Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 12.06.2009, 09:24
MIRJAM-J Uporabnik MIRJAM-J ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 13
Privzeto problem z zagonom WINDOWS XP

Pozdravljeni,

imam problemček in vas prosim za pomoč.

Nekaj časa se mi je pregreval procesor, nekajkrat se je raččunalnik ugasnil sam,
potem smo problem s pregrevanjem rešili.

Kljub temu, se mi raččunalnik ugasne sam in javi napako pregrevanja.

Danes zjutraj recimo, se mi je izklopil 2x. Potem sem ga zagnala v Ubuntu operacijski sistem, ki ga je zagnal brez problema.

Nič mi ni jasno, zakaj v windowsih teži o pregrevanju. Tudi intelov monitor ne kaže pregrevanja.

lepo prosim za pomoč, če sem kaj jasno napisala če ne pa vprašajte.

lp Mirjam
Staro 12.06.2009, 10:56
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: problem z zagonom WINDOWS XP

My Computer/System Properties/Advanced/Startup and Recovery/Settings/ pa odkljukaj Atomatically restart
pa restart kompa

ko se bo pojavil bsod (ob naslednji napaki),pa precizno prepiši vse kar piše in prilepi tuki gor,pa bomo mal pogledal,kaj se da narest

ker je ubuntu lepo speljal zadevo,je verjetnost strojne napake bolj majhna
programsko je pa bolj verjetno kaj narobe,ali pa kak driver mal ne dela al ga pa sploh ni
mal preveri v lastnostih sistema,če maš vse v redu kar se gonilnikov tiče in ni nobenih rumenih klicajev in podobnega okrasja

naložiš si pa lahko tudi kak drug program za meritev temperatur (kak everest home edition),pa primerjaš z unim intelovim čudežem,če mata enake izmerjene temperature procesorja,matične plošče in tudi grafične kartice

Nazadnje uredil Slowhand : 12.06.2009 ob 11:03.
Staro 12.06.2009, 11:07
Novinec

hvala,
kako pa se to bere v slo verziji??

Mirjam
Staro 12.06.2009, 11:20
Mojster

Moj računalnik / prikaži sistemske informacije / Napredno / Zagon in obnovitev / Nastavitve / pa odkljukaj pod Napake sistema Avtomatski ponovni zagon

nekaj v tem stilu - osebno sem se slo varianti winsow odpovedal zaradi napol prevedenih stvari - običajno je ravno tisto kar potrebuješ v angleščini

vse skupaj potrdi in resetiraj računalnik

bo šlo ?
Staro 12.06.2009, 11:29
Novinec

thx, zdejle sem nekaj sčarala, ga ponovno zažženem in javim

lp Mirjam
Staro 25.06.2009, 12:25
Novinec

Živjo,

očitno to ne pomaga. se opravičujem ker se dolgo nisem oglasila - me ni bilo doma.

danes zjutraj se je izklopil 3x!

help pls.

Mirjam
Staro 25.06.2009, 17:46
Mojster

in pri tem ni nobenga modrega zaslona ?

ponovno naloži winse - mogoče bo pomagalo

pa tale izjava mi nekako ni jasna
se mi računalnik ugasne sam in javi napako pregrevanja - kje to javi ?
program za preverjanje temperatur pa praviš da deluje v redu in ne javi ničesar
Tudi intelov monitor ne kaže pregrevanja

Nič mi ni jasno, zakaj v windowsih teži o pregrevanju.
in kje točno v windowsih naj bi se to dogajalo ?
Staro 25.06.2009, 18:16
Novinec

Hvala za odgovor. Tkole je
ko zaženem PC izberem OS WINDOWS HP

Pokaže se modro okno in plapola znak od windowsow. Potem pa, ko začne zaznavati CD pogon, se računalnik izklopi.

Ko ga ponovno vključim, mi na prvi strani na črnem ozadju napiše sporočilo naj pritisnem F4 to resume PC, ker se je računalnik izklopil zaradi težav s pregrevanjem.

Ko pritisnem F4, ponovno izberem operacijski sistem WINDOWS mi da možnost izbire načina zagona windowsow.

Potem dam opcijo zadnji zagon ki je deloval in včasih se lepo zažene včasih pa tud ne.

Tko, upam, da sem dovolj točno napisala.

Kar se tiče pregrevanja, sem danes poleg Intel Active Monitorja (ki že ves čas beleži temperaturo procesorja in 2 sistemov) namestila še program Everest, ki kaže enake temperature, kot Intel Active Monitor. Tko, da mislim, da ni problem pregrevanje.

lp Mirjam
Staro 25.06.2009, 22:58
WODO Uporabnik WODO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WODO
Član od: Dec 2008
Sporočila: 80

Tole je prevedel ata Google z ene strani,sicer ni naj bolši prevod ampak mislim da zajema vse od a-ž kar se tiče tvojih težav.Če to spodleti ti seveda ne uide ponovna namestitev winsov.

Software izda ali napake

Napake, ki jih ustvari programska oprema programi lahko povzroči, da ga znova zaženete računalnik nepričakovano in brez opozorila. Če uporabljate Windows XP glej spodaj razdelek "Za Windows XP", preden nadaljujete.

Če ne uporabljate operacijski sistem Windows XP ali po nadaljevanju ukrepov še vedno povzroči, da ga znova zaženete računalnik brez opozorila. Zaženite računalnik v varnem načinu, in počakajte, da računalnik zaženete v varnem načinu. Dodatne informacije in pomoč pri prihodu v varnem načinu, lahko najdete v dokumentu CHSAFE.

Če je računalnik še vedno v varnem načinu ponovne inicijalizacije operacijskega sust vprašanje verjetno ni povezano programsko opremo, vendar nekaj drugega, preskočite na naslednji razdelek. Če je računalnik v varnem načinu ponovne inicijalizacije operacijskega sust je verjetno imate programsko povezana vprašanja. Priporočamo vam teče skozi osnovno odpravljanje težav oddelku za vaš operacijski sistem.

Za Windows XP

Windows XP je namenjen za ponovni zagon samodejno vsakič, ko pride do napake, kot je BSoD. Čeprav je to lahko prijeten za napake, ki se ne pojavljajo pogosto, uporabnikom, ki so ponovno pojavljajo napake, morda želijo opredeliti do napake odpraviti to. Spodaj so navedeni koraki, kako to funkcijo lahko invalidne osebe in omogočen v operacijskem sistemu Windows XP.

1. Na namizju z desno tipko miške kliknite na »Moj računalnik«.
2. Kliknite Properties možnost.
3. V oknu Sistemske lastnosti kliknite jeziček Dodatno.
4. V Napredno kliknite gumb Nastavitve v okviru Zagon in obnovitev.
5. V Zagon in obnovitev oken počistite potrditveno polje Samodejno ponovno zagnati.
6. Kliknite V redu.

Zdaj, če je računalnik ustvari napako in se ne sme samodejno znova in vam omogoča izpis vseh napak računalniku lahko doživljajo.

Hardware izda ali napake

Vsaka opustitev komponente strojne opreme v računalniku lahko povzročijo računalnik nepričakovano ustvarite napako in / ali reboot brez opozorila. Če ste pred kratkim poskušali dodati novo strojno opremo, odstranite to napravo, da bi bili prepričani, da ne povzroča vaša vprašanja.

Prepričajte se, da niste kakršnih koli strojne konfliktov z pregledovanjem Device Manager za napake. Dodatne informacije o upravitelju naprav lahko najdete na naši strani Device Manager.

Novi vozniki lahko povzroči tudi to vprašanje, če ste pred kratkim izvedene morebitne strojne voznike posodobili boste morda želeli poskusiti prejšnjo različico gonilnikov. Dodatne informacije in pomoč pri računalniških gonilnike lahko najdete na naši strani voznikov.

Če ste posodobili gonilnike in odstraniti kakršne koli strojne opreme, ki lahko povzročajo to vprašanje in še izkušnje naključno reboots, je možno, da je pomnilnik slab v računalniku. Dodatne informacije o testiranju računalniki pomnilnika je na voljo na dokument CH000708.

Končno, strojne naprave, ki niso pravilno nameščene v računalniku lahko povzročijo naključno reboots. Poskrbite, da vsi kabli in razširitev kartice so pravilno priključen na računalnik. Najboljši način za določitev tega, da se izključi in ponovno vse kable in razširitev kartice.

Računalniški virus

Računalniški virusi, kot sta Blaster virus so napisana, da ga znova zaženete računalnik brez opozorila. Običajno ti virusi bo računalnik znova zaženete kadarkoli 5, 10, 15 ali 30 minut potem, ko je v računalniku Booted.

Če menite, da vaš računalnik lahko okužene z virusom ali so negotova, če je računalnik okužen z virusom, se prepričajte, da vaš Virus skener opredelitve so posodobljeni. Dodatne informacije o preverjanju tem lahko najdete v dokumentu CH000533.

Toplotni povezano vprašanje

Veliko računalnik danes so zasnovani tako, da vključite ali izključite samodejno ponovno zagnati, če je računalnik, predelovalca ali druge naprave v računalnik postane vroče. Če ste slišali o vsaki nenormalni zvoki prihajajo iz vašega računalnika pred kratkim, kot so visoke squealing tega bi lahko pomenila ventilator lahko ni v računalniku.

Lahko najprej začnete s preverjanjem ventilator na napajalnik delajo s preučitvijo na hrbtni strani računalnika in vidim, če ventilator premika in se gibljejo nemoteno. Za vse druge ventilatorje v računalniku, boste morali bodisi odprt računalnik in se prepričajte, da ventilatorja delajo (procesor ventilator in primer ventilator) in / ali če vaš BIOS spremlja RPM od fans vstopiti BIOS in se prepričajte, da je BIOS ne poročati o kakršnih koli napak.

Uporabniki lahko prav tako biti sposoben ugotoviti, kako vroče je njihov računalnik z termalnih senzorjev na krovu, če je vaš računalnik opremljen s temi senzorji poskrbite vašega procesorja se ne prikazujejo vroče, dodatne informacije o tem, kako vroče vaš CPU mora biti tekoče, lahko najdete v dokumentu CH000687.

Izdaja z operacijskim sistemom

Če se po po vsaki od zgoraj navedenih priporočilih vaš računalnik še naprej reboot je verjetno, da ste izkusili Microsoftov operacijski sistem Windows, povezano vprašanje, ki je ni mogoče razložiti. Za pomoč se prepričajte tem primeru poskusite z manj koraki.

1. Ponovno zaženite računalnik in vpišite CMOS setup kot je računalnik zagon. Če niste seznanjeni s tem, kako vstopiti CMOS preberite skozi dokument CH000192.
2. Ko naložen računalnik v CMOS setup pustite računalnik sit.

Če se računalnik ne bo ponovno zagnati računalnik, medtem ko je sedel v CMOS je verjetno, da ste v resnici pojavlja vprašanje z Microsoft Windows in je priporočal, da če ste sledili vsem zgoraj priporočila znova namestiti različico operacijskega sistema Microsoft Windows. Dodatne informacije o izbriše računalnik in začetkom nad lahko najdete na dokument CH000186.
Staro 25.06.2009, 23:29
Mojster

zakaj me preveva občutek,da imaš hp-jev prenosnik in ga ujčkaš v naročju ?
dej mal podatkov o škatli in njeni vsebini

pa očitno maš dva sistema na kompu

če maš namizni komp snami stranico,če maš pa notebook pa glej,da so reže za zrak prosto dostopne in čiste

osebno bi na temle kompu ponovno namestil winse (full install z obveznim popolnim formatiranjem diska) in s tem odstranil verjetnost programske napake,še posebej zaradi uspešnega zagona z linux boot cd-jem
snemi in poženi še memtest,ampak mal diši po odhajajoči plati

Ko naložen računalnik v CMOS setup pustite računalnik sit

Nazadnje uredil Slowhand : 25.06.2009 ob 23:31.

Značke
problem, windows, zagonom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Problem s programom Windows Installer semeniv Računalništvo in internet 8 24.11.2008 16:18
Windows Server 2008 in PPPOE zajc Tehnična pomoč 2 31.07.2008 13:13
Problem prenosa preko IrDA vrat Jernej_ Mobilna telefonija 1 29.05.2008 23:10
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:43.