Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 27.09.2006, 07:53
zpz Uporabnik zpz ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 67
Angry Kako se znebiti faraonk

Živim v večjem bloku (cca. 120 stanovanj).
Že kaki dve leti imam problem s faraonkami (prej jih sploh ni bilo). Povsod so. Ne sicer po več skupaj, ampak ene pa po ena. Osebno me ne motijo, ampak včeraj mi je ena lazila po tamalem, ko je spal (po ušesu mu je lezla) in sem rekel, da bo sedaj pa treba nekaj narediti...

Imate kakšno idejo, kako se jih znebit?

Une pasti, da kao nesejo strup v gnezdo k matici, itak ne pomagajo.
Tudi vse zračnike, ki so po stanovanju (taki, ki grejo od pritličja in se končajo na terasi) in jih ne rabim, sem zaprl oz. kar zazidal. Pa potem vidiš mravljo, ki pride iz vtičnice - očitno pride po cevi ob žici.

Se da kako drugače, kot da cel blok zaplinimo?

LP
zpz

P.S.: Ko smo bili na počitnicah, so prinesle listne uši na rože, da so vse pocrkale... moja je čisto znorela. V enem tednu... pa nismo v 1. nadstropju...
Staro 27.09.2006, 10:41
Zverinica Uporabnik Zverinica ni prijavljen
Super administratorka
Prikazne slike uporabnika/ce Zverinica
Član od: Sep 2002
Sporočila: 1.686
Privzeto Re: Kako se znebiti faraonk

V mojem prejšnjem bloku smo tud imel to nadlogo. Pomaga edino pršilo Faracid ... vsake pol leta pošpricaš po stanovanju in mravlje gredo drugam (običajno k sosedu :D) . Dolgoročno pa je edina rešitev deratizacija celega bloka ...
Staro 27.09.2006, 11:11
Novinec

Citat:
Objavil-a metamorf
Pomaga samo špricanje celga bloka. Dokler pa tega ni, pa najbolj stroga disciplina - pospravljanje hrane v hladilnik, nobenih drobtin nikjer itd.
vse imamo "povrečkano"...
če se le da, damo v hladilnik ali pa v vrečko za zamrzovanje, zaviti in dvakrat oviti in zapret s knoflo... tisto plastično, ki je prav za to narejena... nisem mogel verjet: pregrizle so se v vrečko s kruhom, v original zaprto vrečko mandljev (sem probal, ni spuščala, ko sem jo dal v omaro)...
zanimivo, da na sladkor pa ne grejo...

bomo probali "lokalno" rešiti zadevo s Faracidom in hkrati povprašati po bloku, če jih imajo še kje (no, če so pri nas, bojo prej ali slej tudi drugje...)...
Staro 27.09.2006, 14:07
redfax Uporabnik redfax ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce redfax
Član od: Dec 2002
Sporočila: 2.034

človek bi kar predlagal mravljincarja... :D

ne resno, no - najboljse da najprej ugotovis, kako veliko obmocje zavzemajo in poizkusas najti gnezda... ce ugotovis, da je stvar vecja, se posvetuj s sosedi o nadaljnih ukrepih...

morda bi bila dovolj ze malce vecja generalna s premikanjem pohistva, talnih oblog itd... ce pa je poseljenost vecja in kot pravis, da lezejo iz vticnic, potem bo pa res potrebno da skupno najamete kakega strokovnjaka da "prepuca" napeljave...
Staro 02.10.2006, 09:03
radhika Uporabnik radhika ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce radhika
Član od: Aug 2006
Sporočila: 31

Mi smo tudi pred leti imeli mravlje po vsem stanovanju in nekdo nam je svetoval, naj povsod, kjer sumimo, da prihajajo v stanovanje, potresemo cimet. Čeprav v dvomu, da bi to pomagalo, smo vseeno potresli vsepovsod cimet in mravlje so v izredno hitrem času izginile. Od takrat, tega je več kot deset let, v stanovanje ni prišla niti ena sama mravlja več. Nam je preverjeno pomagalo, pa še nobenih strupov ne rabiš.
Staro 03.10.2006, 20:27
napetek Uporabnik napetek ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 1

Faraonk se ne boš mogel sam znebiti. V akcijo naj gre celoten blok in poklicati morate ljudi, ki se s tem ukvarjajo.
Pri nas so pred kakimi 5 leti v vsakem stanovanju po zidovih, kjer so mravlje prihajale v stanovanje, nastavili majhne epruvetke z neko rjavo snovjo, na katero so mravlje dobesedno navalile. Če jih je bilo prej videti kakih deset, dvajset, so se potem na te epruvetke zgrinjale cele kolone mravelj! Prav grozljivo je bilo videti...
To snov odnesejo v gnezda in s tem hranijo podmladek. Bistvo iztrebljanja mravelj je na izvoru, ne pomaga nobeno špricanje. Če je blok okužen, tudi Faracid ne bo dovolj.
Od takrat ni nobene mravlje več.
Staro 04.10.2006, 15:50
Cvetlični deček Uporabnik Cvetlični deček ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cvetlični deček
Član od: Jun 2002
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 12.028

ne jih futrat pa ne bojo več hodile...

Moj blog

Staro 04.10.2006, 20:51
MERLIN Uporabnik MERLIN ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce MERLIN
Član od: Feb 2003
Naslov: IN D HAUS
Sporočila: 4.367

Citat:
Objavil-a Zverinica
V mojem prejšnjem bloku smo tud imel to nadlogo. Pomaga edino pršilo Faracid ... vsake pol leta pošpricaš po stanovanju in mravlje gredo drugam (običajno k sosedu :D) . Dolgoročno pa je edina rešitev deratizacija celega bloka ...
tako je
mi smo imeli enake probleme..ampak rešil jo je FARACID

SUPER zadeva
dobiš jo povsod. MERKUR,BAUHAUS,OBI,LECLERC
Staro 05.10.2006, 10:10
Novinec

Citat:
Objavil-a Cvetlični deček
ne jih futrat pa ne bojo več hodile...
Prideš ti lovit, da ne bo kaka smetka na tla padla?
Od moderatorja bi pričakoval kak bolj pameten odgovor...
Staro 05.10.2006, 18:59
schkrga
Guest
Sporočila: n/a

v našem bloku so bile nadloga dolga leta...ne spomnim se, da bi pošpricali po celem bloku ampak, ko smo striktno začeli s faracidom špricati okoli oken, po vseh robovih in kotih, po vseh njihovih odkritih poteh...se je zadeva umirila in že kar nekaj let jih ni več.
aja, gnezda delajo na nenavadnih mestih kot npr. pod cvetličnim lončkom, pod akvarijem, v videokaseti, v knijgah...

Značke
faraonk, kako, znebiti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:42.