Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 31.01.2007, 16:23
suum Uporabnik suum ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 19
Privzeto Bojkot Hrvaške kot turistične destinacije - je to sploh realno?

Vidim, da so se danes, med drugim tudi na Siolovih novicah, precej razpisali o predlogu poslanca Marka Pavlihe, da bi vlada pozvala Slovence, naj Hrvaško bojkotiramo kot turistično destinacijo. To naj bi storili zaradi, blago rečeno, nekorektnih potez sosedov glede mejne problematike.
Sam pa se sprašujem - je kaj takega sploh realno za pričakovati?
Je že res, da je mogoče marsikje bolje in ugodneje letovati, kot na Hrvaškem, npr.: Grčija, Tunizija, itd. Samo tja pač ne moreš le za konec tedna ali celo zgolj za en dan. Da o številnih slovenskih lastnikih vikendov na Hrvaškem ne govorim.
Zato je tak predlog, po mojem mnenju, navadno politikantstvo in mislim, da bi bilo koristneje, če bi dr. Pavliha, pa tudi predstavniki prejšnjih in sedanje vlade odgovorili na vprašanje: zakaj hudiča pa se Slovenija ne prične pripravljati na arbitražo? Vojne se seveda ne bomo šli, ampak dogovoriti se pa tudi ne moremo sami, očitno rabimo nekoga tretjega.
Kaj pa vi mislite?

Nazadnje uredil suum : 31.01.2007 ob 16:46. Vzrok: Popravek tipkovnih napak
Staro 31.01.2007, 16:34
bajs01 Uporabnik bajs01 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bajs01
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.085
Privzeto Re: Bojkot Hrvaške kot turistične destinacije - je to sploh realno?

vsekakor zavezujoča arbitraža , pa naj bo tako ali drugače. potem pa vsi , ki so imeli prav dvignejo glave , vsi ostali pa v krtovo luknjo da ne povem kam drugam
Staro 31.01.2007, 16:45
Del Uporabnik Del ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 136

Citat:
Objavil-a suum Prikaži sporočila
Vidim, da so se danes, med drugim tudi na Siolovih novicah, precej razpisali o predlogu poslanca Marka Pavlihe, da bi vlada pozvala Slovence, naj Hrvaško bojkotiramo kot turistično destinacijo. To naj bi storili zaradi, blago rečeno, nekorektnih potez sosedov glede mejne problematike.
Sam pa se sprašujem - je kaj takega sploh realno za pričakovati?
Je že res, da je mogoče marsikje bolje in ugodneje letovati, kot na Hrvaškem, npr.: Grčija, Tunizija, itd. Samo tja pač ne moreš le za konec tedna ali celo zgolj za en dan. Da o številnih slovenskih lastnikih vikendov na Hrvaškem ne govorim.
Zato je tak predlog, po mojem mnenju, navadno politikantstvo in mislim, da bi bilo koristneje, če bi dr. Pavliha, pa tudi predstavniki prejšnjih in sedanjih vlad odgovorili na vprašanje: zakaj hudiča pa se Slovenija ne prične pripravljati na arbitražo? Vojnje se seveda ne bomo šli, ampak dogovoriti se pa tudi ne moremo sami, očitno rabimo nekoga tretjega.
Kaj pa vi mislite?
Traparija.Tudi Hrvatje so pomembni v našem turizmu,saj zasedajo četrto ali peto mesto pri nočitvah in imajo osem odstotno rast...Pa menda je čas jogurtnih revolucij mimo
Staro 31.01.2007, 16:51
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Zavezujoča arbitraža je edini in najhitrejši izhod iz te situacije, ki se vleče že od 91 naprej.
Ne razumem kaj naši čakajo in samo govorijo da Hrvatija samo nabija okoli arbitraže in da se je boji.
Najavite arbitražo in bo konec kalvarije.
Pavlihe pa ne bi komentiral, ker se človek obrača po vetru!

Staro 31.01.2007, 17:03
Arjuna Uporabnik Arjuna ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arjuna
Član od: Jan 2006
Sporočila: 101

Koji klinac od politika bo meni sral, da naj bojkotiram Hrvaško, seronje glupe. Naj bojkotira svojo mater.
Staro 31.01.2007, 17:18
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

Citat:
Objavil-a bobi Prikaži sporočila
Zavezujoča arbitraža je edini in najhitrejši izhod iz te situacije, ki se vleče že od 91 naprej.
Ne razumem kaj naši čakajo in samo govorijo da Hrvatija samo nabija okoli arbitraže in da se je boji.
Najavite arbitražo in bo konec kalvarije.
Pavlihe pa ne bi komentiral, ker se človek obrača po vetru!
trgovine z orožjem...
Staro 31.01.2007, 17:19
suum Uporabnik suum ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 19

Pa še nekaj. Kaj je sploh bilo s tistim dogovorom, da naj bi svoje mnenje glede mejnega spora podal bivši usa obrambni minister Perry? Očitno ga ni izdelall, drugače bi ga ena ali druga stran že izvlekle. Ga sploh ni napravil, ali pa je katera, ali pa kar obe strani, odstopila od naročila?

Kakorkoli že, brez zveze je ponavljati, kaj vse bodo oni morali narediti, da pridejo v Evropo, ja, malo morgen. Stara mamca Evropa pač ne bo Hrvate cukala za lase zaradi nas, če pa stopijo na žulj Italiji, no to je pa že druga zgodba.

Žal imam občutek, da so oni, ne glede na to, kateri so pri njih na oblasti, veliko bolj konsistentni od naših in vztrajno izboljšujejo svoje pozicije. Mi bi pa enkrat se sklicevali na stanje 1991 (ko so se v Sečovljah itak naši sami umaknili na desni breg Dragonje), potem bi jim malo zapirali pot v Evropo (po ekshibicionizmu Jorasa, Podobnika in ostalih, tik pred volitvami leta 2004), nato se z njimi super razumeli (prvo leto z novo vlado), na koncu pa le otožno ugotovili, kako smo se razdajali od dobrote, a glej ga zlomka nehvaležnega, nič nismo dobili v zameno. Potem pa bi nekdo, pa četudi tik pred pustom, predlagal naj vlada poziva državljane k bojkotu.

Upam, da gre res bolj za norčavost, četudi mislim, da ta ni na mestu.

Drugače pa tudi sam pravim: čreva na plot, pa z arbitražo na plan.
Staro 31.01.2007, 17:21
Arjuna Uporabnik Arjuna ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arjuna
Član od: Jan 2006
Sporočila: 101

Za podobne odnose, kot jih imamo mi s Hrvati se reče strokovno "ciganska posla". Drugi se v to ne bodo mešali.
Staro 31.01.2007, 17:44
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Sporočila: 460

Čeprav je takšna poteza skrajno nenormalna me pri vsem tem najbolj preseneča, da gre to izjaviti poslanec LDS-a?!

Oni naj bi bili kot sinonim za liberalnost, strpnost, diplomacijo ipd.

Ali gre pač za brezpogojno kontriranje vladi, torej brez resne vsebine, kar pa se mi zdi, da bo še večji strankin propad.
Staro 31.01.2007, 17:53
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Pa še nekaj. Kaj je sploh bilo s tistim dogovorom, da naj bi svoje mnenje glede mejnega spora podal bivši usa obrambni minister Perry? Očitno ga ni izdelall, drugače bi ga ena ali druga stran že izvlekle. Ga sploh ni napravil, ali pa je katera, ali pa kar obe strani, odstopila od naročila?
Perry je odstopil od tega. Sem ga slišal na lastna ušesa po TV, ko je rekel, da nima smisla, ker po njegovem mnenju do pametnega dogovora ne more priti, saj strani nočeta sklepati kompromisov.
Rekel je še (skoraj natančno te besede je uporabil, seveda brez mojih komentarjev v oklepajih), da je za Hrvaško to političen problem (beri: trmasti so in iz principa ne popustijo za nič na svetu), za Slovenijo pa ekonomski problem (beri: zadevo rabijo in ne mislijo popustiti, ker jim je to res v interesu).

Jaz sem proti splošnemu bojkotu, saj nočem, da se na mojem hrbtu rešuje politična nesposobnost nekaterih.
Po drugi strani pa itak bojkotiram Hrvaško iz OSEBNIH razlogov, ker mi Hrvati vedno, ko sem bil tam, s tem gnojijo po glavi. Meni gre resnično na živce, da pridem na Hvar, pa mi začne samo zato, ker sem Slovenec, nek hrvaški neznanec pridigati o meji. Jaz se S TEM NOČEM UKVARJATI! In ker se Hrvatom tega ne da povedati (in so včasih preveč vsiljivi ali celo nasilni), pač ne hodim tja.

Nazadnje uredil kekez : 31.01.2007 ob 17:56.

Značke
bojkot, destinacije, hrvaške, kot, realno, sploh, turistične

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:39.