Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 12.03.2007, 15:20
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Kako dolgo smemo živet?

Tole vprašanje bi želel postaviti ministru za zdravje gospodu Bručanu. Čakalne dobe se niso skrajšale niti malo razen v primerih da je pacient umrl preden je prišel na vrsto, posnetki z onkološkega instituta so me spominjali na posnetke iz leta 1993 iz Sarajevske bolnišnice, kot da smo sredi vojnega stanja. Čakalne dobe pri ortopedih so tako dolge da si ljudje lemljejo kredite da lahko gredo na zdravljenje privat. Ljudje zaradi neurejenega zdravstva izgubljajo službe, ker zaradi bolečin ne morejo delati, vsaka prošnja pa zaman, ne usliši nas nihče.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 12.03.2007, 16:45
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: Kako dolgo smemo živet?

Neverjetne so tudi čakalne dobe v zobozdravstvu. če pokličeš danes, prideš prvič na vrsto morda čez leto ali več. Za nekater posege imajo neverjetno čakalno vrsto, to sem prebral danes na vratih, 730 dni. Na plakatu, ki govori o zobeh pa piše, da težave zob lahko vplivajo na celo vrsto obolenj ostalih organov, lahko povzročijo infarkt ...

Minister Bručan pa se ukvarja z prevozi z helikopterji, ki niso bili nikdar problem in ki zadevajo nekaj ljudi na leto.

Priznali ali ne, naš sistem javnega zdravstva je razpadel. Vprašanje je samo, kje je dokončno dno. Nekoč je protikandidat Peterle govoril, da smo voz na dnu jame in gre sedaj lahko samo še navzgor. PA se je izkazalo, da je dno čedalje globje.

Dlje bomo živeli, več jih bo umrlo predčasno. Zaradi vrst v zdravstvu.

Nazadnje uredil DrOnyx : 12.03.2007 ob 17:05.
Staro 12.03.2007, 16:59
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Pozdravljeni,
ko bo prvič nekdo iz katerega koli Ministrstva odgovarjal finančno in z odvzemom prostosti za svojo nesposobnost, bo pa voz mogoče krenil iz globeli ven. Ko bo pravosodna "veja" oblasti izrekla in dosegla udejanjenje odškodninske tožbe za poslabšanje zdravstvenega stanja, invalidnosti ali celo smrti in bo to udarilo po žepu nekoga na Ministrstvu za zdravje in zdravnika se ne bodo zbudili. Dokler "cvilimo", da na cestah umre 240 naših sodržavljanov, nihče pa ne bije dovolj glasno plat zvona, da se v enem letu 630 naših sodržavljanov odloči za samomor, do takrat se nam ne piše dobro. O Onkološkem inštitutu ne bi rekla nič več, ker za tako, oprostite, svinjarijo, bi morale že padati glave, ne samo kazni in odpovedi. Sprašujem sem kakšen človek, moreš biti, da si po vsem kar se leta in leta dogaja na IO, še lahko pogledaš ljudem, ne v oči v obraz.
Staro 12.03.2007, 17:09
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
O Onkološkem inštitutu ne bi rekla nič več, ker za tako, oprostite, svinjarijo, bi morale že padati glave, ne samo kazni in odpovedi. Sprašujem sem kakšen človek, moreš biti, da si po vsem kar se leta in leta dogaja na IO, še lahko pogledaš ljudem, ne v oči v obraz.
Saj je nekdo na TV priznal, da pri nas zaradi razmer umre 20% več onkoloških bolnikov kot na zahodu. Saj žrtve so bolj ali manj znane in se jih da oceniti, samo kaj, ko tu ni pravnega varstva. Pa verjetno ni to samo zasluga dr. Bručana. Trenutno je pač on na vrhu piramide in bi moral oceniti, kaj je prioriteta, kaj je nujno za sanirat in kaj je brez veze.

Helikopterski prevozi so čista neumnost. Teh je zelo malo, poleg tega piloti policije in vojske potrebujejo nalet določenega števila ur, da so v formi. Če az trening prepeljejo enega ponesrečenca na 14 dni, jim nič ne škodi. Zakaj je bilo to nekomu trn v peti, vedo oni. Verjetno zopet tipična slovenska fora, ko nekdo pozna strica na ministrtsvu, ta pozna ministra ...
Staro 12.03.2007, 17:45
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Vsaka oblast ima pač svojo računico. Več bolnikov bo pomrlo, več denarja bo ostalo za zdravstvene mrhovinarje. Sem seveda ne štejem samo trgovcev z zdravstveno opremo in zdravili, temveč tudi vse tiste zdravnike in ostale priseske na zdravstvenem sistemu, ki jim je zdravje naroda deveta briga.
Hkrati pa ta pokol bolnikov, blagodejno vpliva tudi na pokojninsko blagajno, saj vemo, da nas večina resno zboli šele takrat, kom se upokojimo. Skratka dve muhi na en mah.

Staro 12.03.2007, 18:52
Jody Uporabnik Jody ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Jody
Član od: Feb 2004
Naslov: Kr nekje :)
Sporočila: 31

Potem pa pravijio, da pri nas ni evtanazije...
Staro 12.03.2007, 21:21
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Pozdravljeni,
ko bo prvič nekdo iz katerega koli Ministrstva odgovarjal finančno in z odvzemom prostosti za svojo nesposobnost, bo pa voz mogoče krenil iz globeli ven. Ko bo pravosodna "veja" oblasti izrekla in dosegla udejanjenje odškodninske tožbe za poslabšanje zdravstvenega stanja, invalidnosti ali celo smrti in bo to udarilo po žepu nekoga na Ministrstvu za zdravje in zdravnika se ne bodo zbudili. Dokler "cvilimo", da na cestah umre 240 naših sodržavljanov, nihče pa ne bije dovolj glasno plat zvona, da se v enem letu 630 naših sodržavljanov odloči za samomor, do takrat se nam ne piše dobro. O Onkološkem inštitutu ne bi rekla nič več, ker za tako, oprostite, svinjarijo, bi morale že padati glave, ne samo kazni in odpovedi. Sprašujem sem kakšen človek, moreš biti, da si po vsem kar se leta in leta dogaja na IO, še lahko pogledaš ljudem, ne v oči v obraz.
Za to je predvsem in samo kriva vlada in nihče drugi. Na Brdu se gradi- investicija astronomska, preurejenje Janševe palače, nabava oklepnikov in še bi lahko našteval. Za to je denar brez kakršnega soglasja davkoplačevalcev, se pravi poplna kraja našega denarja. Glede zdravstva pa se vladi po domače je..
Staro 12.03.2007, 21:24
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a Jody Prikaži sporočila
Uradno ne, po mafijsko pa
Staro 12.03.2007, 22:32
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a Jody Prikaži sporočila
Ali je še možno, da si sama izberem način evtanaziranja, ali pa moram za to skleniti še kakšno dodatno, specialno zdravstveno zavarovanje? Ali pa kar počakam in me bodo povozile kar patrie, tako ali drugače?
Staro 12.03.2007, 22:49
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Uradno ne, po mafijsko pa
Ne uradno, ne po mafijsko, z vladnim žegnom pa zagotovo.
Poraja pa se mi spet en dvom. Kaj k vsemu temu pravi RKC, glede na to, da je celotna vlada globoko krščansko verna? :O Kje je tukaj tisto krščansko usmiljenje. Ali se res izraža samo v tem, da jih ne motijo z gradbenimi deli?
Kaj se jim vsem skupaj nič ne smilijo umirajoči v tisti hiralnici avstroogrskega tipa?

Značke
dolgo, kako, smemo, živet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako poteka reklamacija? d28 Tehnična pomoč 30 11.04.2008 08:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:14.