Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 20.11.2006, 20:25
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676
Privzeto Re: Zagradec bo gorel!

Citat:
Objavil-a NaceM
Moraš pa priznat, da cigotom to kar ratuje. Že ohohohohoho let!
__________________________________________________ ____________________________________
Že Marija Terezija in potem še kakšen državnik, je imel dober recept kar se ciganov tiče. :D
Staro 20.11.2006, 20:34
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a NaceM
...jih porezali, obstrelili in tako dalje... Seveda, na koncu naj imajo (če sploh) oškodovani besedo. In veš kaj se bo zgodilo? Isto, kot se je v Ambrusu in potem bodo oškodovani spet tisti "grdi", čeprav se borijo samo za svojo varnost in mir, ki sta TEMELJNI ČLOVEKOVI PRAVICI IN JIM JU DRŽAVA NE ZAGOTAVLJA!
__________________________________________________ ____________________________________
Ja ane, ima pa pravico, da cigana odškodninsko toži- civilno !
Staro 20.11.2006, 20:34
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a kartako
Že Marija Terezija in potem še kakšen državnik, je imel dober recept kar se ciganov tiče. :D
Ma ne imeti fint.

Cigansko problematiko se bi dalo rešiti čisto lepo z izvajanjem zakonov - doslednim, kjer ne bi bilo samo korenčka v obliki socialne podpore, ampak tudi kakšna palčka, če delaš sranje, moraš za to odgovarjati.
Staro 20.11.2006, 20:37
Dalenjka Uporabnik Dalenjka ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a prekmurec
Ej ljudje a res mislite da bojo kar tako zažgali vse kar jim pride pod roke.Pa vi nas ne poznate,romi so samo močni z jezikom,zato se nas pa tako bojite.Pa bodite brez skrbi,strojanovi ne bojo delali nič slabega,samo hočejo dobit lokacijo,kjer bojo lahko mirno živeli in vi rasisti jim dali mir.Dalenjka-VEDNO PROTI ROMOV-mislim da si imela kakega ljubčka z romskimi koreninami in zato si takšna do njih
Oh ne, nisem imela ljubimcaa iz romske skupnosti, še manj, niti nisem bila v nikogar zaljubljena iz vaše strani. Imela sem pa sošolca Roma, sva se zelo dobro razumela, ker sem bila vedno zaščitnik drugačnih. In nič nimam proti poštenim in delavnim Romom. Celo prijatelja imam med njimi. Pravi Rom, civiliziran, privatnik, tekoče govori Slovensko, poorčen z civilko, otroci vsi visoko izobraženi.

Imam pa PROTI vsem lenuhom, kriminalcem, lopovom, lažnivcem, nacistom in fašistom. Ta trenutek so pač na tapeti določeni ROMI. Ne vsi.
Staro 20.11.2006, 20:41
Nevihtar Uporabnik Nevihtar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nevihtar
Sporočila: 160

Arjuna, ko sem prebral tvoje odgovore me je ob cinizmu v njih kar hladno spreletelo. Tvoja trditev da je požig sredstvo upora je nevredna družboslovnega izobraženca, še posebej sociologa.

Pomisli na pohod XIV. divizije proti Štajerski. Na kakšen način so Nemci kaznovali molk vaščanov o premiku partizanskih enot? Z obiskom rdečega petelina na kmetijo - nočne more domačinov. Pomisli na roško ofenzivo in italijanske specialitete v njej. Na požgane primorske vasi, ki jih je obisala SS divizija Prinz Eugen.
Na Narodni dom v Trstu. Na kmetije, ki so se po vojni upirale kolektivizaciji in nenadoma skrivnostno zagorele.

Na Slovenskem je požig tradicionalno sredstvo terorizma, po večini vodenega s strani države ali pa močnih proti šibkim.

In aktualna izjava Mirka Strojana - ČE JE RESNIČNA IN SAMO ČE JE RESNIČNA, KER JE NE VEM KAKO NAENKRAT ZMANJKALO VSEH VERODOSTOJNIH LINKOV NANJO (kar me zelo čudi) In če je lažna moja globoka opravičila vsem, najbolj njemu osebno.

pomeni točno to. Zbiramo se po vsej državi. Dosti nas je. Imamo podporo iz tujine. Vs bo gorela. In to je tradicionalno najhujša stvar,ki jo je moč reči kmečkemu človeku pri nas. Strah pred požarom je globoko zakoreninjen. In če si sociologinja to zelo dobro veš...vsaj upam.

Arjuna pa še to. Tvojo trditev, da bi morali zadevo preučevati in reševati kulturologi in sociologi jemljem kot vrhunski izraz humorja, ki bo ob primerni objavi nasmejal mnoge, mnoge, mnoge ljudi:D
Staro 20.11.2006, 20:45
prekmurec Uporabnik prekmurec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce prekmurec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.441

Citat:
Objavil-a Dalenjka
Oh ne, nisem imela ljubimcaa iz romske skupnosti, še manj, niti nisem bila v nikogar zaljubljena iz vaše strani. Imela sem pa sošolca Roma, sva se zelo dobro razumela, ker sem bila vedno zaščitnik drugačnih. In nič nimam proti poštenim in delavnim Romom. Celo prijatelja imam med njimi. Pravi Rom, civiliziran, privatnik, tekoče govori Slovensko, poorčen z civilko, otroci vsi visoko izobraženi. ŠE BODO

Imam pa PROTI vsem lenuhom, kriminalcem, lopovom, lažnivcem, nacistom in fašistom. Ta trenutek so pač na tapeti določeni ROMI. Ne vsi.
kolk jih je pa med vami takih?
takih nas je že kar veliko,ki si nismo vzeli žene oz.moža iz naše skupine.priznam da ste civilisti-kot se sami imenujete-dobri v postelji ampak prek prave ciganke je ni sam kaj mi to pomaga če se nisem znjimi razumel
Staro 20.11.2006, 20:46
Novinec

Citat:
Objavil-a Arjuna
Mislim, da se romsko vprašanje preveč poenostavlja. Zadeva je večplastna in vsakokrat, ko sociologi odkrijemo eno plast, naletimo pod njo na čisto novo, ki nas zopet preseneti. Romsko vprašanje ne moremo reševati tako, da si nataknemo očala Slovenca-davkoplačevalca in nato opazujemo Roma kot objekt/subjekt našega raziskovanja.
Diskurz o sobivanju z Romi naj raziščejo vsi kulturološki, sociološki in zgodovinski strokovnjaki in akademiki, ki jim bo tematika ležala na srcu in duši in ne bodo obremenjeni z negativnimi izkustvi s tem velikim narodom Evrope. Šele proti koncu dovolimo, da svoje povedo tudi tisti državljani, ki so jim Romi predrli ali ukradli dvokolo, na primer.

To pomeni, da če bom jaz delovala tako kot Romi (kradla, lagala, tepla, švercala, ...) potem me mora najprej obravnavati vsa elita slovenskega sociološkega šopka; ugotoviti, da sem tako delovala, ker sem potomka srbskega pravoslavca, ki je prebežal v slovenijo ker so ga pred 200 leti nevem kdo preganjali in imam zaradi tega še jaz travme in se ne morem uspešno, navkljub 50-letnemu trudi države, ustanov socializirati. Šele potem so na vrsti policaji, kriminalisti, sodišča. Zbud se. Zaradi takih veleumov se zadeva ne premakne, ker samo pametnjakate, pišete drage študije, ki jih plačujemo neposredni proizvajalci in iz tega ne potegnete nobenega zaključka. Vpraš učiteljice v razredih ki učijo romske otroke. Ah ne ti boš pisala dizertacije in seminarske naloge. Z Romi pa naj se ukvarja in jih socializira kdo drug. Po možnosti učiteljica neke zakotne vaške šole.
Staro 20.11.2006, 20:47
Trdonja Uporabnik Trdonja ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 169

Nevihtar,

ja veš, da se je Bučar z znamenito izjavo o "končanju državljanske vojne" - samo hecal - nekaj podobnega kot Bush, ki je pred letom na neki barki, tudi objavil "zmago in konec sovražnosti" - kar je bil samo šifriran znak za ZAČETEK pobijanja in požiganja....kakor se je izkazalo kasneje....
Staro 20.11.2006, 20:55
Novinec

Citat:
Objavil-a prekmurec
takih nas je že kar veliko,ki si nismo vzeli žene oz.moža iz naše skupine.priznam da ste civilisti-kot se sami imenujete-dobri v postelji ampak prek prave ciganke je ni sam kaj mi to pomaga če se nisem znjimi razumel

Zgleda da manj kot pri vas. Pa kaj se ti Rom sploh sekiraš, če si pošten, delaven in civiliziran, česa se sploh boljiš. Mogoče sem res malo hudi na vas, ker smo tudi mi živeli v pomanjkanju, pa kot neRomka nisem bila deležna brezplačne malice, brezplačnih kosil, brezplačnih oblačil (pozimi so jih oblekli v tako lepe bunde), brezplačnega vrtca, popolnoma brezplačne šole, vseh vrste socialnih podpor. Tudi jaz sem bila brez zaposlitve, pa nisem dobila tolarja podpore. Veš take stvari se ti vsedejo v srce. In potem vidiš, da tega ni ne konca ne kraja. Pa imaš enkrat vsega dovolj. Drugače pa imam ljudi rada.
Staro 20.11.2006, 20:57
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a prekmurec
Sam, da je ciganka stara 12 let in na njo skače 28 letni cigan (tudi to je zgodba, ki jo piše življenje).
Sicer pa bo cigan (Mervuz mu je bilo ime ane) za posilstvo otroka oproščen, ker to narekujejo ciganske navade. (In spet je cigan nad zakonom, ki veljajo za druge ljudi, zanj pa ne.)

Nazadnje uredil NaceM : 20.11.2006 ob 21:06.

Značke
romih, vse

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:49.