Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 04.10.2006, 15:08
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850
Privzeto Katera je tista prava cerkev?

Prejšno temo ( Ali je Bog ali ga ni), ki sem jo napisal mi je prišlo do "glave" ena določena tema.
Ker prihajam iz "bogate" družine (no kar se tiče ver) mi je prišlo do enega osebnega vprašanja.
Katera cerkev je tista "prava"...
Krščanska vera se deli na tri veje: Rimokatoliško, Pravoslavno in Protestansko pod protestanti pa je
kar veliko število cerkva (npr. Baptisti, Binkoštna, Jehovine priče, Mormonska cerkev, Adventisti,
Baptisti sedmega dne, Cerkev Jezusa Kristusa...itn).
Seveda se poraja vprašanje kar se tiče krščanske vere, vsi imajo "pravo" vero in razlago,vsak
cerkev pravi da je "tista" ta prava ter da imajo oni "resnico", določene verske skupnosti trdijo da
samo oni posedujejo pravo vero ostale pa ne, tako da če nisi "njihov" boš pač zgorel v
ognjenem jezeru na koncu časa ob sodbi.
Kaj vas je npr. prepričalo da ste vernik nekaj od teh cerkva?
Družina, prijatelji, kdo vas pripeljal not? Ali se npr. držijo dobesedno Svetega Pisma.
Rad bi videl in vedel razlike, čemu je taka različnost.
Staro 04.10.2006, 15:39
Cvetlični deček Uporabnik Cvetlični deček ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cvetlični deček
Član od: Jun 2002
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 12.028
Privzeto Re: Katera je tista prava cerkev?

če lahko mal reklame tle naredim za Cerkev popolnoma brezbrižnega Boga :D Njen vernik sem, ker mi je kul, da je Bogu popolnoma vseeno, kaj delam, in česa ne :-)

Moj blog

Staro 04.10.2006, 15:44
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Jaz sploh ne vem v cem je razlika se katoliske ne poznam, pa menda sem hodu v cerkev in verouk lih k njej.
Staro 04.10.2006, 17:47
extremo Uporabnik extremo ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce extremo
Član od: Jul 2003
Naslov: LJ
Sporočila: 1.638

Citat:
Objavil-a legenda
Prejšno temo ( Ali je Bog ali ga ni), ki sem jo napisal mi je prišlo do "glave" ena določena tema.
Ker prihajam iz "bogate" družine (no kar se tiče ver) mi je prišlo do enega osebnega vprašanja.
Katera cerkev je tista "prava"...
Krščanska vera se deli na tri veje: Rimokatoliško, Pravoslavno in Protestansko pod protestanti pa je
kar veliko število cerkva (npr. Baptisti, Binkoštna, Jehovine priče, Mormonska cerkev, Adventisti,
Baptisti sedmega dne, Cerkev Jezusa Kristusa...itn).
Seveda se poraja vprašanje kar se tiče krščanske vere, vsi imajo "pravo" vero in razlago,vsak
cerkev pravi da je "tista" ta prava ter da imajo oni "resnico", določene verske skupnosti trdijo da
samo oni posedujejo pravo vero ostale pa ne, tako da če nisi "njihov" boš pač zgorel v
ognjenem jezeru na koncu časa ob sodbi.
Kaj vas je npr. prepričalo da ste vernik nekaj od teh cerkva?
Družina, prijatelji, kdo vas pripeljal not? Ali se npr. držijo dobesedno Svetega Pisma.
Rad bi videl in vedel razlike, čemu je taka različnost.
Tvoje vprašanje vodi pretežno k enemu cilju in to je ugotovitev, da nobena ni "ta prava". Tisočletno ubijanje in mučenje ljudi v imenu "prave" cerkve pa tezo samo potrjuje.

Če bi ljudje imeli možnost treznega in premišljenega odločanja o tem ali bodo verniki ali ne se večina po mojem mnenju ne bi odločila za katerokoli različico krščanske ali druge vere.

Ker nas pa okolica, družba, družina od najnežnejših otroških let preparira z dogmo, se enostavno prepustimo toku in se z leti "utrdimo v veri"
Staro 04.10.2006, 19:50
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183

prava Cerkev je ENA, SVETA, KATOLIŠKA in APOSTOLSKA CERKEV (Vir: Nicejska veroizpoved)!!!
ampak ne zdej takoj skočt v besedo...ampak počakte na razlago....
ena Cerkev: to je v bistvu Jezusov ideal, ki si ga je zamislil ob ustanovitvi Cerkve. namreč tukaj se izrazi Jezusova prošnja Očetu: "Daj, da bodo vsi eno, kot sva ti in jaz Eno". To je ideal, ki še ni dosežen....
Sveta Cerkev: sveta po bistvu svojega nastanka....Jezusu Kristusu in njegovemu Očetu...
Katoliška Cerkev: "Katolikos" v grščini pomeni vesoljni, svetovni....Vesoljna Cerkev, ki bo nekoč združila pod svoje okrilje tako papežnike, kot pravoslavne in protestante in vse, ki verujejo v JK kot Sina Boga Očeta.
Apostolska Cerkev: apostolska v pravem pomenu besede "apostol"...da se člani te svete Cerkve znajo pokazati kot apostoli Luči, Ljubezni in Enega Boga v Treh Osebah. apostol pomeni poslanec...nekdo, ki izpolnjujej Jezusovo naročilo "Pojdite po vsem svetu in oznanjujte evenagelij...".

Če združimo vse 4 oznake idealne Cerkve, bi res dobili idealno Cerkev. in če bi združili vse oblike krščanstva v eno enoto, bi dobili to sveto katoliško Cerkev. Različnost ni ovira, ovira je lahko smao omejeno spreejmanje različnosti.

lp
Staro 05.10.2006, 15:44
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850

V Svetem Pismu je opisano 7 cerkva, zadnja je Laodiceja.
Ali kaj veste kaj o tem?
Staro 05.10.2006, 16:05
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183

kje v svetem pismu...?mogoč veš odlomek?
hvala
lp
Staro 05.10.2006, 16:13
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Mislim, da je, vsaj v očeh množic, "prava" tista, ki ima največ cekina in najboljši PR.
Kot je prava "resnica" tista, ki jo zastopa in brani najbolje plačan odvetnik...

Staro 05.10.2006, 16:15
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a bladzo
kje v svetem pismu...?mogoč veš odlomek?
hvala
lp
razodetje ... v prvih poglavjih ...

a vas moram jaz učit "verniki" ... pih ...
Staro 05.10.2006, 16:46
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Se strinjam z dkivijem

Značke
cerkev, katera, prava, tista

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:22.