Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 16.07.2007, 19:49
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto biti ljubeč.....

No...ker sem prejle prišel na idejo, pa me zanima, zakaj smo pobi (in punce tudi, seveda) do nekaterih modelov nasprotnega spola ljubeči, do drugih modelov pa mrtvo hladni.

Mislim, da ni samo privlačnost....še nekaj drugega je v kuharskem loncu
Kaj bi po Vašem bilo tisto, kar sproži v nas toplino, ki jo običajno skrivamo za svojo masko pokončne in utrjene človeške drže

Mnenja
Staro 16.07.2007, 22:09
klemen20 Uporabnik klemen20 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 29
Privzeto Re: biti ljubeč.....

Lih dans je bil en dokument. na to temo... teorija je na kratko taka, da je pomemben videz, pamet in dobrota, da tip privlac zenske... (na zalost tud kes kdaj pa kdaj :D) ... no in da ko smo "zaljubljeni" da so mozgani v stanju podobnem, kot da bi vzeli kokain, takrat smo hiper aktivni, dovzetni za dogajanje okoli nas in usmerjeni v to doloceno osebo, ki nam povzroca te prelepe blodnje... no potem valda to mine, baje ker bi se drugace telo izcrpalo, in preidemo v stanje navezanosti in obcutka varnosti... zato tudi ostanemo skupaj. So pa se omenili, da je privlacnost nek mehanizem iskanja boljsih genov za razmnozevanje...

no sej itak ni to nc novga...
Staro 17.07.2007, 08:48
Štrudl Uporabnik Štrudl ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Štrudl
Član od: Nov 2004
Sporočila: 27.363

tudi ko greš v trgovino, izbereš eno al pa dve majice izmed stotih
Staro 23.07.2007, 17:29
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

hja, vsaj zase lahko rečem - načeloma toplina spodbudi toplino...
Staro 08.08.2007, 17:47
tistiglih Uporabnik tistiglih ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce tistiglih
Član od: Feb 2007
Sporočila: 24

Mnogi so mnenja, da na svetu ni nič lepšega, kot je nežen, z občutkom in naklonjenostjo podarjen "cmok". Poljubljanje je zagotovo eden od bistvnih elementov vsake trdnejše in trajnejše veze. In ker je poletje ravno čas, ko se poljublja še pogosteje, kot običajno, smo za tiste malce bolj nespretne med vami, pripravili nekaj koristnih nasvetov za nepozabne poljube.

Potrebujemo:

Svež dah - V kolikor se nameravate poljubljanja lotiti z zadahom, ki spominja na "minulo jesen", lahko vse skupaj kar pozabite. Pred odohodom na zmenek, nujno uporabite zobno ščetko. Če že morate pred pričetkom cmokalne akcije nujno jesti, priporočamo uporabo osvežilcev daha, žvečilk ali metinih bonbonov.

Mehke ustnice - Kar pa ne pomeni nujno tudi "premokre ustnice" ali "ustnice premazane z balzamom". Rahla ovlažitev z jezikom bo čisto dovolj.

Dobro pozo - Pomembna je sproščenost. Povsem neobremenjeno in prožno nekoliko nagnite glavo. Ne bodite no, kot Ostržek!

Zaprte oči - Predajte so nežnostim in zaprite oči. Drugače bo vaš partner dobil občutek, da se poljublja s sovo, ki je na preži.

Nekaj možnih tehnik poljubljanja:

"Mamin poljubček" - Bežen dotik partnerjevih ustnic ali obraza s svojimi ustnicami. Primeren za čiste začetnike. Naj vas aseksualno poimenovanje te tehnike ne zavede.

"Francoski poljub" - Najslavnejši poljub na svetu. Da, tega ste videli po televiziji. Počasi, senzibilno odprite ustnice. Vendar ne tako, kot da bi zehali! Konica vašega jezika naj se približa partnerjevi. Krožite, ali se pričnite z njo igračkati. Uživajte v trenutku. Vendar ne silite z jezikom pregloboko. Vaš partner ni Postojnska jama.

"Veselo sesanje" - S svojimi ustnicami se nežno prisesajte na partnerjevo zgornjo ali spodnjo ustnico. Ne pretiravajte z vakuumom.

"Grizljanje" - Med zgoraj opisanim početjem nežno grizljajte partnerejeve ustnice. Vendar pazljivo! Ne želite, da bi se romantičen večer končal na urgenci.

"Cmok šok" - Gre za nekakšno nepričakovano poljubljanje. Neopazno se pritihotapite spečemu ali ležečemu partnerju, ter ga poljubite takrat, ko bo to najmanj pričakoval. Taktika, ki je pogosto povod za "nadaljevanje igre".

Tako. Na kratko smo obdelali nekaj najbolj priljubljenih tehnik. Bo šlo?

Zdaj potrebujete samo še partnerja...
Staro 09.08.2007, 09:34
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
No...ker sem prejle prišel na idejo, pa me zanima, zakaj smo pobi (in punce tudi, seveda) do nekaterih modelov nasprotnega spola ljubeči, do drugih modelov pa mrtvo hladni.

Mislim, da ni samo privlačnost....še nekaj drugega je v kuharskem loncu
Kaj bi po Vašem bilo tisto, kar sproži v nas toplino, ki jo običajno skrivamo za svojo masko pokončne in utrjene človeške drže

Mnenja

jaz sem do vseh ljubeč.
Staro 09.08.2007, 13:47
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Ko nekoga ljubimo, ga ocenjujemo s povsem drugačnimi merili, kot bi ostale.

Po mojem to enostavno čutiš. Čutiš, kdo je do ljubečnosti dovzeten, kdo jo potrebuje; ravno tako kot čutiš do koga moraš biti mal bolj grob. Samo ob nam ljubi osebi se itak tako raznežimo, da je biti ljubeč nekaj povsem samoumevnega. Če si od nekoga želimo, da bi bil z nami ljubeč mu po vsej verjetnosti to ljubečnost tudi dajemo. Verjetno ne pričakujemo ljubečnosti od nekoga, do katerega smo osorni, nesramni... No, maš tud take - ljubezen je slepa.

Nazadnje uredil Kahla : 09.08.2007 ob 13:53.
Staro 09.08.2007, 16:49
Snegec Uporabnik Snegec ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Snegec
Član od: Aug 2007
Naslov: V službi.
Sporočila: 13

Citat:
Objavil-a Kahla Prikaži sporočila
Verjetno ne pričakujemo ljubečnosti od nekoga, do katerega smo osorni, nesramni...
Ali pa je to samo prva defenzivna linija kjer se "odbijejo" vsi osebki, ki niso LTRM (Long Term Relationship Material).
Staro 10.08.2007, 07:24
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Citat:
Objavil-a Snegec Prikaži sporočila
Ali pa je to samo prva defenzivna linija kjer se "odbijejo" vsi osebki, ki niso LTRM (Long Term Relationship Material).
Osornost pa to? Nisem imela ravno to v mislih. Imaš tudi relacije, ki sta dva sicer frenda, se že poznata pa to, in je pač on/ona postal/a nor/a nanj/o. Takrat se lahko odnos malce spremeni. Maš tudi relacije, ki sta dva že sicer v vezi, pa je eden do drugega pravi pes, drugi pa to čist sprejema in je vseeno ljubeč... In ker je posredi ljubezen

Značke
biti, ljubeč

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Screeni, ali: Ko bom velik, hocem biti kot Smaug Smaug Filmi 321 23.04.2008 00:31
polnoletnost=samostojnost? anarchy Dom in družina 36 07.08.2007 17:57
reciklirati ali biti škrt? anarchy Svet in ljudje 6 31.07.2007 08:57
Lepo je biti miljonar z Jonasom na TVSLO BMX Mediji 16 22.12.2006 01:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:35.