Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 11.04.2006, 16:32
tassador Uporabnik tassador ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 7
Privzeto Re: New York

Hvala, zgleda lepo! Bova šla pogledat najbrš!
Staro 12.04.2006, 20:58
tayaoo Uporabnik tayaoo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tayaoo
Član od: Feb 2006
Sporočila: 103

Žal nimam predloga, ker si tja šele želim iti. Ali lahko info poveš koliko je povratna letalska vozovnica?
Staro 13.04.2006, 11:59
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Preživel poletni dopust v NY julija 2004 in moram reč, da je bil to eden mojih najljubših tripov ever. Šel sem sam za 10 dni, kolega mi je zrihtal letalsko karto od KLM skoraj za džabe in sem letel od Benetk prek Amsterdama do Newarka, New Jersey potem pa me je prišel iskat kolega s Staten Islanda, kjer sem bival. Kar se znamenitosti tiče, sem šel le na Empire State Building, v živalski vrt v Bronxu, Central Park, ogledal sem si tudi Wall Street in Ground Zero. Muzeje in podobno pa sem pustil za stara leta. Kar se žurov tiče, clubbing je super, med tednom se ful dogaja - v določenih barih dobiš flyerje in potem imaš popust na vhodu - se splača, saj je vstopnina tudi med tednom od 2 - 5 jurjev, odvisno v kateri klub greš. Dosti popularnih klubov je izven mesta, partyplace v NY pa je Greenwich Village - nešteto barov, restavracij, štacun in klubov. Meni je bil najbolj všeč Splash, minimalistična diskoteka v stilu mrtvašnice (zglancane površine), lightshow, ogledala, medtem ko Roxy spominja na našo Gaviolo - vsaj po velikosti in vzdušju. Sem mislil, da bo na splošno več debelih, toda Jerry Springer malo pretirava, hehe. Ful velik ljudi je suhih k trlica. So pa vsi zelo sproščeni in prijazni - od indijske mame, ki prodaja kič na ulici do temnopoltega breakdancerja na subwayu. Kifeljci in taksisti ti tudi rade volje pokažejo pravo smer. Kaditi ne smeš nikjer, tko da pred vsako poslovno stavbo, restavracijo in barom vidiš par ljudi, ki vneto kadijo. Prevoz: definitivno metro, ki vozi nonstop. Pripelje te povsod - jaz sem se za*ebal, ker sem mislil, da te rdeča 4 pripelje na isto mesto kot zelena. Pa te ne... Pazi torej na barve linij na karti. Nasplošno so cene sprejemljive, nič ni dražje kot v LJ razen cigaret seveda. Kar me je presenetilo pri Newyorčanih je to, da nihče ne mara Busha in da imajo vsi vsaj dve službi (najemnine so astronomske). Pa nihče ne jamra, to je tam 'way of life'.
Pogledal sem si še Arthur Ashe Stadium - Flushing Meadows v Queensu, par filmskih prizorišč (Boter), Little Italy, Chinatown, Parachute Tower - Long Island, Brooklyn, kjer so snemali Rekviem za sanje. Aja, sprehodi se čez Harlem... to je doživetje.
Staro 13.04.2006, 20:04
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822

Prosim, pojej en čokoladni krof s čokolado zame! Pa en hotdog:D

No, vsaj to...

Drugač pa...uživejta maksimalno! Vse, kar sta si zastavla je kul.

Helikopter nujno, pejta se pelat z limuzino:D, pejta na stejke, pejta v šoping, dol mata dalmatinsko restavracijo, če bosta želela kej slovenščine slišat :D.

Nujno pregledat vse predele NYC, če vama bo kdaj reeees dolgčas, pejta z ladjico okol manhattana:D, pa une letalonosilke gledat :D

Glede šopinga bosta uživala...sm vama kr mal fouš...no, ti sam krof pa hotdog pojej zame :D
Staro 13.04.2006, 20:05
Pacijent

aja, pa nujno zajtrkvat zunej....
Staro 13.04.2006, 20:24
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0

The Bitter End v greenwich villageu (mal naprej od washington squarea) - lustkana rupetina (okej vsaj bla je 10 let nazaj), standup, jam ..

http://www.flags-and-anthems.com/imgs/flags/303x003.gif
Staro 13.04.2006, 21:39
Novinec

hvala za VSE informacije! super ste res!!!

@tayaoo : dobila sva let iz dunaja v amsterdam in iz amsterdama vny...povratno enako v obratni smeri...letiva z družbo KLM povratna pa je bila okoli 118.000 SIT z rizikom!

@D' Andre : Super si opisal, in všeč mi je ideja tvojega obiska v ny. tud jst bi nekak podobno z mogoče mal več ogledi, s tem da bi definitivno kr nekikrt tud vn šli ..clubbing....a je pol definitivno varno v harlemu ?? aha pa še to...k si šou v klube ponoč in si se vraču newem recmo ob 4ih zju3 si šou s taxijem al za podzemno? najbrš taxi ne? kok se kej počutš varno ponoč po new yorku?

@Smarty : definitivno pojeva USAK vsaj po en krof in hotdog sam zate! zajtrkovat zuni? a mislš kot v restavraciji zuni al zuni na prostem zuni? namreč mava kao bed &breakfast varjanto v hostlu in na tem se da kr neki keša pršparat...čeprovnegrewa zdej tja šparat ampak vseen :D

@matt : a je to to? http://www.bitterend.com/ če je standup we're there
Staro 13.04.2006, 21:46
matt Uporabnik matt ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce matt
Član od: Jun 2001
Naslov: SCO
Sporočila: 0

ja, to je to!

no, ni lih dedicated standup, majo obcasne gage .. drgac je bil pa men tm not vsec ambient ... (hebatga, str sem )

http://www.flags-and-anthems.com/imgs/flags/303x003.gif
Staro 13.04.2006, 22:19
Novinec

sj men zgleda ql!! mislm da bova šla čekirat...hvala še 1x za predlog!!
Staro 14.04.2006, 11:10
Pacijent

ja, u zuni v restavraciji....tko kt vsi :D

ker mi smo mel v hotelu jajčka in ocvrt krompir za zajtrk...v deci olja namočen :D

Značke
amerika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:45.