Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 06.01.2007, 15:01
kandazar Uporabnik kandazar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 14
Privzeto Re: VDSL2 se nam obeta

To sem mislu kabel ki bi šel iz centrale in bi bil večji del optični naprej pa bakreni.
Staro 06.01.2007, 15:34
howrude Uporabnik howrude ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce howrude
Član od: Feb 2006
Sporočila: 105

se ze tresem od navdusenja. mogoce pa le ne bo treba iti na t-2
zaenkrat si popravici se ne upam na t-2 (ce bi bil 100% da bo zanesljivo delalo bi takoj sel, ker sem sam 200 metrov od centrale, in je baje ze 3 mesece na voljo v mojem kraju)

siol&telekom bring it on

na teletekstu slo1 sicer pise "kdaj bodo zaceli pa trziti to storitev pa se ni znano" (ze telekom)
ceprav mislim da telekom to ne bo trzil, trzili bi naj (po mojem) drugi ?

Nazadnje uredil howrude : 06.01.2007 ob 15:37.
Staro 06.01.2007, 15:55
Senitel Uporabnik Senitel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 152

kandazar: Ja... Centrala - optika - VDSL 2 vozlišče - baker - končni uporabnik. To ni glih sam kabel, uno VDSL 2 vozlišče pa je tud malo večje (in dražje) kot razna PCM sranja, ki se jih najde v Telekomovih omaricah.

howrude: Pozabljaš, da bo Telekom integriral Siol nazaj vase. Če sedaj nisi prepričan, da ti bo na 200m delal VDSL, zakaj misliš da ti bo VDSL 2 100% zanesljivo delal? Če pozabimo seveda, da ne živimo v popolnem svetu, kjer se operaterji ne j***** med sabo.

Mene zanima samo kako je z operemo... Lahko pri povsem novi centrali, ki se nam obeta v naslednjih parih mesecih, upam na VDSL 2?
Staro 06.01.2007, 18:48
manc Uporabnik manc ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manc
Član od: Oct 2001
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 317

Če sem dobro razumel tehnika od telekoma, bo baker zadostoval npr. do nekega kraja, ostalo pa ostane kot je in bodo višje hitrosti možne.
Staro 06.01.2007, 19:09
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Res bi bilo lepo in že čas je da se tudi naci. operater spravi in končno začne ponujati boljše povezave!
Vendar sem skeptičen ob branju izjave, ker že ob tej prvi izjavi, nam talajo buče. Zakaj?
Prvo da se že koplje za optiko! Zanima nas verjetno kje? Od centrale do centrale ja, ostalo nevem!
Drugo vdsl2 v povezavi z ftth??? Kakšen izraz je to? Prvič slišim za to tehnologijo!
Ali je vdsl2, ali pa ftth, oboje nikakor ne. Zakaj? FTTH pomeni fiber to the home in to je dejansko optika do uporabnika, kakršna se že ponuja v Kranju in počasi tudi Ljubljana, Koper in Maribor.
Upajmo da bo res kaj na izboljšanju in naj še to ne pozabijo za kar so dobili licenco, to je brezžična povezava za uporabnika in po pogodbi bi morala zalaufat do leta 2009.
Upam da tudi to ni buča in da niso jemali licenco samo zato, da kdo drug ne bi prišel zraven!
Moj nasvet je, pohitite, ker konkurenca vas prehiteva po desni že kar nekaj časa, dvojnih razkopavanj po ulicah in domovih pa verjamite da ne bomo pustili!

Staro 06.01.2007, 19:49
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

FTTH, ne more bit. Prej kakšen FTTC ali FTTN. Recimo imaš optiko do enega naselja. In potem naprej baker. Na tak način, lahko pokriješ veliko prebivalstva. Vsaj upam, da dela Telekom v tej smeri in da se ne bo dogajalo, kot pri T-2ju, kjer jim je interes samo mesta in bližnja okolica central.
Kako rešuje zadevo DT, je napisano na naslednjem linku http://www.ovum.com/go/content/034303.htm. Ker nemci imajo zelo podobno omrežje kot mi (razadlje med centralami). Meni je vseeno če mi pri 2,6 km Telekom zagotovi vsaj 10/4 linjo in se tudi vežem če je potrebno.
Staro 06.01.2007, 19:52
kitl Uporabnik kitl ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kitl
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.155

Jaz se pa samo bojim kake cene bodo oni to nastavili za primer paket 20/20 če je že danes pri njih ocenjena povezava 256/128 na 18€
Staro 06.01.2007, 20:01
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Cena me še najmanj moti. Jaz bi plačal za 20/20 linjo tudi 20.000 SIT.
Staro 06.01.2007, 22:24
Death Paladin Uporabnik Death Paladin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Death Paladin
Član od: Dec 2005
Sporočila: 126

A sem prav razumel tole - optika bi naj bila ze potegjena do vseh ADSL2+ central. Za VDSL2 bi pa od central naprej tudi bila povezava z opticnim kablom do posameznih naselij, kjer bi bila vozlisca. In od tega vozlisca, bi bila do mene povezava preko sukane parice. To bi za mene pomenilo precejsnjo eliminacijo razdalje (preko bakra), saj sem oddaljen 2-3 km od centrale. Naj me prosim kdo popravi.

LP
Staro 06.01.2007, 22:50
kitl Uporabnik kitl ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kitl
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.155

Death Paladin, da nekaj v tem stilu. S tem bi se navidezno zmanjšala dejanska razdalja do centrale. Čeprav sem sam mnenja, da če se že vleče optika do vozlišč bi bilo smotrnejše potem še potegniti do hiš oziroma blokov. Samo kot ponavadi se bo verjetno najprej optika vlekla samo do vozlišč dokler ne bo kake omejitve potem pa postopaoma čez par let tudi direktno do uporabnikov. Kakorkoli vseeno bo boljše kot je bilo sedaj.

Značke
marca, nam, obeta, spremembe, vdsl2

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:57.