, 20:14
Sasi Uporabnik Sasi ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 1
Privzeto Geslo za WPA/WPA2 PSK

Imam nov router Linksys WRT54GL.
Jaz bi bila rada na telefonu preko brezzžične povezave ampak je to zaščiteno z geslom WPA/WPA2 PSK.
Zanima me katero geslo bi bilo lahko pravilno.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
brezžična, povezava, router, sinope, tplink

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Skozi router počasnejša povezava Pirotehnik Računalništvo in internet 0 25.09.2010 10:21
Sinope 568+ kot router? darkmaster071 Tehnična pomoč 7 06.02.2010 11:13
brezžična povezava z sinope 568 dule41 Tehnična pomoč 9 04.06.2009 21:19
Povezava mobitela E51 na internet preko sinope 568 wifi tv2 Tehnična pomoč 7 14.12.2008 13:03
Povezava router modema Prospero in routerja Linksys urban9 Tehnična pomoč 0 23.04.2008 12:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:31.