Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL telefonija

SiOL telefonija Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL telefoniji...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.11.2008, 15:49
AndrejD Uporabnik AndrejD ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182
Privzeto Re: Niso 080 številke brezplačne ?

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Reklamacije se sprejemajo v pisni obliki. Podatke o tem kako in kam vložiš reklamacijo najdeš na zadnji strani vsakomesečnega računa.

lp, Urban

p.s: prijaznemu klicu verjetno ne vržejo dol slušalke nikjer...
Neprijazen pa nisem...

Dol vržejo v primeru da jim jaz citiram, kaj mi Siol/Telekom napiše na pogodbi / računu. Sogovorniki na drugi strani imajo pa drugačno mnenje od napisanega. In se potem zaplete če komu citiram napisano.

Saj če potem še enkrat pokličem in zahtevam nadrejenega, mi ponavadi takoj začnejo reševati problem. Samo v tem primeru mi 2 niso mogli pomagat, ker niso imeli dostopa do podatkov, vsaj tako mi je bilo rečeno. Ne vem zakaj mi tega niso prvič povedali...

Se mi pa je to že večkrat zgodilo da so mi vrgli telefon dol. Samo kot pravim deluje rešitev: zahtevam nadrejenega. Potem pa takoj zvem dejansko napako...
Prvič pa zelo redko...

btw:
Sem sam lep čas delal kot terenski serviser pri enem ISP-ju, vem kakšni so nekateri ljudje. Ampak vi to brezveze zaostrujete, z zavajanjem uporabnikov.
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2008, 11:14
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Reklamacije se sprejemajo v pisni obliki. Podatke o tem kako in kam vložiš reklamacijo najdeš na zadnji strani vsakomesečnega računa.

lp, Urban

p.s: prijaznemu klicu verjetno ne vržejo dol slušalke nikjer...
Ponavadi tisti ljudje, ki kličejo številko 080 1000 ne kličejo zato, da bi javljali, da storitev brezhibno deluje (to naj bi bilo itak samo po sebi umevno) ampak kličejo zato, ker imajo s kupljeno storitvijo ali blagom določen problem........in ko ima človek določen problem ponavadi ne sije od zadovoljstva.......

In tisti, ki službeno sprejemajo takšne in drugačne reklamacije sploh ne bi smeli razmišljati o tem, da vržejo dol slušalko.......sploh, če podjetje deluje v duhu spodaj opisanega........

Zakaj sploh poklicati brezplačno številko 080, ki jo zasledite na določenem izdelku?

Podjetja, ki na tak ali drugačen način oglašujejo svojo brezplačno številko 080, so kupcu prijazna podjetja, saj želijo s kupcem vzpostaviti neposredni stik. To pomeni, da jih zanima mnenje kupcev oz. uporabnikov storitev. Preko tega spoznajo svojo ciljno skupino, njihove potrebe in želje, kar je danes pravzaprav izhodišče za oblikovanje kakovostnih izdelkov in storitev. Hkrati lahko kupec preko te številke tudi reklamira izdelek ali storitev.
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2008, 12:37
Pripravnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Ponavadi tisti ljudje, ki kličejo številko 080 1000 ne kličejo zato, da bi javljali, da storitev brezhibno deluje (to naj bi bilo itak samo po sebi umevno) ampak kličejo zato, ker imajo s kupljeno storitvijo ali blagom določen problem........in ko ima človek določen problem ponavadi ne sije od zadovoljstva.......

In tisti, ki službeno sprejemajo takšne in drugačne reklamacije sploh ne bi smeli razmišljati o tem, da vržejo dol slušalko.......sploh, če podjetje deluje v duhu spodaj opisanega........

Zakaj sploh poklicati brezplačno številko 080, ki jo zasledite na določenem izdelku?

Podjetja, ki na tak ali drugačen način oglašujejo svojo brezplačno številko 080, so kupcu prijazna podjetja, saj želijo s kupcem vzpostaviti neposredni stik. To pomeni, da jih zanima mnenje kupcev oz. uporabnikov storitev. Preko tega spoznajo svojo ciljno skupino, njihove potrebe in želje, kar je danes pravzaprav izhodišče za oblikovanje kakovostnih izdelkov in storitev. Hkrati lahko kupec preko te številke tudi reklamira izdelek ali storitev.

To še ti ne daje pravice da si neprijazen.
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2008, 15:08
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Seveda ne.......mislila sem samo povedati, da tisti, ki nam dvigujejo telefone na tehnični pomoči ne bi smeli "metati slušalke dol"......ker pač predvidevam, da naj bi bili usposobljeni za delo s strankami, ki imajo probleme in med katerimi so verjetno tudi take, ki so večkrat neupravičeno, včasih pa tudi upravičeno neprijazne.......in metanje slušalke dol na tehnični pomoči pač ne pripomore ravno k dobremu ugledu nekega podjetja......
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2008, 17:50
Pripravnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Seveda ne.......mislila sem samo povedati, da tisti, ki nam dvigujejo telefone na tehnični pomoči ne bi smeli "metati slušalke dol"......ker pač predvidevam, da naj bi bili usposobljeni za delo s strankami, ki imajo probleme in med katerimi so verjetno tudi take, ki so večkrat neupravičeno, včasih pa tudi upravičeno neprijazne.......in metanje slušalke dol na tehnični pomoči pač ne pripomore ravno k dobremu ugledu nekega podjetja......

To je eden od velikih problemov Telekoma. Tam delavci niso usposobljeni , ampak imajo not navadne študente, ki marsikdaj ne vejo kako računalnik zgleda, najdeš pa tudi prave strokovnjake, ki vejo kako se zadevi streže...
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 13:27
Pripravnik
Privzeto Re: Niso 080 številke brezplačne?

Da malo dopolnim temo:

Klici na številko 080 so brezplačni, ne glede na to iz katerega omrežja so vzpostavljeni in v katerem omrežju se zaključijo. V kolikor vam je bil, kot navajate, klic zaračunan, operater za to ni imel podlage, in je to storil neupravičeno. Iz tega razloga imate skladno z 92. členom Zakona o elektronskih komunikacijah (Ur. l. RS št. 13/07-UPB1, 102/07-ZDRad; v nadaljevanju. ZEKom) pravico, da zoper račun, na katerem vam je bil predmetni klic zaračunan, vložite ugovor. V kolikor bo odgovor operaterja za vas neugoden, imate možnost pred agencijo vložiti predlog za rešitev spora. To pa morate storiti v 15. dneh od dneva, ko prejmete odgovor operaterja. Agencija nato o sporu, v kolikor med sprtima strankama ne pride so sporazumne rešitve, odloči v upravnem postopku z odločbo.

Mislim da je s tem povedano vse.
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 21:20
itak Uporabnik itak ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 148

Tako je AndrejD, VSE številke 080 so BREZPLAČNE, neglede na to iz katerega slovenskega omrežja jih kličete.
Odgovorite s citatom
Staro 10.12.2008, 14:40
Pripravnik

No evo končno sem dobil račun. In kakšno presenečenje, klic na 080 je zaračunan.
Reklamacija seveda sledi.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
080, brezplačne, niso, številke

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
xxx za zadnje tri številke pri pregledu klicev Wampek SiOL telefonija 19 17.02.2009 13:54
Prenos številke NUJNO !!!!!!! marko78 O storitvah 1 17.10.2008 18:37
Čudne številke ReneSenka O storitvah 2 26.09.2008 20:54
Prenos številke. Zakaj toliko problemov? Wampek Tehnična pomoč 5 15.12.2006 19:52
Zamenjava statične IP številke bejli Tehnična pomoč 5 29.10.2006 20:07

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:31.