Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 21.05.2006, 12:25
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto polnoletnost=samostojnost?

Kaj mislite vi, kaj pomeni biti samostojen? Da lahko delas, kar hoces, da sam odgovarjas za svoje odlocitve, da lahko gres bvoliti, da si financno neodvisen, da znas, kuhati, prati in likati?

Jaz pravim, da sem bil samostojen ze pri 10 letih, saj sem lahko pocel, kar sem hotu, ker so mi starsi dovolili skoraj vse, drugace sem si pravice sam izmislu, ceprav sem vedu sam, kaj lahko in kaj ne smem poceti. Bil sem dosti bolj zrel od ostalih, vsaj jaz tako mislim, mogoce pa je to bila le moja domisljija, ceprav z leti se nisem nic spremenil, jaz se pocutim zmeraj isti, saj nisem nobena druga oseba, ce se pra drugi ljudje spremenijo , dobijo drugacno osebnost, ne vem, kaj jim reci. Mogoce sem jaz ostal otrok, ali pa sploh nisem odrasu, ker sem od zmeraj bil odrasu. Zrelost in samostojnost je zame predvsem v tem, da znas lociti, kaj je prev in kaj ne, da si psihicno zrel, fizicno niti ni nujno, financno ne rabi biti neodvisen, prav tako ti ne rabi znati pomivati, kuhati, itd...., ker, ce ti ni potrebno, le zakaj bi?

Smesno, mi je, ko nekateri pravijo, da so samostojni, ki hodijo v sluzbo in si lahko placujejo kruh in zivijo stran od starsev. Ce si bogat in imas miljone ali miljarde tolarjev, ti ni potrebno delati, pa si prav tako samostojen, ceprav te kopajo drugi od otrostva, do starosti, ter ti drugi pomivajo, kuhajo, likajo, cistijo, itd....

Si samostojen, saj moras znati jim ukazat, kaj morajo delati, ter jim moras dajati redno placilo, navadni smrtniki tega ne morajo.
Staro 21.05.2006, 14:15
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157
Privzeto Re: polnoletnost=samostojnost?

napacen naslov dragi moj Kropotkin -- polnoletnost nima blage veze s samostojnostjo....
Staro 22.05.2006, 23:09
Banned

Citat:
Objavil-a buba
napacen naslov dragi moj Kropotkin -- polnoletnost nima blage veze s samostojnostjo....
Sej zato sem dal nakoncu vprasaj na naslovu, ter seveda napisal, kaj si vi zares mislite, kaj pomeni biti samostojen, ker teoreticno, si nekako po zakonu pri polnoletnosti nekako lahko ze samostojen, prej kao ne moras biti. Torej pri 18 letih, te lahko vrzejo iz hise, ker niso vec dolzni te imeti doma in si lahko samostojno priskrbis za preziveti.
Staro 23.05.2006, 00:04
unicorn Uporabnik unicorn ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce unicorn
Član od: May 2005
Sporočila: 7.270

Citat:
Objavil-a buba
Ne žali Kropotkina.
Dwells in Me
Staro 23.05.2006, 11:27
Matjaz26 Uporabnik Matjaz26 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matjaz26
Član od: Mar 2006
Sporočila: 109

Mislim da smo moski bolj malo samostojni, meni vedno opere punca perilo, nekoc pa mi ga je mama... sicer to nima veze s polnoletnostjo. Po mojem ima vec veze z oggovornostjo, tukaj bi si upal trdit da smo moski mal svoh...
Staro 23.05.2006, 16:42
Banned

Citat:
Objavil-a Matjaz26
Mislim da smo moski bolj malo samostojni, meni vedno opere punca perilo, nekoc pa mi ga je mama... sicer to nima veze s polnoletnostjo. Po mojem ima vec veze z oggovornostjo, tukaj bi si upal trdit da smo moski mal svoh...
V bistvu je tudi ena resnica, da smo moski zelooooo leni. In uboge zenske delajo, se posebej v danasnjem stoletju. Zenske so se prevec enakovredne moskemu. Morajo roditi, skrbeti za otroke, delati v sluzbi in se doma. No, saj ni tako receno, je stvar dogovora, samo dosti zensk res dela vec kot moski, ceprav ne fizicno mogoce, samo casovno se mi zdi, kot, da vec casa delajo, ceprav neke statistike pravijo, da ni res.
Staro 23.05.2006, 18:29
ain
Guest
Sporočila: n/a

samostojnost je tudi znat pomivat, kuhat, poskrbet sam zase, bit neodvisen, seveda tud znat presodit kaj je ok in kaj je narobe in nesprejemljivo. zame je tudi to samostojnost. obstaja 1000 izjem (vsako pravilo jih ima). torej je tud tisto o milijardah zame izijema.
kar se pa tiče polnoletnosti.. kdo si je sploh zmislu da tista 18 v vozniškem pomeni mejnik? zakj ni to 20? osemnajstica je dobra sam za zakone... v real lajfu pa številke ne obstajajo...
Staro 23.05.2006, 20:08
Uporabnik

Citat:
Objavil-a unicorn
Ne žali Kropotkina.
o grofu vse dobro...
Staro 23.05.2006, 20:15
Uporabnik

Citat:
Objavil-a anarchy
Sej zato sem dal nakoncu vprasaj na naslovu, ter seveda napisal, kaj si vi zares mislite, kaj pomeni biti samostojen, ker teoreticno, si nekako po zakonu pri polnoletnosti nekako lahko ze samostojen, prej kao ne moras biti. Torej pri 18 letih, te lahko vrzejo iz hise, ker niso vec dolzni te imeti doma in si lahko samostojno priskrbis za preziveti.
širše. širše -- samostojnost, kot avtarktičnost, samostojnost, kot neodvisnost in samostojnost, kot samozadostnost -- mnogo lažje si je kuhat, pomivat, prat ali pa samo za sabo vodo potegnt ....da o spuščanju pokrova školjke niti ne govorim...
Staro 24.05.2006, 10:46
Matjaz26 Uporabnik Matjaz26 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matjaz26
Član od: Mar 2006
Sporočila: 109

Ne se sekirat, prej ali slej odgovornost pride sama, pa se to neves ne kdaj ne zakaj... malo po malo in ugotovis da si odrastu. Zato cim vec zuraj in iskoristi svoja leta, dokler je odgovornost opsional (pac ce se spomnis in naredis kaksno neumnost, ti ne bodo ocital vec kot tok), sam pamet v glavo pa bo vse ok.

Značke
polnoletnostsamostojnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:51.