Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 13.03.2007, 13:04
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: Kako dolgo smemo živet?

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Ne mislim te provocirati, ampak se ti zdi, da so edini razlog res le finance? Narod še banke ali ponudnika telefonije ne zamenja in nepotrebne stroške plačuje, da ne govorim o zamenavi osebnega zdravnika, ki je brezplačen. (Primer zdravnika je sicer slučajen, mi je pač prvi na pamet padel in nima veze s siceršnjo temo.)

Meni se sicer niti ne sanja, koliko znese vloga tožbe na sodišče, ampak se mi tudi zdi, da so tožbe drage. Pa ne vem zakaj tako vnaprejšnje prepričanje!? Res da so velikokrat jalovo početje, ampak a moram res vse požreti? Koliko se prihrani, ko te bolezen dotolče?

Ne glede ali določeno opcijo voliš sam ali jo izvoli jo drugače misleči, nikjer ni razlik. Vsem pogled le še v višave sega, navzdol nikoli. Mislim, da se nam enostavno ne da več. Postali smo tako prekleto apatični, da le še gledamo, kaj se dogaja okoli nas in niti ne poskušamo zadev spremeniti.
Sem ža bil tako daleč, vendar jaz nisem strokovnjak za pravo, če želiš imeti uspeh moraš imeti tožbo dobro spisano in seveda tudi napravljene ekspertize o poteku tvoje bolezni in o možnih načinih hitrejše rešitve. Nek poceni odvetnik si ne upa spustiti v to, dragi odvetniki pa želijo imeti denar v naprej za takšno tožbo, ker je izid odprt, čeprav imaš zelo dobre možnosti. Potem pa je potrebno računati še na pritožbo in ugovore.
Imam družino za katero je potrebno skrbeti, imam službo , ki jo moram obdržati in zaradi bolezni tudi nisem v stanju da te napore 100% prenesem. Da o stroških ki bi se vrteli v višini okrog 25.000 - 50.000 € niti ne govorim, saj me vsaka ekspertiza lahko stane tudi 4000€. Torej si tožbe ne morem privoščiti, slovensko pravo pa ne pozna skupinske tožbe

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 13.03.2007, 14:13
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Sem ravnokar zbrisal en itak brezvezen odstavek o deželi na sončni strani Alp in bom napisal raje samo: "Shitt!"

Staro 13.03.2007, 14:19
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Jaz poznam eden primer, kjer bi recimo v ZDA oškodovanka z lahkoto lahko iztožila kakšen milijon USD, ker je šlo za klasično zdravniško napako iz malomarnosti, ki so jo še dvakrat ponovili. Obrambe ne bi mogli imeti nobene.

Samo PROBLEM, ki se ti pojavi, ko se spraviš na te ljudi je pa preprosto ta, da pri nas nimaš konkurence, imaš eden klinični center in vsi ti ljudje so med seboj povezani in si ščitijo hrbet.

Dosegel verjetno ne boš nič, KER SO ONI SAMI SEBI IZVEDENCI, poleg tega se pa še lahko dogovorijo, da naslednič ko prideš k njim. ...

To je pač klasični BALKAN. Face it.
Staro 13.03.2007, 14:44
Uporabnik

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
Jaz poznam eden primer, kjer bi recimo v ZDA oškodovanka z lahkoto lahko iztožila kakšen milijon USD, ker je šlo za klasično zdravniško napako iz malomarnosti, ki so jo še dvakrat ponovili. Obrambe ne bi mogli imeti nobene.

Samo PROBLEM, ki se ti pojavi, ko se spraviš na te ljudi je pa preprosto ta, da pri nas nimaš konkurence, imaš eden klinični center in vsi ti ljudje so med seboj povezani in si ščitijo hrbet.

Dosegel verjetno ne boš nič, KER SO ONI SAMI SEBI IZVEDENCI, poleg tega se pa še lahko dogovorijo, da naslednič ko prideš k njim. ...

To je pač klasični BALKAN. Face it.
Žal , ja zato pa lahko samo čakam in trpim, če pa bo denar to dovoljeval pa na magnetno resonanco v Avstrijo kjer je za 100 -150 € cenejša kot v Sloveniji. Cena v Sloveniji je cca. 500€ medtem ko je v Avstriji 350 -400 € ali pa v Nemčijo kjer dobim magnetno resonanco že za 225€ , če plačam seveda iz svojega žepa. Potem pa bom videl dalje.

Staro 13.03.2007, 14:51
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Žal , ja zato pa lahko samo čakam in trpim, če pa bo denar to dovoljeval pa na magnetno resonanco v Avstrijo kjer je za 100 -150 € cenejša kot v Sloveniji.
Žal, kot sem že napisal, je naš sistem zdravstva modifikacija sistema v ZDA. Le da tu plačuješ še neko obvezno zavarovanje, ki ne služi ničemur več.

Če si resno bolan, moraš imeti denar, plačati preiskave, obvezno dobiti tudi drugo mnenje in se potem odločiti kako naprej. Jaz opažam, da ti zdravniki, ki so še ostali v javnem zdravstvu, se čedalje bolj obnašajo kot klasični državni uradniki, ki se jim preprosto ***... za vse. Pa spoštovanje izjemam, samo če imaš nekoga, ki je zaseben zdravnik in za manj denarja zasluži 2-3 krat več, potem MORALA PADA HITRO.

Pri tem je še zanimivo to, da zasebniki az več denarja OPRAVLJAJO LAŽJA DELA IN PIŠEJO RECEPTE TER NAPOTNICE, velike posege in zahtevnejše reči pa so prepustili DRŽAVNIM URADNIKOM V KLINIČNEM CENTRU IN BOLNIŠNICAH. Smešno? Niti ne.

In takega razpada si ne bi smeli privoščiti, ker so zminirali sistem v temeljih. Nekaterim se pa smeje, samo to ne sme biti dr. Bručan. Njemu ne sme biti do smeha.
Staro 13.03.2007, 21:31
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
Vlada je krščansko verna samo toliko, kolikor lahko k javnemu mnenju prispevajo župniki iz prižnic med nedeljsko mašo. Tu gre za čisti oportunizem. RKC ne more reči ničesra, ker rešuje problem z gozdovi in lubadarji.:D

Evtanazija je tehnologija prihodnosti, tako kot so krematoriji vrgli na smetišče lesene krste. Sistem preprosto ne bo zdržal, če bodo ljudje živeli v povprečju prek 100 let, pri čemer bodo zadnjih 20 let preživeli po bolnišnicah. To nima veze z krščanskim usmiljenjem. To je čista logika za telebane.

Hiše prihodnosti bodo nekoč tako kot so imeli nekoč vsi finci v hiši savne imele poseben prostor za evtanazijo. Soba brez oken in vrat, velikosti 2 x 2 metra z žarom na oglje in CO metrom. Tako imenovana "ONE WAY ROOM TO HEAVEN." Sem že prijavil patent.
Ta patent bo zagotovo zbudil veliko zanimanje med vladnimi načrtovalci bodočnosti.
Samo to nam še povej, kako bo odvečni šel noter? Bo šel kar prostovoljno, ga bodo porinili otroci, ali pa bo to uredil agent ARL (Agencija za načrtovanje populacije)?

Staro 13.03.2007, 21:33
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Drugace pa se kr zahvalite starsem, ker so vas spravili na svet, ker drzava in ostali vas ne bodo zdravili zastonj, kr umrite na cesti ce vam ni kaj prav, to vam noben ne brani, mogoce pa vam bodo pred smrtjo vseeno pomagali, tako, da ne naredite samomora, ker ste dolzni ziveti, nimate pravice umreti po lastni volji!
Staro 13.03.2007, 23:58
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Biz, zopet jaz. Ne čakaj na ortopeda. Napotnico za magnetno resonanco ti lahko da tvoj osebni zdravnik/zdravnica, če ne bo takoj pristal/pristala bodi vztrajen. Po mojih informacijah se najhitreje pride na vrsto v Ortopedski bolnišnici Valdoltra. Samoplačniški pregled stane cca EUR 500,00. Slikanje z magnetno resonanco ti bo dalo odgovor ali je s tvojo hrbtenico in njenimi sestavnimi deli kaj narobe. Magnetna resonanca pokaže tako okvare "trdega" dela hrbtenice, kakor tudi živčni sistem, ki tam poteka. Če slika in mnenje zdravnika, ki "raztolmači" izvide preizkave, ne pokažejo nič, se vrni k vprašanju preobremenjenosti in poišči strokovnjaka s tega področja. Ljudje, ki so pod hudimi pritiski, stresom, imajo veliko"možnosti", da zbolijo za avtoimunskimi boleznimi; sladkorna tipa II, rak, multipla skleroza, Parkinsonova bolezen...... Samo podatek za koliko se je v zadnjih letih povečalo število sladkornih bolniko bi ti lahko bilo opozorilo. Zdravniki s tega področja opozarjajo na katastrofo, če ne bomo nič ukrenili. Porast rakastih bolnikov je grozljiv.
Staro 14.03.2007, 00:15
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Biz, zopet jaz. Ne čakaj na ortopeda. Napotnico za magnetno resonanco ti lahko da tvoj osebni zdravnik/zdravnica, če ne bo takoj pristal/pristala bodi vztrajen. Po mojih informacijah se najhitreje pride na vrsto v Ortopedski bolnišnici Valdoltra. Samoplačniški pregled stane cca EUR 500,00. Slikanje z magnetno resonanco ti bo dalo odgovor ali je s tvojo hrbtenico in njenimi sestavnimi deli kaj narobe. Magnetna resonanca pokaže tako okvare "trdega" dela hrbtenice, kakor tudi živčni sistem, ki tam poteka. Če slika in mnenje zdravnika, ki "raztolmači" izvide preizkave, ne pokažejo nič, se vrni k vprašanju preobremenjenosti in poišči strokovnjaka s tega področja. Ljudje, ki so pod hudimi pritiski, stresom, imajo veliko"možnosti", da zbolijo za avtoimunskimi boleznimi; sladkorna tipa II, rak, multipla skleroza, Parkinsonova bolezen...... Samo podatek za koliko se je v zadnjih letih povečalo število sladkornih bolniko bi ti lahko bilo opozorilo. Zdravniki s tega področja opozarjajo na katastrofo, če ne bomo nič ukrenili. Porast rakastih bolnikov je grozljiv.
Kot semže napisal,ceneje je iti v tujino je magnetna resonanca veliko cenejša, samo denar še moram imeti

Staro 14.03.2007, 08:36
SonoLei Uporabnik SonoLei ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SonoLei
Član od: Oct 2006
Sporočila: 90

Baje magnetna resonanca v Gorici (Italija) stane 150 eur.

Značke
dolgo, kako, smemo, živet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako poteka reklamacija? d28 Tehnična pomoč 30 11.04.2008 08:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:14.