Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.10.2014, 13:10
Podočnjak Uporabnik Podočnjak ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2014
Naslov: Hrastnik
Sporočila: 1
Privzeto Kdaj bo že prišla optika k nam?

Spoštovani,

Trenutno stanujemo v privatni hiši in smo poleg telefona ISDN tudi naročniki SiOL VDSL na bakreni parici. Že dlje časa nestrpno pričakujemo kakšno izboljšavo glede telekomunikaciji na našem koncu Hrastnika (Novi Dom). V preteklosti smo imeli že ogromno težav in izpadov interneta, ki jih občasno doživljamo še danes. Telefonska infrastruktura je enostavno dotrajana in ne omogoča kakšnih koli višjih in stabilnih hitrosti od 4/1 MBit. Ko pa omenim prenovo telefonske infrastrukture, pa nihče noče nič slišati.

Ta slaba povezava in počasna hitrost me že dolga leta spravljata ob živce. Če odprem neko spletno stran, se mi ping (na arnes) začasno nabije na 700 ms. Ko pa se potikam po internetu in raznih spletnih igrah, me pa ljudje sprašujejo kakšno povezavo imam. In ko jim omenim 4/1 MBit, se mi vsi po vrsti smejijo v obraz. Dragi telekomovci, piše se leto 2014 in mislim, da bi se spodobilo, da bi v tem letu že imeli dostop do kakšnih hitrejših ali pa vsaj stabilnih povezav. Vem, da živimo blizu glavne ceste mimo katere je tudi napeljan obstoječi optični kabel do zgornjega dela mesta (Rudnik). To mi je povedal moj bivši sošolec, ki je bil zaposljen pri delavcih, ki so polagali optiko na tem mestu.

Ne želim več čakati, da se kaj premakne, ker bom prej dobil sive lase. Na optiko čakamo že od leta 2009 in takrat sem klical na SiOL, pa je bil odgovor, da "letos oz. naslednje leto še ni nobenih načrtov za napeljavo optike na tej lokaciji". Kličem ponovno leta 2011, pa dobim isti odgovor za leto 2011/2012. Sedaj je pa počasi končuje leto 2014 in vas prosim, da pohitite s to optiko, ker sem čakanja že sit.

Zagotovo pa vem, da se bo kmalu zgodilo nekaj izmed naštetega:
a) Na naši lokaciji (Novi Dom, Hrastnik) se pojavi optika, vzel bom paket 20/20 MBit
b) Odpovedal bom VDSL in ISDN ter se preklopil na kabelski internet (Elstik d.o.o)

Lep pozdrav!
Odgovorite s citatom
Staro 09.10.2014, 13:59
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Privzeto Re: Kdaj bo že prišla optika k nam?

Optika bo na voljo od 31.12.2014 ob 23:59.

Če imaš kabelsko na voljo, ne čakaj...

Nazadnje uredil Veron : 09.10.2014 ob 23:28.
Odgovorite s citatom
Staro 09.10.2014, 19:27
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a Podočnjak Prikaži sporočila
Ne želim več čakati, da se kaj premakne, ker bom prej dobil sive lase. Na optiko čakamo že od leta 2009 in takrat sem klical na SiOL, pa je bil odgovor, da "letos oz. naslednje leto še ni nobenih načrtov za napeljavo optike na tej lokaciji". Kličem ponovno leta 2011, pa dobim isti odgovor za leto 2011/2012. Sedaj je pa počasi končuje leto 2014 in vas prosim, da pohitite s to optiko, ker sem čakanja že sit.

Zagotovo pa vem, da se bo kmalu zgodilo nekaj izmed naštetega:
a) Na naši lokaciji (Novi Dom, Hrastnik) se pojavi optika, vzel bom paket 20/20 MBit
b) Odpovedal bom VDSL in ISDN ter se preklopil na kabelski internet (Elstik d.o.o)

Lep pozdrav!
Ne razumem tvojega razmišljanja. Tvoj internet je res žalost. Zakaj pa čakaš na optiko, če ti pa na Telekomu že pet let govorijo, da ti je ne bodo zgradili? A so lahko bolj direktni? Razumel bi te, če bi ti govorili da pa naslednje leto pa bo. In še manj te razumem, ker imaš izbiro. Naroči kabelsko. In če že imaš tako željo biti na Telekomu, pa se boš vrnil, ko bo optika...
Odgovorite s citatom
Staro 09.10.2014, 20:55
maksi Uporabnik maksi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 4

glasuj z denarnico, to je edino kar razumejo
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nam, optika, prišla, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika kdaj simnovv O storitvah 49 24.07.2016 19:57
Kdaj bo optika? sr@nje Tehnična pomoč 68 05.11.2011 21:01
Kdaj optika v mojem kraju? majstor O storitvah 3 11.03.2009 07:08
Kdaj bo optika na obrobju Novega mesta? Gregor K. O storitvah 3 24.01.2009 17:14
KDaj bo optika na ZADVOR(ski) centrali nejccar O storitvah 1 16.09.2007 17:28

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:06.